Popietė „Laukiam šv. Kalėdų“
Ramų ketvirtadienio vakarą kultūros namuose rinkosi grupė moterų ir mergaičių, labai laukiančių Šv. Kalėdų ir norinčių namus papuošti savo rankų darbo netradicine eglute. O kaip pasidaryti tokią eglutę – nykštuko kepurę, pamokė Dolina Ražauskienė.
Ir kas galėtų pagalvoti, kad meno kūrinys (nekyla ranka įvardinti kitaip) gali rastis iš keleto senų vielos gabaliukų, suglamžyto laikraščio, šniūro (būtent tuos daiktus reikėjo atsinešti iš namų), žaliuojančių puskiparičių ar pušies šakelių, kelių kalėdinių žaisliukų...
Per porą valandų moterys ne tik sukūrė nuostabias kompozicijas, bet ir pabendravo prie kavos ar arbatos puodelio.
V.G.
Klovainių bibliotekoje – kūrybinių dirbtuvėlių pristatymas
Klovainių bibliotekoje vyko kūrybinių dirbtuvėlių pristatymas, įgyvendinant projektą „IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“.
Dirbtuvėlės veikia nuo lapkričio pabaigos, tad susirinkę svečiai grožėjosi pilna lentyna nuostabiausių kalėdinių atvirukų, kuriuos darydami fantaziją ir širdies šilumą sudėjo ne tik vaikučiai, bet ir jų mamytės ir net močiutės!
Projekto vadovė Regyna Rakauskė supažindino su įgyvendinamo projekto tikslais, išvardijo numatomas veiklas. Žeimelio gimnazijos kompiuterių priežiūros specialistas, projekto bendradarbis Justas Patilskis pademonstravo skaitmeninio skrebinimo aparato galimybes.
Į renginį atvykę svečiai negailėjo gražių žodžių . Seimo nario V. Gailiaus padėjėjas Gintaras Šurna, pasidžiaugė, kad naujovės atkeliauja į Klovainius, kad vaikučiai galės realiai kurti grožį. Laikinai seniūno pareigas einanti Violeta Pažemeckienė pabrėžė, kad netrukus rankų darbo nereikės, o reikės mokėti valdyti technologijas, bet jos skatins kūrybiškumą. Mokyklos atstovė bibliotekininkė Danutė Kučinskienė džiaugėsi matydama, kad moksleiviai randa daug įvairių veiklų ir linkėjo sėkmės darbuotojai, nes nauji įrenginiai reikalauja ir naujų gebėjimų bei naujų žinių. Socialinė darbuotoja Alma Norvilienė akcentavo, kad bibliotekoje vyksta įdomūs renginiai ir vaikai gali rasti įvairių veiklų. Svarbiausia, kad susidomi paaugliai. Ta veikla skatina bendruomeniškumą ir susitelkimą, pabuvimą kartu, o tai labai aktualu. Lopšelį-darželį atstovaujanti Rita Kirkilienė prisipažino, kad yra labai smalsi ir senokai svajojo apie padirbėjimą tokiu skaitmeniniu aparatu. O kadangi vaikai nori labai greitų rezultatų, tai šio prietaiso pagalba ir jie gali tai įgyvendinti! Jaunimo klubo atstovas Martynas Navickas, negalėjęs dalyvauti šiame pristatyme perdavė tokią žinutę: „Šiame technologijų amžiuje, diena iš dienos atsirandant vis daugiau inovacijų, smagu matyti, kad tos inovacijos pasiekia ir mūsų rajoną. Manau visi šie įrenginiai sudomins jaunimą, skatins tobulėti ir atitrauks nuo žalingų veiklų. Taip jaunimui atsivers naujos galimybės tiesiogiai susipažinti ir išmokti dirbi su priemonėmis, kurios žvelgiant pasaulio mastu šiuo metu yra ant „bangos“.
Susirinkusiems pristatymo dalyviams fleita grojo Toma Sidaugaitė, gitaros stygas virpino Donatas Dargis.
V.G.
ROMANSŲ MUZIKOS VAKARAS „NEBERGĮŠIU LAUKŲ TAKELIU“
Savaitgalį Klovainių kultūros namai pražydo gražiausiais romansų muzikos žiedais. Čia vyko jubiliejinė – 10 romansų muzikos šventė „Nebegrįšiu laukų takeliu“.
Šventės sumanytoja – tuometinė kultūros namų direktorė Onutė Lugauskaitė. Pirmieji žingsniai buvo nedrąsūs – tiek organizatoriams, tiek atlikėjams. Atvyko 5 kolektyvai, kraštietė aktorė Elena Žekienė skaitė jumoreskas, virtusi patrakusia raganaite, o aktorius Antanas Žekas - savo kūrybos eiles.
Gražią tradiciją rengti romansų vakarus tęsė direktorė Evelina Stalgienė, dar vėliau – Živilė Norvaišienė, iš jos perėmė Audrius Jezdauskas, pernai Audriui talkino Ligita Užkuraitytė, o šiemet - Rita Kirkilienė.
Kas metai kolektyvų gretos gausėjo. Šventėse yra dalyvavę rajono kolektyvai - iš Bardiškių, Guostagalio, Linkuvos, Lygumų, Medikonių, Pakruojo, Pašvitinio, Plaučiškių, Rozalimo, Stačiūnų, Titonių. Taipogi Kupiškio „Kupkėmis“ (vad. Alma Pustovaitienė), Šiaulių miesto saviveiklinė grupė „Vakarė“ (Vad. G. Lamansovienė), Radviliškio viešosios bibliotekos muzikinė grupė „Sidabrinė mėnesiena“ (vad. Vilma Merkytė), Radviliškio raj. Sidabravo kult.n. ans. „Trys viename“ (Vad. J. Černiauskienė). Šokių pynėmis vakaro programas paįvairino Pakruojo Juozo Pakalnio muzikos m-los šokių grupė, (vad. L. Juodagalvienės), Pakruojo kultūros namų šokių kolektyvas „Reketys“, (vad. S. Malinauskienė), Linkuvos k.n. šokėjų grupė. Savo sielos išgyvenimus eilėmis liejo literatė Laimutė Černiauskienė. Vienos šventės įžangoje skambėjo ypatingas smuiko ir gitaros dialogas, pagal „Atikos“ dainą „Tu esi ir šito gana“ (atliko A. Šneideraitytė ir S. Grigaliūnaitė).
Per dešimtmetį keitėsi ir renginio vedėjai. Pirmojoje šventėje meilės eiles skaitė Eugenija Jurevičienė, romansų šventės laivą vedusi dar 3 metus. Vienai šventei dirigavo Evelina Stalgienė, o iš jos vairą perėmusi Sonata Danielienė – sėkmingai tai atliko net 4 metus. Pernai Sonatai padėjo Laurynas Kučinskas.
Į šiemetinę romansų muzikos šventę sugužėjo net 17 kolektyvų. Romansas - meilės daina, tad šventės vedantieji – Simona Grigaliūnaitė ir Žygimantas Macevičius - "apsiginklavę" žymiausių pasaulio menininkų citatomis apie muziką bei meilę, pristatė atvykusius kolektyvus, trumpai priminė svarbiausius buvusių švenčių faktus, kvietė susirinkusius išgyventi, džiaugtis ir bent sekundei nugrimzti į melodijų prižadintus pamirštų akimirkų požemius.
Į sceną žengiantys kolektyvai išdainavo šilčiausius jausmus. Rozalimo skyriaus vokalinis ansamblis „Retro“ (vad. Jonas Zinkevičius) prisiminė vyšnių sodą, arimus ir tylius vakarus dviese. Neįgaliųjų draugijos vokalinis ans. „Šiladis“ (vad. Ramunė Petraitienė) – prašė gražiausią gėlę prisegti prie kasų... Pakruojo kult. centro duetas – Evelina ir Kazytė, (vad. Gintautas Gvazdauskas) surinko gražiausius žodžius, ir kvietė kalbėti, kad būtų dar tų prisiminimų... Pašvitinio laisvalaikio salės moterų romansų grupės moterys (vad. Danutė Maižiuvienė) prisiminė šypsenas, primenančias saulę ir nerimstančias širdis... O štai Panevėžio raj. Smilgių kult. centro, Perekšlių padalinio folkloro ans. „Ulyčia“, (vad. Gvidas Vilys) dainoje – tragizmas, nuodai ir mirtis... Radviliškio rajono Sidabravo kultūros namų ansamblis „Trys viename“ (Vad. Jolanta Černiauskienė) pasigedo bernelių juoko, tikėjosi bent sapnuose prišaukti mylimą... Pakruojo moterų vok. ans „Sidabrinė šarma“, (vad. Medhardas Zubas) prisiminė virš sodų ir gęstančių beržynų liepsnojančią meilę. Pakruojo aklųjų ir silpnaregių sąjungos moterų vok. ans. damos („Varsa“, vad. Gintautas Gvazdauskas) prašė pagroti, kad pasidžiaugtų širdis. Titonių kaimiškos muzikos ansamblio dainininkės (vad. Nijolė Žiaunienė) nostalgiškai prisiminė sparnuotą jaunystę, kuri labai greit praskrido, riedančias ašaras. Vasaros vėjai šnarėjo Pakruojo aklųjų ir silpnaregių sąjungos dueto - Genovaitės ir Vlado (vad. Gintautas Gvazdauskas) - atliekamose dainose. Klovainių „Nerimstančios širdys“ prie šaltų akmenų žadėjo kalbėti per naktį, parašyti eiles ir prašė sugrąžinti svajas ir tą pirmą kartą ištartą „myliu“... Smuikai pravirko Stačiūnų mokyklos daugiafunkcinio centro vokalinis ansamblio „Nostalgija“, (vad. Romaldas Sitavičius) atliekamose dainose. Gitaros ir kanklių raudose Plaučiškių skyriaus vokalinis moterų ansamblio dainininkės (Vad. Rimas Medišauskas) pažadėjo surinkti pievų žiedelius ir pavadinti į svirnelį. Pašvitinio laisvalaikio salės ansamblio (vad. Danutė Maižiuvienė) dainose – jūros pakrantėje prarasta širdis ir nuvytusios jaunystės žiedai... Neįgaliųjų draugijos Lygumų padalinio moterų ansamblis „Vakarės“ (vad. Ramunė Petraitienė) moterys ieškojo draugo ir tvirtos jo rankos. To paties ansamblio duetas dainų žodžiais paniro į naktį virš tyliai ošiančių klevų, kur matė mylinčias, ilgesingas akis. Nuoširdžius linkėjimus klovainiečiams ir svečiams išsakė Šeduvos kultūros ir amatų centro Būtėnų kaimo bendruomenės moterų vokalinio ansamblio vad., kraštietė Evelina Stalgienė, o jų atliekamose dainose vėl suskambo vasaros motyvai ir atgijo basa įsimylėjusi piemenaitė. Linkuvos vyrų vok. ansamblio „Šiaurys“ ( vad. Medhardas Zubas) solistai nukėlė į vasarą, kur jūra, mėlynas dangus ir geri seni namai...
Šventės pabaigoje padėkota rėmėjams ir organizatoriams, Pakruojo kultūros centro padėkomis buvo pagerbti kolektyvai, daugiausia kartų sudalyvavę romansų muzikos šventėse - tai rozalimiečiai ir Klovainių moterys, dainininkai iš Titonių, Stačiūnų, Pašvitinio.
Atminimo dovanėles namo išsivežė visi jubiliejinėje šventėje dalyvavę kolektyvai.
V. G
PO DARBŲ
Kai saulės spinduliai prabėgdami medžių šakas nudažo ir papila ant žemės aukso dulkeles, kai saulė pasislepia už horizonto ir voratinkliai pražysta sidabru, pamatai, kad jau ruduo ir laikas darbus žiemon palydėti...
Tad ir klovainiečiai rinkosi į tradicinę šventę „Po darbų“. Labai smagu, kad kartu rudenį palydėjo ir mūsų artimiausi kaimynai – Gačionių ir Laipuškių bendruomenių atstovai.
O šventę vedė du emigrantai (Sonata ir Jūras), grįžę iš Londono tik vienam vakarui, bet su didžiuliu lagaminu dovanų!
Bendruomenė kelerius metus puoselėja gražią tradiciją šios šventės metu specialiomis nominacijomis apdovanoti Klovainių vardą garsinančius arba gerus darbus atliekančius žmones. Tad ir šios šventės metu nominacija skirta darbščiai, talentingai menininkei su neišpasakyta kantrybe, neišmatuojamu kūrybingumu. Ji kruopšti, atsakinga, nestokojanti idėjų ir nuolatos ieškanti naujovių. Jos darbai – stilingi, gražūs, šilti, kiekviena vytelė su meile apglostyta... o darbai pristatomi parodose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje! Nominacija „Už Klovainių vardo garsinimą, kūrybines iniciatyvas, tradicinės tautodailės puoselėjimą ir skleidimą" apdovanota Ramutė Prikockienė! Nuostabią muzikinę dovaną Ramutei įteikė klovainietis Linas Katilius!
Klovainius garsina moteris, iš akmenukų bei smėlio statanti vėjasparnius malūnus, iš tos pačios medžiagos liejanti nuostabius paveikslus. Šios tautodailininkės personalinė darbų paroda šiemet eksponuojama Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje. Gerbiamai Veronikai Daukutienei įteikti padėka „Už Klovainių vardo garsinimą ir meilę savam kraštui, aktyvią, ilgametę kūrybinę veiklą bei galimybę grožėtis spalvingais ir originaliais darbais“. Garbaus amžiaus kūrėjai dainas skyrė Klovainių folklorinis ansamblis.
O po rimtosios vakaro dalies, vėl įsišėlo vedantieji ir kvietė prisistatyti vakaro dalyvius. Klovainių senjorai užtraukė savos kūrybos dainą; pasidabinęs linijinių šokių kolektyvas dailiai kilnojo kojas; Gačionių bendruomenės atstovai kartu su šilčiausiais linkėjimais atvežė ir dovanų – „3D“; nuotaikingą programėlę parodė seniūnijos kolektyvas; laisvųjų klovainiečių stalas sudrebino sienas daina; laipuškiečiai reklamavo savo šaunias gaspadines – visus vaišino originaliais sumuštiniais.
Paskui sekė žaidimų, dainų ir šokių maratonas...
Visi susirinkusieji apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis – Klovainių bendruomenės rašikliais
V. G.
EKSKURSIJA Į ANYKŠČIŲ KRAŠTĄ
Po tradicinės „Srybėlėtų Oninių“ šventės, kurios metu apdovanojami gražiai besitvarkančių sodybų šeimininkai kelione po gražias Lietuvos sodybas, organizuota ekskursija į Anykščių kraštą. Anykščiuose aplankytos kelios sodybos, pasigrožėta Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje įrengtais vitražais, kuriuos XXI amžiaus pradžioje prof. A. Dovydėno iniciatyva kūrė Vokietijos, Latvijos, D. Britanijos ir Lietuvos menininkai.
Užsukta į Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, kur viename iš bažnyčios bokštų įrengta apžvalgos aikštelė. Užlipus saugiais laiptais su dviem tarpinėmis poilsio aikštelėmis į bokštą, buvo galima pro bažnyčios navas pažvelgti į Anykščių apylinkes iš 33 m. aukščio. Aplankytas unikalus arklio muziejus, įkurtas prof. P. Vasinausko. Užlipta į Laimės žiburį ant Liudiškių kalvos. Nusifotografuota prie legendomis apipinto Puntuko akmens ir praeita medžių lajų taku – tai 300 metrų ilgio plieno ir betono konstrukcijų turistinis objektas, skirtas pažinti, tyrinėti ir grožėtis Anykščių šilelio flora. Pačioje apžvalgos bokšto viršūnėje, prieš akis atsivėrė visa Šventosios vingio panorama, virš miško iškilo Anykščių miesto bokštai...
Ekskursijos programą sudarė ir nuostabia gide buvo Dolina Ražauskienė!
V.G.
Srybėlėtosios Oninės
Kai Oninių savaitgalį Klovainių gatvėmis pralėkė garsinius signalus įjungusi šventinė kolona - du „vabalai“ ir keletas senų motociklų (visos transporto priemonės papuoštos balionais ir besiplaikstančiomis Klovainių seniūnijos, bendruomenės, krepšinio klubo bei AB „Klovainių skalda“ vėliavomis), gyventojai suprato – laikas į šventę.
Ir netrukus pilna poilsio zona prigužėjo žmonių – kad nepavėluotų užsiregistruoti krepšinio duetams, skubėjo įvairaus amžiaus šios sporto šakos aistruoliai, kad nepraleistų nė vieno metimo ar gražaus perdavimo, šalia būriavosi azartiški sirgaliai... Po šimtametės liepos šakomis kūrėsi Pakruojo sveikatos centro specialistės, kitoje liepos pusėje kiemelį kurti skubėjo virėjų komanda. Buvusio vandens malūno salelėje atributiką dėliojo ankstyvųjų viduramžių istorijos klubai. Kiemelį kūrė į svečius atvykę Joniškio raj. Kirnaičių bendruomenės atstovai.
Šventę atidarė bendruomenės pirmininkė Sonata Danielienė ir rajono meras S.Gegieckas, linkėdamas geros nuotaikos, puikaus oro ir sveikatos, malonaus pasibuvimo.
Nuaidėjus švilpuko signalui, kovas po krepšiu pradėjo krepšinio duetų dalyviai. Dalyvauti varžybose norą pareiškė 23 komandos: šeimų turnyrui užsiregistravo penkios komandos, merginų – tik viena „Nu“, o likusios - vaikinų. Pirmoje amžiaus grupėje (gim. 2002 m. ir jaunesni) I vietą iškovojo „Balsiai“, II – „Žaliūkai“, III vietoje liko „Žalgiris“. Antroje amžiaus grupėje – gim. 2001-1999m. – lyderiais tapo „Plaučiškiai“, sidabro medaliais pasidabino – „Bauda“, o bronzos – „Draugai“. Ypač atkaklios kovos dėl medalių vyko trečiojoje amžiaus grupėje (gim. 1988 m. ir vyresni). Čia tarpusavyje varžėsi net aštuonios komandos. Pergale džiaugėsi „Rozalimas“, antrosios vietos laimėtojai – „Žalieji agurkėliai“, trečios – „Tomas ir Mantas“. Šeimų turnyre nugalėjo komanda „Koks skirtums“, sidabro medaliais pasipuošė Rudzinskų šeimos sportininkai, o ant klovainiečių Višniauskų krūtinių sužibo bronza.
Baudų metimo turnyre geriausiai sekėsi Linui Žiūkui, nuo jo vienu tašku atsiliko Eligijus Bagdonas, trečiosios vietos laimėtojas - Antanas Račkis.
Beje, per krepšinio pertraukėlę aikštė nebuvo tuščia – čia geram pusvalandžiui įsikūrė aerobikos klubas „Sporto ABC“. Klovainiečiai ir svečiai buvo pakviesti pasimokyti žingsnelių, pratimų ir t.t. Kad ir kaip gražiai klubo vadovė ragino, į kvietimą prisijungti atsiliepė tik moterys...
Tuo tarpu po liepa, kur šalia gėlėm papuoštos tvorelės įsikūrė šeimininkių kiemelis, kunkuliavo didžiulis katilas šiupinio, sukosi šeimininkės – Rita Kirkilienė ir Kristina Dargužienė, o vyriausio šefo pareigas ėjo Mindaugas Pagiegala. Iš katilo sklindantys kvapai viliojo šventės dalyvius, tad netrukus pasrėbti šiupinio atėjo itin gausus jų būrys. Ne ką mažiau žmonių būriavosi prie sveikatos centro palapinės – čia dirbančios specialistės matavo kūno masės indeksą (KMI), svorį, procentinį kūno riebalų kiekį pagal amžių, kraujo spaudimą, net streso lygį...
Kirnaičių bendruomenė klovainiečiams dovanojo įdomią pramogą – galimybę pašaudyti iš lankų į taikinius. Norinčiųjų išbandyti akies taiklumą buvo labai daug.
O štai mažųjų šventės dalyvių laukė muilo burbuliada (sumanytoja Diana Katilienė). Ir kokių tik burbulų nebuvo – vaivorykštės spalvomis žibėjo maži ir gigantiški, tiesūs ir susisukę kaip barankos… O ir išpūsti juos stengėsi ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai, seneliai...
Besidominčių savo krašto istorija laukė Klovainių kraštotyros muziejaus vadovas Antanas Gasčiūnas, galintis ne tik smulkiai papasakoti apie kiekvieną muziejuje esantį daiktelį, bet ir pažerti tūkstantį istorijos faktų…
Žiemgalos krašto istoriją priminė atkuriamosios istorijos klubai "EXERCITUS RIGENSIS" iš Latvijos ir Žiemių pradas "SIMKALA" iš Joniškio. Įkurtoje stovykloje buvo eksponuojami ginklai, šarvai, žiūrovams parodytos kelios kovos.
Pakruojo priešgaisrinės apsaugos tarnybos darbuotojai demonstravo įrangą, naudojamą po avarijos mašinose įstrigusiems keleiviams gelbėti, rodė įvairius gaisro gesinimo būdus.
Atvykęs kinologas supažindino su policijos patrulių rinktinės kinologų atliekamais darbais, o susirinkusieji stebėjo, kaip tarnybinis šuo įveikia kliūtis, suranda paslėptus narkotikus.
Vakarinė Oninių dalis persikėlė prie didžiulėmis skrybėlėmis papuoštų kultūros namų. Skrybėles padarė ir kompozicijas su jomis sukūrė Janina Sabaliauskienė, Jūratė Morozienė, Rima Mikalainienė, o joms kiemo puošyboje talkino Justina Ivanauskaitė, Martynas Kranauskas, Linas Janušonis.
Muzikantai iš Panevėžio – „Nešpėtni bernai“ – ne vieną klovainietį, patogiai įsitaisiusį ant suoliuko, trankiomis melodijomis privertė pakiloti kojas, pasisukti šokio ritme. O kai vakaro vedantieji (Sonata Danielienė ir Žanas Amosovas), įsikūniję vaidinimo personažuose visus pakvietė į kultūros namus, pažiūrėti spektaklio „Meilės eleksyras“ premjeros, salėje neliko tuščių vietų... Aktoriai (ponia Riaubienė – Stefa Dovydausienė, bankininkas Pakulis – Jūras Grigaliūnas, Riaubienės duktė Stasė – Sonata Danielienė, jo mylimas studentas Vladelis – Žanas Amosovas, tarnaitė Ieva – Ligita Paušienė, tarnas Simas – Jurga Vyčienė) puikiai perteikė XX a.pr. nuotaikas ir tradicijas. Spektaklį režisavo Dalia Čeponienė.
Po dramos būrelio pasirodymo pagerbti gražiausių sodybų savininkai. Juk sutvarkyta aplinka džiugina ne tik mus pačius, bet gerų emocijų sukelia ir svečiams. Anot vedančiųjų, komisijai (Janinai, Dijanai, Ligitai, Ingai, Ritai, Arūnui) buvo be galo sunku nuspręsti, kurių sodybų šeimininkai verti geriausiųjų vardo. Be jokios abejonės, visi nusipelno kuo gražiausių padėkos ir pagyrimo žodžių. Komisija atrinko daugiau kaip pusšimtį sodybų, bet teko sumažinti iki trisdešimties. Vienas šeimos narys bus pakviestas važiuoti į ekskursiją „Anykščių link“.
Vakaro kulminacija – skrybėlaičių konkursas. Juk neveltui jau kelinti metai miestelio šventė pavadinta „Skrybėlėtosiomis oninėmis“. Ne šiaip sau. Tikslas – išsiskirti iš kitų švenčių. Ir sutikite – skrybėlaitėmis pasipuošę žmonės išskirtiniai! Skrybėlaitė išskiria iš minios, suteikia grožio, pasitikėjimo savimi, rafinuotumo, paslaptingumo, atkreipia dėmesį... Vietoje suburta komisija (tik vyrų) vaikščiojo ir minioje ieškojo moterų su pačių padarytomis arba pirktomis, bet sava kompozicija papuoštomis skrybėlaitėmis. O kai visos pasipuošusios damos buvo atvestos prie DJ palapinės, komisija tarė žodį ir išrinko pačią originaliausią – Stefos Dovydauskienės. Beje, visos papuoštų skrybėlių savininkės buvo apdovanotos.
Sekmadienį – šv. Onos atlaidai, prasidėję šv. Mišiomis Klovainių švč. Trejybės bažnyčioje. Po jų parkelyje prie ąžuolo buvo pasveikintos Onutės. Dainas varduvininkėms skyrė Pakruojo neįgaliųjų draugijos Lygumų padalinio ansamblis „Vakarė“.
2014 metais visuotinio susirinkimo metu buvo įgalinta Klovainių bendruomenės garbės narystė. Ypatinga proga Klovainių bendruomenės garbės nario sertifikatas įteiktas buvusiam Klovainių seniūnijos seniūnui Romualdui Staišiūnui.
O šventinį renginį vainikavo Tauragės asociacijos „Mažoji scena“ teatras, pagal lenkų autorių Vladislavą Kaziebrodskį pristatęs spektaklį „Dėdė atvažiavo“ (Režisierė Genovaitė Urmonaitė).
V.G.
Tautiška giesmė aplink pasaulį
Liepos 6 d., minint karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, po mūsų senoliu ąžuolu sugiedota „Tautiška giesmė“. Džiugu, kad ir šiemet klovainiečiai įsijungė į tautos balsą, apskriejusį Žemės rutulį...
Ši graži idėja Lietuvoje gimė 2009 metais, minint Lietuvos tūkstantmetį. Tuomet idėją palaikė tūkstančiai lietuvių visame pasaulyje.
V.G.
Joninės
Joninių išvakarėse klovainiečiai buvo pakviesti kartu linksmai praleisti laiko. Prastos oro sąlygos pakoregavo šventės vietą, todėl rinkomės ne Klovainių kultūros namų kiemelyje, bet lyjant gausiam lietučiui, persikėlėme į vidų – kultūros namus.
Programa prasidėjo skambant Pakruojo kultūros centro diksilendo muzikai. Po smagaus pasirodymo į sceną buvo pakviesti Klovainių kultūros namų ir Pakruojo kultūros centro muzikantai bendram pasirodymui ( vadovas Audrius Jezdauskas). Pasiklausius muzikos, atėjo laikas dainoms ir šokiams. Klovainių kultūros namų moterų folklorinis ansamblis( vadovė Rita Kirkilienė) dainavo Joninėms skirtas dainas, kvietė kartu pasisukti liaudiško šokio žingsneliu.
Po šokių, muzikos, dainų atėjo metas apdovanoti mūsų miestelio Jonus, Janinas bei Rasas. Varduvininkams įteiktos lauko gėlių puokštės.
Kad neprailgtų vakaras, kol bus įžiebtas Joninių laužas, atėjusieji buvo kviečiami vainikėlių pynimui iš lauko gėlių, rungtims su kojukais, maišais. Dalyvavusieji buvo apdovanoti baronkų karoliais.
Pasitinkant trumpiausią vasaros naktį, artėjant sutemoms, paskelbėme paparčio žiedo paiešką. Jį surado jauniausias miestelyje gyvenantis Jonukas!
Sulaukę vidurnakčio, įžiebėme Joninių laužą ir susikibę rankomis dainavome ir šokome apšviesti laužo šviesos ir šilumos.
L.U.
Paminėta gedulo ir vilties diena
Birželio 14 dieną minima Gedulo ir Vilties diena. 1941 metų birželio 14 d., Sovietų Sąjungos represinės struktūros pradėjo organizuotus masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į atokias šiaurines Sovietų Sąjungos teritorijas. Į baisiuosius sąrašus pateko ir buvo ištremta nemažai šeimų iš Klovainių bei aplinkinių kaimų. Tačiau birželio 14-oji ne tik tautos gedulo, bet ir vilties diena. Vilties išgyventi, sugrįžti į Tėvynę, vilties išvysti savo artimuosius.
Po šv. Mišių susirinkusieji buvo pakviesti prie bažnyčios šventoriuje esančio paminklo tremtiniams. Klovainių folkloro ansamblio dainininkių lūpose suskambo tremties dainos.
Klovainių bibliotekoje buvo galima susipažinti su „Tremties archyvo“ knygų serija, pavartyti naujausias knygas tremties tema.
V.G.
Projektas „IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“ bus įgyvendinamas ir Klovainiuose!
Birželio 9 d. Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas projektas „IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“. Ypač džiugu, kad įkurto IRT (informacinių ir ryšių technologijų) kilnojamo centro priemonėmis galės naudotis ir Klovainių bibliotekos lankytojai!
Projektą remia nacionalinis „Bibliotekos pažangai 2“ projektas, finansuojantis Lietuvos bibliotekas iš JAV verslininkų Bilo ir Melindos Geitsų fondo ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Po nuotaikingo ir informatyvaus pristatymo renginio dalyviai kieme pasodino obelaitę – lyg vilties ženklą, kad įgyvendinamas projektas duos vaisių.
V.G.
Dalyvavimas "Žiemgalos" šventėje
Birželio 6 d. Pakruojo miesto parke įvyko 27-oji folkloro šventė „Žiemgala“ – „Gerbkime darbštų žiemgalį ir derlingą žemę“. Šventėje dalyvavo ir Klovainių kultūros namų folkloro ansamblis, kuriam vadovauja Rita Kirkilienė.
Dalyviai atliko dainas apie darbą, šoko šienapjūtės ir rugiapjūtės ratelius.
Šventė baigėsi bendra visų šventėje dalyvavusių ansamblių ir žiūrovų daina „Namo, sesutės“. Ansamblių vadovams įteiktos medinės dovanos, o visi dalyviai pakviesti pasistiprinti koše.
V.G.
Darom‘2015
„Darom“ – kasmetinė visuotinė akcija, kuomet visoje Lietuvoje renkamos šiukšlės. Akcija startavo 2008 m., po sėkmingos tokio tipo akcijos Estijoje. Pirmojoje akcijoje dalyvavo ~3000 savanorių ir ji savo mastu gerokai nusileido estiškai, tačiau jau 2009 m. akcija buvo masiškesnė nei Estijoje. Ji tapo kasmetine ir pritraukia vis daugiau švarios gamtos entuziastų.
Šiemet per šią akciją padaryta daug gražių darbų – buvo renkamos šiukšlės atkarpoje Bešoniai - Klovainiai, prie karjerų; alpinariume - paklota plėvele ir pripilta skaldelės; tvarkyta salelė; pastatytas skersinis prisitraukimams; tvarkyta krepšinio aikštelės tvora, nugramdytas stendas, išrauti krepšinio aikštelės dangos tarpeliuose sudygę klevų daigeliai .
Talkoje dalyvavo daugiau kaip 40 žmonių! AČIŪ Jums visiems!
V.G.
Vaikų velykėlės
Jau tapo tradicija savaitę po Velykų švęsti mažąsias -Vaikų Velykėles. Kultūros namuose rinkosi visi, panorę smagiai praleisti popietę.
Organizatoriai buvo paruošę Didžiojo margučio muliažą (2 m aukštis, 1 m plotis), ant jo buvo klijuojami popieriniai margučiai. Šiuos margučius iš anksto nuspalvino Klovainių lopšelio – darželio lankytojai bei mokyklos pradinių klasių moksleiviai. Žinoma, margutį buvo galima nuspalvinti ir atėjus į šventę – čia jau buvo parengtas stalas su visomis reikalingomis priemonėmis.
Tautiniais raštais išmarginus Didįjį Margutį, linksmintasi renkant gražiausius vaikų atsineštus margučius bei žaidžiant žaidimus.
Kiekvienas šventės dalyvis apdovanotas specialiai konkursui išleistu garsių Lietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų atliekamų dainų CD „Bardų dainos vaikams“.
Šio renginio iniciatoriai – „Naisių vasara“, mecenatas ir globėjas - Ramūnas Karbauskis.
V.G.
Popietė „Šv. Velykų belaukiant“
Kaip ir kiekvienais metais klovainiečiai pakviesti į tradicinę popietę, kur darytos puokštės, skirtos papuošti namus prieš gražiausią pavasario šventę. Nuostabiausių idėjų pateikė Dolina Ražauskienė!
Netrukus kiaušinių dėkliukuose „pražydo“ gėlės, spalvotuose kiaušinių lukštuose „sutūpė“ viščiukai, sau vietą rado beržo tošelės ir lapelius pradėjusios skleisti šakelės... Geras pusvalandis darbo ir stalai pasipuošė nuostabiomis kompozicijomis!
Bendruomenės namuose dar ilgokai tęsėsi smagus ir šiltas bendravimas prie karštos arbatos puodelio.
V.G.
Čiobrelių protų kovose – III vieta!
Vis populiarėjantys „Protų kovų“ žaidimai „uždegė“ bendruomenės komandą siekti žinių. Visą kovo mėnesį picerijoje „Trys berneliai“ vyko „Čiobrelių proto kovos“, kur mūsų komanda „Nenuoramos“ varžėsi su azartiškomis „Kaloce Lemigos“, „Blondinės“, „Jaunimas 2“, „Nežiniukai+“, „Bazinga“ komandomis.
Susumavus mėnesio rezultatus, pirmoji vieta atiteko „Nežiniukams+“. Jie surinko 100,5 taško. Antroje vietoje liko „Kaloce Lemigos“, o mes, „Nenuoramos“, nuo jų atsilikom tik 1,5 taško...
V.G.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena - Kovo 11-oji
Šventės minėjimas prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimu. Visi grasiai ir su vidine jėga, bei meile Lietuvai giedojome Tautos himną. Tada, prisiminę istorinius faktus, bei sunkų ir ilgą kelią į Nepriklausomą Lietuvos valstybę, palinkėjome sau ir visiems: puoselėti savo kalbą, tradicijas. Būti tolerantiškais, pakančiais vieni kitiems ir puoselėti dvasines ir kultūrines tautos vertybes. Linkėjome išlikti kaip tauta, kaip valstybė.
Atėjusius į minėjimą pakvietėme pasiklausyti Klovainių kultūros namų moterų folklorinio ansamblio dainų apie Lietuvą, bei gražių posmų apie gimtinę, Lietuvą ir meilę jai iš vaikų lūpų.
Po minėjimo renginio dalyvius bei svečius pakvietėme sudalyvauti pilietinėje iniciatyvoje ir lauke sudaryti gyvąjį tautos žiedą. Susikibę rankomis sudarėme žiedą, kurio viduryje iškėlėme tris gėles – geltoną, žalią, bei raudoną. Į dangų paleidome tris Lietuvos vėliavos spalvų balionus: mums, susirinkusiems, jie simbolizuoja laisvę.
L.U.
Kaziuko turgelis
Kovo 4 dieną Klovainiuose sušurmuliavo dvyliktasis Kaziuko turgelis. Abi kultūros namų salės prisipildė pardavėjų. Šventės pradžią paskelbė merė Asta Jasiūnienė, negailėjusi pagyrų krašto amatininkams.
Mažojoje salėje įvairiausi kvapai kuteno nosis – čia buvo galima rasti visokių skanumynų – sausainių, bandelių, pyragų, medaus produktų, sūrių...
Didžiojoje salėje savo prekes reklamavo tautodailininkai, amatininkai bei kiti gražiadarbiai. Akys raibo nuo įvairiausių grožybių – spalvingos verbos, medžio indai bei kiaušiniai, visokių dydžių ir formų krepšeliai, papuošalai, mezginiai, įvairiausi suvenyrai... Atėję pirkėjai labai skubėjo įsigyti jiems patikusias prekes – juk gali nelikti!
Renginio pabaigoje buvo įteiktos nominacijos. Renginio metu po salę vaikščiojo komisijos nariai, kurie ieškojo Kaziuko turgelio naujovių, išskirtinių darbelių. Vėliau aptarė rezultatus ir priėjo vieningos nuomonės: nominacija „Nagingiausias pardavėjas“ įteikta Pakruojo vaikų dienos centro lankytojams, atvežusiems parduoti suvenyrus bei pyragėlius; „Šauniausia gaspadinė“ – Janina Vareikienė, kurios duoną ir pyragus renginio dalyviai graibstyte išgraibstė; nominacija „Ekologiškiausia prekė“ įteikta Dovilei ir Mantui Radavičiams už medaus produktus; o „Rankdarbių asas“ pradžiugino Onutę Lugauskaitę, kuri daugelį metų pina tautines juostas.
Renginio organizatoriai – Klovainių bendruomenė, sutrikusio intelekto jaunuolių centras, kultūros namai, biblioteka, jaunimo klubas.
V.G.
Protmūšis!!!
Vasario pabaigoje Klovainių jaunimo klubas klovainiečius kvietė sudalyvauti „Protmūšyje“. Dalyvauti šiame renginyje užsiregistravo keturios komandos: „Ūkininkai“, „Nenuoramos“, „Nuoramos“ ir „IQO“.
Žaidime – penki turai po 10 klausimų. Pirmajame ture – rajono įmonių, įstaigų logotipai. Komandos žinojo daug teisingų atsakymų: „Nuoramos“ – 8, „Nenuoramos“ – 7, „Ūkininkai“ ir „“IQO“ – po 6.
Antrasis turas buvo skirtas maistui. Klausimai sukti ir įdomūs – pvz. kokio gyvūno pienas brangiausias? Žmogaus, išradusio cukraus vatą, profesija. Ką kinai beria į arbatą? Kieno vardu pavadintas kiniškas agrastas ir t.t. Tik į tris klausimus teisingai atsakė „IQO“ ir „Nenuoramos“. Kitos komandos surinko dar mažiau taškų.
Trečiajame ture - klausimai apie valiutą. Kad ir kaip stengėsi (daugiausia - po tris klausimus) teisingai atsakė „Ūkininkai“ ir „Nuoramos“.
Priešpaskutiniame ture – įvairūs klausimai: į kokį klausimą negalima atsakyti neigiamai? Kiek svėrė nuotraukoje parodyta lydeka? Po kiek gyvūnų Mozė paėmė į arką? Kokiu vardu šiandien vadinama Joldijos jūra? Geriausiai atsakyti sekėsi „Nenuoramoms“ – jie surinko 5 taškus. Antroje vietoje, surinkę po 4 taškus liko „Ūkininkai“ ir „IQO“.
Paskutinį turą organizatoriai paliko „desertui“ – klausimai apie Klovainius. Reikėjo įvardinti pirmąją Klovainių choro vadovę, parašyti, kiek klovainiečių yra žaidę (ir tebežaidžia) Klovainių krepšinio komandoje, parašyti seniūnijoje esančių seniūnaitijų skaičių, atsiminti skaldos gamyklos pastatymo datą, iš nuotraukos pasakyti, koks pastatas statomas ir t.t. „Nenuoramos“ teisingai atsakė į 8 klausimus, jaunimo komanda „IQO“ – į 7, „Ūkininkai“ – užsidirbo 5 taškus.
Susumavus rezultatus, pirmąją vietą, diplomą ir didžiulį tortą laimėjo „Nenuoramų“ komanda. Diplomas padėtas saugoti, o tortą draugiškai pasidalino visi „Protmūšio“ dalyviai!
V.G.
Nacionalinis diktantas
Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą skatinantis konkursas, rengiamas nuo 2005 metų. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai. Diktantą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Kasmet Lietuvoje ir užsienyje organizuojamas Nacionalinis diktantas sulaukia vis didesnio populiarumo. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, siekdama ugdyti pilietiškumą ir pagerinti vietos bendruomenės lietuvių kalbos žinias, bendradarbiaudama su Nacionalinio diktanto organizatoriumi VšĮ Pilietinės minties institutu ir internetine mokymo ir mokymosi sistema „Egzaminatorius.lt“ pakvietė visuomenę š. m. vasario 21 d. 11 val. ateiti į bibliotekas rašyti Nacionalinį diktantą. Diktantą buvo galima rašyti ir Klovainių bibliotekoje.
Labai džiugu, kad šia galimybe pasinaudojo ir klovainietės – Loreta M., Kristina Š., Raimonda B., Rima S., Violeta P., Vida G. Dalyvės rašė Lauros Sintijos Černiauskaitės tekstą „Pokalbis“.
V.G.
Bibliotekoje – darbelių iš vilnos paroda
Bibliotekoje – spalvinga ir pavasariu alsuojanti veltos vilnos darbelių paroda. Ant lininio rankšluosčio sutūpė įvairių formų sagės, veltiniai karoliai. Rėmeliuose „pražydo“ laukinės aguonos, iš žalio patalo galvas iškišo tulpės, vėjo kedenamos plaikstosi margalapės pasakų gėlės, pavasarį žadina vaismedžių žiedai... Akį traukia itin nuotaikingas kilimėlis, padėkliukai...
Eksponatus parodai paskolino ilgametė Klovainių mokyklos mokytoja Laima Višniauskienė.
V.G.
Užgavėnės Klovainiuose
Artėjant Užgavėnėms pradėjome galvoti, kuo būsime šventės metu: žydais, čigonais, arkliais, ožiais, velniais, raganomis, ar giltinėmis. Kad būtų lengviau apsispręsti, surengėme popietę vaikams, kuri vadinosi „Pasidaryk Užgavėnių kaukę pats“. Popietė vyko likus savaitei iki Užgavėnių šventės. Jaukioje miestelio bibliotekoje susirinkę vaikai, prisimindami Užgavėnių tradicijas, prasmę, diskutuodami tarpusavyje, piešė, karpė, spalvino su guašu savo kūrinius, o laukdami, kol išdžius dažai, vaišinosi arbata ir skaniu pyragaičiu. Vaikų darbeliai buvo panaudoti parodėlei, kuria galėjo pasigrožėti kiekvienas, atėjęs į kultūros namus.
2015 metų, vasario 17 dieną, 17 valandą, Klovainių miestelio gyventojai buvo kviečiami į Užgavėnių linksmybes, kurių metu linksminomės, šokome ratelius ir, nekantriai laukdami pavasario, varėme žiemą iš kiemo.
Atėjusieji galėjo pasivaišinti skaniais mieliniais ir sočiais žemaičių blynais, pastarieji buvo kepami ant pečiuko lauke. O kad nesušaltų, linksmybių dalyviai buvo vaišinami karšta arbata. Kiekvienas galėjo ateiti ir įsipilti šviežios, ant lauželio, katile, verdamos arbatos.
Pasistiprinę gardžiomis vaišėmis kovą pradėjo Lašininis ir Kanapinis. Po įnirtingos kovos, atėjo metas Morės deginimui. Skanduodami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“, stebėjome Morės virsmą dūmais, vildamiesi kartu su sudeginti ir atsikratyti visą, kas per žiemą buvo bloga, nuvyti blogą žiemos dvasią.
Pasilinksminę, artėjant sutemoms, išsiskirstėme su viltimi, kad žiema neužsitęs ir greitai išvysime pirmuosius atbundančios gamtos ženklus.
L.U.
Saugaus interneto savaitė
2015 m. vasario 9-15 d. paskelbta „Saugesnio interneto savaitė“. Šiemet jau 12-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių buvo minima Saugesnio interneto diena. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į saugesnio interneto programą, kurios tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis, apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu. Šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“
Klovainių bibliotekoje buvo paskelbtas eilėraščių kūrimo konkursas "Internete aš saugus!" štai kokių eilėraštukų sulaukta:
Internete aš saugi, nes patinka būt saugiai:
Niekam nesiunčiu kodų ir asmeninių paštų prisijungimo.
Aš laiškus tik siunčiu!
Nepažįstamiems aš nerašau!
Aš saugi kaip visada! (Urtė)
Kad esu atkakli,
Internete aš saugi!
Aš sau „skype“ nesikuriu.
Nes greičiau užsiblokuosiu.
Taisykles pasiskaitysiu
Ir greičiau valdyt pradėsiu.
„Skype“, „Facebook“ nereikia,
Nes visi tenai tik keikias.
Palakstysiu, pasportuosiu,
Bet į internetą neisiu. J (Paulina)
Kai būni įlindęs į kompiuterį,
Susipažįsti su kitais.
Nesakyk kitiems el pašto
Slaptažodžio jokiu būdu!
Atsisakyk nepažįstamųjų pasiūlymų,
Nesakyk jiems savo vardo, pavardės,
Prisijungimo duomenų
Ir būsi laisvas nuo bėdų! (Rosvita)
Man internete labai patinka,
Nes pramogų čia tikrai nestinga:
Pokalbiai, žaidimai, visokie juokai...
Naršau po internetą ilgai ilgai...
Niekam jungimosi kodų nesakau...
Prie bankų lįsti nebandau...
Slaptažodžių irgi nepasakau...
Ir bibliotekininko patarimų išklausau!
Žinau, kad viskas gerai bus:
Internete aš tikrai saugus!
Ačiū dalyviams!
V.G.
Tautodailininkės darbų paroda bibliotekoje
Klovainių bibliotekoje – tautinių, pintų juostų paroda. Rankomis pintos juostos turi ne vieno šimtmečio istoriją ir lydėdavo žmogų nuo jo gimimo iki mirties. Jomis susijuosdavo tiek vyrai, tiek moterys.
Klovainietė Onutė Lugauskaitė tautines juostas pina jau dešimt metų. Jos rankų darbo kūriniai puošia ne vieno etnografinio kolektyvo dainininkus ir muzikantus. Spalvingais raštais išmargintomis juostomis dažnai galima pasigrožėti rajone, apskrityje vykstančiose tautodailės parodose.
Nenuilstanti Onutė savo juostų pynimo paslaptis perduoda jaunajai kartai – dalyvauja amatų mugėse, mokyklėlėse, kur pamoko visus norinčius siūlų derinimo, pynimo subtilybių...
V.G.
Paminėta Vasario 16-oji
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimą pradėjome giedodami Tautišką giesmę. Prisiminę šios dienos istorinius faktus, paminėdami, kuo ir kodėl ši diena mums ir mūsų valstybei yra tokia svarbi, palinkėjome sau ir mūsų svečiams: tegul Vasario 16-oji būna tarsi vilties žiburys, įkvepiantis mus atlikti tikrus, pagarbos vertus darbus – kurti laisvą, demokratinę valstybę, gerbti laisvę ir tiesą, remiantis bendrystės ir santarvės dvasia.
Tada visus susirinkusius pakvietėme pasižiūrėti Plaučiškių laisvalaikio salės mėgėjų dramos kolektyvo (vadovė A. Kurauskienė) spektaklio „Loterija“ (aut. R. Pociukonis). Žavūs spektaklio veikėjai džiugino publiką vaidinimu: kėlė šypsenas ir nuoširdaus juoko bangas.
Po spektaklio įteikėme padėką Plaučiškių mėgėjų dramos kolektyvui ir vadovei A. Kurauskienei už bendradarbiavimą ir gražų pasirodymą mūsų kultūros namuose.
L.U.
Meilės dienos popietė „Nuo meilės niekur nepabėgsi“
2015 metų, vasario 12 dieną, meilės dienos proga, rengėme meilės dienos popietę su vaikais „Nuo meilės niekur nepabėgsi“, o kad nuo meilės nei vienam niekur nereikėtų bėgti, kvietėme ją pas save.
Susirinkę miestelio bibliotekoje, vaikai susiskirstė į komandas, vienoje komandoje 4-5 nariai. Susidarė 5 komandos ir kiekviena jų sugalvojo pavadinimus ir iš reklaminės spaudos iškarpę maisto produktus, klijavo juos ant balto popieriaus lapo, įsivaizduodami, ką valgys per šventinę meilės vakarienę. Kiekvienos komandos atstovas pristatė savo meniu ir papasakojo, kaip jis ir jo nariai, įsivaizduoja meilės vakarienę.
Vaikams teko sudalyvauti vaikiškame meilės protmūšyje, kurio metu komandos atsakinėjo į klausimus, susijusius su Valentino diena. Vaikai entuziastingai, diskutuodami tarpusavyje, rašė atsakymus į pateiktus klausimus. O klausimai tikrai ne tik įdomūs, bet ir sunkūs : reikėjo įvardinti lietuvių kultūros meilės deivę, pamąstyti, kas nuperka daugiau meilės dienos atvirukų – vyrai ar moterys, įvardinti , kas gauna daugiausia meilės laiškelių, ir kuo vardu graikų meilės Dievas, šaudantis strėlytėmis, parašyti, kokia gėlė laikoma karštos meilės simboliu ir t.t. Buvo išrinkta komanda – nugalėtoja.
Po to veiksmas persikėlė i Klovainių kultūros namus, kur vaikai žaidė linksmus žaidimus, buvo apdovanoti ir pasveikinti meilės dienos proga. Po žaidimų vyko šokiai, vaikai kartu linksminosi. Pasilinksminę, linksmai nusiteikę, skirstėmės į namus.
L.U.
Prisiminti 1991-ųjų sausio įvykiai
Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena, kaip ir kasmet, verčia iš naujo susikaupti bei susimąstyti. Klovainių kultūros įstaigų darbuotojai miestelio gyventojus pakvietė prisiminti tragiškuosius 1991-ųjų įvykius.
Atėjusieji galėjo pavartyti leidinių puslapius, peržvelgti nuotraukas, atminimo žvakučių liepsnelių šviesoje pamąstyti apie Laisvę ir ką ji reiškia mums dabar, ką reiškė prieš dvidešimt metų...
Ligita Užkuraitytė priminė istorinės dienos svarbą, o iš skaitovių - Urtės Ivanauskaitės ir Ugnės Jurgaitytės – lūpų liejosi nuoširdūs K. Almeno eilėraščių posmai...
V.G.
![]() | ![]() |
El. paštas klovainiubendruomene@gmail.com
Mob. 8 604 04 303
Adresas: Žalioji g. 19, Klovainiai
Pakruojo rajonas