Renginiai 2021

 Sausis

Sausio 6-13 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Neužmirštuolė“. Užsiėmimas buvo skirtas pasidaryti neužmirštuolės žiedus ir juos sausio 13 d. pasikabinti namų languose. Tikslas – išsaugoti istorinę atmintį ir paskatinti miestelio gyventojus minėti Laisvės gynėjų dieną. Kultūros namų darbuotojai ir savanoriai gamino neužmirštuoles, kurias išdalino gyventojams. Prisidėjo ir virtualių užsiėmimų dalyviai, patys pasigamino darbelius ir atsiuntė nuotraukas. Iš atsiųstų nuotraukų buvo sukurtas filmukas ir paviešintas Klovainių skyriaus facebook‘o puslapyje.

Sausio 13 d. Minint Laisvės gynėjų dieną Klovainių miestelio laisvalaikio erdvėje padaryta meninė kompozicija „Prisiminkime, kodėl esame laisvi“, kuri atvaizdavo valstybingumo simbolį - Gediminaičių stulpus. Ant Gediminaičių stulpų buvo degama 30 žvakelių, primenančiu prieš 30 metų Lietuvių tautai vykusius skaudžius įvykius. Buvo paruoštas atminties stendas, skirtas atminti 14-likai žuvusių laisvės gynėjų. Gyventojai paskatinti dalyvauti ir visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ir languose uždegti atminimo žvakeles bei pakabinti neužmirštuolės žiedus. Kompozicija buvo filmuojama ir demonstruojama skyriaus facebook‘o puslapyje.

Sausio 8; 15; 22; 29 d. Virtualus ciklas „Pasakų skrynelė“. Tikslas – atgaivinti pasakų sekimo tradicijas ir prisiminti lietuvių tautosaką. Vaikučiai, jų tėveliai, seneliai ir visi, kuriems patinka pasakos, kiekvieną sausio mėnesio penktadienį buvo pakviesti nusikelti į stebuklų šalį ir atidaryti pasakų skrynelę. Kiekvienai pasakai buvo pasiruošiama atskirai: pagal pasirinktą žanrą kuriamos ir gaminamos tinkančios dekoracijos, repetuojama, filmuojama, maketuojami anonsų plakatai, kuriamas video filmukas ir penktadieniais keliamas į skyriaus facebook‘o puslapį.

Sausio 8 d. Lietuvių liaudies pasaka „Gudrus gaidelis“ Pasaką skaitė etnografinio ansamblio vadovė Rita Kirkilienė.

Sausio 15 d. Ramutės Skučaitės eiliuota pasaka „Raudonkepuraitė“. Pasaką skaitė vokalinio ansamblio vadovė Vaida Laurikietė.

Sausio 22 d. Kosto Kubilinsko eiliuota pasaka „Ledinukas“. Pasaką skaitė „Klovainių dramkės“ narė Raminta Sluckuvienė.

Sausio 29 d. Lietuvių liaudies pasaka „Katinėlis ir kiškelis“. Pasaką skaitė etnografinio ansamblio vadovė Rita Kirkilienė.

Sausio 19-29 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Lesyklėlė“. Užsiėmimo tikslas – padaryti lesyklėles paukščiams iš antrinių žaliavų. Dalyviams buvo pasiūlyti keli lesyklėlių darymo variantai, sukurtas filmukas su rekomendacijomis. Lesyklėles padarė bei nuotraukas atsiuntė ir Pakruojo Žemynos progimnazijos 1 C klasės mokiniai. Iš dalyvių atsiųstų lesyklėlių nuotraukų sumaketuotas filmukas. Visa medžiaga buvo viešinama skyriaus facebook‘o puslapyje.

 Sausio 31 d. Savanorė Toma Šimkutė paruošė sausio mėnesio veiklos apžvalgos skaidres. Vasario 4 d. filmukas paviešintas skyriaus facebook‘o puslapyje.

Sonata

Vasaris:

Vasario 2-14 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Siurprizas Valentinui“. Laisvalaikio klubo veiklos koordinatorė Rita Kirkilienė paruošė metodinę medžiagą ir dalinosi su klubiečiais per socialinius tinklus, messenger‘į, konsultavo telefonu. Dalyviai paprašyti atsiųsti savo padarytų Valentino dienos siurprizų nuotraukas. Skyriaus savanorė Ugnė Jurgaitytė iš gautų nuotraukų sumaketavo viešinimo vaizdo klipą, kuris vasario 15 d. įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį.

Vasario 5; 12; 19; 26 d. Vasario mėnesį buvo tęsiamas virtualus ciklas „Pasakų skrynelė“, kuriuo siekiama atgaivinti pasakų sekimo tradicijas ir prisiminti lietuvių tautosaką. Klovainių skyriaus facebook‘o puslapio lankytojams kiekvieną penktadienį buvo pasiūlyta peržiūrėti nufilmuotą skyriaus darbuotojų ir savanorių sekamą pasaką. Siekiant sudominti žiūrovus, kiekvienam filmavimui buvo kuriamos ir gaminamos tinkančios dekoracijos, repetuojama, filmuojama, maketuojami anonsų plakatai, kuriamas vaizdo filmukas. Atsakingas asmuo – Klovainių skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė. Apie pasakų vakarus publikuotas Irenos Skurauskienės informacinis straipsnelis „Kas penktadienį – po pasaką“ rajono laikraštyje „Auksinė varpa“, 2021-02-03 d.

Vasario 5 d. Lietuvių liaudies pasaką "Vištytė ir gaidelis" skaitė Klovainių vokalinio ansamblio vadovė Vaida Laurikietė.

Vasario 12 d. Lietuvių liaudies pasaką "Bėgantis kepaliukas" skaitė Klovainių skyriaus savanorė Ugnė Jurgaitytė.

Vasario 19 d. Kosto Kubilinsko eiliuotą pasaką "Agė Melagė" skaitė "Klovainių dramkės" narė Raminta Sluckuvienė.

Vasario 26 d. Kosto Kubilinsko eiliuotą pasaką "Bebenčiukas ir kvailutė" skaitė etnografinio ansamblio vadovė Rita Kirkilienė ir vokalinio ansamblio vadovė Vaida Laurikietė.

Vasario 12-17 d. Pramoginis turas – konkursas „Surask Užgavėnių personažus“. Klovainių skyrius ir biblioteka gyventojams pasiūlė šiemet Užgavėnes švęsti kitaip ir suorganizavo pramoginį turą po Klovainių miestelį. Dalyviai pakviesti turiningai pasivaikščioti po miestelį ir pasinerti į tradicijų pasaulį: surasti pasislėpusias 9 Užgavėnių kaukes, jas nufotografuoti ir įkelti nuotraukas į komentarus po filmuku. Buvo sumontuotas ir paviešintas informacinis filmukas, kuriame buvo pateiktos nuorodas ir užuominas, kur slepiasi Morė, Lašininis, Kanapinis, Ožys, Gervė, Velnias, Giltinė, Čigonas ir Arklys. Filmuke pateikti aprašymai ir apie Užgavėnių tradicijas bei kaukių simboliką ir reikšmę. Suradę ir sukėlę visų personažų nuotraukas gavo dovanų - magnetukus su Klovainių herbu. Išdalinta net 14 prizų. Sukurtas renginio viešinimo vaizdo klipas "Kaip Klovainė vare žiemo iš kiema" ir vasario 17 d. įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Klipo įgarsinimui dainavo ir grojo etnografinis duetas: Vaida Laurikietė ir Rita Kirkilienė. Už scenarijų, filmavimą ir maketavimą atsakinga buvo skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė.

Vasario 16 d. Paminėta Valstybės atkūrimo diena. Sukurta lauko kompozicija „Su gimtadieniu, Lietuva!“. Bendradarbiaujant su Klovainių parapijos kunigu Donatu Kryževičiumi subrandinta idėja parkelyje prie bažnyčios sukurti lauko kompoziciją. Pagrindinis kompozicijos akcentas – didelėmis raidėmis (130 cm. aukščio) išdėliotas žodis Lietuva. Užrašas papuoštas trispalvėmis gėlėmis, o aplinkui išdėlioti trispalviai ledo burbulai, kuriuos gamino skyriaus savanorės Toma Šimkutė ir Ugnė Jurgaitytė.  Vakarais prie užrašo buvo uždegamos trispalvės žvakutės. Bendradarbiaujant su Klovainių darželiu buvo sukurtas vaizdo klipas. Klipe panaudota filmuota medžiaga, kurioje eilėraščius apie gimtinę Lietuvą deklamavo mažiausieji darželio auklėtiniai ir lauko kompozicijos vaizdai, nufilmuoti dieną ir naktį. Scenarijus, filmavimas, montažas – skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė. Klipas įkeltas į Klovainių skyriaus facebook‘o puslapį.

Vasario 22-28 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Dekoratyvus durų uždarymo stabdis“. Kartais prireikia, kad durys neužsidarytų. Laisvalaikio klubo veiklos organizatorė Rita Kirkilienė pasiūlė iš filco pasisiūti „pagalbininką“ – durų skląsčio stabdį. Ji parinko užsiėmimo temą, paruošė metodinę medžiagą, kuria dalinosi įvairiais kanalais: per socialinius tinklus, programėlė „Messenger“. Parūpino ir pasidalino su dalyviais darbeliams reikiamomis medžiagomis. Užsiėmimo dalyviai atsiuntė padarytų darbelių nuotraukas. Skyriaus savanorė Ugnė Jurgaitytė iš gautų nuotraukų sumaketavo viešinimo vaizdo klipą, kuris vasario 28 d. įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį.

 Klovainių skyriaus savanorė Toma Šimkutė paruošė kovo mėnesio skyriaus veiklos apžvalgos skaidres. Kovo 1 d. filmukas paviešintas skyriaus facebook‘o puslapyje.

Sonata

 Bibliotekoje:

Vis dar karantinas, į bibliotekos patalpas patekti negalima. Bet įmanoma įsijungus facebook.com bendruomenės puslapį sudalyvauti viktorinose, pažiūrėti video filmukus.

 Vasario mėn. 8-13 d. yra skelbiama saugesnio interneto savaitė. Šiais metais siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete. Biblioteka kvietė nuotoliniu būdu jungtis į edukacines pamokėles, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendravo  tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Pamokėlės buvo orientuotos į 4-6 klasių moksleivius, kiekvienos pamokėlės trukmė – iki 30 min.

Vasario 8 d.  „Internetiniai žaidimai“

Vasario 9 d. „Asmeninė informacija internete“

Vasario 10 d. „Žalingas turinys internete“

Vasario 11 d. „Internetiniai draugai“

Vasario 12 d. „Pasikartokime!“

 

Darbelių paroda „Širdelė mano“ – širdeles su didele meile spalvino Klovainių vaikų darželio vaikučiai! Parengta parodėlė bibliotekoje, vėliau širdelės nufotografuotos ir sudėjtos į video filmuką.  

 Viktorina „Užgavėnės - linksma šventė“.  Viktorina skirta vaikučiams, daugelio klausimų atsakymai -  paveiksliukuose.

 Vasario 14 – šv. Valentino, meilės diena. Klovainiečiai galėjo sudalyvauti  viktorinoje „Oh ta meilė“. Nors atrodo, kad lietuvių liaudies išmintis, patarlės apie meilę labai gerai žinomos, pabandykit teisingai nurodyti, kas yra „Meilė be kančios“ -  ar kaip naktis be mėnulio, ar jos kaip seilės nenurysi, ar karštesnė už ugnį, o gal kaip šuva be uodegos? Sakoma, kad tikros meilės nei vanduo neužgesins, nei ... Atsakymai net keturi - „ugnis nesudegins“, „nei ledas neatvėsins“, „tvanas nepaskandins“, „nei sausra neišdegins“ – o teisingas tik vienas!

Vida

 Kovas: 

Balandžio 2 d. Lauko kompozicija „Velykinis medis“. Puošdami viešąsias erdves kuriame šventinę nuotaiką miestelyje. Jau antri metai, kai per Šv. Velykas Klovainiuose pražysta velykinis medis. Klovainių miestelio centre sukomponuota lauko kompozicija, kuri papuošta Laisvalaikio klubo kūrybinių dirbtuvėlių metu pagamintais Velykiniais margučiais. Klovainiečiai ir miestelio svečiai pakviesti ne tik aplankyti velykinį medį, bet ir pakabinti savo darytų dekoratyvinių kiaušinių. Į kompozicijos kūrimo procesą įsitraukė ir praeiviai. Buvo sumontuotas viešinimo vaizdo klipas ir įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Balandžio 4 d. internete paskelbtas ir virtualus šventinis atvirukas.

Balandžio 6-16 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Plastikiniai krepšeliai“. Balandžio 22 d. minima motinos Žemės dieną. Norėdami atkreipti dėmesį į gamtos išsaugojimą, balandžio mėn. kvietėme kurti iš antrinių žaliavų. Internautams pasiūlyta pasidaryti labai praktišką namų buityje naudojamą krepšelį iš plastikinio butelio. Buvo nufilmuotas ir sumontuotas edukacinis vaizdo klipas, kuriame pateikiama nuosekli plastikinio krepšelio gamybos instrukcija. Balandžio 6 d. sumontuotas klipas įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Metodinę medžiagą ir gaminių pavyzdžius parengė bei klipe filmavosi Rita Kirkilienė, kuri yra atsakinga už edukacines veiklas skyriuje. Filmavimus, montažą ir viešinimą atliko skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė.

Balandžio 15 d. Kultūros diena: humoristinis vaizdo klipas „Kur dingo kultūra?“. Klovainiuose kultūros ieškojo savanorė Toma ir seklys Žakas Rim'o. Vaizdo klipe užduodamas klausimas: Ar nepasigedote kultūros karantino laikotarpiu? ️ Personažai teigia, kas ieško, tas randa ir kviečia pažiūrėkite, ką jie rado. Vaizdo klipe sukurti humoristiniai epizodai, kaip karantino laikotarpiu kūrybingi kultūros įstaigų darbuotojai randa galimybių atlikti savo darbą ir teikti kultūros paslaugas gyventojams. Epizoduose dalyvavo Klovainių kultūros įstaigos: biblioteka, kultūros namai ir kraštotyros muziejus. Vaizdo klipe vaidino miestelio gyventojai: Toma Šimkutė, Rimantas Žakšauskas, Ramunė Šumskienė, Lina Linkuvienė, Jūras Grigaliūnas, Vida Grigaliūnienė, Ugnė Jurgaitytė, Jurgita Vyčienė, Edverdas Navickas, Vaida Laurikietė, Rita Kirkilienė, Sonata Liukpetrienė, Raminta Sluckuvienė, Donatas Plingis. Scenarijus, filmavimas, montažas, įgarsinimas – skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė. Klipas įkeltas į Klovainių skyriaus facebook‘o puslapį ir susilaukė didelio susidomėjimo bei teigiamų įvertinimų. Rajono laikraštyje "Auksinė varpa" Irena Skurauskienė parašė informacinį straipsnelį „Kur dingo kultūra?“, 2021-04-28 d.

Balandžio 20-30 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Prijuostės iš vyriškų marškinių“. Klovainių laisvalaikio klubas virtualioje erdvėje pakvietė rankdarbių mėgėjus kurti iš antrinių žaliavų. Tai antrasis kūrybinis užsiėmimas, skirtas atkreipti dėmesį į gamtos išsaugojimą. Buvo sukurtas edukacinis vaizdo klipas, kuriame pateikiama užsiėmimo metodinė medžiaga. Balandžio 20 d. klipas įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Metodinę medžiagą ir gaminių pavyzdžius parengė bei klipe filmavosi Rita Kirkilienė, kuri koordinuoja edukacines veiklas skyriuje. Filmavimus, montažą ir viešinimą atliko skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė.

 Skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė sumontavo viešinimo vaizdo klipą „Kaip prabėgo balandžio mėnuo Pakruojo KC Klovainių skyriuje“. Klipe panaudotos nuotraukos ir video medžiaga iš balandžio mėnesį skyriuje vykusių renginių. Gegužės 7 d. vaizdo klipas įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. 

Sonata

Bibliotekoje:

 Kovo 4 dieną Klovainiuose vykdavo tradicinis Kaziuko turgelis. Šiemet dėl vis dar vykstančio karantino renginys negalimas, tad gražiausios renginio akimirkos sutalpintos video filmuke  „Klovainių turgelio šurmulys 2006-2020“

 Kovo 8d. – tarptautinė moters diena. Klovainiečiams pasiūlyta sudalyvauti viktorinoje „Moterys lietuvių patarlėse“.  Reikėjo gerokai pasukti galvas, atsakant į klausimus,  ką gali padaryti pikta moteris, ką veikia jaunas su jauna namie pasilikę, kas būna, kai moteriškė perša, prie ko negalima moteriškos prileisti...

Kovo 16 dieną Lietuvoje pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Klovainių biblioteka kvietė video filmuku „Ir švietė kaip žvaigždės lietuviškos raidės“ susipažinti su knygnešiais, kurie lietuvišką žodį gabeno ir platino Klovainių krašte.

 Kovo 22-28 dienomis vyko "SKAITMENINĖ SAVAITĖ' 2021". Renginiai virtualioje erdvėje.

Skaitmeninė savaitė – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija. Jos tikslas – paskatinti gyventojus atrasti technologijas, jų kuriamą naudą, pasinaudoti skaitmeninėmis galimybėmis savo kasdienėje bei profesinėje veikloje.

SKAITMENINĖ SAVAITĖ 2021“ TEMA: Skaitmeninius įgūdžius ugdome mokydamiesi visą gyvenimą.  

KAM SKIRTA? Visiems, norintiems kokybiškai gyventi kintančioje asmeninėje ir profesinėje aplinkoje. 

KADA? 2021 m. kovo 22 – 26 d., kasdien nuo 11 val.

KUR? www.prisijungusi.lt„Prisijungus Lietuva“ youtube kanale arba FB/PrisijungusiLietuva

KAS? 5 tiesioginės vaizdo transliacijos, profesionalūs pranešėjai, galimybė gauti atsakymus į rūpimus  klausimus, konkursas, proga laimėti prizus.

Kovo 22 d. Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti. Elijus Čivilis, Vilma Škarnulytė. Problematika, Strata ataskaita Robotika, 3D, daiktų internetas, dirbtinis intelektas.

Kovo 23 d. Darbo vietų transformacija. Saulius Jovaiša, Edvinas Kerza. Darbas iš namų. Skaitmenizacija, transformuojasi darbo vietos. Ką reikia žinoti?

Kovo 24 d. Debesų kompiuterija. Arnoldas Lukošius, Google atstovas Lt, Vytautas Kubilius.

Kovo 25 d. Kaip (iš)GYVENTI tarp ekranų? Rasa Jauniškienė/Renata Gaudinskaitė, Skaitmeninės etikos centras.

Kovo 26 d. Finansinis saugumas internete.

 Vida

Balandis: 

Balandžio 2 d. Lauko kompozicija „Velykinis medis“. Puošdami viešąsias erdves kuriame šventinę nuotaiką miestelyje. Jau antri metai, kai per Šv. Velykas Klovainiuose pražysta velykinis medis. Klovainių miestelio centre sukomponuota lauko kompozicija, kuri papuošta Laisvalaikio klubo kūrybinių dirbtuvėlių metu pagamintais Velykiniais margučiais. Klovainiečiai ir miestelio svečiai pakviesti ne tik aplankyti velykinį medį, bet ir pakabinti savo darytų dekoratyvinių kiaušinių. Į kompozicijos kūrimo procesą įsitraukė ir praeiviai. Buvo sumontuotas viešinimo vaizdo klipas ir įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Balandžio 4 d. internete paskelbtas ir virtualus šventinis atvirukas.

Balandžio 6-16 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Plastikiniai krepšeliai“. Balandžio 22 d. minima motinos Žemės dieną. Norėdami atkreipti dėmesį į gamtos išsaugojimą, balandžio mėn. kvietėme kurti iš antrinių žaliavų. Internautams pasiūlyta pasidaryti labai praktišką namų buityje naudojamą krepšelį iš plastikinio butelio. Buvo nufilmuotas ir sumontuotas edukacinis vaizdo klipas, kuriame pateikiama nuosekli plastikinio krepšelio gamybos instrukcija. Balandžio 6 d. sumontuotas klipas įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Metodinę medžiagą ir gaminių pavyzdžius parengė bei klipe filmavosi Rita Kirkilienė, kuri yra atsakinga už edukacines veiklas skyriuje. Filmavimus, montažą ir viešinimą atliko skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė.

Balandžio 15 d. Kultūros diena: humoristinis vaizdo klipas „Kur dingo kultūra?“. Klovainiuose kultūros ieškojo savanorė Toma ir seklys Žakas Rim'o. Vaizdo klipe užduodamas klausimas: Ar nepasigedote kultūros karantino laikotarpiu? ️ Personažai teigia, kas ieško, tas randa ir kviečia pažiūrėkite, ką jie rado. Vaizdo klipe sukurti humoristiniai epizodai, kaip karantino laikotarpiu kūrybingi kultūros įstaigų darbuotojai randa galimybių atlikti savo darbą ir teikti kultūros paslaugas gyventojams. Epizoduose dalyvavo Klovainių kultūros įstaigos: biblioteka, kultūros namai ir kraštotyros muziejus. Vaizdo klipe vaidino miestelio gyventojai: Toma Šimkutė, Rimantas Žakšauskas, Ramunė Šumskienė, Lina Linkuvienė, Jūras Grigaliūnas, Vida Grigaliūnienė, Ugnė Jurgaitytė, Jurgita Vyčienė, Edverdas Navickas, Vaida Laurikietė, Rita Kirkilienė, Sonata Liukpetrienė, Raminta Sluckuvienė, Donatas Plingis. Scenarijus, filmavimas, montažas, įgarsinimas – skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė. Klipas įkeltas į Klovainių skyriaus facebook‘o puslapį ir susilaukė didelio susidomėjimo bei teigiamų įvertinimų. Rajono laikraštyje "Auksinė varpa" Irena Skurauskienė parašė informacinį straipsnelį „Kur dingo kultūra?“, 2021-04-28 d.

Balandžio 20-30 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės „Prijuostės iš vyriškų marškinių“. Klovainių laisvalaikio klubas virtualioje erdvėje pakvietė rankdarbių mėgėjus kurti iš antrinių žaliavų. Tai antrasis kūrybinis užsiėmimas, skirtas atkreipti dėmesį į gamtos išsaugojimą. Buvo sukurtas edukacinis vaizdo klipas, kuriame pateikiama užsiėmimo metodinė medžiaga. Balandžio 20 d. klipas įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Metodinę medžiagą ir gaminių pavyzdžius parengė bei klipe filmavosi Rita Kirkilienė, kuri koordinuoja edukacines veiklas skyriuje. Filmavimus, montažą ir viešinimą atliko skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė.

 Skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė sumontavo viešinimo vaizdo klipą „Kaip prabėgo balandžio mėnuo Pakruojo KC Klovainių skyriuje“. Klipe panaudotos nuotraukos ir video medžiaga iš balandžio mėnesį skyriuje vykusių renginių. Gegužės 7 d. vaizdo klipas įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. 

Sonata

Bibliotekoje:

Mūsų senoliai, stebėdami gamtą, numatydavo būsimus orus, susiplanuodavo darbus. Keletas orų spėjimų susiję su šv. Velykomis. Ar pasitvirtina senolių pastebėjimai? Skaitytojai pakviesti sudalyvauti viktorinoje  „Orų spėjimai ir Velykos“

 „Velykos!“ - viktorina vaikams.  Velykos - pati gražiausia pavasario šventė. Tad šį šventinį vakarą vaikučius ir jų tėvelius biblioteka kviečia sudalyvauti trumpoje, bet linksmoje viktorinoje apie Velykas!

Balandžio 23-29 d. nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės proga kviesta aplankyti parodą "Spaudiniai iš Klovainių muziejaus lobyno". Parodoje buvo galima išvysti 1905 m. išleistus pamokymus „Kaip dirbti žemę, sėti ir valyti javus“, 1922 m. – Žemės reformos įstatymus“, 1927 m. – „Kur išganymas?, „Kodėl ir kaip turi būti taisoma Lietuvos Konstitucija?“,  J. Smilgevičiaus „Nemuno hidroelektros stotis“ (1930 m.), Vlado Gaižučio kn. „Vilniaus reikšmė Lietuvai“ 1929 m.), Pagrindinis verslo mokestis (1936 m.), Lietuvos katalikių moterų draugijos leidinį „Pažangi šeimininkė“ (1939 m.), šeimininkės knygynėlio leidinius: „Namų ūkio vadovėlis šeimininkėms (1937 m.) ir „Šeimininkės daržas“ (1930 m.), „Vedybos ir jų higiena“ (1932 m.), „Lytinio gyvenimo reguliavimas“ (1937 m.), Ūkininko knygynėlio leidinius apie trobesių dažymą (1936 m.), „Skūros, kailių, šerių, plunksnų ir jų sudorojimas“, „Karvių melžimas“, „Ūkininko pirtis“, „Paukštininkystė“ (1939 m. 240 psl.) grožiniai kūriniai – B. Brazdžionio „Amžinas žydas“ (1931 m.), istoriškas padavimas „Mirtis už teisybę“ (1914 m.), E. d‘Ervil‘ji „Priešistorinio berniuko nutikimai“ (1928 m.), „Broliai Raitai aviacijos tėvai“ (1940 m.), Vydūno „Mirtis ir kas toliau“ (1907 m.), S. Zajančiausko eilėraščių rinkinėlis „Į naujo gyvenimo rytą“ (1935 m.) ir kt.

 Mažieji skaitytojai buvo pakviesti sudalyvauti virtualioje viktorinoje "Iš kokių mes pasakų?" Pasaka – tai vaikystės palydovas, auklėtojas ir patarėjas. Ji vaikus suvienija, moko, žadina jausmus. 

 „Mamytėms“ - virtuali atvirukų paroda. Mamyčių šventės proga patys gražiausi žiedai sušildė širdis, nes atvirukus darė jų vaikučiai – Klovainių vaikų darželio auklėtiniai!

 Vida

Gegužė:

Gegužės pirmąją savaitę Klovainių skyrius paminėjo Motinos dieną. Gegužės 1-7 d. Klovainių miestelio centre žydėjo „Sveikinimų medis“, skirtas motinos dienai. Medis buvo papuoštas dekoracijomis ir sveikinimo atvirukais. Visas mamas sveikino ir šventinę nuotaiką kūrė Klovainių skyrius, biblioteka, vaikų darželis. Savo palinkėjimus ant sveikinimų medžio kabino ir miestelio gyventojai. Buvo sukurtas ir į skyriaus facefook‘o puslapį įkeltas vaizdo klipas, kuriame eiliuotą sveikinimą deklamavo skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė ir muzikinę dovanėlę sudainavo vaikų darželio lankytojai. Gegužės 2 d. į Pakruojo kultūros centro facebook‘o paskyrą įkeltas muzikinis vaizdo klipas „Skiriu Tau, miela Mama“. Kuriant vaizdo klipą bendradarbiavo Lygumų, Klovainių, Rozalimo ir Pamūšio skyriai. Kūrinį atliko Ramunė Petraitienė, Vaida Laurikietė ir Ilona Miežienė, vaidino Vaida Laurikietė su dukra Luka ir Ramunė Petraitienė su dukra Dovile, režisavo ir filmavo Sonata Liukpetrienė, filmavo ir montavo Žygimantas Macevičius. 

Gegužės 1-30 d. Pasiruošimas ir dalyvavimas pasakotojų konkurse. Klovainių skyrius dalyvavo regioniniame suaugusiųjų pasakotojų konkurse „Buva karto 2021“, kurį organizavo Linkuvos kultūros centras. Konkursui buvo atrinkti etnografinio ansamblio dalyviai, kurie jau turėjo patirties sekdami tarmiškas pasakas ansamblio pasirodymuose. Konkursui pasiruošė ir skyriaus meno vadovė Vaida Laurikietė. Ruošiantis konkursui vyko kūrinių parinkimas, individualios repeticijos, filmavimai. Gegužės 18 d. nufilmuota ir išsiųsta skyriaus etnografinio ansamblio narės Onos Liukpetrienės sekama Andrius Varguolio pasaka „Didelė valkšna“, surinkusi 227 patiktukus. Ona Liukpetrienė nugalėjo folkloro ansamblio narių kategorijoje ir dalyvaus respublikiniame atrankiniame ture. Gegužės 20 d. įkelta skyriaus etnografinio ansamblio narės Ramintos Sluckuvienės sekama Lietuvių liaudies pasaka „Kaip baudžiaunionks išmoke meško smuik grot“, surinkusi 245 patiktukus. Šis pasirodymas surinko daugiausiai patiktukų ir apdovanotas žiūrovų specialiuoju prizu. Gegužės 26 d. nufilmuota ir konkursui išsiųsta skyriaus meno vadovės Vaidos Laurikietės tarmiškai sekama sakmė „Laume rada užmiršto vaikel“, surinkusi 79 patiktukus. Liepos 10 dieną atlikėjos pakviestos pasirodyti Linkuvos kultūros centro organizuojamame renginyje „Aukštas dangus“.  Filmuota medžiaga buvo skelbiama Facebook‘o puslapyje „Linkuvos kultūros centras“. Už pasirengimą konkursui, filmavimą, viešinimą buvo atsakinga skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė. 

Gegužės 4-14 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės: siuvame iš filco „Sagė – raidė“. Sukurtas edukacinis vaizdo klipas, kuriame pateikiama užsiėmimo metodinė medžiaga. Gegužės 4 d. klipas įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį. Metodinę medžiagą ir gaminių pavyzdžius parengė bei klipe filmavosi Rita Kirkilienė, kuri atsakinga už edukacinę veiklą skyriuje. Filmavimus, montažą ir viešinimą atliko skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė.

Gegužės 12 d. vokalinio ansamblio dalyvavimas virtualiame koncerte. Skyriaus vokalinis ansamblis, vadovaujamas meno vadovės Vaidos Laurikietės,  dalyvavo virtualiame romansų koncerte „Širdy tik meilė“, skirtame meilės deivės Mildos dienai. Koncertą organizavo Joniškio kultūros centro Rudiškių skyrius. Renginio organizatoriai klovainietėms skyrė Jausmingiausio ansamblio nominaciją. Koncerto pasirodymus buvo galima pažiūrėti facebook‘o puslapyje „Joniškio kultūros centro skyriai“.

Gegužės 14-17 d. Internautų konkursas „Šeima – meilės mokykla“. Klovainių skyriaus facebook‘o puslapyje paskelbtas internautų konkursas „Šeima – meilės mokykla“. Taip skyrius norėjo atkreipti visuomenės dėmesį į šeimos dieną ir paskatinti atsigręžti į šeimos vertybes.  Klovainių gyventojai buvo pakviesti po skelbimu dalintis savo šeimos nuotraukomis. Konkurse dalyvavo septynios šeimos. Prizas buvo skiriamas daugiausiai patiktukų surinkusiai nuotraukai. Renginio rėmėjas, Navickų ūkis, įsteigė prizą – šakotį, kurį laimėjo gausi Linkų šeima, auginanti net šešias atžalas, surinkusi 170 patiktukų.

Gegužės 14 d. Pažinkime gimtąjį kraštą: ekspozicijos „Klovainių dvaro istoriniais vingiais“,  pristatymas ir viktorina. Gegužės 14-30 d. prie Klovainių kultūros namų įėjimo buvo iškabinta informacinių plakatų ekspozicija „Klovainių dvaro istoriniais vingiais“, kurioje vizualiai perteiktas Klovainių dvaro 400 metų gyvavimo laikotarpis. Gegužės 14 d. vyko ekspozicijos pristatymas ir viktorina. Skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė surinko informaciją, sumaketavo ir paruošė informacinius plakatus, pravedė renginį ir supažindino dalyvius su dvaro istorija. Viktorinoje apie Klovainių miestelį sudalyvavo visi renginio dalyviai, kurie buvo apdovanoti ir prizais – magnetukais su miestelio vaizdais. Gegužės 22 d. rajoniniame laikraštyje „Auksinė varpa“ publikuotas straipsnis „Prabyla Klovainių dvaro praeitis...“ apie renginį ir dvaro istoriją.

Gegužės 19 d. Laisvalaikio klubo kūrybinės dirbtuvėlės „Apsiaustas pliažui ir pirčiai“. Klovainių laisvalaikio klubas, koordinuojamas Klovainių skyriaus, po priverstinės „karantino“ pertraukos vėl pakvietė savo dalyvius į „gyvus“ susitikimus ir grįžo iš virtualios erdvės į Klovainių kultūros namus. Rita Kirkilienė, atsakinga už edukacinę veiklą skyriuje, parengė metodinę medžiagą, gaminių pavyzdžius ir pravedė užsiėmimą. Galutinis rezultatas, užsiėmimo metu pasiūtų apsiaustų nuotraukos buvo viešinamos Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose.

Gegužės 23 d. Vaizdo klipas „Sekminės. Liaudiškos tradicijos“. Septintą sekmadienį po Velykų švenčiamos Sekminės, bet jau ne visi pamena liaudiškąsias tradicijas kaip švenčiama ši šventė. Vaizdo klipo tikslas – nepamiršti senųjų papročių ir išsaugoti juos ateities kartoms. Klipe vaidybiškai perteikiami papročiai, supažindinama su šventės prasme, dainuojamos Sekminių dainos. Vaidino skyriaus kolektyvo „Klovainių dramkė“ nariai Raminta Sluckuvienė ir Rimantas Žakšauskas. Dainas atliko ir grojo skyriaus etnografinis duetas Rita Kirkilienė ir Vaida Laurikietė. Scenarijus, filmavimas, montažas, įgarsinimas – skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė. Buvo filmuojama Liucijos Šimoliūnaitės ir Vitalijos Abromaitienės senoviškose sodybose. Vaizdo klipą galima pažiūrėti Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus facebook‘o puslapyje.

Gegužės 28 d. Mėgėjų meno kolektyvo „Klovainių dramkė“ išvyka. „Klovainių dramkė“ buvo pakviesta į tradicinę šventę „Kluono teatras“ Balsių etnografinėje sodyboje. Kolektyvo nariai renginyje sudalyvavo kaip žiūrovai, nes karantino metu negalėjo ilgą laiką repetuoti ir neparuošė vaidinimo.

Klovainių Švč. Trejybės parapijos klebonas Donata Kryževičius į skyrių kreipėsi pagalbos dėl Klovainių bažnyčios stogo remonto. Klovainių skyrius glaudžiai bendradarbiauja su parapija, kartu organizuoja renginius bažnyčioje. Skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė padėjo parengti projektinę paraišką, sumaketavo bei išplatino skelbimus ir skrajutes, skyriaus savanorė Ugnė Jurgaitytė išnešiojo skrajutes į miestelio gyventojų pašto dėžutes.

 Bibliotekoje:

„Sveikinimų medis“ – padėta pasiruošti miestelio centre atvirukų, skirtų motinos dienai, parodai.

 Tarptautinė šeimos diena kasmet švenčiama gegužės 15 dieną. Klovainių biblioteka sveikino visas šeimas šios gražios šventės proga, kviesdama mylėti ir gerbti vieni kitus, o svarbiausia – visuomet atrasti laiko pabūti drauge. Kvietė išspręsti linksmą viktoriną „Šeima - didžiausias turtas“ suporuojant autorius ir knygas!

 „Klovainių dvaro istoriniais vingiais“ – rinkta medžiaga Klovainių dvaro istorijos pristatymui, padėta darytas klausimyną.  

 Vida

2021-06-01 PRASIDEDA VASAROS PROJEKTAS – „SKAITYMO IŠŠŪKIS“ 

„Vasara su knyga“ – jau šeštąjį kartą Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų, mokyklų bibliotekų bei Lietuvos aklųjų bibliotekos kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija rengiama skaitymo akcija, vykstanti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“
„Skaitymo iššūkis“ – tai nuotaikingas žaidimas, kurio esmė – per vasarą įveikti 5 skaitymo užduotis. Žaidime dalyvauti gali visi: ir ką tik išmokę skaityti, ir solidžią skaitymo patirtį turintys skaitytojai.

Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų jus kaip iššūkio dalyvį, arba registruotis savarankiškai interneto svetainėje.
Šių metų skaitymo iššūkio užduotys:
1. Perskaityti detektyvinę knygą.
2. Perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai.
3. Perskaityti literatūrine premija įvertintą knygą.
4. Perskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą.
5. Perskaityti linksmą knygą.

                                                                                                                                                      Vida

 

Birželis

Birželio 1-6 d. Vaikų gynimo diena. Minint vaikų gynimo dieną paruoštos ir miestelio viešose erdvėse iškabintos vaikų piešinių parodėlės „Vaikystės takais“. Parodėlės paruoštos Klovainių skyriui bendradarbiaujant su Centriuku ir vaikų darželiu. Gyventojai pakviesti pasivaikščioti po Klovainių miestelį ir pasigrožėti jaunųjų menininkų iš darželio ir centriuko piešiniais, eksponuojamais prie vaikų darželio, krepšinio aikštelės, Centriuko, Klovainių ąžuolo ir kultūros namų. Skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė sumontavo renginio viešinimo vaizdo klipą, kuris įkeltas į Klovainių skyriaus facebook‘o puslapį.

Birželio 6 d. muzikinis sveikinimas Tėvo dienos proga. Sveikinimas įkeltas į Klovainių skyriaus facebook‘o puslapį. Skyriaus meno vadovė Vaida Laurikietė parengė ir akordeonu atliko muzikinį sveikinimą. Buvo atliktas valsas „Pavasaris sode“. Už filmavimą ir viešinimą buvo atsakinga skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė.

Birželio 13 d. Gedulo ir vilties dienos minėjimas. Šiemet minėjome 80-ąsias tremties pradžios Lietuvoje metines. Sekmadienį, birželio 13 d., Klovainių Švč. Trejybės bažnyčioje po Šv. Mišių vyko minėjimas - koncertas. Tremtinių dainas atliko Pakruojo kultūros centro Pamūšio skyriaus meno vadovė Regina Šopienė, kuri dainomis išdainavo tą tremties paliestų žmonių dalią dalužę, jų ilgesį ir meilę gimtąjam kraštui. Tremtinių eiles skaitė Klovainių skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė ir meno vadovė Vaida Laurikietė. Po koncerto renginio žiūrovai pakviesti prie Tremtinių paminklo, esančio bažnyčios šventoriuje. Pamerktos gėlės ir uždegtos atminties žvakelės, tylos minute pagerbti išėjusieji į amžiną atilsį, atgulę po gimtinės berželiais, bei atgulę atšiauriose tremties platybėse.

Birželio 15 d. Laisvalaikio klubo kūrybinės dirbtuvėlės „Klevo lapų skrybėlės“. Prieš metus Klovainiuose viešėjo Elena Liutkienė ir mokė klubiečius pinti skrybėlaites iš klevo lapų. Miestelio gyventojų pageidavimu ir šiemet suorganizuoti tokie užsiėmimai. Pakviesta viešnia Elena jau antrus metus dalyvius sutelkė bendrai kūrybai. Į Klovainių poilsinę zoną prie krepšinio aikštelės sukviesti visi norintys pinti skrybėlaites užtruko iki vėlumos, nes padaryti šį darbelį prireikia net kelių valandų kruopštaus darbo. Džiaugėmės rezultatais – nupinta ir originaliai papuošta net septyniolika klevo lapų skrybėlių.

Birželio 18 d. vokalinio dueto "Akimirka" išvyka. Linkuvos kultūros centro Guostagalio skyrius pakvietė Klovainių vokalinį duetą „Akimirka“ dalyvauti renginyje „Užstalės dainos“. Šiam renginiui duetas paruošė du kūrinius ir parvežė padėką už dalyvavimą muzikos puotoje. Duetas „Akimirka“ skyriuje susibūrė ir pradėjo repetuoti birželio 1 d. ir ši išvyka jam pirmoji. Duete dainuoja  skyriaus meno vadovės Vaida Laurikietė ir Lina Stankūnaitė.

Birželio 23 d. Piknikas „Mergelių Rasos“. Miestelio gyventojai pakviesti Joninių vakarą praleisti taip, kaip seniau švęsdavo mūsų protėviai ir prisiminti vasaros saulėgrįžos šventės ritualus ir žaidimus. Renginio metu buvo akcentuojamos baltiškosios tradicijos: papročiai, ritualai, burtai ir buvo aiškinamasi jų prasmė. Atlikti Rasų šventės pagrindiniai ritualai – įėjimas į šventę pro vartus, rankų nusimazgojimas, kupoliavimas ir kupolės rišimas, vainikų pynimas ir kt. Vietinė žolelių žinovė Jurgita Vyčienė supažindino su vaistiniais augalais ir jų naudingomis savybėmis. Prisiminti ir „raganavimo“ burtai, iš žolelių buvo verdamas ir ragaujamas „meilės eliksyras“. Vyko liaudiškų dainų pasidainavimai su Klovainių etnografiniu ansambliu. Renginį vedė Sonata Liukpetrienė. Etnografinis duetas Rita Kirkilienė ir Vaida Laurikietė atliko apeigines dainas. Renginio pabaigoje buvo vaišinamasi susineštomis vaišėmis. Skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė sumontavo renginio viešinimo vaizdo klipą, kuriame atskleidė ir Rasų šventės senąsias tradicijas. Filmuką galima pamatyti skyriaus facebook‘o puslapyje.

Birželio 30 d. Laisvalaikio klubo kūrybinės dirbtuvėlės „Oninių skrybėlaitė“. Artėjant miestelio šventei „Skrybėlėtosios Oninės“ užsiėmimo dalyviams pasiūlyta susikurti skrybėlaites, kuriomis pasipuoš šventės metu ar kurios dalyvaus Oninių skrybėlaitės konkurse. Į kūrybines dirbtuvėles dalyvius sukvietė ir užsiėmimus pravedė skyriaus renginių organizatorė Rita Kirkilienė. Po darbų vyko klubiečių pasibendravimas prie arbatos puoduko. 

Bibliotekoje:

 Vaikučiai kviečiami sudalyvauti viktorinoje „Menu mįslę keturgyslę“

 Biblioteka kviečia jungtis į „Vasara su knyga” skaitymo iššūkį! Iššūkį  koordinuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka. „Vasara su knyga” skaitymo iššūkio veiklas organizuoja Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos savivaldybių viešųjų biblioteka asociacija ir LR kultūros ministerija.

„Skaitymo iššūkis“ – tai nuotaikingas žaidimas, kurio esmė – per vasarą įveikti 5 skaitymo užduotis. Žaidime dalyvauti gali visi: ir ką tik išmokę skaityti, ir solidžią skaitymo patirtį turintys skaitytojai. Dalyvauti skaitymo iššūkyje paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų jus kaip iššūkio dalyvį, arba registruotis savarankiškai interneto svetainėje.
Šių metų skaitymo iššūkio užduotys:
1. Perskaityti detektyvinę knygą.
2. Perskaityti knygą, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai.
3. Perskaityti literatūrine premija įvertintą knygą.
4. Perskaityti praėjusiame tūkstantmetyje išleistą knygą.
5. Perskaityti linksmą knygą.

 Jaunimas pakviestas į du edukacinius užsiėmimus: „Apyrankių vėrimo pradžiamokslis“ bei „Darau knygų skirtuką“

Vida

 Vytauto Mačernio atminties popietė „Vizija – tai mano turtas“

Birželio 5-ąją Vytautui Mačerniui suėjo 100 metų. Lietuva, 2021-uosius paskelbusi poeto Vytauto Mačernio metais, su meile prisimena amžinai jaunu išlikusį savo talentingą poetą, lietuvių literatūros klasiką. Nuo birželio 25 d. iki liepos 18 d. prie kultūros namų buvo galima apžiūrėti lauko ekspoziciją „V. Mačernio biografija ir kūryba“. Liepos 1 d. Klovainių skyrius ir biblioteka sukvietė dalyvius į poeto Vytauto Mačernio atminties popietę. Renginio metu  prisiminta jo biografija, buvo skaitomos jo sukurtos eilės.

Popietę vedė Sonata Liukpetrienė ir Vida Grigaliūnienė.

Renginio metu koncertavo Klovainių skyriaus duetas „Akimirka“ (vadovė Vaida Laurikietė).

Sonata  

  Liepa: 


Valstybės dienos paminėjimas. Klovainiečiai kasmet laikosi tradicijos ir susirenka prie šimtamečio ąžuolo švęsti Valstybės dieną - Lietuvos Karaliaus Mindaugo Karūnavimo dieną ir sugiedoti Tautišką giesmę. Ta proga Klovainių skyrius  paruošė pramoginę-koncertinę programą renginio dalyviams. Koncerte dalyvavo Klovainių vokalinis duetas "Akimirka" (vadovė Vaida Laurikietė) ir linijinių šokių grupė "Saulės linija" (vadovas Deividas Šeškus).

Renginio vedančioji Sonata Liukpetrienė parengė ir pravedė viktoriną apie Klovainių miestelį.

Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centras surengė savo lankytojų darbelių mugę.

Skyriaus savanorės Kamilės Račkauskaitės pintais ąžuolo šakų vainikais apdovanoti ir šventėje dalyvavę varduvininkai Mindaugai.

Tautiškos giesmės giedoti susirinko apie 100 klovainiečių ir miestelio svečių.

Skyriaus vadovė parengė viešinimo vaizdo filmuką apie įvykusį renginį, kuris įkeltas į skyriaus facebook‘o puslapį.

Sonata  

 Vaikų dienos stovykla "Turininga vasara prie Kruojos 2021"

Pakruojo kultūros centro organizuojama vaikų dienos stovykla liepos 14 d. vyko Klovainiuose. Stovyklavietėje apsilankė net 30 mažų ir didelių dalyvių. Vyko smagios užimtumo veiklos: susipažinimas, protų mūšis, instrumentų ir spalvų pasaulis, pirmieji žingsniai dainininkų link, piratės lobio paieška, viktorina apie Klovainių miestelį, pasmaguriavimas pica ir saldumynais, įteikti stovyklos dalyvio diplomai. Klovainių skyrius sukvietė vietinius vaikus į renginį, paruošė vietas veikloms, pasiūlė papildomų užimtumo veiklų stovyklautojams ir kt.

Sonata  

Liepos 14 d. Vaikų dienos stovykla "Turininga vasara prie Kruojos 2021". Pakruojo kultūros centro organizuojama vaikų dienos stovykla liepos 14 d. vyko Klovainiuose. Stovyklavietėje apsilankė net 30 mažų ir didelių dalyvių. Vyko smagios užimtumo veiklos: susipažinimas, protų mūšis, instrumentų ir spalvų pasaulis, pirmieji žingsniai dainininkų link, piratės lobio paieška, viktorina apie Klovainių miestelį, pasmaguriavimas pica ir saldumynais, įteikti stovyklos dalyvio diplomai. Klovainių skyrius sukvietė vietinius vaikus į renginį, paruošė vietas veikloms, pasiūlė papildomų užimtumo veiklų stovyklautojams ir kt.

Liepos 14 d. Sudalyvauta KSIJC vasaros stovyklos „Vasaros aidai – 2021“ atidarymo šventėje. Tarp Klovainių skyriaus ir Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centro užsimezgusi draugystė tęsiasi. Skyriaus atstovai visada dalyvauja centriuko organizuojamuose renginiuose, kurie dažnai vyksta kultūros namuose. Prie kai kurių organizavimo prisideda suteikdami pagalbą. Centriuko lankytojai dalyvauja skyriaus organizuojamose akcijose, aplanko renginius. Skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė tradiciškai sudalyvavo centriuko vasaros stovyklos atidarymo šventėje, pasveikino stovyklos organizatorius ir lankytojus, padovanojo vasariškų vaisių šventiniam stalui.

 

Liepos 23 d. dalyvavimas respublikinio pasakotojų konkurso „Žodis žodį gena“ atrankiniame ture

 Ona Liukpetrinė Regioniniame pasakotojų konkurse „Buva karto“, kurį organizavo Linkuvos kultūros centras, komisijos sprendimu buvo deleguota į Respublikinį turą atstovauti Pakruojo kraštą. Kad patekti į Respublikinį finalinį turą dar laukė dalyvavimas atrankiniame ture. Ruošiant  pasakojimą  Respublikinei peržiūrai buvo konsultuojamasi su Linkuvos kultūros centro etnografe Aelita Garalevičiene, peržiūrėtas pasakos turinys, pakoreguota tarmė, sekimo stilistika. Vyko intensyvios repeticijos, o nufilmuotos peržiūros aptariamos su etnografe. Liepos 23 d. paruoštas Onos Liukpetrienės sekamos pasakos „Didelė valkšna“ galutinis vaizdo įrašas ir išsiųstas Respublikinio turo atrankos vertinimo komisijai. Rugpjūčio 13 d. gautas atsakymas, kad atranka sėkmingai praeita ir Onos Liukpetrienės sekama pasaka patenka į konkurso „Žodis žodį gena“ finalą kuris vyks rugsėjo 10-11 d. Druskininkuose.

Sonata

 Skrybėlėtosios Oninės‘ 2021

Oninės – ne tik Onų ir Onučių varduvės, bet ir derliaus prinokimo šventė, turbūt ne veltui sakoma, kad „Ona – duonos ponia“.

Šventiniai renginiai prasidėjo liepos viduryje – jaunieji klovainiečiai piešė piešinius tema „Aš myliu Klovainius“. Parengta piešinių paroda prie kultūros namų.

Liepos 19-24 d. gyventojai pakviesti sukurti savo originalias skrybėles arba išradingai papuošti ir dalyvauti jau antrą kartą vykusiame skrybėlaičių konkurse. Konkurse dalyvavo 39 skrybėlaitės, kurios atkeliavo iš viso Pakruojo rajono. Konkurso dalyvių sukurtos skrybėlaitės buvo eksponuojamos Daugyvenės pakrantėje, miestelio laisvalaikio  zonoje.  Liepos 22 d. buvo pakviesta komisija, kurią sudarė Pakruojo mero patarėja Simona Lipskytė, Pakruojo kultūros centro direktorė Arina Janeliūnienė, Klovainių seniūno pavaduotoja Violeta Pažemeckienė, Pakruojo ūkininkų kredito unijos direktorė Rūta Latonienė, Pakruojo rajono turizmo vadybininkas Rolandas Pupinis, Klovainių bendruomenės atstovė Dijana Katilienė. Buvo išrinktos septynios originaliausios skrybėlaitės, kurios apdovanotos šventės metu. Liepos 26-29 d. paskelbtas internautų konkursas, skirtas išrinkti gražiausią skrybėlaitę. Prizą laimėjo skrybėlaitė, kurią sukūrė bendrija „Pakruojo viltis“, surinkusi 225 patiktukus. Prizą internautų konkursui įsteigė Pakruojo rajono savivaldybė.

Liepos 24 d. sušurmuliavo Oninės! Beje, jos Klovainiuose šiemet rengiamos 24 kartą, o Oninių atlaidai mūsų krašte švenčiami jau nuo senų senų laikų – mūsų seneliai ir proseneliai ir proproseneliai suvažiuodavo į juos iš atokiausių parapijos kampelių...

Šventės kviesliai – Pakruojo senovinės technikos klubo nariai – pralėkė miestelio gatvėmis ir išsirikiavo šalia Klovainių parkelio, kad renginio dalyviai ir svečiai neskubėdami galėtų apžiūrėti automobilius iš arčiau, nusifotografuoti.

Gražia šventine eisena prie senolio ąžuolo atėjo rajono kapelų ir etnografinių ansamblių nariai,  tad sambūrio metu išgirsta ne tik gražių melodijų, bet ir mūsų miestelio pasakotojų tarmiškai sekamų pasakų. Šventiniame koncerte dalyvavo „Linksmieji kaimynai“ iš Balsių  (vad. Nijolė Žiaunienė), Pašvitinio KAPELA (vad. Danutė Maižiuvienė),  Stačiūnų daugiafunkcio centro etnografinis ansamblis ,,Volungė“ ( vad.  Violeta Bernotienė), Rozalimo kaimo kapela  (vad. Vytautas Kriščiūnas), Lygumų ansamblis „ŽARA“ ( vad. Ramunė Petraitienė), Bardiškių krašto bendruomenės ansamblis „KARAVELĖ“ ( vad. Nida Rudzinskienė), „SIGUTĖNŲ NENUORAMOS“.  Mūsų krašto tarmės puoselėjimą propagavo ir pasakas sekė  Ona Liukpetrienė (pasaka „Didelė valkšna“), Raminta Valinčiūtė  (pasaka „Kaip baudžiaunionks išmoke meško smuik grot“), Vaida Laurikietė (sakmė „Laume rada užmiršto vaikel“).

Pasveikintos renginyje dalyvavusios Onutės, įteikiant joms šviežio derliaus duonos kepalėlį.

Klevų pavėsyje patogiai įsitaisė amatininkų mugės dalyviai -  Alvidas Svilius, Zita Zikienė, Bronislovas Gedminas, Danutė Bakūnė, Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centras ir Linkuvos socialinės globos namai.

Bendruomenės aktyvo arbatos kiemelio komanda viliojo susirinkusius kvapnia žolelių arbata. O šalia įsitaisiusios Guostagalio virėjos – pačia gardžiausia koše!

Šventės metu susirinkusiems dalyviams Klovainių skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė pravedė pažintinę ekskursiją „Ką mena Klovainių simbolis – šimtametis ąžuolas“. Ekskursijos dalyviai išgirdo legendas apie Klovainių miestelio kilmę, susipažino su miestelio istorija, liaudies menininko Jono Danausko kūryba, aplankė parką prie Klovainių ąžuolo, bažnyčią, kraštotyros muziejų, pasivaikščiojo Daugyvenės upės pakrante ir kt.

Vakarinėje šventės dalyje apdovanota gražiausia Klovainių sodyba ir vakaras užbaigtas trankia muzika bei šokiais.

Liepos 25 d. – Šv. Onos ir Joakimo atlaidai, kartu paminėtas Klovainių Švč. Trejybės bažnyčios 400-asis jubiliejus. Klovainių bažnyčia pastatyta 1621 m. Siekiant informuoti visuomenę apie šią gražią sukaktį, pirmosios Klovainių bažnyčios pastatymo jubiliejinį paminėjimą inicijavo Klovainių skyrius.

Bendradarbiaujant su Klovainių parapijos kunigu Donatu Kryževičium, sudaryta šventinė programa, paruoštas scenarijus. Šventės metu atidengta ir pašventinta dekoratyvinė informacinė lenta su bažnyčios svarbiausiomis istorinėmis datomis. Renginio metu koncertavo Marija Kacilevičiūtė ir Linkuvos parapijos klebonas Tomas Janavičius. Jubiliejinį tortą dovanojo Pakruojo rajono savivaldybė.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, draugams ir partneriams: ŽŪB „Šiaurės bulius“, Pakruojo savivaldybei, AB „Klovainių skalda“, Pakruojo ūkininkų kredito unijai, AB „Meresta“, picerijai „Trys berneliai“, IĮ „Šaltinis“, UAB „Agro Lašmuo“, Kristinai ir Aurelijui, parapijos klebonui, Klovainių seniūnijos, kultūros namų, bibliotekos darbuotojams. Širdingą ačiū taria visiems skrybėlaičių konkurso dalyviams; Pakruojo senovinės technikos klubo nariams; Marijai ir kun. Tomui; rajono kapelų bei etnografinių ansamblių muzikantams; pasakorkoms – Onutei, Ramintai ir Vaidai; rajono amatininkams, dalyvavusiems mugėje; Klovainių darželio vaikučiams ir jų auklėtojoms už gražius piešinukus; Janinai, Antanui, Artūrui, Aurelijui – už šventines dekoracijas; šventinės eisenos vedliams; arbatos virėjams ir Guostagalio krašto šeimininkėms; visiems, kuriantiems bei palaikantiems grožį nuosavuose kiemuose ir viešose erdvėse; visiems, savo darbu ir idėjomis prisidėjusiems prie „Skrybėlėtųjų Oninių“ organizavimo.

 Sonata, Vida

 

Liepos 31 d. Pravesta pažintinė ekskursija apie Klovainių miestelį

Pakruojo kultūros centras, įgyvendindamas projektą „Pajausk etnopulsą '2021“, pakvietė gyventojus atrasti ir pažinti etnokultūrines Pakruojo rajono vietoves. Pažintinė kelionė buvo pradėta nuo Klovainių miestelio. Klovainių skyriaus vadovė, gidė Sonata Liukpetrienė pasitiko projekto dalyvius su apžvalgine dviejų valandų ekskursija „Ką mena Klovainių simbolis - šimtametis ąžuolas“.

Sonata

 

Bibliotekoje:

Parengta viktorina vaikams ir ne tik jiems „Apie karalių Mindaugą ir kt.“

Atstovauta Juozo Paukštelio viešoji biblioteka Pakruojo aikštėje vykusiame renginyje. Parengta viktorina (kortelėse) apie Pakruojo kraštą.  

Parodos „Aš myliu Klovainius“ parengimas.

Padėta organizuoti Oninių šventę.

Vida

Rugpjūtis:

Rugpjūčio 15 d. Etnografinio ansamblio išvyka. Per Žolinę atnaujintoje Pakruojo miesto turgavietėje vyko Pakruojo kultūros centro organizuojama šventė „Žiemgala 2021“. Tai tradicinė folkloro šventė, gausiai apipinta papročiais ir tradicijomis, liaudies dainomis, etnomuzika. Šventės metu koncertavo ir drauge linksmintis kvietė net 13 folkloro kolektyvų iš Pakruojo rajono. Kadangi šiemet šventės tema „Ulioj bitela, ulioj“, Klovainių etnografinis ansamblis paruošė dvi dainas apie biteles ir jau šeštąjį kartą, vadovaujamas Ritos Kirkilienės, sudalyvavo tradicinėje „Žiemgalos“ šventėje.    

Rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio, juodojo kaspino dienos minėjimas. Klovainiečiai pakviesti prie Klovainių stiprybės simbolio šimtamečio ąžuolo paminėti Lietuvai svarbią istorinę datą – rugpjūčio 23 d. Tą dieną, 1989 m., prisimindamas J. Ribentropo – V. Molotovo aktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę, Lietuvos Sąjūdis surengė akciją „Baltijos kelias“. Akcijos metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai susikibdami rankomis sudarė gyvą grandinę per Baltijos valstybes, taip simboliškai išreikšdami norą būti laisvais. Renginio metu buvo simboliškai gyva grandine apjuostas Klovainių ąžuolas, skambėjo Pakruojo aklųjų ir silpnaregių sąjungos kolektyvo ir Klovainių etnografinio ansamblio dainos, Karolinos Kazlauskienės eilės. Renginį vedė skyriaus renginių organizatorė Rita Kirkilienė. Skyriaus vadovė Sonata Liupetrienė sumaketavo viešinimo vaizdo klipą, kuris įkeltas į Klovainių skyriaus facebook‘o puslapį.

Sonata

 

BAIGĖSI VASAROS PROJEKTAS – „SKAITYMO IŠŠŪKIS“ 

Baigėsi šeštasis „Vasara su knyga“ projekto „Skaitymo iššūkis“. Tai nuotaikingas žaidimas, kurio esmė – per vasarą įveikti 5 skaitymo užduotis. Žaidime galėjo dalyvauti visi: nuo pačių mažiausių, ką tik išmokusių skaityti, iki solidžią skaitymo patirtį turinčių. Labai džiugu, kad dalyvauti šiame linksmame projekte užsiregistravo 19  Klovainių bibliotekos skaitytojų. 15 iš jų užduotį įveikė! Sveikiname dalyvius! Diplomai laukia bibliotekoje!

Vida

 

Rugsėjis:

Rugsėjo 10-11 d. Išvyka į konkurso “Žodzis žodzį gena” Respublikinį turą. Rugsėjo 10-11 d. Druskininkuose vyko Lietuvos pasakotojų konkurso “Žodzis žodzį gena” finalinis etapas, kuriame dalyvavo pasakotoja iš Klovainių miestelio Ona Liukpetrienė. Konkurse dalyvavo 30 dalyvių iš visos Lietuvos ir varžėsi pasakų, sakmių ir padavimų bei smagių jumoristinių istorijų kategorijose. Ona Liukpetrinė Regioniniame pasakotojų konkurse „Buva karto“, kurį organizavo Linkuvos kultūros centras, vienbalsiu komisijos sprendimu buvo deleguota į Respublikinį turą atstovauti Pakruojo kraštą. Pasakotoja konkurse sekė pasaką „Didelė valkšna“. Į rajoną parvežta dalyvio padėka ir keramikės Giulnaros Kupčinskienės konkursui sukurtas apdovanojimas-medalis. Pasakotoja yra Klovainių skyriaus etnografinio ansamblio narė. Į konkursą ją lydėjo Klovainių skyriaus vadovė Sonata Liupetrienė.  

Rugsėjo 13 d. Laisvalaikio klubo kūrybinės dirbtuvėlės: siuviniai iš skiautinių "Liaudiška lėlė". Užsiėmimų tikslas – suburti bendraminčius užimtumo veikloms. Šio užsiėmimo metu mamos su dukromis siuvo liaudiškais motyvais puoštą lėlę. Paruoštukus siuviniam padarė ir užsiėmimus pravedė Rita Kirkilienė. Po darbų vyko bendravimas ir dalijimasis gerąja patirtimi prie arbatos puoduko. 

Rugsėjo 17 d. Pažinkime gimtąjį kraštą „Klovainių mokyklos laiko tėkmėje“: ekspozicija ir pristatymas. Jau eina antri metai, kai Klovainiuose nebeskamba skambutis, kviečiantis mokinius į klases. Tad šiemet rugsėjį pasitikome kitaip. Rugsėjo 17 d. į kultūros namus pakviesti ilgus metus Klovainių mokykloje dirbę mokytojai, kurie dalinosi savo prisiminimais apie mokyklos praeitį. Bibliotekininkė Vida Grigaliūnienė pristatė švietimo raidą Klovainių miestelyje keturių šimtmečių bėgyje. Renginį vedė kultūros namų vadovė Sonata Liukpetrienė. Renginyje dainavo Klovainių etnografinis ansamblis, vadovaujamas Ritos Kirkilienės. Prie kultūros namų pakabinti plakatai su mokyklos istorija, senomis mokyklos, mokytojų ir mokinių nuotraukomis. Klovainiečiai ekspoziciją galėjo apžiūrėti iki spalio 10 d. Renginyje atsiminimais dalinosi ilgus metus Klovainių mokyklos direktore dirbusi Jūratė Čepienė (dirbo nuo 1954 m.), buvę Klovainių mokyklos mokytojai: Vandutė Šukienė (dirbo nuo 1957 m.), Stanislava Čepaitienė (dirbo nuo 1968 m.), Laimutė Višniauskienė (dirbo nuo 1971 m.), Marija Šukienė (dirbo nuo 1978 m.), Dalia Čeponienė (dirbo nuo 1988 m.), Arvydas Guldikauskas, Rita Kirkilienė. Dalyvių pasakojimai buvo filmuojami ir bus montuojamas filmukas.

Rugsėjo 18 d. Pravesta pažintinė ekskursija apie Klovainių miestelį. Pakruojo rajono sporto centras rugsėjo 18 d. Pakruojo rajone organizavo dviračių žygį maršrutu Pakruojis-Petrašiūnai-Klovainiai-Pakruojis. Klovainiuose žygio dalyvius pasitiko Klovainių skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė. Dalyviams buvo pravesta pažintinė ekskursija apie Klovainių miestelio dabartį ir praeitį bei parodyti įdomiausi miestelio objektai.

Spalio 11 d. Laisvalaikio klubas: kūrybinės dirbtuvėlės „Įmautė knygai ar planšetei“

Bent vieną kartą per mėnesį Klovainių skyriaus koordinuojamas Laisvalaikio klubas sukviečia klubo lankytojus ir pakviečia miestelio gyventojus į kūrybines dirbtuvėles. Spalio mėn. pasiūlyta dalyviams pasisiūti prak