2022 sausis
Paroda bibliotekoje "Gerdos žaislai"
Klovainių bibliotekoje – klovainietės Gerdos rankų darbo žaislų paroda „Gerdos žaislai“ (parodą organizavo Klovainių kultūros darbuotojai).
Parodos eksponatai – susirūpinęs meškutis, žaismingi delfinai, kiškučiai, draugo laukiantis vilkas, išdykusi beždžionėlė, užsisvajojusi karvutė ir kiti – lankytojus žavi ne tik akių žvilgsniu, bet ir maloniomis spalvomis. Pamatai, norisi šypsotis, ištiesti ranką ir paglostyti...  Gerdos sukurtas žaislas – puiki dovana ne tik mažyliui, bet ir vyresnio amžiaus vaikui.
Kviečiame užsukti į biblioteką ir aplankyti parodą (veiks iki sausio 31 d.), o sausio 20 kviečiame susitikti su autore Klovainių kultūros namuose.
                                                                                                                                     Vida

ATMINTĮ IŠSAUGOKIM ATEINANČIOMS KARTOMS...
Laisvės gynėjų dienos minėjimas Klovainiuose.
Prisiminimais dalinosi klovainiečiai, dalyvavę skaudžiuose 1991-ųjų sausio įvykiuose: A. Urbas (apdovanotas Sausio 13 atminimo medaliu), A. Daukutis. G. Špakio (apdovanotas Sausio 13 atminimo medaliu), A. Mozūro, A. Abromaitienės prisiminimus skaitė renginio vedančioji S. Liukpetrienė.
Prisiminimais pasidalino ir dalyvius pasveikino savivaldybės administracijos direktorė I. Gelažnikienė, direktoriaus pavaduotojas G. Šurna, Klovainių seniūno pavaduotoja V. Pažemeckienė.
Bibliotekininkė V. Grigaliūnienė pakvietė dalyvius susipažinti, kokie leidiniai apie to meto įvykius pasiekė bibliotekos fondus. Renginį vedė S. Liukpetrienė, įamžino savanorė Agnė.
Renginio organizatoriai – kultūros namų ir bibliotekos darbuotojos. 
Vida
Susitikimas su parodos "Gerdos žaislai" autore Gerda Zaičenko.
Gerda neria mielus žaisliukus. Parodoje (bibliotekoje)  lentynose draugiškai sustojo meškučiai, lamos, kiškiai, vilkas, tigras, žaismingi delfinai, bezdžionėlė, vienaakis Ciklopas, mėlynakė karvutė, linksmai nusiteikęs meškėnas. šalia jo jaukiai įsitaisė ilgakasė lėlytė. sutūpė išmintingų pelėdų šeimynėlė. 
Susitikimo metu gražiadarbė papasakojo apie savo pomėgį, pristatė savo sukurtus žaislus, supažindino ir pademonstravo darymo techniką.
Muzikinius kūrinius dovanojo Gerdos sūnus Kajus.
Renginį organizavo kultūros namų ir bibliotekos darbuotojos, įamžino Agnė, Nijolė ir Algis, Sonata, Vida.
                                                                                                                                               Vida


Vasario 7-21 d. Pakruojo rajono poetų meilės eilės „Ateisiu ilgesio keliu“.
Artėjant Šv. Valentino dienai, kuri dar vadinama įsimylėjėlių arba meilės diena, Klovainių skyrius ir biblioteka pasiūlė klovainiečiams pasisemti įkvėpimo iš Pakruojo rajono poetų eilių apie meilę. Ekspozicijoje, kuri buvo iškabinta stende prie Klovainių kultūros namų, buvo galima perskaityti klovainiečių Dalios Čeponienės ir Ramintos Sluckuvienės eiles bei susipažinti su Pakruojo rajono kūrėjų Karolinos Kazlauskienės, Aldonos Veruitienės, Angelės Vyskupaitienės, Nijolės Svereckienės, Vilijos Kaškelytės-Narvydienės, Laimos Užkuraitės, Mykolo Arcimavičiaus ir Stanislavos Lukoševičienės kūryba apie meilę.
 
Vasario 14 d. Renginys jaunimui „Meilės diena“.
Kultūros namai, bendradarbiaudami su Pakruojo atviru jaunimo centru suorganizavo renginį „Meilės diena“.  Renginio programoje vyko orientacinės varžybos, linksmosios rungtys, diskoteka. Orientacinių varžytuvių metu gausus būrys jaunųjų dalyvių, vadovaudamiesi gautomis užuominomis, ieškojo Klovainių miestelyje įžymių vietų, o atradę turėjo atlikti kūrybines užduotis, jas nufilmuoti ir siųsti organizatoriams. Linksmosios rungtys vyko jau kultūros namuose: žodžių loto, žaidimai, karaokė, fliešmobas, ir kt. Visi linksminosi diskotekoje. Renginio pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais ir pavaišinti pica. Ruošiantis renginiui didelį indėlį įnešė  Pakruojo atviro jaunimo centro ir Klovainių bibliotekos savanoriai: puošė salę, galvojo užduotis, gamino reikiamas priemones, ieškojo diskotekos vedančiojo, fotografavo veiklas ir kt. Renginį filmavo Šiaulių televizija.
 
Vasario 19 d. Paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena.
Ta proga Klovainiuose vyko šventinis minėjimas - koncertas. Minint vasario 16-ąją visi dalyviai pasveikinti su Valstybės atkūrimo diena, prisiminta istorinė šios datos reikšmė, sugiedota Tautinė giesmė. Koncertinėje programoje dalyvavo ir gera nuotaika su žiūrovais dalinosi Joniškio kultūros centro moterų vokalinė grupė "Harmonija" (vad. M. Treščenkinas). Renginio metu vyko apdovanojai: Klovainių bendruomenė įteikė padėkos raštus gyventojams, kurie kalėdiniu laikotarpiu džiugino šventiniais sodybų papuošimais. Su Lietuvos valstybės atkūrimo diena klovainiečius virtualiai pasveikino ir Klovainių vaikų darželis.
 
Vasario 24 d. Kūrybinės dirbtuvėlės „Kvapų, garsų ir kristalų magija“.
Į renginį buvo pakviesti visi norintys praleisti laisvalaikį jaukioje aplinkoje, sužinoti apie kristalų magiškas savybes, atrasti tuos kristalų akmenukus, kurie tinka kiekvienam asmeniškai ir susiverti sau apyrankę. Kūrybines dirbtuvėles pravedė „Pelėdos dirbtuvių“ įkūrėja Raminta Sluckuvienė. Renginio metu, prie arbatos puoduko, buvo dalinamasi saviugdos ir savirealizacijos metodais, dalinamasi asmenine patirtimi.
 
 Kovo 1 d. Užgavėnės
Užgavėnės vyko Klovainių miestelio centre. Šventės metu šurmuliavo persirengėliai: šelmišką nuotaiką skleidė raganos ir giltinė; blynus kepė, „čeravojo“ ir žaidimus vedė čigonėlės; daktarytė ne tik vaistus nuo depresijos dalino, bet ir vedė renginį; Lašininis ir Kanapinis demonstravo gėrio ir blogio kovas, budelis viso renginio metu kūreno laužą ir galiausiai sudegino visų blogybių simbolį – Morę. Sporto ir laisvalaikio klubas „Vajetau“ surengė taikliosios rankos varžytuves. Visus linksmino kapela „Linksmi kaimynėliai“ (vad. N. Žiaunienė).
 
Kovo 4 d. Mugė „Kaziuko turgelis“
Renginys Klovainiuose vyko 19-tą kartą. Tradiciškai buvo sukviesti amatininkai, tautodailininkai ir gražius darbelius kuriantys iš Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Joniškio rajonų. Šiemet Kaziuko turgelis vyko lauke, Klovainių kultūros namų kieme. Dalyvius, įėjusius pro stilizuotus vartus, pasitiko ir pasveikino personažas – mugės šeimininkas Kazys ir Pakruojo kultūros centro Balsių skyriaus kapela "Linksmi kaimynėliai" (vad. N. Žiaunienė).
Tradiciškai Klovainių bendruomenė parengė ir pirmininkė Dalia Poškienė įteikė nominacijas dalyviams: pakalniškietei Dianai Špakauskienei įteikta nominacija „Pavasario pranašas“; Ramintai Sluckuvienei – nominacija „Akmenų magija“; „Sangitos“ kepiniams – nominacija „Skaniausias kermošius“; Antanui Kuliešiui – nominacja „Metų debiutas“.
 
Kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos paminėjimas.
Šventinis minėjimas – koncertas pradėtas džiaugsmingai, su pasididžiavimu sugiedant Lietuvos tautinę giesmę. Renginio vedėja Sonata Liukpetrienė visus dalyvius pasveikino su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir papasakojo apie šios dienos prasmę ir svarbą kiekvienam lietuviui, ypač šiuo laikotarpiu, kai Ukrainoje sklando karo šmėkla, nusinešdama ir taikių gyventojų gyvybes. Kovo 11-osios minėjimo - koncerto metu šventinę nuotaiką ir savo dainas žiūrovams dovanojo Gitanos ir Giedriaus Morkių duetas iš Šiaulių ir skrabalais atliekama muzika publiką linksmino Egidijus Impolis iš Rozalimo.
 
Kovo 15 d. Pakruojo kultūros centre atidaryta Pakruojo rajono „Tautodailės darbų paroda“. Parodoje savo kūrinius eksponavo net 8 dalyviai iš Klovainių: tautodailininkės Ramutė Prikockienė, Ona Lugauskaitė, Arūnas Daukutis, Laima Višniauskienė, Gerda Zaičenko, Rūta Latonienė, Birutė Strazevičienė bei Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro lankytojai.
 
 Kaip laukėme šv. Velykų
Bibliotekoje: Klovainių darželio "Kiškiukų" bei „Peliukų“ grupės vaikučiai, laukdami švenčių, išdailino margučius, kurie sėkmingai nutūpė bibliotekos parodų lentynoje. Tiems, kurie neturėjo galimybės pasigrožėti darbeliais gyvai, biblioteka siūlė virtualią parodą. Taipogi buvo kviečiama sudalyvauti virtualioje viktorinoje „Velykos: ar žinai?“
Kultūros namuose: kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu siūti ir dekoruoti velykiniai kiaušiniai. Jau trečius metus pražysta VELYKINIS MEDIS. Šiais metais medis išaugo poilsio zonoje. Dekoratyvinius kiaušinius siuvo LAISVALAIKIO KLUBO dalyviai, Klovainių darželio vaikai (kiaušinių maketus dovanojo Klovainių bendruomenė).
 
Bibliotekoje – renginiai nacionalinei bibliotekų savaitei.
Knygą į rankas imame norėdami atitrūkti nuo kasdienybės, panirti į fantazijų pasaulį ar išmokti naujų dalykų, tobulėti dvasiškai. Ką apie skaitymo naudą ir knygas galvoja lietuviai? Balandžio 25 d. - virtualus pristatymas „Su meile apie knygą ir skaitymą“. Visiems skaitytojams buvo dovanojami knygų skirtukai.
Biblioteka paskelbė virtualių linkėjimų akciją „Linkėjimų medis bibliotekai“. Štai kokių palinkėjimų medis išaugo:
„Kūrybingų metų!“
„Daug daug šypsenų“
„Kad biblioteka ilgai gyvuotų ir būtų daug skaitytojų“
„Kad bibliotekai netrūktų knygų ir skaitytojų“
„Dar daug gražių metų bibliotekai ir stiprybės, svajonių išsipildymo šauniajai bibliotekininkei Vidai.“
„Daug naujų knygų, daug jas skaitančių! Gražių ir kūrybingų idėjų bei jų įgyvendinimo!“
„Linkiu, kad popierinė knyga neprarastų savo vertės ir nenublanktų prieš naująsias technologijas“
„Tegu ilgus metus gyvuoja ir klesti Klovainių biblioteka!“
„Tegul biblioteka gyvuoja dar daug metų.“
„Mūsų pačių bibliotekininkė
Mes pasiklysime be tavęs
Knygų karalystėje pasiklysime
Ir mes nerandame kelio.“ 
„Kad Jūsų bibliotekoje būtų daug išmintingų knygų, leidžiančių ir abejoti ir ginčytis.“
„Labai šauni mūsų bibliotekininke, labai labai“
„Knyga - nesenstanti vertybė. Tegul taip ir lieka.“
„Knyga - draugas, kuris niekada neišduoda.“
„Knyga tobulina žmogaus protą ir širdį, tad ilgo ir gražaus bibliotekos gyvavimo!“ 
„Bibliotekoms linkiu tokių puikių, atsidavusių ir mylinčių knygas žmonių - bibliotekininkų.“
 

Balandžio 30 d. Pakruojo sinagogoje atidaryta autorinė tautodailininkės Veronikos Daukutienės darbų paroda, skirta autorės 90 m. jubiliejui. Renginio metu V. Daukutienė papasakojo apie savo gyvenimo kelią ir kūrybą; autorę kalbino Pakruojo KC Klovainių sk. vadovė S. Liukpetrienė. Šventę dainomis papuošė Pakruojo KC folkloro ansamblis "Verdenė".
Jubiliatę pasveikino rajono meras S. Margis, Klovainių seniūnas D. Poškus, pavaduotoja V. Pažemeckienė, bendruomenės atstovai - D. Poškienė, J. Grigaliūnas, Pakruojo KC etnografė R. Petraitienė, giminaičiai, kaimynai ir draugai.
Renginį organizavo Pakruojo KC Klovainių skyrius ir Klovainių biblioteka.
 
 
Bendradarbiauja Klovainių biblioteka ir Balsių pagrindinė mokykla!
Klovainių bibliotekoje birželio 9 d. Balsių pagrindinės mokyklos moksleivių grupė dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose – kūrė knygų skirtukus bei atvirukus, o birželio 16 d. moksleiviai sudalyvavo ekskursijoje „Pažinkime Klovainių miestelį“. Susibūrę prie senojo Klovainių ąžuolo, išgirdo kultūros namų vadovės Sonatos L. pasakojimą apie Klovainių praeitį, išmatavo ąžuolo apimtį metrais ir apkabinimais. Trumpai stabtelėjo prie Šv. Onos skulptūros, Švč. Trejybės bažnyčios ir patraukė link buvusios mokyklos – apžiūrėti Klovainių praeitį liudijančių dokumentų, daiktų ir pasiklausyti muziejininko Antano G. pasakojimo. Poilsio zonoje moksleiviai atsakinėjo į viktorinos klausimus ir perėjo į kitą Daugyvenės pusę linguojančiu ir savo istoriją turinčiu „Bezdžionių tiltu“.
 
 

Biblioteka kviečia dalyvauti skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ 
Nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstanti skaitymo skatinimo akcija iššūkyje dalyvauti kviečia įvairaus amžiaus skaitytojus. „Įkvėpk knygų magijos!” – ragina „Vasara su knyga“ organizatorės (apskričių viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka, savivaldybių viešosios bibliotekos, prie kurių šiemet prisijungė iniciatyvos ambasadorė Jurga Šeduikytė).
Dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje paprasta: užsiregistruokite svetainėje www.vasarasuknyga.lt ir perskaitę knygas, suveskite jų pavadinimus. Jeigu reikia, prašykite bibliotekininko pagalbos. Šių metų užduotys yra šios:
Perskaityk knygą apie žmogaus ryšį su gyvūnu (-ais);
Perskaityk Baltijos šalių autoriaus knygą;
Perskaityk biografinę knygą;
Perskaityk knygą, kurios pavadinimas – vienas žodis;
Perskaityk šeimos nario vaikystėje mėgtą knygą.