Klovainių bendruomenei – 20!

   Klovainių bendruomenei šie metai – jubiliejiniai, švenčiamas 20-tasis gimtadienis. Gegužės 12 d. į parkelį prie ąžuolo rinkosi klovainiečiai, norintys kartu paminėti gražią sukakties datą. Renginio vedančiosios – Aušra Spudienė ir Dalia Poškienė trumpai priminė bendruomenės istoriją.
     Bendruomenės (kaipo organizacijos) istorija prasidėjo 2003 metų sausio 13 d. Tuomet kultūros namuose įvyko iniciatyvinės grupės susirinkimas, jo metu priimtas nutarimas įsteigti bendruomenę. Pirmasis bendruomenės pirmininkas Albinas Navickas. Po Albino bendruomenės vairą perėmė moterys ir nebepaleido. Pirmoji pirmininkė  - Regina Mozūrienė. Reginos pradėtus darbus tęsė Sonata Liukpetrienė. 2017 pavasarį bendruomenės vairą perėmė Ramunė Šumskienė. Antri metai bendruomenei vadovauja Dalia Poškienė.

   Šventinį Klovainių seniūno sveikinimą  perdavė seniūno pavaduotoja Violeta Pažemeckienė ir Rima   Mikalainienė, buvo perskaitytas Pakruojo mero sveikinimas.
Bendruomenės jubiliejaus proga sugalvota pasodinti sakurų parką. 20 metų – 20 sakurų. Kas bebūtų pasaulyje, sakuros kiekvienais metais skelbia pavasarį savo nuostabiais žiedais, kurie simbolizuoja atsinaujinimą, besikeičiančius gyvenimo ciklus, trapų laikinumą ir naują pradžią.
Sakuras sodinti kviesti klovainiečiai ir svečiai – vyskupas Eugenijus Bartulis, vyskupijos kancleris Rimantas Žaromskis, Pakruojo dekanas Remigijus Čekavičius, Klovainių klebonas Donatas Kryževičius, Rozalimo klebonas Remigijus Katilius, Kairių klebonas Rimantas Pranckaitis. O augalus dovanojo ŽŪB „Šiaurės bulius“.
    Bendruomenės pirmininkė už gražius darbus ir iniciatyvas padėkojo rėmėjams – ŽŪB „Šiaurės bulius“, parapijos klebonui D. Kryževičiui, seniūnui D. Poškui, ūkininkei O. Varnienei ir aktyviems klovainiečiams.
    Šventės metu vaišintasi pyragais ir arbatžolių arbata.

 Vida

Klovainių etnografiniam ansambliui - 45

 

Balandžio 14 d. Klovainiuose paminėta pasaulinė kultūros diena su etnografiniu ansambliu. Renginį vedė ansamblio vadovė Rita Kirkilienė. Bibliotekininkė pristatė etnografinės veiklos Klovainių miestelyje 45-erių metų apžvalgą.

Klovainių etnografinio ansamblio veiklos pradžia laikomi 1978 metai – tų metų bibliotekos metraštyje yra įrašas, kad veiklios moterų tarybos narės – Ada Gudašienė ir Danutė Parščiauskienė subūrė folkloro ansambliuką, gyvavusį dešimtmetį. Iš to meto moterų pasirodymų laikų liko keletas nuotraukų. Su metais keitėsi ansamblio sudėtis, vadovai, bet veikla niekada nenutrūkdavo. Žinoma, buvo veiklos sulėtėjimo, bet po kažkurio laiko vėl iškildavo, sugrįždavo. Ansambliečiai visada puoselėjo ir puoselėja etnokultūros dvasią, papročių ir tradicijų tęstinumą, per dainas parteikdami jausmus bei mintis apie savo krašto žmonių džiaugsmus, vargus, išgyvenimus, darbus.

Programoje dainavo etnografinis ansamblis, tarmiškus pasakojimus sekė konkurso „Tramtatulis“ dalyviai klovainiečiai – Nojus Lekas, Joris Gelčys ir Ugnė Adomaitytė. Į programą įsitraukė ir žiūrovai – dainavo liaudiškas dainas, šoko ratelius. Renginyje svečiavosi Pakruojo kultūros centro direktorė Arina Janeliūnienė ir etnografė Ramunė Petraitienė. Viešnios pasveikino Klovainių etnografinį ansamblį su 45-erių metų sukaktimi.

Už savo krašto etninės kultūros puoselėjimą etnografinio ansamblio buvę ir esami dalyviai apdovanoti Klovainių kultūros skyriaus padėkomis. 

 

 

Balandžio 23-29 d. - nacionalinė bibliotekų savaitė

Biblioteka išplatino skelbimą, kviečiantį „aprengti“ linkėjimų medį. Štai kokių linkėjimų sulaukta:
Kad nepritrūktų knygų skaitantiems ir kad su naujomis knygomis ateitų nauji skaitytojai
Knyga - tai kelionė, kad nepritrūktų įspūdingų kelionių.
Linkiu, kad daug dar metų gyvuotų biblioteka ir mus džiugintų knygomis.
Kad knygų aruodai pilnėtų, kad geros emocijos lydėtų kiekvieną skaitytoją.
Tegul niekada nedingsta šypsena nuo veido, o bibliotekoje nepritrūktų knygų, kurios padeda mums džiaugtis gyvenimu.
Kad popierinė knyga, kvepianti dulkėmis, neišnyktų iš bibliotekų lentynų.
Kad toliau gyvuotų bibliotekos ir knygos, sėkmės.
Kad ilgai dar būtų galima versti popierinius knygų lapus, plaukiot tarp lentynų ir nardyt rašytojų jūroje! Gyvai bendraut su žmogum, o ne robotu! Tegyvuoja romantikai!
Kad kiekviena knyga rastų savo skaitytoją. Geriausi draugai yra knygos, jos niekada neišduos... 
Knygų šventovės vartai būtų visuomet atviri žinių ištroškusiems. Elektroninė knyga neatstos įprastos popierinės knygos!  Tegyvuoja biblioteka!!
Kad šis kultūros židinėlis išliktų patrauklus knygų gausa, parodomis, renginiais ir nestokotų žingeidžių skaitytojų.
Linkiu,kad biblioteka būtų tas neužgestantis mūsų visų šviesulys,o bibliotekininkai būtų tos šviesos nepailstantys nešėjai. 
Linkiu, kad biblioteka gyvuotų, kad nesektų lobynas: knygų, žinių, įdomių renginių, skaitovų, naujovių, draugysčių, idėjų, meilės knygai. 
Kad per knygas pažintume pasaulį ir save.
Linkiu, kad kiekvienas skaitytojas rastų tai, ko ir atėjo į biblioteką.
Bibliotekai linkiu dažniau pasipildyti naujomis knygomis o bibliotekininkei - darbščių ir kūrybingų metų.
Bibliotekai linkiu, kad netrūktų žmonių, mylinčių knygas, norinčių jas skaityti ir kad ne viską reikėtų pirkti, o tiesiog atvykti į biblioteką, sėkmės jums.
Linkiu bendrystės, nes su ja esate stiprūs… Linkiu nuolat tobulėti ir toliau visus džiuginti įdomiomis ir prasmingomis veiklomis, Lietuvos ir užsienio kūrėjų įvairaus žanro meno darbų parodomis, naujaisiais leidiniais bei jų pristatymais.
Linkiu kad dar ilgai gyvuotų Klovainių biblioteka, kurioje dirba nuostabi visada su šypsena veide mūsų Vidutė. 
Mus gali apvilti artimas žmogus, bet knyga neišduos niekada. Ji paguos ir patars sunkiu gyvenime momentu... Knygos kuria asmenybę, palieka erdvės minčiai.
Linkių daugiau skaitytojų, daugiau lentynų ir sveikatos mūsų šauniajai bibliotekininkei.
Žodžiai, sutūpę eilute, man panašūs į paukščius, kurie pragysta mūsų rankose. Paimi knygą, ir gieda. Bibliotekos pavasaris būna visus metus, kai yra skaitytojų. Žmogui duota ypatinga galia - kurti ir ta kūryba mėgautis. Ačiū giedančiai bibliotekai.
Kad bibliotekoje esančios mokslo ir fantazijos karalystės sulauktų daug norinčių jas pažinti! 
 

 

 

 BIBLIOTEKA KVIEČIA DALYVAUTI VASAROS IŠŠŪKYJE

     Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija priimti iššūkį kviečia įvairaus amžiaus ir įvairiais formatais skaitančius dalyvius.
     Dalyvauti vasaros skaitymo akcijoje paprasta: reikia užsiregistruoti svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaičius) knygas suvesti jų pavadinimus. Jeigu reikia, paprašykit bibliotekininko pagalbos.
            Šių metų užduotys:
Perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis (skaitytojų pasiūlyta užduotis)
Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota
Perskaityk fantastinę knygą
Perskaityk negrožinę knygą
Perskaityk knygą apie laisvę

 

ONINĖS‘ 2023

      Nuo senų laikų Oninės siejamos su naujo derliaus pradžia, o klovainiečiams tai ypatinga šventė, kai į atlaidus susirenka po miestus išsibarstę vaikai, suvažiuoja senai matyti giminaičiai.
      Ir šiemet po gatves, keldami triukšmą ir kviesdami į šventę, lakstė motociklininkai bei keturratininkai! Parkelyje kūrėsi kiemeliai. Atvykę garbingi svečiai (Seimo narys A. Matulas, rajono meras S. Margis, administracijos direktorius M. Veliulis, tarybos narys L. Katilius, Pakruojo seniūnas S. Miknevičius, Klovainių seniūnas D. Poškus) - ne tik gražias kalbas sakė, bet čiupę peilius pjaustė daržoves po senojo ąžuolo šakomis  įsikūrusioje virtuvėje. Prie didžiulio katilo stovėjo ir visai virėjų komandai vadovavo kun. D. Kryževičius. Mikliai peiliais darbavosi ir klovainiečiai – V. Linkus, K. Kauklys bei kt. Besidarbuojantiems svečiams bendruomenės pirmininkė įteikė po prijuostę su bendruomenės logotipu, o S. Lekas padovanojo po pjaustymo lentelę. 300 litrų talpos katile išvirta sriuba išdalinta renginio dalyviams.
       Šventės vedantysis D. Budrys kvietė pagerbti Onutes – joms įteiktos dovanėlės.
       Apdovanoti gražiai sodybas tvarkantys klovainiečiai – L. Šimoliūnaitė bei inovacijas taikantys A. A. Daukučiai.
       Visą pusdienį skambėjo muzika – grupę „Pečius griūn“ keitė dainininkė Laisva. Orą drebino „Žemaitukai“ bei „16 Hz“.
        Daug linksmybių laukė vaikučių – batutai, supynės, vandens burbulai, laikinos tatuiruotės, pasijodinėjimas žirgais ir kt.
         Renginio rėmėjai: LR žemės ūkio ministerija, Pakruojo rajono savivaldybė, ŽŪB „Šiaurės bulius“, AB „Klovainių skalda“, AB „Dolomitas“, UAB „AutoDanielius“, IĮ „Mukas“, Pakruojo ūkininkų kredito unija, UAB „Medicus LT“, Žvirblonių ŽŪB, IĮ „Transeima“, IĮ „Šaltinis“, Laipuškių ŽŪB, Gačionių ŽŪB, K. A. Dargužai. 
 
 

Puslapiai: 12»