Renginiai 2014

 

                                                     Naujametinis žiburėlis

       Klovainių jaunimo klubo nariai kvietė miestelio gyventojus kartu sutikti naujuosius metus „Naujametinio žiburėlio“ šurmulyje. Kad 2015-ieji būtų turtingi, atėjusieji kviesti nusifotografuoti prie "eurosienos"  kultūros namuose.

Laukiant, kol laikrodžiai išmuš 12, netrūko linksmų žaidimų -  vaikinai ir vyrai kuo greičiau stengėsi delnuose ištirpdyti sniego gniūžtę, žaidė krepšinį N-18, o gimusieji Arklio ir Ožkos metais, improvizavo šių gyvūnų elgesį...

Netikėtai apsilankė Senelis Šaltis, linkėdamas gražių ateinančių metų. Tiems, kurie mokėjo eilėraštukų, dovanojo saldainių. o  kitus kvietė linksmam šokiui.

 

                                             Susitikimas su Kalėdų Seneliu iš Laplandijos

     Baigiantis rudeniui, pamažu, pamažu, į mūsų širdis ir širdeles ateina gražiausių metų švenčių laikotarpis. Vaikučiai rašo laiškus prašydami labiausiai trokštamo žaislo, ar daikto ir  nekantraudami laukia Kalėdų Senelio su dideliu maišu dovanų.

     Šiais metais sulaukėme tikrų tikriausio Kalėdų Senelio iš pačios Laplandijos. Susirinko didelis būrys vaikų. Kol laukėme Kalėdų Senelio su Snieguole, smagiai šokome ratelius, trypėme kojelėmis.

     Tarpdury pasirodžiusį Kalėdų Senelį su Snieguole, džiaugsmingai sutikome ir pasveikinome atvykusį į Klovainių kultūros namus, nes čia jo labai labai visi laukėme – kūdikėliai ant mamyčių kelių, darželinukai, pradinių klasių moksleiviai. Kalėdų senelį pasodinome prie žibančios eglutės. Kiek pailsėjęs jis atrišo dovanų maišą. Dovanėlių gavo visi susirinkę vaikai: su malonumu traukė iš maišo dovanėlę – minkštą pliušinį žaisliuką, bei spalvingą saldainių maišelį.

Kalėdų Seneliui padėkojom garsiu „AČIŪ“, o į kelionę jam idėjom didžiulį šakotį!

Ligita

                                                            

                                                        Popietė „Laukiam šv. Kalėdų“

           Artėja šv. Kalėdos. Laikas iki jų kupinas paslaptingo laukimo, noro būti geresniais, šiltesniais, plačiau šypsotis ir noro dalintis džiaugsmu vieni su kitais. Šių švenčių laukiame labai nekantriai ir joms ypatingai ruošiamės, bandydami sukurti namų jaukumą.

            Klovainių bendruomenės aktyvas, drauge su kultūros darbuotojais,  jau kelinti metai visus kviečia į tradicine tapusią popietę „Laukiame šv. Kalėdų“, kurios metu kiekvienas atėjęs turi galimybę pasidaryti kalėdinę puokštę ir ja papuošti namus.  Daug patarimų ir idėjų pateikianti Dolina Ražauskienė (daryti kalėdines puokštes Dolina mums padeda jau 4 metus) parodė savo sukurtus puokščių pavyzdžius. Buvo galima pasirinkti ką daryti -  rutulio arba kūgio-eglutės kompoziciją.

           Netrukus susirinkusios moterys klojo ant stalų atsineštas eglučių šakeles ir  kibo į darbą. Po geros valandėlės buvo galima pasidžiaugti darbų rezultatu!

 

                               Popietė - edukacinė pamokėlė „Natūralaus vaško žvakės“

         Bitininkė, dekoratyvinių vaško žvakių gamintoja Rasa Balnionytė Klovainių bendruomenės namuose susirinkusioms moterims pravedė edukacinę pamokėlę, kurios metu pasakojo žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, žvakių liejimo technologiją ir būdus, supažindino, kaip gaunamas vaškas.  

         Įėjus į patalpą, nosis kuteno medaus kvapas – tai šildomas vaškas skleidė tą malonų kvapą. Į popietę atėjusios moterys turėjo galimybę namo parsinešti tris vaško gaminius: iš vaško lietą žvakę, iš vaško plokštelės susuktą žvakę bei kalėdinį žaisliuką eglutei puošti.

        Organizatoriai labai džiaugėsi, kad šis užsiėmimas sudomino ne tik klovainietes, bet ir kaimyninių bendruomenių atstoves!

 

Romansų vakaras „Tu suvirpinai stygą širdies...“

Muzika, kaip ir meilė, lydi kiekvieno žmogaus gyvenimą ir nuteikia kaip saulės spindulys po lietaus...  Šeštadienį Klovainių kultūros namuose susirinkęs gausus būrys rajono kolektyvų žiūrovus nukėlė į seniai pamiršto laikmečio dainas, kurios  persunktos sentimentų, ilgesio ir svajingų meilės išgyvenimų. Į devintą kartą organizuotą romansų muzikos vakarą „Tu suvirpinai stygą širdies...“, atvyko 11 kolektyvų. Pirmieji į sceną užkopė Pašvitinio laisvalaikio salės romansų grupės atlikėjai (vad. D. Maižiuvienė).  Apie jausmus dainų posmais prabilo neįgaliųjų draugijos vokalinis ans. „Šiladis“ (vad. L. Šiaulienė) .

„Kai skamba gitaros, norisi užmiršti viską pasaulyje ir svajoti – svajoti apie meilę, apie gyvenimą, apie džiaugsmą, apie laimę, apie žmones...“ – liejo mintis renginio vedantieji Sonata Danielienė ir Laurynas Kučinskas, o gitaros garsai lydėjo Lygumų kult. namų Jurgitos ir Ilonos duetą  (vad.  J. Karoblienė), dainuojantį apie į langą beldžiančią nebylią meilės raudą, apie skubantį ir svetimėjantį pasaulį...

Radviliškio rajono Sidabravo kultūros namų ansamblio „Trys viename“ (Vad. J. Černiauskienė) solistės dainų posmais visus nukėlė prie mėlynos jūros, kur prarasta širdis... O Klovainių „Nerimstančios širdys“ ( O. Lugauskaitė ir S. Čepaitienė) apdainavo juodąją ilgesio rožę...   Pirmosios meilės prisiminimais dalinosi Plaučiškių laisvalaikio salės vokalinis moterų ansamblis (vad. Rimas Medišauskas). Tuo tarpu Stačiūnų kult. namų vokalinis ansamblio „Nostalgija“ (vad. Romas Sitavičiaus) solisčių širdys verkė, prisiminus pavasarių tylias naktis... 

Kartais mums, nuolat skubantiems gyvenime, meilė pasirodo kaip kažkas labai tolima ir nesuprasta, lyg į langą besibeldžiantis šiaurinis vėjas, apie kurį dainavo Titonių kaimiškos muzikos ansamblis (vad. N. Žiaunienė). 

Kai tyloje esi šalia brangaus žmogaus, akys kalba už širdį, nes meilės ir reikia ieškoti širdimi... Pašvitinio laisvalaikio  salės  ansamblis (vad. D. Maižiuvienė) prisiminė, kaip meilę sutiko pajūry, kaip priskynė jai puokštę gėlių, o Rozalimo kult. namų vokalinis ansamblis „Retro“ (vad. J. Zenevičius) apdainavo tą tylų vakarą, su  rausvųjų gvazdikų žiedais.

Neįgaliųjų draugijos Lygumų padalinio moterų ansamblio „Vakarė“ (vad. Ramunė Petraitienė) solisčių lūpose suskambusi daina nukėlė į nuostabų vasaros vakarą su čiurlenančias upeliais ir besiskleidžiančiais pumpurais...

Kultūros namų darbuotojai kolektyvams įteikė po simbolinę dovanėlę, padėkojo už gražų vakarą, o Pakruojo kultūros centro direktorė I. Kybartienė rėmėjams bei pagalbininkams įteikė padėkas. 

 

 

 

PO DARBŲ 

 

Baigiantis vasarai atvėsta orai, naktys ima ilgėti ir medžiai keičia  spalvą. Prasideda nuostabus metų laikas - ruduo. Auksiniai  medžių lapai žavi ne mažiau nei pavasarį besiskleidžiantys pumpurai, nors  rudens spalvos ir sukelia širdyje šiokį tokį graudulį: žiūrėk, nebeliko vasaros, o ji buvo tokia graži ir šilta...  ir tiek daug darbų nuveikta... tiek padaryta... Po sunkių darbų metas atsipūsti ir pailsėti, pabendrauti... Tuo tikslu klovainiečiai ir pakviesti į tradicinę šventę „Po darbų“. Ne vieni linksminomės – dalyvavo svečiai iš Plaučiškių, Laipuškių bendruomenių, o vietos kolektyvai susiskirstė komandomis – „Liktarnos“, „Dar ne vakaras“, seniūnijos, jaunimo klubas. Gera nuotaika visus „užkrėtė“  kapela „Lakštutės“ iš Ūdekų.

Bendruomenė turi gražią tradiciją šios šventės metu specialiomis nominacijomis apdovanoti Klovainių vardą garsinančius  arba gerus darbus atliekančius žmones.

Padėka įteikta Janinai ir Juozui Korsakams – jų šeima ne vienerius metus padeda gražinti Klovainius, dovanoja medelius, krūmelius, kuriais apsodinamos viešosios erdvės. Žinojom, kad Janina švenčia gražų jubiliejų, tad ta proga palinkėta daug prasmingų, gera dalinančių metų. Jubiliatei sugiedota „Ilgiausių metų“...

Šiais metais visuotinio susirinkimo metu įgalinta Klovainių bendruomenės garbės narystė. Šventės metu bendruomenės garbės nario sertifikatas įteiktas Vidai Grigaliūnienei. Jai įteikta ir nominacija už Klovainių vardo garsinimą – Vida buco Jorės apdovanojimų nominantė. Dar vienas apdovanojimas įteiktas Antanui Gasčiūnui - „Už Klovainių vardo garsinimą, ilgametį indėlį į mūsų krašto kultūros ir istorijos išsaugojimą, etninės kultūros paveldo puoselėjimą bei skleidimą“. Antanas buvo vienas pagrindinių muziejaus įkūrėjų, šiuo metu rūpinasi eksponatais, veda ekskursijas. Bendruomenės Garbės nario sertifikatas įteiktas Albinui Navickui.

Bendruomenės pirmininkė Sonata Danielienė padėkojo šventės rėmėjams - Onutei, Juliui ir Mantui Varnoms, Vilmai Jokantienei, salę puošusioms seniūnijos moterims, DJ Martynams.

Po rimtų kalbų prasidėjo linksmoji renginio dalis – dėdė Rudenėlis su asistente Onute kvietė komandas prisistatyti,  sužaisti keletą linksmų žaidimų...

 

 

 

Akcija „BŪK MATOMAS!“

Vakarais greitai sutemsta, nueiti į parduotuvę ar grįžti iš darbo tampa gana pavojinga, jeigu neturi atšvaito ar žibintuvėlio. Rūpindamiesi miestelio saugumu, bendruomenės aktyvistai pakvietė į akciją „Būk matomas“, kurios metu praeiviams, dviratininkams bei automobilių vairuotojams dalino šviesą atspindinčius atšvaitus, krepšius, liemenes ir kt.

 

                                  Rugsėjo 1-oji Klovainių vaikų lopšelyje - darželyje 

   Žvilgsniu palydime liepsnojančius beržus ir kaštonus, nerimastingai įsiklausome į laukus gaivinančią rudenio tylą… Kad ir kaip bebūtų gaila, bet žaliasparnė vasarėlė jau nuplasnojo. Rytmetiniai rugpjūčio voratinkliai suspindi rasos lašais. Tačiau ruduo per geltonuojančias lapų kibirkštis padvelkia gerumu, dosnumu, išmintimi ir linksmu vaikų klegesiu. Kažkur iš toli pasigirsta skambėjimas. Tai rugsėjo pirmoji vėl sugrįžta pas mus. Ji visus pakviečia į stebuklingą vaikystės šalį…

  Mūsų darželyje nuo pat ankstyvo ryto grupės šurmuliavo. Geltonu rugsėjo takeliu mažieji vaikučiai skubėjo į darželį, kur jų nekantriai laukė maloniai besišypsančios auklėtojos ir jų padėjėjos. Susipažinę su draugais ir pasidalinę įspūdžiais, visi susirinkome į ryto ratelį, kuriame vaikus pasitiko auklėtoja Kristina Dargužienė ir pasakos personažas Buratinas (auklėtoja Gintarė Vatkevičienė). Iš pradžių Buratinas buvo liūdnas ir vaikams pasakojo apie pamestus raktelius nuo darželio durų, bet vaikams padedant surado visus raktelius ir džiaugsmingai atsisveikindamas su jais, palinkėjo gražios kelionės į mokslo ir žinių šalį. Darželio direktorė Stasė Kelerienė, kaip ir į svečius pakviesta Vida Grigaliūnienė, pasveikino visus susirinkusius su naujais mokslo metais. Pedagogams palinkėta meilės ir kantrybės su vaikučiais, o vaikučiams – nuotaikingai keliauti pažinimo takeliu.

                                                                                                        Gintarė V.

 

                                                  Saugiai į mokyklą, saugiai – į namus

 

   Rugsėjis – mėnuo, kai gatvėse padaugėja eismo dalyvių – tiek automobilių, tiek pėsčiųjų: mokinukai žingsniuoja į mokyklą, mažieji - į darželį.

  Bendruomenės taryba – aktyvas pasirūpino jaunųjų klovainiečių saugumu: prieš dvi savaites buvo išplatinti skelbimai dėl saugaus eismo gatvėse, kuriuose tėveliams primenama, kad reikia pasirūpintie būtiniausiomis eismo saugos priemonėmis, kurios ypač tamsiu paros metu padės apsaugoti vaikų gyvybes: kuprinę ar striukę parinkti su šviesą atspindinčiomis detalėmis – tada net ir pamiršęs pasiimti atšvaitą, vaikas bus geriau pastebimas kelyje. Vežant vaikus automobiliu, mažyliams būtinai reikia parūpinti saugos diržus arba specialiąsias kėdutes, kad derėtų pamokyti ir paaiškinti mažiesiems svarbiausias elgesio gatvėje taisykles. Vairuotojų prašoma keliuose ir gatvėse būti atidesniais.

Rugsėjo pirmą dieną bendruomenės savanoriai moksleiviams dalino atšvaitus, parengtas skrajutes „Pėsčiojo atmintinė“, kuriose nurodyta, kaip saugiai elgtis gatvėje. Panašios akcijos vyko ir kaimyninėse – Balsių, Gačionių, Laipuškių – bendruomenėse. Lopšelio – darželio mažieji lankytojai taipogi apdovanoti šviesą atspindinčiais atšvaitais.

Be to, Klovainiuose pirmąją rugsėjo savaitę rytais šalia pėsčiųjų perėjos budi savanoriai.

Vida G.

 

                                                                         Oninės

   Vasaros karščiai neišgąsdino Oninių organizatorių bei talkininkų – nuo ankstyvo šeštadienio ryto jie rinkosi prie seniūnijos bei poilsio zonoje: kas puošė traktorius, kas vežė suoliukus bei kitą šventei reikalingą inventorių... beje, šventei ruoštasi ir penktadienį – susirinkęs pulkelis gražiosios lyties atstovių darė įspūdingas puokštes kultūros namų kiemeliui papuošti...

Netrukus trys galingi traktoriai pypsindami išvažiavo kviesti klovainiečių į šventę: krautuvas „CAT“, „pakrautas“ jaunomis merginomis (jas dabojo ir iškristi neleido Albinas N.) ir du galingi „JOHAN DEERE“, išdidžiai nulėkė Klovainių gatvėmis...

Šventę pradėjo bendruomenės pirmininkė Sonata D., primindama, kad suėjo metai, kai poilsio zonoje „išdygo“ medžio skulptūros ir buvo atidaryta krepšinio aikštelė. Ta proga tautodailininkams – E. Miežiui ir ? įteiktos nuotraukos, pristatyta naujoji skulptūra – suoliukas su gamtą simbolizuojančia žalčių pora.

Sveikinimo žodį tarė Seimo narys V. Gailius, AB „Klovainių skalda“ generalinis direktorius V. Urmonas.

Trumpai pristatyta šventės eiga.

Davus startą, pradėtas 2X2 krepšinio duetų turnyras. Jame žaisti užsiregistravo net 26 komandos! Pakol krepšinio aikštėje virė aršios kovos, meno mėgėjai galėjo sudalyvauti dailės plenere, norintys aštresnių pojūčių – pamėtyti peilius į taikinį, išbandyti KASP ginkluotę, pašaudyti...

Salelėje įsikūrė šaunių virėjų komanda – Jūras G., Kristina D., Kristina Š., Aurelijus D. – netrukus visa aikštė pakvipo tradicinės žuvienės aromatu...

Įdienojus Evelina S. ir Audrius J. Mažuosius šventės dalyvius pakvietė į jiems skirtą valandėlę: vaikučiams prireikė stiprumo, vikrumo ir greičio, kad laimėtų saldžių prizų!

Apdovanoti krepšinio rungčių nugalėtojai: vaikinų grupėse: gim. 2001m. ir jaunesni:1vieta - „Kregždės“, 2vieta -  „Broliai“, 3 vieta –„Omega“; gim. 2000-1998m.: 1 vieta - “Pensininkai“, 2 vieta - „Nėra“, 3 vieta - „Plaučiškiai“; gim. 1997m. ir vyresni: 1 vieta – „Studentai“, 2 vieta – „Dainulis“, 3 vieta – „Kelerai“. Merginų grupės nugalėtojos: 1 vieta - „Už Onutes“, 2 vieta – „Rozalimas“, 3 vieta – „Pumos“. Šeimų grupėje: 1 vieta – „Majauskai“, 2 vieta – „Simanavičiai“, 3 vieta – „Mudu 2“

Pagerbta Klovainių krepšinio komanda, atstovaujanti miestelį rajono vyrų krepšinio pirmenybėse. Žaidėjams įteiktos padėkos.

Tikrai karšta buvo prie sporto klubo „Extreme gym“ palapinės – čia vyko kovos dėl pagrindinių prizų – „Geležinės ledi“ ir „Klovainių galiūno“, įvairiose rungtyse jėgas išbandė nemažai šventės dalyvių. Pavardysim nugalėtojus: Vaikų estafetė (berniukai) 1 vieta -  Majauskas Dinas,  2 vieta - Majauskas Titas,  3vieta - Šurna Gabrielius. Vaikų estafetė (mergaitės) 1 vieta -  Kielaitė Divaina, 2 vieta - Savičiūtė Arūnė, 3vieta - Jurgaitytė Ugnė. Moterų estafetė "Geležinės Ledi " taurei laimėti:  1 vieta -  Mikšienė Dženeta, 2 vieta - Jankūnienė Stasė, 3vieta - Šiurnienė Ramutė. Vyrų estafetė "Klovainių Galiūno" taurei laimėti: 1 vieta - Laskauskas Valdas,  2 vieta -  Virbickas Mantas, 3vieta - Gerikas Gytis. Rankų lenkimas (moterys): 1- Jankūnienė Stasė 2- Jurgaitytė Rugilė,  3- Šiurnienė Ramutė.  Rankų lenkimas (vyrai): 1 - Gerikas Gytis, 2 - Šukys Lukas, 3 - Norvaiša Modestas. Svorio (95kg) laikyme viena ranka nugalėtoju tapo Kazlauskas Vitalijus, o moterų atsispaudimų nuo žemės rungtyje nugalėjo Mikšienė Dženeta. O karštį malšino ir V. Jokantienės IĮ „Vigra“ gira.

19 val. veiksmas persikėlė į aikštelę prie kultūros namų. Šventę pradėjo saksofonu grojantis V. Lukošiūnas. Susirinkusius pasveikino Klovainių seniūnas Romualdas S., Klovainių parapijos klebonas Tomas K., rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Kazimieratė K.

Klovainių ir į svečius atvykusios Onutės buvo pakviestos prie skrybėlaitėmis papuoštos palapinės. Joms įteiktos dovanėlės, į kurias savo širdį ir meilę sudėjo Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro lankytojai, skrybėlaitės. Dainas Onutėms skyrė Evelina ir Kazytė.

Ekskursija „Link pajūrio“ apdovanoti net 30 gražiai sodybas tvarkančių klovainiečių.

Dainininkas Andžikas savo programą pradėjo užrištomis akimis rinkdamas gražiausią skrybėlaitę... 

Sekmadienį vyko šv. Onos ir Joakimo atlaidai. Po šv. Mišių susirinkusieji pakviesti į parkelį prie ąžuolo, kur žiūrėtas Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ spektaklis „Amerika pirtyje“ (rež. G. Urmonaitė)

Organizatoriai už buvimą kartu, idėjų ir sumanymų palaikymą dėkingi: informaciniams rėmėjams – „Šiaulių kraštui“, „Pakruojo kraštui“; rėmėjams ir  partneriams - AB „KLOVAINIŲ SKALDA“, A. NAVICKO ūkiui, UAB „AGROLASMUO“, PAKRUOJO ŪKININKŲ KREDITO UNIJAI, Pakruojo savivaldybės administracijai, A. Ridiko IĮ „MUKAS“, UAB „ROBUSTA“, R. Andruškevičiaus IĮ "ŠALTINIS“, L. Ridiko IĮ „SĖKMĖ“, K. ir A. Dargužams, D. Ražauskienei,  G. Gasparavičiui, R. Gasparavičiui, A. Žuvininkui, E.ir S. Kižams, V. Kacilevičiui, J. Polimaičiui, Klovainių jaunimo klubui, Klovainių seniūnijai, bibliotekai, girininkijai, Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ teatrui ir režisierei G. Urmonaitei, Pakruojo kultūros centro dailės studijai ir vadovei L. Veličkienei, sporto klubui „Extreme gym“, KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės kariams, DJ ir visam būriui savanorių pagalbininkų.

Vida G.

 

                                                    Ąžuolų stiprybė – mumyse

Prie Klovainių karjerų (06 - 21 d.) rinkosi aktyviam poilsiui pasirengę klovainiečiai, kaimyninių bendruomenių atstovai, svečiai. Čia vyko tradicinis renginys „Ąžuolų stiprybė  - mumyse“.  Nuo ankstaus ryto įvairiausiais jaukais žuvį viliojo žvejai mėgėjai. (Žvejų varžybas organizavo Jūras Grigaliūnas) Įdienojus su pagautu laimikiu jie rinkosi prie pagrindinės palapinės – sužinoti rezultatus. Suaugusių žvejų grupėje nugalėjo Antanas Kuliešius, antroji vieta teko  Vaidui Žvirbliui, trečiąja džiaugėsi Aurelijus Prikockis. Vaikų grupėje nugalėjo Matas Višniauskas, antras – Tomas žvirblis, trečią vietą užėmė Gabrielius Šiurna. Visiems nugalėtojams įteikti piniginiai prizai. Keletas žvejų apdovanoti nominacijomis.

Žvejai pavaišinti žuviene, kurią virė Jūras ir dvi Kristinos, Simona ir Aurelijus.

Sporto mėgėjų laukė azartiškos automobilių ir motorolerių figūrinio važiavimo varžybos ant buvusios skaldos gamyklos kalno. Varžybų organizatorius – Albinas Navickas. Gana sudėtingoje automobilių figūrinio važiavimo rungtyje ( ją sudarė trys etapai), savo jėgas išmėginti panoro devyni vairuotojai, iš kurių trys – moterys bei merginos. Gražiosios lyties atstovės vyrams nėmaž nenusileido, todėl visos varžybose dalyvavusios moterys apdovanotos saldžiais prizais. Automobilių figūrinio važiavimo rungtyje nugalėjo Valdas Bitinas. Antrąją vietą laimėjo Paulius Kazakevičius, trečioji vieta atiteko Ritai Kelerytei.

Motorolerių figūrinio važiavimo varžybose pagrindinis prizas atiteko Martynui Naliveikai, antrąją vietą užėmė V. Bitinas, trečiąją – R. Vajavada.

Renginyje lankėsi ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Darius Šonkevičius. Jis užtikrino viešąją tvarką ir negailėjo vertingų patarimų šventės dalyviams. Pareigūnas papasakojo apie policijos vykdomas prevencines priemones, atsakinėjo į klausimus.

Sugrįžus į aikštelę ant kalno, dar laukė tinklinio varžybos (jas organizavo Laipuškių bendruomenė). Dalyvauti varžybose  užsiregistravo 8 komandos.  Nugalėtojai: I v. – „Kauksnujai“, II v. – „Extreme gym – 2“, IIIv.  – „Petrašiūnai“.

Mažiesiems šventės dalyviams pravestos linksmos rungtys (organizavo Audrius Jezdauskas), visi apdovanoti ledais.

„Pikts meškins“ kvietė į dažasvydžio karą... 

Sporto klubo „Extreme gym“ nariai pristatė naujausius treniruoklius, surengė keletą jėgos rungčių.

Renginio rėmėjai ir parneriai: „Šiaulių kraštas“, „Pakruojo kraštas“, A. NAVICKO ūkis, UAB „AGROLASMUO“, R. Andruškevičiaus IĮ "ŠALTINIS“, L. Ridiko IĮ „SĖKMĖ“, K. ir A. Dargužai, G. Gasparavičius, Klovainių seniūnija, biblioteka, kultūros namai, jaunimo klubas.

Vida G.

 

Žygis dviračiais

Keturios Klovainių seniūnijos – Klovainių, Balsių, Gačionių ir Laipuškių -  bendruomenės, įgyvendindamos LAKD prie susisiekimo ministerijos konkurso „Saugus eismas bendruomenėse” 2014“ projektą „Saugus eismas Klovainių seniūnijos bendruomenėse", susibūrė bendrai veiklai – įvairaus amžiaus bendruomenės narius pakvietė į žygį dviračiais. Bendro renginio tikslas - suburti kaimynines bendruomenes naudingai veiklai, praktiniais pavyzdžiais ugdyti jaunąją kartą, priminti visiems eismo dalyviams reikalavimus keliuose ir skleisti informaciją. 

Šeštadienį pagrindinėje Klovainių aikštėje rikiavosi dviračių eilės, aplink zujo  dviratininkai iš miestelio ir kaimyninių bendruomenių... Renginio partnerio VĮ „Šiaulių regiono keliai“ atstovė Dalia Zevertienė kiekvienam dalyviui įteikė po dovaną – liemenę, kad su ja dviratininkai kelyje jaustųsi saugiai. O kad visa kolona būtų saugi, visą kelią iki Rozalimo ir atgal ją lydėjo policijos ekipažai. Beje, prieš išvykstant trumpai nusakyti reikalavimai – važiuoti po du, laikytis saugaus atstumo, laikytis kelių eismo taisyklių ir t.t.

Žygio metu sustota pailsėti Rozalimo miško parke, paskui pažintiniu rekreaciniu taku, įkurtu 2013 metais ir skirtu susipažinti su unikaliu Rozalimo pušynu, medynų įvairove, mitologine krašto istorija, važiuota iki Paežerių. Stovyklavietėje Paežeriuose prie laužo stovyklautojai kepė dešreles, dalinosi įspūdžiais. Pailsėję dviratininkai tuo pačiu taku grįžo iki Rozalimo estrados, kur  Pakruojo r. PK bendruomenės pareigūnas Prevencijos poskyrio specialistas Darius Šonkevičius trumpai priminė vasaros sezono pagrindines taisykles dėl šiukšlinimo, maudymosi, atsakė į iškilusius klausimus. Vėliau kolona patraukė Klovainių link.

Kelyje buvo visko – ir stabdžiai nesuveikė, ir dviračio ratus reikėjo priveržt, tačiau žygio dalyviai buvo visokiems nemalonumams pasiruošę ir neprireikė pašalinių pagalbos – susitvarkė patys.

Organizatorius ypač džiugino tai, kad toks žygis neišgąsdino dalyvių – pedalus mynė įvairaus amžiaus žmonės, išvykoje dalyvauta šeimomis, o vaikai nuo mažens pratinami prie eismo saugumo ir atvyko su apsauginiais šalmais.

Organizuojant renginį bendradarbiauta su Klovainių seniūnija, Klovainių pagrindine mokykla, Klovainių biblioteka, Balsių pagrindine mokykla, Balsių biblioteka, Gačionių biblioteka, Pakruojo r. policijos komisariatu, VĮ „Šiaulių regiono keliai“.

 

Vaikų velykėlės

Savaitgalį kultūros darbuotojai jaunuosius klovainiečius  kvietė į Vaikų Velykėlių šventę. Į renginį atėjusiems vaikams reikėjo lietuviškais raštais išmarginti dviejų metrų kiaušinį! Užgulę kiaušinio maketą, jaunieji tautodailininkai įvairiomis priemonėmis jį puošė: vieni spalvotu popieriumi, kiti makaronais, žirniais, džiovintais augalais ir t.t...

Jaunųjų klovainiečių laukė ir kitos linksmybės – žaidimai ir rateliai, kiaušinių ridenimas, įvairūs žaidimai. Velykų zuikis visus dalyvius vaišino zuikio pyragu ir apdovanojo „Naisių vasaro“ prizu – muzikinio spektaklio „Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“ pagal Vytauto V. Landsbergio knygą vaikams „Obuolių pasakos ir kriaušių“ disku.

Popietė „Laukiam šv. Velykų“

 

Kaip ir kasmet prieš gražiąsias pavasario šventes rinktasi į tradicine tapusią popietę „Laukiam šv. Velykų“. Kokiomis priemonėmis pasidaryti pavasariu alsuojančią puošmeną ir ja padabinti namus Prisikėlimo šventei, mokė Dolina Ražauskienė. Berželio ir sedulos šakelės, plastikiniai kiaušiniai, spalvoti bantukai netruko pavirsti į akiai mielą puokštę. Visų susirinkusių laukė ir staigmena – priemonės dėl dar vienos velykinės kompozicijos! Tai buvo Dolinos dovana susirinkusioms moterims!

Vakaras pratęstas prie arbatos puodelio.  

 

Akcija „Darom‘ 2014“

Balandžio paskutinį šeštadienį klovainiečiai buvo kviečiami į aplinkos švarinimo akciją „Darom‘ 2014“.

Iš anksto buvo nutarta, kur bus nukreipta didžiausia grupė talkininkų – reikia sutvarkyti aikštelę šalia pieninės ir krepšinio aikštės, nes čia suplanuota pastatyti keletą sportui skirtų įrengimų. Išrautas didžiulis kelmas; Kęstutis Latonas ir Gediminas Gasparavičius atvežė skaldos. Iš vakaro Albino Navicko vadovaujami talkininkai pervežė skaldą prie pavėsinės, įdirbo aikštelės paviršių. Šeštadienį nemažas būrys klovainiečių „kibo“ į darbus prie aikštelės – užlygino duobes prie pieninės, nurinko akmenis, velėnas, sulygino aikštelės kraštus, nudažė suoliukus. Kita grupė darbavosi salelėje – vežė skaldą, ritino didžiulius akmenis laužavietei, grėbė, rinko šakas ir t.t. Trečia talkininkų grupė – vaikai, pradėję nuo Bešonių kaimo, eidami link Klovainių, rinko pakelėse šiukšles. Vėliau tą patį darbą atliko ir prie karjerų.

Atliktas tikrai nemažas darbas! Nuoširdus ačiū talkininkams ir visiems, savo darbais  prisidėjusiems prie mūsų miestelio gražinimo!

 

                                 Visuotinis bendruomenės narių susirinkimas

    Susirinkimo metu išklausyta 2013 metų bendruomenės veiklos ataskaita, 2013 metų finansinė ataskaita. Dėl saugios kaimynystės pasisakė policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Sidas Šumskis. Klovainių jaunimo iniciatyvinės grupės nariai – Martynas Navickas ir Eglė Latonaitė – supažindino su jaunimo planuojama veikla. Seniūnaitis Albinas Navickas argumentavo miestelio problemas. Taipogi kalbėta apie narystę bendruomenėje: kasmetį nario mokestį, išbraukimą iš bendruomenės narių, garbės narystę.  

    Simbolinėmis dovanėlėmis už gražiai Kalėdų laikotarpiui papuoštas sodybas apdovanoti: Vanda Šukienė, Dijana ir Edmundas Katiliai, A. Navicko ūkis (išrinkti konkurso būdu per Facebook.com), Sonatai ir Laimis Ridikai, Neringa Križanauskaitė ir Vygandas Kriuklis, Irena ir Antanas Rudzinskai, Irena ir Algis Rupliai, Silvija ir Robertas Adomaičiai, Erika ir Žilvinas Kielos, Aušra Šimkutė ir Dainius Jurgaitis, lopšelis – darželis, Emilija ir Juozas Grigaravičiai, Dalia ir Alvydas Brajai.

   Po susirinkimo žiūrėtas Pakruojo kult.centr. mėgėjų teatro spektaklis „Žemės ar moters“.

 

                                                      Žemės diena darželyje

      Klovainių vaikų lopšelio-darželio pedagogės kartu su vaikučiais organizavo akciją „Žydėk, žemele“. Pasivaikščiojimo lauke laikas šiltą kovo 20 - osios dienos rytą buvo skirtas kilniai misijai - vaikučiai savo mažutėse rankytėse laikydami savo pasigamintus „paukštelius“, „gėlytes“, išsiruošė į darželio kiemą palinksminti medelių, puošdami juos savo pagamintais paukšteliais.

    Puošiant medelius vaikučiai nusprendė papuošti darželio kiemą gėlytėmis, kad greičiau viskas sužydėtų. Mažieji negailėjo savo išmoktų eilėraštukų ir gražių žodžių mūsų visų žemelei. Nuo mažų dienų skiepydamos vaikams jautrumą ir pagarbą gamtai, darželio pedagogės tikisi, kad užaugę jie nepakels rankos prieš didįjį pasaulio stebuklą – gamtą.

                                                                                                                                                 G.V.

                                Renginys darželyje „Močiutės seklyčioj“

,,Sveiki gyvi, sveteliai mūsų mylimieji''- šiais dainos žodžiais, Klovainių lopšelio – darželio vaikai pasitiko sugužėjusius savo artimuosius į tradicinį renginį ,,Močiutės seklyčioj''. Renginiui vaikai ruošėsi su džiaugsmu: mokėsi lietuvių liaudies dainelių, ratelių, žaidimų. Kiekvieną dieną klausdavo, ką dabar mokysis? O visus pralinksmino Deno  klausimas: „auklėtoja, ar šiandien reketuosim?“ 

Kol skambėjo vaikų išmoktos dainelės ir buvo šokami rateliai, ant grupės sienos ,,pražydo“' raudonos aguonos. Ant kiekvieno žiedelio buvo užrašytas vaiko vardas. Mažieji iš eilės ėjo ,,skinti'' aguonų, skaitė parašytą vardą, o tada kvietė mamą ar tėtį atlikti namų darbą. (Visi namiškiai gavo kvietimus į šventę, kuriuose ir buvo prašoma  paruošti namų darbus – renginuko metu pravesti lietuvių liaudies žaidimą). Va tada ir prasidėjo pats smagumas. Šaunuoliai tėveliai - pasiruošė dešimtukui. Pasipylė žaidimai kaip iš gausybės rago: ,,Jurgelis meistrelis“, ,,Klausė žvirblis čiulbuonėlis“, „Šiaudų batai“, ,,Upitėlė teka“, ,,Kiškelis  nabagėlis“  ir dar daug kitų.

O kai kojos nebelaikė, visi dalyviai susėdom žiedo dalinti: „Pele, pele pas ką žiedas žydi...“

Pavargusius vaikus ir svečius šventės šeimininkė vaišino  bandelėmis ir obuolių sultimis. Šventės pabaigoje visi susibūrė į glaudų ratą. Buvo uždegtas žiburėlis,  kuris keliavo per rankas su gražiausiais palinkėjimais: mylėkime vieni kitus, džiaukimės šauniais vaikučiais, kalbėkimės ir girdėkime vieni kitus...

 

Užgavėnių šurmulys

Nors sniego patalas ir nedengė žemės, klovainiečiai vis tiek rinkosi prie kultūros namų išvyti žiemos. Kanapinis ir Lašininis vienas kitam eibes krėtė – tai koją pakiša, tai stumteli... Po aikštelę lakstė būrelis persirengėlių – čigonų ir raganaičių... Šurmuliavo norintys pasivaržyti linksmose rungtyse – mėtyti blynus į keptuvę, ant 2 pagaliukų juos pernešti, muštis su maišais stovint ant kelmų... azartiškos kovos įtraukė net ir suaugusius... Laimintys rungtį gaudavo po ypatingą dovaną – gabalėlį lašinukų, kuriuos buvo galima išsikepti ant šalia rusenančio lauželio... Sušalusius dalyvius Lašininis vaišino karšta arbata...

Galiausiai šventės personažai – Kanapinis ir Lašininis – subūrė po savo komandą galutiniam tikslui – pagrindinei kovai. Kiekviena komanda iš visų jėgų stengėsi nutraukti virvę į savo pusę... Aišku, kad laimėjo labiausiai pavasario laukianti komanda! Po šios kovos didžiajame lauže sudeginta Morė, visi labai labai garsiai vijo žiemą šaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“...

V.G.

Kaziuko turgelis

Kovo pradžioje Klovainiuose tradicinis Kaziuko turgelis, sutraukiantis ne tik miestelio, bet ir rajono amatininkus, tautodailininkus ir visus gražiadarbius. O šiemet lankėsi ir savo dirbinius pardavinėjo net svečias iš Rundalės!

Akys raibo nuo darbų įvairovės – spalvingos verbos, papuošalai, suvenyrai... Medus, tortai, sūriai...

Ir iš visos gausybės reikėjo išrinkti keletą ir apdovanoti nominacijomis. Nominaciją„Metų debiutas“  pelnė  Raimonda Pontužaitė.  „Šauniausias meistras“ – Sandis Degols iš Rundalės.  „Jauniausios prekeivės“ nominacija įteikta Gabijai Jareckaitei.  „Saldusis stalas“ – Inga Kriščiūnaitė namo parsivežė nominaciją „Saldusis stalas“.

 

                                  Saugesnio interneto savaitė

   Vasario mėnesį jau 11-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių  minima Saugesnio interneto diena.  Ši diena skirta atkreipti jaunų žmonių  dėmesį į saugų elgesį internete,   siekiant apsaugoti vaikus nuo neteisėto ir žalingo interneto turinio bei skatinti visuomenę saugiau ir atsakingiau naudotis interneto technologijomis ir mobiliaisiais įrenginiais. Bibliotekos buvo kviestos jungtis prie naujos lietuviškos  iniciatyvos SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ. Klovainių biblioteka  prisijungė prie šios iniciatyvos – visą savaitę (vasario 10-15 d.) vyko žaidimų valandėlės, kurių metu vaikai žaidė linksmą žaidimą „Klaidūs interneto miškai“, tikrino žinias testais „Ar esi saugus internete?“, „Saugaus interneto testas“.

         Keletas vaikų sudalyvavo eilėraščių konkurse „Aš ir kompiuteris“. Keletas  posmų iš vaikų kūrybos:

„Mes nueinam į biblioteka,

Prisijungiam internetą

Ir žaidžiame žaidimus.

Čia laisvalaikis puikus!“

„Su internetu jaučiuosi gerai,

Nes prie jo prisijungia draugai.

Per facebook rašau žinutes

Ir man labai linksma.

Per kompiuterį žaidžiu žaidimus

Ir ieškau daug pasaulio žinių.

Internetas mums svarbus,

Nes per jį ieškome aktualių žinių“

„Biblioteka mūs jėga,

Vaikštom kiekviena diena.

Bibliotekininkė gera,

Pavaišina arbata“

„Bibliotekoje daug knygų ir kompiuterių.

Smagu įlįsti į internetą

Ir surasti ten gerų draugų“

„Kompiuteris geras dalykas,

Su juo galima žaisti įvairiausius žaidimus.

Internetas suteikia žinias apie pasaulį“

„Man patinka kompiuterį įsijungt.

Mama pyksta. Nesvarbu. Gera žaist.

Be kompiuterio negaliu gyvent!“

 

Įvertintas bendruomenės dalyvavimas saugaus eismo konkurse

Klovainių bendruomenė, dalyvavusi konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse 2013“, kur užėmė II vietą, sulaukė netikėtų svečių. Kartu su ŠTV atstovu, Klovainiuose lankėsi VĮ „Šiaulių regiono keliai" Saugaus eismo vyr. specialistas Antanas Vaidonavičius, atvežęs Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos padėką bei dovanas – informacinį leidinį „Saugokime vieni kitus kelyje“, albumą „Pagarba. Smulkioji sakralinė architektūra prie Lietuvos kelių“. Abu leidinius bus galima pavartyti bibliotekoje. Trumpas reportažas apie padėkos įteikimą parodytas per ŠTV žinias, keletu sakinių bendruomenės darbą nušvietė pirmininkė S. Danielienė.

Konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ klovainiečiai dalyvauja antrą kartą. 2013 metais rengtas projektas „Judėkime saugiai“, kuriame buvo numatyta nemažai renginukų. Birželio mėnesį bėgta lietuviška mylia, visiems bėgikams dovanotos liemenės, o šventės dalyviams dalinti lankstinukai, atšvaitai. Nugalėtojai pasipuošė medaliais, kai kurie dalyviai buvo apdovanoti specialiomis nominacijomis.

Liepą organizuota šiaurietiško ėjimo pamokėlė. Užsiėmimo metu treneris Laimontas Rakauskas išsamiai paaiškino fizinio aktyvumo ir šiaurietiško ėjimo naudą, supažindino su šiaurietiško ėjimo technika, o bendruomenės atstovai priminė apie saugų eismą, vaikščiojimo tamsiu paros metu taisykles, dalino šviesą atspindinčius atšvaitus.

Pagrindinės miestelio šventės – Oninių – metu taipogi nebuvo pamiršti saugaus eismo reikalavimai – dalyviams dalinti atšvaitai, lankstinukai, kitos saugumą gatvėse užtikrinančios priemonės. Į svečius atvyko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologas A. Petrošius su augintiniu Natu. Susirinkusieji galėjo stebėti tarnybinio šuns paklusnumą, meistriškumą, sugebėjimus ieškant narkotinių medžiagų, paklydusių žmonių. Renginio dalyviai pareigūnui uždavė nemažai klausimų ir sulaukė išsamių atsakymų.

 Lapkritį – žvarbų ir tamsų rudens mėnesį vėl buvo organizuojami renginukai saugaus eismo tema, nes svarbu, kad šiuo laikotarpiu miestelio gyventojai - tiek pėstieji, tiek vairuotojai jaustųsi saugiai. Todėl bendradarbiauta su seniūnija, kultūros namais, biblioteka, mokykla ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pakruojo rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyriu. Bibliotekoje vyko linksma viktorina ,,Būkim saugesni kelyje tamsiuoju paros metu". Susirinkusiems pravesta viktorina klausimų - atsakymų forma. Mažieji renginio dalyviai piešė kelio ženklą. Visiems dalyviams buvo išdalintos saugaus eismo priemonės - atšvaitai.

   Miestelyje organizuota akcija ,,Būkime saugesni kelyje tamsiuoju paros metu", skirta eismo dalyviams - vairuotojams, dviratininkams, pėstiesiems. Akcijos metu bendruomenės nariai, judriausiose miestelio gatvėse, kartu su Pakruojo rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio darbuotojais, stabdė gatvėje praeivius, dviratininkus ir automobilius, dovanojo saugaus eismo priemones - lankstinukus, liemenes, rankines, atšvaitus ir priminė, apie būtinas atsargumo priemones kelyje tamsiuoju paros metu.

 

Dovanų lietus darželyje

     Prieš mėnesį jaunimo klubą planuojantis suburti aktyvus miestelio jaunimas (Martynas, Eglė, Dovilė, Simona, Regvita, Linas, Paulius, Mantas ir kt.) sumąstė rengti naujametinį žiburėlį ir idėją pristatė  Klovainių bendruomenės tarybos posėdyje.  Gavę pritarimą ėmėsi organizacinių darbų. Vienas numatytų vakaro atrakcionų – linksmas aukcionas su „Kalėdiniais stebuklais“. Daugiausia aukciono prekių supirko Marius Kazlauskas, Paulius Liukpetris. Marius su jaunimo atstovais pasidalino mintimis, kad labai norėtų padaryti gerą darbą – įteikti nupirktas dovanas vaikams. Po renginio susirinkę jaunuoliai apsvarstė galimybę įgyvendinti Mariaus mintį ir kartu pradžiuginti mažiausius klovainiečius. Paskyrę dalį aukcione surinktų lėšų, nupirko 6 žaidimus, tinkamus žaisti ir patiems mažiausiems, ir priešmokyklinę grupę lankantiems darželinukams. Trys atstovės – Eglė, Dovilė ir Simona – dovanėles nunešė į lopšelį – darželį ir pasikvietę abiejų grupių lankytojus įteikė dovanėles.

    Darželio direktorė maloniai padėkojo ir pasidžiaugė, kad mažieji klovainiečiai nepamirštami, kad gražią akciją „Dovanok žaislą su kuriuo tu nebežaidi” prieš Kalėdas vykdė ir mokykla. Visą mėnesį įvairaus amžiaus vaikai į mokyklą nešė žaisliukus su kuriais patys jau nebežaidžia. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Vita Pėžėlienė su mokiniais žaisliukus atnešė ir padovanojo darželiui, kuo labai džiaugėsi mažieji jo lankytojai.

    

 

 

Sausio 13 - osios paminėjimas darželyje 

           Sausio 11 – osios rytą darželio vaikučiai, lydimi auklėtojos susirinko į rytmetį, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti. Pedagogė pasakojo vaikams apie įvykius, vykusius Lietuvoje  prieš daugelį metų...

         ...tą kraupią lemtingą Lietuvai naktį lijo lietus. Žvakės degė per lietų ir negeso, o dar labiau liepsnojo. Tą naktį žuvo 14 žmonių ir daug buvo sužeista. Sausio 13 – oji visiems laikams įrašyta į mūsų tautos istoriją kaip Laisvės Gynėjų diena. Gimtosios žemės gynėjų niekuomet nepamirš tėvynė. Po žemės kauburėliais miega tie, kurie nesilenkė melui, tie, kurie troško laisvės...

        Mūsų darželyje visi žuvusieji buvo pagerbti tylos minute. Vaikai susikaupę klausėsi auklėtojos skaitomų eilėraščių apie Lietuvą. Nuoširdžiai skambėjo daina „Žemėj Lietuvos“. Vaikai su auklėtoja kalbėjosi apie tai, kodėl brangi gimta šalis. Grupėje visi su pakylėjimu piešė tema „Televizijos bokštas“, iš spalvoto popieriaus gamino vėliavėles. Berniukai iš popierinių kaladėlių statė statinius, kuriuos įvardijo kaip „Televizijos bokštai“.