Renginiai 2020

KNYGOS "PILNAS ILGESIO GYVENIMAS" PRISTATYMAS

 Anastazija Kanoverskytė – Sučylienė, atsiminimų knygos „Pilnas ilgesio gyvenimas“ autorė, gimė Klovainių valsčiaus pakraštėlyje, Žvirgždžiūnų vienkiemyje. Sausio 5 d. Anastazijai sukako gražus jubiliejus - 95 metai.

Renginio metu, keliaujant knygos puslapiais, pristatytas išskirtinis šios moters gyvenimas: saulėti vaikystės metai, studijos Vilniuje ir tas vienas nelemtas sakinys laiške Klovainių klebonui, apvertęs jaunos mergaitės gyvenimą ir tolesni įvykiai, nukreipę karčiai politinės kalinės daliai, ir sunkumai, laukę sugrįžusios iš tremties į gimtus namus.

Kaip teigė  Literatūros tyrinėtojas, kritikas, vertėjas Marijus Šidlauskas, Anastazijos tekstai - tai oraus ir stipraus žmogaus, atlaikiusio kančios ir pažeminimo Golgotą, liudijimai, užrašyti kūrybinga ir inteligentiška, o sykiu ir moteriškai jautria ranka. Ši moteris išmoko didžiausią nepalaužiamos ir nesunaikinamos žmogaus dvasios pamoką - išmoko būti bejėgė, bet neapgailėtina.

Šios Anastazijos eilės  - tai ne sąskaitos su likimu, tai tik gyvenimiška tiesa, gyvenimo šūkis.

„Viskas, kas buvo duota,

Viskas, kas buvo atimta,

Kaip medžių rievės

Su metais rėžias į mano atmintį.

Nieko ištrinti negalima,

Nieko išbraukti nereikia – džiaugsmą –

Kaip vandenį geriame,

Skausmą –

Kaip duoną raikome.“

 Ačiū skaitovėms – Ramintai Valinčiūtei, Sonatai Liukpetrienei, Stasei Čepaitienei, už muzikinius intarpus – Donatui Dargiui.

Vida

 

Klovainiuose paminėta Laisvės gynėjų diena

Lietuvių tautos laisvė išpirkta garbingų ir didžiadvasių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Tikrąjį mūsų tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. sausio 13-osios įvykiai. Jie pareikalavo nemažai aukų: apie 700 žmonių buvo sužeisti, 14 žuvo. Mes šiandien lenkiame prieš juos galvas ir pagerbdami jų žygius minime Laisvės gynėjų dieną.

Klovainiuose minint 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius pasidalinta Lietuvos rašytojų ir poetų mintimis apie Laisvę ir Tėvynę bei klovainiečių atsiminimais apie skaudžius tos dienos įvykius. Pasidžiaugta, kad miestelyje gyvena Laisvės gynėjas klovainietis Gidas Špakis, kuris 1992 m. apdovanotas sausio 13-osios atminimo medaliu už nuopelnus ginant Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. Gidas tarnavo Krašto apsaugoje ir tų skaudžių įvykių laikotarpiu saugojo Aukščiausiąją Tarybą. Minėjimo metu skambėjo B. Brazdžionio, E. Mieželaičio, A. Sučylienės, A. Miškinio, K. Korsako ir kt. poetų eilės. Programoje dalyvavo skaitovai - Stasė Čepaitienė, Rita Kirkilienė, Stefa Dovydauskienė, Jurgita Vyčienė, Vida Grigaliūnienė, Dalia Čeponienė, Sonata Liukpetrienė, Vaida Laurikietė.  Muzikinį foną kūrė naujai susikūręs duetas - Ingrida Jezdauskienė ir Vaida Laurikietė (vadovas Audrius Jezdauskas).

Sonata 

 

SAUSIO  MĖNESĮ VYKĘ EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI

Sausio 28 d. Kūrybinės dirbtuvėlės: siuvimo technika „Krepšys pyragui“. Edukacinį  renginį  organizaco Pakruojo KC Klovainių skyrius, laisvalaikio klubas ir biblioteka. Kūrybinės dirbtuvėlės vyksta kelis kartus per mėnesį, į kurias renkasi klubiečiai, taip pat kviečiami ir visi norintys prisijungti į edukacines veiklas. Rita Kirkilienė parengė metodinę medžiagą, brėžinius ir pravedė užsiėmimus. Po darbų vyko bendravimas ir dalijimasis gerąja patirtimi prie arbatos puodelio.

 

VASARIO MĖNESĮ VYKĘ EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI 

Vasario 4 d. Kūrybinės dirbtuvėlės: Siuvimo technika „Servetėlė - Širdelė“. Užsiėmimas buvo skirtas Šv. Valentino-meilės dienai. Tikslas - pasigaminti šventinius stalo papuošimus. Rita Kirkilienė parengė metodinę medžiagą, paruošė reikiamas medžiagas ir pravedė užsiėmimus. Renginio pabaigoje, prie arbatos puoduko vyko rezultatų aptarimas.  

 

KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI BIBLIOTEKOJE

Vasario mėn. bibliotekoje mokymuose  „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ dalyvavo 11 gyventojų. 18 valandų trukmės mokymai buvo skirti pradedantiesiems. Dalyviai išmoko naudotis skaitmeniniais įrenginiais ir saugiai naršyti internetu, sužinojo kaip naudotis elektronine bankininkyste, kaip apsipirkti ir kt. Mokymų pabaigoje kiekvienam reikėjo išlaikyti baigiamąjį testą.

 

SAUGESNIO INTERNETO SAVAITĖ

Lietuvoje vasario 10-15 d. skelbiama Saugesnio interneto savaitė, kurios metu viešosiose bibliotekose vyksta įvairūs renginiai ir tiesioginės interneto transliacijos saugesnio interneto temomis vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Biblioteka jungiasi prie šios pasaulinės iniciatyvos, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.
Asmens saugumo duomenis ir privatumą pažeidžiančių grėsmių bei klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia – nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas.
Bibliotekoje buvo galima stebėti tiesiogines transliacijas: „Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas“, „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“ bei „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“
Šių metų viena iš svarbiausių akcijos temų, aktuali ypač vyresnei auditorijai – internetiniai sukčiai. Situacijų pavyzdžiais ir patarimais, kaip apsisaugoti nuo įvairių sukčiavimo būdų virtualioje erdvėje, dalinosi Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius, Lietuvos banko ir kitų bankų specialistai.
Transliacijoje „Influenceris – ar tikrai svajonių gyvenimo būdas?“ jaunimui aktualia tema apie nuomonės formuotojų šlovę, spindinčią ir tamsiąją šio gyvenimo būdo pusę, diskutavo nuomonės socialiniuose tinkluose formuotojas Naglis Bierancas, radijo laidų vedėja Simona Albavičiūtė – Bandita, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, televizijos ir radijo laidų vedėjas Lukas Keraitis.  Transliacijos „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“  tema susijusi su grėsmingai didėjančia problema tarp jaunimo – sekstingu. Apie reiškinį, kai asmenys savo ir ne savo noru viešai, dažniausiai socialiniuose tinkluose, dalijasi seksualizuotomis nuotraukomis, diskutavo Dr. Jurgita Smiltė Jasiulionė iš VšĮ „Vaikų linija“ ir televizijos laidų vedėja Živilė Kropaitė bei kiti specialistai.
Tiems, kurie norėjo dar pagilinti žinias stiprinant savo saugumą internete, rekomenduota mokomoji medžiaga prisijungusi.lt. Mokymuose aptariami etiško bendravimo principai internete, privatumo ir asmens duomenų apsaugos klausimai, informacijos apsauga išmaniajame telefone, be to, nagrinėjama apsauga nuo interneto grėsmių bei saugaus elgesio socialiniuose tinkluose ypatumai. Spręsti testai  „Ar esi saugus internete?“, Saugesnio interneto žinių barometras.

Vida

 

PAMINĖTA VALSTYBĖS DIENA

Vasario 15 d. Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimui skirtas koncertas. Minint vasario 16-ąją visi dalyviai pasveikinti su Valstybės atkūrimo diena, prisiminta istorinė šios datos reikšmė, sugiedota Tautinė giesmė. Koncertinėje programoje dalyvavo ir gera nuotaika su žiūrovais dalinosi Pakruojo kultūros centro vokalinis ansamblis (vadovė L. Dudnikienė). Renginį vedė Pakruojo KC Klovainių skyriaus vadovė S. Liukpetrienė. 

 

UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖS KLOVAINIUOSE!

Tradicinių Užgavėnių linksmybių metu prie kultūros namų šurmuliavo persirengėliai, vyko žaidimai, kovėsi Kanapinis ir Lašininis, buvo kepami blynai, verdama šiūpininė, o galiausiai ant laužo sudeginta Morė. Renginį vedė Pakruojo KC Klovainių skyriaus vadovė S. Liukpetrienė ir skyriaus renginių organizatorė R. Kirkilienė. Renginyje apsilankė apie 60 raganaičių, velniukų, daktarų ir kitokių baubų. Dalyvavo ir Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija "Pakruojo Viltis". 

 

TRADICINIS KAZIUKO TURGELIS

Bendradarbiaujančios organizacijos - Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centras, Pakruojo KC Klovainių skyrius, bendruomene ir biblioteka - organizavo tradicinį renginį.  Kaziuko turgelis Klovainiuose vyko 18-tą kartą. Kaip visada buvo sukviesti amatininkai, tautodailininkai ir gražius darbelius kuriantys Pakruojo, Pasvalio, Joniškio rajonų žmonės. Dalyvius linksmino Pakruojo kultūros centro Balsių skyriaus kapela "Linksmi kaimynėliai" (vadovė Nijolė Žiaunienė). Renginį vedė ir su pavasariu visus sveikino Sonata Liukpetrienė. Klovainių bendruomenė parengė ir įteikė nominacijas įspūdingiausiems dalyviams.Įteiktos nominacijos: „Pavasario šauklys“ (D. Gasparavičienei); „Metų debiutas“ – J. Andrešiūnienės įm. „Geniukas“; „Kvapniausias stalas“ (dalyviams, prisistačiusiems "Pakruojis-Norvegija" vardu).

Renginį įgarsino Klovainių Jaunimo klubas. Mugė pritraukė apie 200 dalyvių ir lankytojų,

 

KOVO MĖNESĮ VYKĘ EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI

Kovo 17-27 d. Virtualios Kūrybinės dirbtuvėlės: Siuvimo technika „Velykiniai margučiai“.

Kitaip, nei įprastai, bet Laisvalaikio klubo veikla Klovainių skyriuje tęsėsi - kitaip organizuojamos ir virtualios kūrybinės dirbtuvėlės. Veiklos vykdydamos bendraujant "Messenger" programėle ir telefonu. Užsiėmimams paruošta ir išplatinta metodinė medžiaga. Galutinis rezultatas, klubiečių pasiūtų velykinių dekoracijų nuotraukos, buvo viešinamos Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose.

 

PARODŲ CIKLAS "LIAUDIES MENAS - MŪSŲ KRAŠTIEČIŲ DARBAI"

Kovo 24 d. – balandžio 9 d. Virtualių parodų ciklas "Liaudies menas - mūsų kraštiečių darbai". Klovainietės Ramutės Prikockienės 1984-2020 metų kūrybą. Apie autorę: tautodailininkė Ramutė Prikockienė nuo 1984 m. pina iš vytelių. Šiemet jau sukanka 36-ieji jos kūrybiniai metai. Nuo 1986 m. Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus narė. 2015 m. suteiktas Meno kūrėjo statusas. 2017 m. suteiktas Tautinio paveldo sertifikatas. 2018 m. apdovanota Seimo sidabro ženkleliu „Atkurtai Lietuvai-100“. Autorės darbai pristatomi Respublikinėse parodose bei užsienyje.

Bendradarbiaujant su autore parengta jos autobiografija, bibliografinė rodyklė, surinkti straipsniai spaudoje ir internete apie autorę bei kita informacinė medžiaga apie pynimo iš vytelių amatą, suskaitmenintos daugelio metų autorės darbų nuotraukos (ši medžiaga bus panaudota kraštotyros darbui apie tautodailininkę R. Prikockienę). 9 nuotraukų albumai ir pažintinė medžiaga apie autorę ir pynimo amatą buvo talpinama Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose (kovo 24; 25; 30; 31 dienomis; balandžio 2; 3; 6; 7; 9 dienomis).

Sonata L.

 

Kovo 27 d. - Tarptautinė teatro diena

Klovainių kultūros namų darbuotojai parengė virtualų sveikinimą Klovainių mėgėjų teatrui "Klovainių dramkė" su Tarptautine teatro diena ir 5 metukų jubiliejumi. Buvo viešinamos foto akimirkos iš „Klovainių dramkės“ penkerių metų gyvenimo, supažindinta su mėgėjų teatro istorija ir veikla.

Visa informacija buvo keliama į Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapius.

 

Balandžio 1 d. – birželio 1 d. Virtualus piešinių konkursas vaikams „Kaip aš leidžiu laisvalaikį namuose“. Konkurso tikslas – suorganizuoti įdomių virtualių užimtumo veiklų vaikams ir jaunimui karantino laikotarpiu. Konkursas vyko du mėnesius. Sulaukta 380 piešinių nuotraukų ne tik iš Klovainių ir Pakruojo rajono, bet ir Šiaulių, Panevėžio, Kauno. Konkurse sudalyvavo 26 vaikai ir jaunuoliai. Virtualioje erdvėje publikuota 17 piešinių albumų (balandžio 1; 8; 15 ; 17; 20; 27 d.; gegužės 5; 13; 20 d.; birželio 1 d.). Birželio 1 d. apdovanoti 3 mažųjų grupės ir 1 vyresniųjų grupė konkurso dalyviai, atsiuntę daugiausiai piešinių nuotraukų. Specialus prizas skirtas ir Klovainių vaikų darželio „Kiškiukų“ grupei už aktyvų dalyvavimą konkurse. Prizus, piešimui skirtus rinkinius, įsteigė Klovainių bendruomenė. Piešinių nuotraukos buvo keliamos į Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapius.

Sonata L.

BALANDŽIO MĖNESĮ VYKĘ EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI

Balandžio 1-10 d. Virtualios Kūrybinės dirbtuvėlės „Pasiūk kaukę sau ir draugui“. Veiklą vykdydama Rita Kirkilienė su klubiečiais bendravo "Messenger" programėle ir telefonu. Užsiėmimams paruošta ir išplatinta metodinė medžiaga, pagal poreikius konsultuojama ir telefonu. Galutinis rezultatas, klubiečių pasiūtų veido kaukių nuotraukos, buvo viešinamos Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose. Klubiečiams siuvant veido kaukes išsivystė graži idėja suorganizuoti akciją "Pagalba vienas kitam už vienintelį atlygį – ačiū". Akcija buvo vykdoma balandžio 19-27 dienomis. Akcijos tikslas – padovanoti veido kaukių tiems, kuriems jų reikia ir kas neturi galimybės įsigyti. Buvo kviečiami prisidėti visi norintys ir galintys pasiūti kaukių ir pakabinti miestelio centre ant tam tikslui paruošto medelio. Buvo pasiūta ir išdalinta apie 120 veido kaukių.   

Balandžio 16-30 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės: Siuvimo technika „Puodkėlės“. Edukacinio užsiėmimo tikslas – paruošti rankų darbo dovaną mamoms Motinos dienos proga. Buvo siuvamos puodkėlės. Veiklą kuravusi Rita Kirkilienė su klubiečiais bendravo "Messenger" programėle ir telefonu. Užsiėmimams paruošta ir išplatinta metodinė medžiaga, pagal poreikius buvo konsultuojama ir telefonu. Galutinis rezultatas, klubiečių pasiūtų puodkėlių nuotraukos, buvo viešinamos Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapius.

Sonata L.

PARODŲ CIKLAS "LIAUDIES MENAS - MŪSŲ KRAŠTIEČIŲ DARBAI"

Balandžio 28 d. – gegužės 31 d. Virtualių parodų ciklas "Liaudies menas-mūsų kraštiečių darbai". Tautodailininkės Veronikos Daukutienės kūryba. Tautodailininkė Veronika Daukutienė jau 20 metų garsina Klovainius savo pačios atrasta išskirtine technika kurdama suvenyrus ir originalius paveikslus. Jos darbuose naudojamos gamtinės medžiagos – Lietuvos pajūrio smėlis ir akmenukai, šiaudai, smilgos, riešutų kevalai, kriauklės, augalinis pluoštas - džiutas. Veronika dar ir tapo aliejinais dažais, neria, siuvinėja, pina macrame technika. Bendradarbiaujant su autorės dukra ir sūnumi, buvo surinkti biografiniai faktai, informacinė medžiaga apie kūrybą ir jos atlikimo techniką, padarytos darbų nuotraukos (ši medžiaga bus panaudota kraštotyros darbui apie tautodailininkę V. Daukutienę).

Internetinėje erdvėje buvo įkelti keturi autorės darbų nuotraukų albumai: „Paveikslai iš smėlio ir akmenukų“, „Suvenyrai ir paveikslai“, „Siuvinėti, nerti, macrame technika rišti ir pinti darbai“ ir „Tapyti paveikslai“ (Balandžio 28 d.; gegužės 6; 22; 28 d.), kuriuos galite pamatyti Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapius.

Sonata L.

 

Gegužės 1-31 d. Akcija „Maišas šiukšlių=karmos taškai“.

Klovainių bendruomenė, biblioteka, laisvalaikio klubas, seniūnija, kultūros namai organizavo šiukšlių rinkimo akciją, į kurią aktyviai įsitraukė daug Klovainių miestelio gyventojų. 

Informacija apie akciją ir jos rezultatus buvo skelbiama Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose.

 

KONKURSAS ŠEIMOMS

Klovainių kultūros namų bei bibliotekos darbuotojai šeimos dienos proga paskelbė konkursą  „Šeima – tai meilės mokykla“.  Sąlygos labai paprastos: po skelbimu įkelti šeimos nuotrauką! Kuri nuotrauka surinks daugiausia patiktukų, ta šeima bus paskelbta nugalėtoja.

Gegužės 15 d. balsavimas buvo sustabdytas.

Konkurse varžėsi net 16 šeimų!

Suskaičiavus patiktukus paaiškėjo, kad daugiausia jų surinko Kielų šeima ir jai atiteko pagrindinis prizas – šakotis. Prizą įsteigė ūkininkų Martyno ir Albino Navickų ūkiai.

 

KLOVAINIETĖS PASAKOTOJŲ KONKURSE "BUVA KARTO"

Gegužės 1-29 d. Skyrius dalyvavo regioniniame suaugusiųjų pasakotojų konkurse „Buva karto“, kurį organizavo Linkuvos kultūros centras. Konkursui buvo atrinkti dalyviai, kurie jau turėjo patirties sekdami tarmiškas pasakas etnografinio ansamblio pasirodymuose. Ruošiantis konkursui vyko kūrinių parinkimas, individulios repeticijos, filmavimai. Gegužės 15 d. parengta Onos Liukpetrienės perfrazuota lietuvių liaudies pasaka „Violks ir kriauč“, surinkusi 615 patiktukų. Gegužės 20 d. įkelta  Ramintos Valinčiūtės sekama Lietuvių liaudies pasaka „Abu tokiu,kots į koto“, surinkusi 428 patiktukus. Gegužės 22 d. konkursui išsiųsta  Jurgitos Vičienės sekama Lietuvių liaudies pasaka „Pempė“, surinkusi 194 patiktukus. Filmuota medžiaga buvo skelbiama Facebook‘o puslapyje „Linkuvos kultūros centras“. Onos Liukpetrienės pasirodymas laimėjo žiūrovų simpatijų prizą, Laimutės Veliškienės tapytą paveikslą. Skyriaus vadovė S. Liukpetrienė parengė viešinimo straipsnį „Seka pasaką Ona Liukpetrienė“, kuris išspausdintas  birželio 6 d. rajoniniame laikraštyje „Auksinė varpa“.

Sonata L.

 

GEGUŽĖS MĖNESĮ VYKĘ EDUKACINIAI RENGINIAI

Gegužės 18-29 d. Virtualios kūrybinės dirbtuvėlės: Siuvimo technika „Turbanas pliažui ir pirčiai“. Edukacinių užsiėmimų tikslas – artėjant vasaros sezonui pasisiūti madingą galvos apdangalą pliažui ar pirčiai. Su užsiėmimų dalyviais veiklą koordinavo Rita Kirkilienė, bendraudama "Messenger" programėle ir konsultuodama telefonu. Užsiėmimams paruošta ir išplatinta metodinė medžiaga. Galutinis rezultatas, pasiūtų galvos apdangalų nuotraukos, buvo viešinamos Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose.

Birželio 15 d.; 23 d.; 29 d. Kūrybinės dirbtuvėlės: Nėrimo vašeliu technika „Rankinė“. Baigiantis karantinui, kūrybinės dirbtuvėlės grįžta iš virtualios erdvės į Klovainių kultūros namus. Rita Kirkilienė, atsakinga už edukacinę veiklą skyriuje, parengė metodinę medžiagą, gaminių pavyzdžius ir pravedė užsiėmimus. Nunerti rankinę ne vienos dienos darbas, tad užsiėmimų dalyviai šiam procesui rinkosi tris kartus. Po darbų tęsiama graži tradicija - bendravimas ir dalijimasis gerąja patirtimi prie arbatos puoduko. Galutinis rezultatas, nertos apvalios rankinės, kurių nuotraukos buvo viešinamos Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose.

Sonata L.

 

PAPLŪDIMIO TINKLINIO AIKŠTELĖ KLOVAINIUOSE

Klovainių bendruomenė įgyvendino projektą „Fizinio aktyvumo skatinimas Klovainių bendruomenėje“, kurį finansavo Žemės ūkio ministerija. Tikslas - sudaryti sąlygas miestelio gyventojams tapti fiziškai aktyvesniems, sveikesniems, ugdyti bendruomeniškumą - pasiektas. Projekto metu pastatyta paplūdimio tinklinio aikštė Žalioji g. Klovainių mstl. Viso projekto vertė:3901,04 Eur., iš kurių paramos lėšos sudaro 3666,98 Eur.

Tinklinio aikštelės įrengimo darbus atliko AB „Meresta“. Projektas skirtas įvairaus amžiaus Klovainių miestelio gyventojams, kaimyninių bendruomenių atstovams, aplinkinių kaimų gyventojams, visiems, norintiems sportuoti. Tiesioginiai naudos gavėjai Klovainių miestelyje gyvenantys asmenys – vaikai, jaunimas, šeimos, vidutinio amžiaus ir pagyvenę žmonės, Klovainių pagrindinės mokyklos moksleiviai, neįgaliųjų centro lankytojai, miestelio svečiai, aplinkinių kaimų gyventojai.

Įgyvendinus projektą sutvarkytas viešosios erdvės nenaudojamas plotas.

 

Birželio 11-14 d. Gedulo ir vilties dienos paminėjimas „Tremties  paliesti  likimai“. Klovainių skyrius virtualioje erdvėje pristatė video pasakojimų ir nuotraukų iš tremties ciklą „Tremties  paliesti  likimai“. Atsiminimais dalinosi klovainietės Marija Bakšytė Šukienė ir Stanislava Jančytė Čepaitienė, patyrusios to laikmečio tremties pasekmes. Renginio tikslas - įprasminti Gedulo ir Vilties dieną ir išsaugoti bei perduoti ateities kartoms kraštiečių pasakojimus apie skaudžius Lietuvai istorinius įvykius. Buvo surinkta medžiaga, nufilmuoti video reportažai, suskaitmenintos nuotraukos iš asmeninių archyvų. Video reportažai ir nuotraukų albumai su aprašymais buvo keliami į Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapius.  Bendradarbiaujant su dalyvėmis parengti straipsniai, kurie publikuoti rajoniniame laikraštyje „Auksinė varpa“. Birželio 14 d. aplankytas Klovainių Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje 1993 m. pastatytas paminklinis akmuo „Klovainiečių – parapijiečių ašarų, kančių, kalėjimų, tremties ir žuvusiųjų atminimui“, uždegta atminimo žvakutė, pamerkta gėlių, negrįžusieji iš tremties pagerbti Tylos minute. Birželio 14 d. Minint Gedulo ir vilties dieną Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus facebook‘o paskyroje įkeltas tremtinių dainos "Pavasarį paukščiai į tėviškę grįžta" įrašas. Dainą atliko Klovainių etnografinis ansamblis, vadovė Rita Kirkilienė.

Sonata L.

 

MERGELIŲ RASOS

Birželio 23 d. Etnokultūrinis renginys "Mergelių rasos". Rasos, Kupolinės, Joninės - kaip pavadinsi, taip nepagadinsi. Pagrindinis tikslas – supažindinti dalyvius su etninės Rasų šventės paskirtimi, papročiais ir jų panaudojimo liaudyje prasme. Renginio metu buvo rišamos kupolės, pinami vainikai, ieškomas paparčio žiedas... Viešnia Elena Liutkienė mokė pinti skrybėlaites iš klevo lapų. Išbandyta ir nauja renginio forma – piknikas. Viešinant renginio informaciją Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus, Klovainių bendruomenės ir grupės „Kas vyksta Klovainiuose“ facebook‘o puslapiuose, internautams pateikta susisteminta medžiaga apie šios tradicinės lietuvių šventės papročius ir simbolius.

Sonata L.

 

BIBLIOTEKOJE – MOKYMAI „PRISTATYMŲ RENGIMAS“

Birželio mėnesį biblioteka kvietė į mokymus „Pristatymų rengimas“. Programa parengta pagal gyventojų skaitmeninio raštingumo žinių ir įgūdžių tobulinimo projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ tikslus, uždavinius ir reikalavimus. Mokymų programą sudaro trys pagrindinės dalys: pristatymų rengimas, „Google“ pateikties sukūrimas bei pateikčių bendrinimas. Mokymų trukmė – 6 valandos. Pažymėjimai įteikti 20 gyventojų.

 

TAUTIŠKA GIESMĖ PO ĄŽUOLU

Liepos 6 d. Klovainiuose paminėta Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena ir Valstybės diena, sugiedota Tautiška giesmė ir pasveikinti Mindaugo vardo savininkai. Klovainiečiai jau 12-ąjį kartą prisijungė prie akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir giedojo Lietuvos himną. Renginio metu taip pat vyko kūrybinės dirbtuvėlės vaikams, kurias pravedė R. Kirkilienė. Visi norintys turėjo galimybę savo rankomis pasidaryti šventės simbolį - trispalvę širdelę. Programoje pasirodė šeimos projektas, gimęs karantino metu, kai kultūros darbuotojai ieškojo naujų savo darbo formų. Keletą dainų parengė Klovainių skyriaus vadovas A. Jezdauskas, o dainas atliko jo žmona I. Jezdauskienė. Klovainiečiai turėjo galimybę iš pirmų lūpų išklausyti suaugusiųjų pasakotojų konkurso "Buva karto" dalyvės O. Liukpetrienės tarmiškai sekamą improvizuotą pasaką „Kriauč i violks“. Po renginio dalyviai pakvieti pasmaguriauti trispalve vaisių kompozicija - geltona, žalia, raudona - kaip mūsų vėliava, smagiai pasibūti skverelyje prie Klovainių ąžuolo bei pabendrauti su draugais ir kaimynas. Skyriaus vadovė S. Liukpetrienė parengė viešinimo straipsnį „Paminėtas Lietuvos karalius, pasveikinti Klovainių Mindaugai“, kuris išspausdintas liepos 11 d. rajoniniame laikraštyje „Auksinė varpa“. 

Sonata L.

 

"SPORTUOJAM VĖL"

Liepos 10 d. Jaunimo sporto šventė „Sportuojam vėl!“. Renginys organizuotas Klovainių jaunimo klubo iniciatyva. Klubas vykdo projekto "Bendri pomėgiai skatina naujas jaunimo veiklas" tęstinumą. Bendradarbiaujant su Jaunimo klubu buvo parengta renginio programa. Renginio metu dalyviai buvo pakviesti sudalyvauti krepšinio ir tinklinio varžybose, išbandyti rankos taiklumą šaudymo iš lanko ir smiginio rungtyse. Klovainių skyrius buvo atsakingas  už renginio scenarijų, pravedimą ir laikinų tatuiruočių darymą. Renginį vedė skyriaus vadovė S. Liukpetrienė, laikinąsias tatuiruotės piešė skyriuje dirbanti savanorė T. Šimkutė. Varžybų ir rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais. Renginys pritraukė daug vaikų ir jaunimo, veiklose dalyvavo apie 150 dalyvių.

Sonata L.

 

"Skrybėlėtosios oninės" 

Vasaros metas dovanoja ypatingą šventę – Onines. Jos minimos liepos 26 d., kai žemė dosniai dalijasi su žmogumi savo turtais. Seniau tokiu laiku jau būdavo baigiami patys sunkiausi vasaros darbai. Tai metas, kai naujas derlius pakeičia senąjį, miškuose prisirpsta avietės, soduose – vyšnios, o laukuose – rugiai. Klovainiečiams šv. Onos atlaidai - tai laikas, kai miestelin suguža po didžiuosius miestus išsibarstęs jaunimas, pasisvečiuoti  užsuka buvę kaimynai, draugai ir giminės.
Koronavirusas pakoregavo Oninių planus - teko atsisakyti daugelio tradicinių veiklų, bet bendruomenės aktyvistai surado išeitį ir "Skybėlėtąsias Onines" pristatė kitaip.
Poilsio zonoje Daugyvenės pakrantėje "prisišvartavo" valtelė su didžiuliu simboliu - balta skrybėlaite! (skrybėlaitės modelį suvirino Modestas Valinčius, apipynė Ramutė Prikockienė). Šalia lyg grybai po lietaus išdygo skrybėlaičių konkurse dalyvaujančiųjų darbai. Konkursui pateiktos net 35 skrybėlaitės! Labai džiugu, kad į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė ir kaimynai - Laipuškių bei Balsių gyventojai. Štai kokios skrybėlaitės nutūpė: Gintaras Kaunas - „Medutė“, Kristina Dargužienė - „Varlė karalienė“, Valerija Česiūnienė - „Pasiklydus tarp žiedų“, „Prie jūros“, „Pavėluotas pavasaris“, „Nesinori pasenti“, Janina Mikštienė, Sandra Paklovanskienė  – „Taškuota svajonė“, sutrikusio intelekto jaunuolių centras - „Saulės bučinys“, „Kakarieku“, „Medžiotojo žmonai“, „Romantika“, „Čigoniška laimė“, Ona Liukpetrienė „Aš myliu Lietuvą“, „Antrasis žurnalų gyvenimas“, Klovainių seniūnija - „Lino kelias“, Klovainių bendruomenė - „Onutės vasara“, „Po klevu“, Balsių „Šviesuolių“ klubas – „Jūra“, „Rugiapjūtė“, „Atostogos“, „Rožinė svajonė“, „Balta vakarienė“, „Pasileidėlė“, „Vėjavaikė“, „Balsių ponia“, Stefa Dovydauskienė – „Apmąstymas“, Lijana Obrikytė-Andruškienė, Irena Obrikienė – „Alisa stebūklų šalyje“, Rita Kirkilienė – „Vasarėlė“, Rūta Latonienė - „Pikų dama“, Kielų šeima – „Raganės šėlsmas“, Dalia Poškienė – „Pelenei“, kultūros namai – „Prie dvarelio gėlelės žydėjo“,  Zenona Kleinienė – „Išeitis visada yra“, Gražina Jurgaitienė – „Onutės, į Palangą!”, Aušra Dumbrienė – „Šarše Lefam“.
Organizatoriai, kad konkursas vyktų bešališkai, konkurso nugalėtojams išrinkti subūrė komisiją: Pakruojo savivaldybės atstovė, Mero padėjėja Simona Lipskytė, Klovainių seniūnijos atstovė, seniūno pavaduotoja Violeta Pažemeckienė, šventės rėmėjų atstovės - Pakruojo ūkininkų kredito unijos vadovė Rūta Latonienė  ir parduotuvės „Šaltinis“ atstovė Agnė Zikienė bei Klovainių bendruomenės atstovė Dijana Katilienė. Komisijos nariams teko labai sunki misija, nes  kiekviena skrybėlaitė - išskirtinė ir nepakartojama. Prizai tik 5, o skrybėlaičių, vertų apdovanojimo - 6 kartus daugiau! Teko griebtis burtų! Skrybėlaitės prizininkės - „Onutės, į Palangą“ (G. Jurgaitienė), „Vasarėlė“ (R. Kirkilienė), „Antrasis žurnalų gyvenimas“ (O. Liukpetrienė), „Medutė“ (G. Kaunas) ir „Taškuota svajonė“ (J. Mikštienė, S. Paklovanskienė).
Dienos metu šventinę nuotaiką kūrė klajojantys muzikantai, stabtelėdami pažymėtose stotelėse. Tokių stotelių miestelyje buvo 10. Netikėtai vis pravirkstantis dangus klovainiečiams nesutrukdė išeiti į gatves ir trumpam pasidžiaugti nuotaikingomis melodijomis.
Galutinėje stotelėje tylos minute pagerbtas Amžinybėn iškeliavęs ilgametis Klovainių seniūnas Romualdas Staišiūnas.
Susirinkusius pasveikino rajono meras S. Margis, padėkos raštais buvo apdovanoti visi skrybėlaičių konkurso dalyviai, specialiais prizais - nugalėtojai.
Kas metai Klovainiai vis gražėja ir gražėja. Gražiai sutvarkytos sodybos skleidžia gerą nuotaiką ne tik jų šeimininkams, bet ir džiugina kaimynų ir svečių akį. Padėkota visiems klovainiečiams už kuriamą grožį ir rodomą pavyzdį. Šiemet išrinktos trys sodybos, kurioms įteiktos atminimo dovanos - prizai "Gražiausia Klovainių sodyba 2020 m.". Prizai papuoš Vitalijos ir Bronislovo Abromavičių, Birutės ir Rimo Paušų, Irenos ir Stasio Obrikių-Lijanos ir Edvardo Andruškų šeimų namus.
Vakare vaikučių laukė nemokamas batutas ir nuotaikingas animacinis filmas "Šuniškas pokštas".
Minint Pakruojyje gimusio  Stasio Ušinsko - garsaus Lietuvos dailininko, vitražisto, scenografo, pedagogo, lėlininko115-kioliktąsias gimimo metines, parodytas Henriko Kačinsko ir Stasio Ušinsko režisuotas animacinis filmukas „Storulio sapnas“, kuris sukurtas 1938 m. Tai seniausias išlikęs lietuviškos lėlinės animacijos filmas.
Šventinį Oninių vakarą vainikavo filmas po atviru dangumi - komedija "Importinis jaunikis".
Sekmadienio rytą šventinis sveikinimas įkeltas į bendruomenės facebook.com puslapį, Klovainių švč. Trejybės bažnyčioje vyko šv. Onos ir Joakimo atlaidai. Bažnyčios šventoriuje po atviru dangumi eksponuota A. Daukučio foto paveikslų paroda "Klovainiai pro fotoaparato objektyvą".

Klovainių bendruomenė nuoširdžiai dėkoja rėmėjams, draugams ir patneriams: ŽŪB „Šiaurės bulius“, AB „Meresta“, IĮ „Mukas“, PUKU, IĮ „Šaltinis“, V. Kazlausko ūkiui, A. Navicko ūkiui, M. Navicko ūkiui, Kristinai ir Aurelijui, Klovainių seniūnijos, kultūros namų, bibliotekos, mokyklos darbuotojams, parapijos klebonui, klubui „Rozalinas“. Širdingą ačiū taria Ramutei, Arūnui, Modestui, Tomai, Robertui, visiems skrybėlaičių konkurso dalyviams, etnografinio ansamblio moterims, šventinę nuotaiką kūrusiems muzikantams ir priešgaisrinei tarnybai, rajono savivaldybės atstovams, studijai „Pripučiamas filmas“, visiems, kiemus papuošusiems skrybėlaitėmis, visiems, kuriantiems bei palaikantiems grožį nuosavuose kiemuose ir viešose erdvėse, visiems, savo darbu ir idėjomis prisidėjusiems prie „Skrybėlėtųjų Oninių“ organizavimo.

V.G.

PAMINĖTA BALTIJOS KELIO DIENA

Rugpjūčio 23 d. Juodojo kaspino, Baltijos kelio diena. Sekmadienio popietę klovainiečiai sukviesti į parkelį prie ilgaamžio Klovainių ąžuolo, miestelio stiprybės simbolio, paminėti Juodojo kaspino dieną ir Baltijos kelio metines. Minėjimo metu prisiminti skaudūs 1939 m. įvykiai, kurie pakeitė Lietuvos istoriją. Paminėtas ir prieš 31-nerius metus įvykęs Baltijos kelias, apjungęs ir suvienijęs tris Pabaltijo tautas: Lietuvą, Latviją, Estiją. Renginį vedė skyriaus renginių organizatorė R. Kirkilienė, koncertavo Pakruojo kultūros centro senjorų choras, vadovas E. Šlapikas. Visiems dalyviams ir žiūrovams padovanotos  trispalvės sagės.

Sonata L.

 

Rugsėjo 1 d. Animacinis filmas „Didysis kačių pabėgimas“. Klovainių skyrius, biblioteka, ir Jaunimo klubas moksleivius pakvietė nuotaikingai palydėti vasarą ir pradėti naujus mokslo metus. Rugsėjo 1-osios proga kultūros namuose buvo rodomas filmas visai šeimai "Didysis kačių pabėgimas". Jaunuosius mokinukus Klovainių jaunimo klubas papuošė laikinomis tatuiruotėmis.

Sonata L.

 

VASAROS PROJEKTAS – „SKAITYMO IŠŠŪKIS“ 

Klovainių bibliotekos skaitytojai dalyvavo projekte „Vasara su knyga“.

Šį projektą  jau penkerius metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka. Projektu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu.

Birželio mėnesį visoje šalyje startavo projekto „Vasara su knyga“ Skaitymo iššūkis, kvietęs įvairaus amžiaus žmones skaityti penkias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas: 

  1. Perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių
  2. Perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius
  3. Perskaityti knygą apie gamtą
  4. Perskaityti knygą apie draugystę
  5. Perskaityti eiliuotą knygą

Sudalyvauti projekte užsiregistravo 16 klovainiečių, 9 užduotis įveikė! Sveikiname visus dalyvius!

V.G.

 

DALYVAVIMAS PROJEKTE "PRISIJUNGUSI LIETUVA"

Klovainių biblioteka ir bendruomenė sėkmingai įgyvendina projektą „Skaitmeninė erdvė – rinkti, saugoti, atrasti, dalintis“. Projektas buvo parengtas VšĮ „Baltijos edukacinių technologijų institutui“ kartu su „Nacionaline distancinio mokymo asociacija“, įgyvendinant projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ bendruomenių įtinklinimo konkursą.  

Projekto „Skaitmeninė erdvė – rinkti, saugoti, atrasti, dalintis“ tikslas - skatinti gyventojus įsitraukti į bendruomenės veiklą elektroninėje erdvėje.

Nuskenuota daugiau nei 400 senų nuotraukų, dokumentų. Dalis jų sukeltos į Klovainių bendruomenės internetinę svetainę www.klovainiubendruomene.lt    („Senus albumus pavarčius“). Kitos nuotraukos saugomos skaitmeniniame archyve.

Parengti video pristatymai: 

https://www.facebook.com/klovainiu.bendruomene/videos/1959843947480562

https://www.facebook.com/klovainiu.bendruomene/videos/1959879177477039

https://www.facebook.com/klovainiu.bendruomene/videos/1965003793631244

 

TRUKT UŽ VADŽIŲ, VĖL IŠ PRADŽIŲ

Rugsėjo 25 dieną Pakruojo kultūros centro Klovainių skyrius atidarė naują kūrybinį sezoną. Šia proga į renginį „Truk už vadžių, vėl iš pradžių 2020“ buvo sukviesti visi Klovainių skyriuje muzikuojantys, šokantys, vaidinantys ir dainuojantys kolektyvai, būreliai ir klubai. Vakaro eigoje žiūrovams, rėmėjams ir partneriams parodyta mėgėjų meno kolektyvų ir svečių muzikinė programa ir papasakota, kas gražaus nuveikta praeitame kūrybiniame sezone. Šventės metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas kūrybingiems klovainiečiams, aktyviai dalyvavusiems Klovainių miestelio ir rajono kultūriniame gyvenime.

Ruduo – derliaus surinkimo metas. Nors ir 2020-ieji metai rajono kultūrininkams buvo pilni iššūkių, bet praeitas kūrybinis sezonas Klovainių skyriui buvo tikrai derlingas. Klovainių kultūros namuose kūrybinę veiklą plėtojo etnografinis ir vokalinis ansambliai, vokalinis duetas, instrumentinė grupė, šoko linijinių šokių grupė, repetavo mėgėjų teatras „Klovainių dramkė“, edukacinius užsiėmimus organizavo laisvalaikio klubas. Bendradarbiaujant su Klovainių bendruomene, KSIJ centru, biblioteka, seniūnija, jaunimo klubu buvo suorganizuota keletas net visame Pakruojo rajone gerai žinomų renginių: mugė „Kaziuko turgelis“, miestelio šventė „Skrybėlėtosios Oninės“, romansų muzikos vakaras „Dainuoju dainą, raminu širdį...“ ir kt. Skyriuje buvo švenčiamos Valstybinės šventės bei minimos įsimintinos istorinės datos, plėtojama edukacinė veikla, organizuojami internautų konkursai, jaunimui patrauklūs renginiai, rengiamos parodos ir ekspozicijos, prisidedama prie bendruomenės ir jaunimo klubo rengiamų renginių ir vykdomų projektinių veiklų, plėtojama graži draugystė su KSIJ centru. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas etnokultūrinei veiklai. Skyriuje suburtas etnografinis ansamblis dalyvavo išvykstamuosiuose etniniuose renginiuose, kvietė gyventojus į tradicinius etnokultūrinius renginius. Etnografinio ansamblio narės garsino Klovainių vardą dalyvaudamos regioniniame suaugusiųjų pasakotojų konkurse „Buva karto“ sekdamos pasakas vietine tarme. Renginio metu prisiminta, kad 2020 metai minimi kaip Tautodailės metai. Minint šią progą kovo pabaigoje virtualioje erdvėje startavo parodų ciklas "Liaudies menas - mūsų kraštiečių darbai", kuriame buvo pristatyta klovainiečių tautodailininkių Ramutės Prikockienės ir Veronikos Daukutienės kūryba. Renginyje paminėtas ir mėgėjų teatro „Klovainių dramkė“ 5-kerių metų jubiliejus ir kolektyvui sudainuota „Ilgiausių metų“. Pasidžiaugta, kad šiais metais Klovainių skyriui suteikta akreditacija priimti jaunimo savanorius ir šiuo metu į kultūrinę veiklą įsitraukė savanorė Toma Šimkutė.

Renginio muzikinėje dalyje pasirodė klovainiečių grupė „Express duo“, Ingridos Jezdauskienės ir Vitoldo Vaitiekūno duetas (paruoštas Audriaus Jezdausko), Klovainių etnografinis ansamblis, suburtas Ritos Kirkilienės, linijinių šokių grupė, vadovaujama Deivido Šeškaus, Raminta Valinčiūtė tarmiškai sekė pasaką „Atitika kervs koto“. Padovanota muzikinė dovana visiems dalyviams ir žiūrovams - Aukštelkų merginų grupės „Vija“ koncertas. Renginio viešnia -  Pakruojo kultūros centro direktorė Arina Janeliūnienė pasidžiaugė aktyvia skyriaus veikla ir visiems palinkėjo sėkmės naujame kūrybiniame sezone. Seimo narys Antanas Matulas atkreipė dėmesį į Valstybinių švenčių minėjimų svarbą, padovanojo vietos bibliotekai keletą knygų ir bibliotekininkei Vidai Grigaliūnienei įteikė padėką už švietėjišką veiklą ir nuoseklų darbą, įamžinant Pakruojo krašto grožį, istoriją ir tradicijas. Renginio vedėja, skyriaus vadovė Sonata Liukpetrienė padėkojo visiems partneriams už bendradarbiavimą, rėmėjams – už kultūrinės veiklos palaikymą, saviveiklininkams įteikė padėkas už aktyvų dalyvavimą Klovainių miestelio kultūriniame gyvenime, o visiems dalyvavusiems palinkėjo neužsidaryti namų rutinoje ir dažniau užsukti į kultūros namus.  

Sonata L.

MOKYMAI BIBLIOTEKOJE RUGSĖJO-SPALIO MĖN. 

Rugsėjo ir spalio mėn. bibliotekoje vyko skaitmeninio raštingumo mokymai .  Programa „Skaičiuoklė darbui ir namams“ skirta suaugusiems Lietuvos gyventojams, kurie turi pagrindinių skaitmeninių žinių ir įgūdžių, tačiau ribotai naudojasi skaitmeniniais įrenginiais ir technologijomis bei nori tobulinti skaitmeninius įgūdžius, kad galėtų efektyviai naudoti šiuolaikines skaitmenines technologijas kasdieninėje ir profesinėje veikloje. Programa parengta pagal gyventojų skaitmeninio raštingumo žinių ir įgūdžių tobulinimo projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ tikslus, uždavinius ir reikalavimus. Mokymų programą sudaro trys pagrindinės dalys: Skaičiuoklės dokumento redagavimas; kasdieniniai skaičiavimai naudojant skaičiuokles; duomenų lentelių tvarkymas ir grafinis duomenų vaizdavimas. Mokymus baigė 20 dalyvių.

Kiti 12 dalyvių dalyvavo mokymų programoje „Būkime saugūs internete“. Mokymų programą sudaro penkios pagrindinės dalys: Kodėl svarbu kalbėti apie e. saugą? Pagrindinės e. saugos žinios ir saugus naršymas. Saugesnis interneto naudojimas. Kompiuterių ir išmaniųjų įrenginių saugumas. Rekomendacijos kaip būti saugesniam.