2022 sausis
Paroda bibliotekoje "Gerdos žaislai"
Klovainių bibliotekoje – klovainietės Gerdos rankų darbo žaislų paroda „Gerdos žaislai“ (parodą organizavo Klovainių kultūros darbuotojai).
Parodos eksponatai – susirūpinęs meškutis, žaismingi delfinai, kiškučiai, draugo laukiantis vilkas, išdykusi beždžionėlė, užsisvajojusi karvutė ir kiti – lankytojus žavi ne tik akių žvilgsniu, bet ir maloniomis spalvomis. Pamatai, norisi šypsotis, ištiesti ranką ir paglostyti...  Gerdos sukurtas žaislas – puiki dovana ne tik mažyliui, bet ir vyresnio amžiaus vaikui.
Kviečiame užsukti į biblioteką ir aplankyti parodą (veiks iki sausio 31 d.), o sausio 20 kviečiame susitikti su autore Klovainių kultūros namuose.
                                                                                                                                     Vida

ATMINTĮ IŠSAUGOKIM ATEINANČIOMS KARTOMS...
Laisvės gynėjų dienos minėjimas Klovainiuose.
Prisiminimais dalinosi klovainiečiai, dalyvavę skaudžiuose 1991-ųjų sausio įvykiuose: A. Urbas (apdovanotas Sausio 13 atminimo medaliu), A. Daukutis. G. Špakio (apdovanotas Sausio 13 atminimo medaliu), A. Mozūro, A. Abromaitienės prisiminimus skaitė renginio vedančioji S. Liukpetrienė.
Prisiminimais pasidalino ir dalyvius pasveikino savivaldybės administracijos direktorė I. Gelažnikienė, direktoriaus pavaduotojas G. Šurna, Klovainių seniūno pavaduotoja V. Pažemeckienė.
Bibliotekininkė V. Grigaliūnienė pakvietė dalyvius susipažinti, kokie leidiniai apie to meto įvykius pasiekė bibliotekos fondus. Renginį vedė S. Liukpetrienė, įamžino savanorė Agnė.
Renginio organizatoriai – kultūros namų ir bibliotekos darbuotojos. 
Vida
Susitikimas su parodos "Gerdos žaislai" autore Gerda Zaičenko.
Gerda neria mielus žaisliukus. Parodoje (bibliotekoje)  lentynose draugiškai sustojo meškučiai, lamos, kiškiai, vilkas, tigras, žaismingi delfinai, bezdžionėlė, vienaakis Ciklopas, mėlynakė karvutė, linksmai nusiteikęs meškėnas. šalia jo jaukiai įsitaisė ilgakasė lėlytė. sutūpė išmintingų pelėdų šeimynėlė. 
Susitikimo metu gražiadarbė papasakojo apie savo pomėgį, pristatė savo sukurtus žaislus, supažindino ir pademonstravo darymo techniką.
Muzikinius kūrinius dovanojo Gerdos sūnus Kajus.
Renginį organizavo kultūros namų ir bibliotekos darbuotojos, įamžino Agnė, Nijolė ir Algis, Sonata, Vida.
                                                                                                                                               Vida


Vasario 7-21 d. Pakruojo rajono poetų meilės eilės „Ateisiu ilgesio keliu“.
Artėjant Šv. Valentino dienai, kuri dar vadinama įsimylėjėlių arba meilės diena, Klovainių skyrius ir biblioteka pasiūlė klovainiečiams pasisemti įkvėpimo iš Pakruojo rajono poetų eilių apie meilę. Ekspozicijoje, kuri buvo iškabinta stende prie Klovainių kultūros namų, buvo galima perskaityti klovainiečių Dalios Čeponienės ir Ramintos Sluckuvienės eiles bei susipažinti su Pakruojo rajono kūrėjų Karolinos Kazlauskienės, Aldonos Veruitienės, Angelės Vyskupaitienės, Nijolės Svereckienės, Vilijos Kaškelytės-Narvydienės, Laimos Užkuraitės, Mykolo Arcimavičiaus ir Stanislavos Lukoševičienės kūryba apie meilę.
 
Vasario 14 d. Renginys jaunimui „Meilės diena“.
Kultūros namai, bendradarbiaudami su Pakruojo atviru jaunimo centru suorganizavo renginį „Meilės diena“.  Renginio programoje vyko orientacinės varžybos, linksmosios rungtys, diskoteka. Orientacinių varžytuvių metu gausus būrys jaunųjų dalyvių, vadovaudamiesi gautomis užuominomis, ieškojo Klovainių miestelyje įžymių vietų, o atradę turėjo atlikti kūrybines užduotis, jas nufilmuoti ir siųsti organizatoriams. Linksmosios rungtys vyko jau kultūros namuose: žodžių loto, žaidimai, karaokė, fliešmobas, ir kt. Visi linksminosi diskotekoje. Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais ir pavaišinti pica. Ruošiantis renginiui didelį indėlį įnešė  Pakruojo atviro jaunimo centro ir Klovainių bibliotekos savanoriai: puošė salę, galvojo užduotis, gamino reikiamas priemones, ieškojo diskotekos vedančiojo, fotografavo veiklas ir kt. Renginį filmavo Šiaulių televizija.
 
Vasario 19 d. Paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena.
Ta proga Klovainiuose vyko šventinis minėjimas - koncertas. Minint vasario 16-ąją visi dalyviai pasveikinti su Valstybės atkūrimo diena, prisiminta istorinė šios datos reikšmė, sugiedota Tautinė giesmė. Koncertinėje programoje dalyvavo ir gera nuotaika su žiūrovais dalinosi Joniškio kultūros centro moterų vokalinė grupė "Harmonija" (vad. M. Treščenkinas). Renginio metu vyko apdovanojai: Klovainių bendruomenė įteikė padėkos raštus gyventojams, kurie kalėdiniu laikotarpiu džiugino šventiniais sodybų papuošimais. Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena klovainiečius virtualiai pasveikino ir Klovainių vaikų darželis.
 
Vasario 24 d. Kūrybinės dirbtuvėlės „Kvapų, garsų ir kristalų magija“.
Į renginį buvo pakviesti visi norintys praleisti laisvalaikį jaukioje aplinkoje, sužinoti apie kristalų magiškas savybes, atrasti tuos kristalų akmenukus, kurie tinka kiekvienam asmeniškai ir susiverti sau apyrankę. Kūrybines dirbtuvėles pravedė „Pelėdos dirbtuvių“ įkūrėja Raminta Sluckuvienė. Renginio metu, prie arbatos puoduko, buvo dalinamasi saviugdos ir savirealizacijos metodais, dalinamasi asmenine patirtimi.
 
 Kovo 1 d. Užgavėnės
Užgavėnės vyko Klovainių miestelio centre. Šventės metu šurmuliavo persirengėliai: šelmišką nuotaiką skleidė raganos ir giltinė; blynus kepė, „čeravojo“ ir žaidimus vedė čigonėlės; daktarytė ne tik vaistus nuo depresijos dalino, bet ir vedė renginį; Lašininis ir Kanapinis demonstravo gėrio ir blogio kovas, budelis viso renginio metu kūreno laužą ir galiausiai sudegino visų blogybių simbolį – Morę. Sporto ir laisvalaikio klubas „Vajetau“ surengė taikliosios rankos varžytuves. Visus linksmino kapela „Linksmi kaimynėliai“ (vad. N. Žiaunienė).
 
Kovo 4 d. Mugė „Kaziuko turgelis“
Renginys Klovainiuose vyko 19-tą kartą. Tradiciškai buvo sukviesti amatininkai, tautodailininkai ir gražius darbelius kuriantys iš Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Joniškio rajonų. Šiemet Kaziuko turgelis vyko lauke, Klovainių kultūros namų kieme. Dalyvius, įėjusius pro stilizuotus vartus, pasitiko ir pasveikino personažas – mugės šeimininkas Kazys ir Pakruojo kultūros centro Balsių skyriaus kapela "Linksmi kaimynėliai" (vad. N. Žiaunienė).
Tradiciškai Klovainių bendruomenė parengė ir pirmininkė Dalia Poškienė įteikė nominacijas dalyviams: pakalniškietei Dianai Špakauskienei įteikta nominacija „Pavasario pranašas“; Ramintai Sluckuvienei – nominacija „Akmenų magija“; „Sangitos“ kepiniams – nominacija „Skaniausias kermošius“; Antanui Kuliešiui – nominacja „Metų debiutas“.
 
Kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimas.
Šventinis minėjimas – koncertas pradėtas džiaugsmingai, su pasididžiavimu sugiedant Lietuvos tautinę giesmę. Renginio vedėja Sonata Liukpetrienė visus dalyvius pasveikino su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir papasakojo apie šios dienos prasmę ir svarbą kiekvienam lietuviui, ypač šiuo laikotarpiu, kai Ukrainoje sklando karo šmėkla, nusinešdama ir taikių gyventojų gyvybes. Kovo 11-osios minėjimo - koncerto metu šventinę nuotaiką ir savo dainas žiūrovams dovanojo Gitanos ir Giedriaus Morkių duetas iš Šiaulių ir skrabalais atliekama muzika publiką linksmino Egidijus Impolis iš Rozalimo.
 
Kovo 15 d. Pakruojo kultūros centre atidaryta Pakruojo rajono „Tautodailės darbų paroda“. Parodoje savo kūrinius eksponavo net 8 dalyviai iš Klovainių: tautodailininkės Ramutė Prikockienė, Ona Lugauskaitė, Arūnas Daukutis, Laima Višniauskienė, Gerda Zaičenko, Rūta Latonienė, Birutė Strazevičienė bei Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro lankytojai.
 
 Kaip laukėme šv. Velykų
Bibliotekoje: Klovainių darželio "Kiškiukų" bei „Peliukų“ grupės vaikučiai, laukdami švenčių, išdailino margučius, kurie sėkmingai nutūpė bibliotekos parodų lentynoje. Tiems, kurie neturėjo galimybės pasigrožėti darbeliais gyvai, biblioteka siūlė virtualią parodą. Taipogi buvo kviečiama sudalyvauti virtualioje viktorinoje „Velykos: ar žinai?“
Kultūros namuose: kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu siūti ir dekoruoti velykiniai kiaušiniai. Jau trečius metus pražysta VELYKINIS MEDIS. Šiais metais medis išaugo poilsio zonoje. Dekoratyvinius kiaušinius siuvo LAISVALAIKIO KLUBO dalyviai, Klovainių darželio vaikai (kiaušinių maketus dovanojo Klovainių bendruomenė).
 
Bibliotekoje – renginiai nacionalinei bibliotekų savaitei.
Knygą į rankas imame norėdami atitrūkti nuo kasdienybės, panirti į fantazijų pasaulį ar išmokti naujų dalykų, tobulėti dvasiškai. Ką apie skaitymo naudą ir knygas galvoja lietuviai? Balandžio 25 d. - virtualus pristatymas „Su meile apie knygą ir skaitymą“. Visiems skaitytojams buvo dovanojami knygų skirtukai.
Biblioteka paskelbė virtualių linkėjimų akciją „Linkėjimų medis bibliotekai“. Štai kokių palinkėjimų medis išaugo:
„Kūrybingų metų!“
„Daug daug šypsenų“
„Kad biblioteka ilgai gyvuotų ir būtų daug skaitytojų“
„Kad bibliotekai netrūktų knygų ir skaitytojų“
„Dar daug gražių metų bibliotekai ir stiprybės, svajonių išsipildymo šauniajai bibliotekininkei Vidai.“
„Daug naujų knygų, daug jas skaitančių! Gražių ir kūrybingų idėjų bei jų įgyvendinimo!“
„Linkiu, kad popierinė knyga neprarastų savo vertės ir nenublanktų prieš naująsias technologijas“
„Tegu ilgus metus gyvuoja ir klesti Klovainių biblioteka!“
„Tegul biblioteka gyvuoja dar daug metų.“
„Mūsų pačių bibliotekininkė
Mes pasiklysime be tavęs
Knygų karalystėje pasiklysime
Ir mes nerandame kelio.“ 
„Kad Jūsų bibliotekoje būtų daug išmintingų knygų, leidžiančių ir abejoti ir ginčytis.“
„Labai šauni mūsų bibliotekininke, labai labai“
„Knyga - nesenstanti vertybė. Tegul taip ir lieka.“
„Knyga - draugas, kuris niekada neišduoda.“
„Knyga tobulina žmogaus protą ir širdį, tad ilgo ir gražaus bibliotekos gyvavimo!“ 
„Bibliotekoms linkiu tokių puikių, atsidavusių ir mylinčių knygas žmonių - bibliotekininkų.“
 

Balandžio 30 d. Pakruojo sinagogoje atidaryta autorinė tautodailininkės Veronikos Daukutienės darbų paroda, skirta autorės 90 m. jubiliejui. Renginio metu V. Daukutienė papasakojo apie savo gyvenimo kelią ir kūrybą; autorę kalbino Pakruojo KC Klovainių sk. vadovė S. Liukpetrienė. Šventę dainomis papuošė Pakruojo KC folkloro ansamblis "Verdenė".
Jubiliatę pasveikino rajono meras S. Margis, Klovainių seniūnas D. Poškus, pavaduotoja V. Pažemeckienė, bendruomenės atstovai - D. Poškienė, J. Grigaliūnas, Pakruojo KC etnografė R. Petraitienė, giminaičiai, kaimynai ir draugai.
Renginį organizavo Pakruojo KC Klovainių skyrius ir Klovainių biblioteka.
 
 
Bendradarbiauja Klovainių biblioteka ir Balsių pagrindinė mokykla!
Klovainių bibliotekoje birželio 9 d. Balsių pagrindinės mokyklos moksleivių grupė dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose – kūrė knygų skirtukus bei atvirukus, o birželio 16 d. moksleiviai sudalyvavo ekskursijoje „Pažinkime Klovainių miestelį“. Susibūrę prie senojo Klovainių ąžuolo, išgirdo kultūros namų vadovės Sonatos L. pasakojimą apie Klovainių praeitį, išmatavo ąžuolo apimtį metrais ir apkabinimais. Trumpai stabtelėjo prie Šv. Onos skulptūros, Švč. Trejybės bažnyčios ir patraukė link buvusios mokyklos – apžiūrėti Klovainių praeitį liudijančių dokumentų, daiktų ir pasiklausyti muziejininko Antano G. pasakojimo. Poilsio zonoje moksleiviai atsakinėjo į viktorinos klausimus ir perėjo į kitą Daugyvenės pusę linguojančiu ir savo istoriją turinčiu „Bezdžionių tiltu“.
 
 

Biblioteka kviečia dalyvauti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ 
Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija iššūkyje dalyvauti kviečia įvairaus amžiaus skaitytojus. „Įkvėpk knygų magijos!” – ragina „Vasara su knyga“ organizatorės (apskričių viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka, savivaldybių viešosios bibliotekos, prie kurių šiemet prisijungė iniciatyvos ambasadorė Jurga Šeduikytė).
Dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje paprasta: užsiregistruokite svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitę knygas, suveskite jų pavadinimus. Jeigu reikia, prašykite bibliotekininko pagalbos. Šių metų užduotys yra šios:
Perskaityk knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais);
Perskaityk Baltijos šalių autoriaus knygą;
Perskaityk biografinę knygą;
Perskaityk knygą, kurios pavadinimas – vienas žodis;
Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą.

 

Oninių šėlsmas‘ 2022

Nuvilnijo, nušurmuliavo Klovainiuose dvi dienas trukusi tradicinė vasaros šventė – skrybėlėtosios Oninės. Renginys organizuotas 25-ąjį kartą, tad ir kai kurios veiklos buvo iškirtinės.

Į šventę kvietė baikeriai bei keturratininkai, užsukdami į kiekvieną miestelio gatvę, o dieninė renginio dalis vyko parkelyje prie senojo ąžuolo. Klevų pavėsyje patogiai įsitaisė tautodailininkai bei amatininkai, ūkininkai, siūlę ne tik paragauti, pasigrožėti, bet ir įsigyti mielų suvenyrų, maisto gaminių. Ąžuolo tvorelę papuošė Klovainių vaikų darželį lankančių vaikučių piešinukai, o šalia esančioje liepų alėjoje garavo didžiulis katilas arbatžolių arbatos, kurią virė J. Vyčienė, jai talkino K. Dargužienė, O D. Lekas vis pakurstydavo ugnelę. Mažieji šventės dalyviai galėjo pajodinėti Bešonių ūkio žirgais, vyresnieji - išbandyti jėgas lenktynių simuliatoriumi.

Į sceną lipo šventės svečiai – Seimo narys A. Matulas, patarėja E. Kižienė, mero padėjėja S. Lipskytė, administracijos direktorės pavaduotojas G. Šurna, seniūnas D. Poškus, pavaduotoja V. Pažemeckienė, Pakruojo seniūnas S. Miknevičius, rajono tarybos nariai – R. Sausienė, A. Kazlauskas. Renginį vedė Raimundėlis (aktorius K. Matelis), renginio eigoje persikūnijęs į Babą bei gruziną.

Liaudiškos muzikos sambaryje dalyvavo Pakruojo KC Balsių skyriaus kapela „Linksmi kaimynėliai“, vadovė Nijolė Žiaunienė; Žeimelio darželio-daugiafunkcio centro „Ąžuoliukas“ folkloro ansamblis, vadovė Danutė Maižiuvienė; Radviliškio r. Beinoravos kultūros namų etnografinis ansamblis „Atgaiva“, vadovė Emilija Bieliūnienė; Pakruojo KC Klovainių skyriaus etnografinis ansamblis, vadovė Rita Kirkilienė; Pakruojo KC Rozalimo skyriaus folkloro ansamblis „Sedula“, vadovė Ramunė Petraitienė; Stačiūnų daugiafunkcio centro etnografinis ansamblis „Volungė“, vadovė Violeta Bernotienė; Pakruojo KC folkloro ansamblis „Verdenė“, vadovė Ramunė Petraitienė. Koncertinę programą tęsė jaunoji atlikėja, Pakruojo kultūros centro savanorė Danielė Armonaitė. Po rajono saviveiklininkų pasirodymo visą erdvę puikia nuotaika ir linksmomis dainomis užpildė atlikėjai „Žemaitukai“.

Ąžuolo pavėsyje įsikūrusiame kiemelyje virė darbas – čia pulkas garbių vyrų virė tirštą armėnišką patiekalą – chašlamą. Vyriausias virėjas – Klovainių parapijos klebonas D. Kryževičius. Jam talkino Pakruojo bei Klovainių seniūnai – D. Poškus bei S. Miknevičius, Pakruojo parapijos ganytojas R. Čekavičius, seimo narys A. Matulas, tarybos nariai – A. Kazlauskas, G. Šurna, klovainiečiai – J. Grigaliūnas, V. Spudas, Ž. Kiela ir kiti.

Šventės metu pasveikintos Onutės, apdovanoti skrybėlaičių konkurso dalyviai. Daug jaunimo sutraukė orientacinės varžybos.

Vakarinė Oninių programa prasidėjo „Klovainių dramkės“ spektakliu – parodyta Smalsčio-Smolskio komedija „Nutrūko“. Apdovanota gražiausia Klovainių sodyba – šiemet prizas įteiktas Veronikai Daukutienei.

Koncertavo moterų vokalinė grupė „Harmonija“ (vadovas M. Treščenkinas), o vakarinę dalį pabaigė grupė „Express Duo“.

Mažųjų šventės dalyvių laukė niekada nepabostantis batutas ir dar linksmesnis „Putų šou“.  Jaunimas ir suaugusieji galėjo išbandyti rankos taiklumą šaudydami iš lanko.

Sekmadienį, po Šv. Mišių bažnyčioje koncertavo Rozalimo choras „Gaudulė“ (vadovė Jūratė Skorupskienė).

Organizatoriai dėkingi rėmėjams, draugams, partneriams bei visiems pagalbininkams.

Vida G., 2022-07

 

Klovainių poilsio zonoje - naujas objektas!

Rugsėjo pabaigoje Klovainių poilsio zoną Daugyvenės upės pakrantėje papuošė dideli medžio rėmai – jie skirti fotografavimuisi. Tai projekto „Kuriame jaukumą sau ir kitiems“ galutinis rezultatas. Projektą dalinai finansavo Pakruojo rajono savivaldybė.

Pasiektas projekto tikslas – viešosios erdvės sutvarkymas, sukuriant naują infrastruktūros objektą ir didinant Klovainių mst. patrauklumą vietos gyventojams bei svečiams. Bendruomenė visada siekė,  kad aplinka būtų patraukli ir klovainiečiams, ir svečiams, tad sutvarkyta vieta suteiks galimybę pabendrauti po atviru dangumi, įsiamžinti vaizdingoje aplinkoje ir plačiai skleis žinią apie vieną iš rajono gyvenviečių.

Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo kelionės po Lietuvą, tad pro šalį vykstantys svečiai dažnai nori įsiamžinti gražioje aplinkoje. Klovainiuose yra lankytinų vietų, dažnai užsuka ekskursijos (vietos gidė turi parengus ne vieną apžvalginę ekskursiją; šalia poilsio zonos yra kraštotyros muziejus; Daugyvenės salelėje – nedidelė užtvanka ir buvusio vandens malūno vieta), rėmai fotografavimuisi bus gražus akcentas įsiamžinti bei skleisti žinią.

Esame dėkingi darbus atlikusiam A. Norbutui ir visiems savanoriams, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo!

                                                                                                                                                       Vida

 

VALIO! TURIME NAUJĄ VAIKŲ ŽAIDIMO AIKŠTELĘ!

Rugsėjo paskutiniąją savaitę į Klovainių poilsio zoną Daugyvenės upės pakrantėje atgabenta ir sumontuota nauja, šiuolaikiška vaikų žaidimų aikštelė. Ji įrengta Klovainių bendruomenei įgyvendinant projektą „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio praleidimo zonos infrastruktūros atnaujinimas Klovainių miestelyje“, kurį finansavo Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija, Pakruojo r. savivaldybė. Parama aikštelės įrengimui gauta pagal veiklos sritį ,,Kaimo vietovės viešųjų erdvių sutvarkymas, pritaikant jas kaimo gyventojų poreikiams“ pagal 2022 metų Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos  nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles.

Paramos lėšos naudotos žaidimų aikštelės įrenginių įsigijimui, o visus paruošiamuosius darbus atliko bendruomenės savanoriai – miestelio gyventojai. Darbus atliko UAB „Daineka“, kurios pagrindinė veiklos sritis - lauko žaidimų įranga ir jos montavimas visoje Lietuvoje, didmeninė žaislų ir edukacinių priemonių prekyba. Tai socialiai atsakinga įmonė bendradarbiaujanti ir su Lietuvos švietimo įstaigomis.

Pasiektas projekto tikslas - sudarytos palankios sąlygos kaimo vaikams ir paaugliams saugiai ir turiningai leisti laisvalaikį, atnaujinta pasenusi infrastruktūra ir sukurta saugi bei šiuolaikiška žaidimų aikštelė.  

Žaidimų komplekse įrengtos klasikinės  sūpynės, karuselė, supynės "Gandro lizdas" ir mažųjų labai mėgstamas įrenginys – čiuožynė. Nauja žaidimų erdvė pritaikyta aktyviai leisti laisvalaikį ir žaisti įvairaus amžiaus grupių vaikams. Buvo siekiama, kad vaikų žaidimų aikštelė atitiktų ne tik poreikius, bet ir saugumo keliamus reikalavimus: įrengtos ir guminės plytelės, kurios skirtos naudoti kaip apsauginis paviršius kritimo smūgiams sumažinti. Įrenginių medžiagos kokybiškos, ilgai tarnausiančios, atsparios aplinkos veiksnių poveikiui.

Klovainių poilsio zona - vietinių gyventojų labai pamėgta vieta, kurioje renkasi vaikai, jaunimas ir šeimos su atžalomis ne tik iš Klovainių miestelio, bet ir iš aplinkinių kaimų. Čia jau yra pastatyti suoliukai, lauko treniruoklių komplektas, įrengta krepšinio bei paplūdimio tinklinio aikštelės. Teritoriją puošia medžio skulptūros. Visais metų laikais žaidimų aikštelėje verda aktyvus gyvenimas: vaikai ir paaugliai bendrauja tarpusavyje, išmoksta pažinti aplinką, būna gryname ore, žaisdami sportuoja, o tai lavina, užgrūdina ir gerina fizinę ir emocinę sveikatą bei atitraukia nuo kompiuterių ir televizorių. Vyksta ir tėvelių bendravimas su kitais tėveliais bei kokybiškas bendravimas su savo šeimos nariais. Į aikštelę dažnai renkasi trijų kartų atstovai – vaikučiai, tėveliai, seneliai - kartu leidžiamas turiningas ir aktyvus laisvalaikis, o tai stiprina ne tik šeimų, bet ir visų bendruomenės narių tarpusavio ryšius, stiprina bendruomenės sutelktumą ir gerina socialinį gyvenimą.

Vida

 

Smagu su Amsiumi!

Lapkričio 7 d., dalyvaujant konkurse "Saugus eismas bendruomenėse",  organizuotas susitikimas su policijos bičiuliu Amsiumi. Į vaikų darželį Amsiuką atlydėjo pareigūnas, negailėjęs patarimų, kaip taisyklingai segėti atšvaitą, kaip saugiai pereiti gatvę, o kad kelias į darželį ir iš jo būtų saugus, vaikučiams dovanoti atšvaitai.

Bendruomenės ir bibliotekos atstovai labai džiaugėsi vaikučių išmanymu – jie puikiai žinojo, ką reikia daryti, kad saugiai pereitum į kitą gatvės pusę, kuriuo gatvės pakraščiu eiti ir ant kurios rankos nešioti atšvaitą! Amsiui nepagailėta šiltų apkabinimų ir paglostymų!