Renginiai

                                                Romansų šventė

   Gruodžio 1 dieną kultūros namuose septintąjį kartą suskambo meilės melodijos – rajono kolektyvai buvo sukviesti į romansų muzikos vakarą „Aš svajoju apie meilę...“. Renginio vedančioji Sonata Danielienė kreipėsi į susirinkusius, prašydama pasinerti į senai pamiršto laikmečio dainas, kurios tarsi sustabdytos akimirkos – vėl atveria duris į slaptą kambarį, vėl suvirpina sielos stygas...

   Meilės dainės, literatės Laimutės Černiauskienės posmai pripildė susirinkusių širdis šilumos, o kultūros namų direktorės Živilės Norvaišienės daina "Meilės vardu" įvedė į muzikos garsų šventovę...  Šventėje skambėjo Stačiūnų k.n. vokalinio ansamblio „Nostalgija“ (vad. Romas Sitavičius), Pašvitinio l. s.  ansamblio (vad. Danutė Maižiuvienė), Pakruojo aklųjų ir silpnaregių sąjungos kolektyvo „Varsa“ (vad. Gintautas Gvazdauskas),  Bardiškių k.n.  terceto „Karavelė“ (vad. Irmina Nogobodienė, Pakruojo vyrų trio (vad. Gintautas Gvazdauskas), Klovainių „Nerimstančių širdžių“, Živils Norvaišienės ir Kazimieros Klabienės dueto, Rozalimo k. n. vokalinio ansamblio „Retro“(vad. Valerija Burkevičienė), Pakruojo neįgaliųjų draugijos vokalinio ans. „Šiladis“( vad. Larisa Šiaulienė), Pašvitinio l. s.  ansamblio  „Devynbalsė“ (vad. Danutė Maižiuvienė), Medikonių vok. ansamblio (vad. Solveiga Janušauskienė), Klovainių mergaičių ir merginų atliekamos dainos. Savo kūrybos eiles skaitė literatė Laimutė Černiauskienė.

                                                        

                                                          Po darbų

   Ruduo... Jau regime rudens spalvų atspindžius upėse bei rūke skęstančius saulėlydžius, braidome auksinių lapų kilimais; jau baigti visi vasaros darbai ir buvo pats laikas susibėgti į tradicinę šventę „Po darbų“.

   Pradėdama tradicinį renginį, bendruomenės pirmininkė Sonata Danielienė padėkojo rėmėjams – Mantui, Onutei, Juliui Varnoms, UAB „Pakruojo keramika“ bei kt., visiems, kurie dėjo pastangas, kuriant vakaro šventinę nuotaiką.

   Bendruomenė turi gražią tradiciją šios šventės metu specialiomis nominacijomis apdovanoti Klovainių vardą garsinančius  arba gerus darbus atliekančius žmones. Šiais metais nominacija „Už geranorišką dalyvavimą bendruomenės veikloje, kai užgimusios idėjos virsta darbais“ paskirta Albinui Navickui.  

   ...Bevardijant metų rėmėjus, staiga pasigirdo sirenos ir atėjusieji pašiurpo pamatę į vidų einančius policijos atstovus. Stiprūs, ryžtingais veidais jie drąsiai žengė prie Sonatos, uždėjo antrankius ir išsivedė iš salės. Nepadėjo nė jos pagalbos prašymas – niekas iš susirinkusiųjų nė nebandė siūlyti išpirkos, ar derėtis... (su teisėtvarkos atstovais nepasiginčysi...). Angelai sargai informavo, kad policija jau lankėsi mokykloje, prie statomos krepšinio aikštelės ir komisaras įsakęs suimti bendruomenės pirmininkę. Vienas iš įgaliotų asmenų nepraleido progos atlikti pareigą - šventės dalyviams buvo atlikti  blaivumo nustatymo testai... Galiausiai suminkštėjo pareigūnų širdys – sugrąžino salėn Sonatą, o dvi žavios damos visus vaišino karšta koše!

Linksmoji vakaro dalis tęsėsi skambant grupės „Degrato“ dainoms.

Nuotraukos čia.

Video čia.

 

                                         „SAUGŪS JAUNIEJI KLOVAINIEČIAI“

 

   2012 m. rugsėjo 28 d. Klovainių bendruomenė įgyvendindama konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ projektą „Saugūs klovainiečiai“, suorganizavo antrąją projekto dalį, informacinį renginį „Saugūs jaunieji klovainiečiai“, skirtą mokyklinio amžiaus vaikams.

   Organizuojant ir pravedant informacinį renginį buvo bendradarbiaujama su Klovainių pagrindine mokykla, Pakruojo rajono policijos komisariato Kelių policijos grupe ir Prevencijos poskyriu, Pakruojo vaikų ir jaunimo klubu prie Pakruojo policijos komisariato, Klovainių biblioteka.

   Mažiausiems renginio dalyviams, gausiai susirinkusiems Klovainių pagrindinės mokyklos bibliotekoje, padovanotos knygutės „Saugokime vieni kitus kelyje“.

   Antroje renginio dalyje dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai, prisijungė ir mokyklos pedagogai. Renginio svečiai, Pakruojo rajono policijos komisariato Kelių policijos grupės specialistai, supažindino su statistine Šiaulių apskrities avaringumo analize: pateikti duomenys apie žuvusius eismo įvykiuose; sužeistų skaičių; sužeistų skaičių dėl neblaivių vairuotojų kaltės; eismo įvykių, kuriuose dalyvavo vaikai; priežastimis, dėl kurių įvysta eismo įvykiai. Jaunimui buvo primintos pėsčiųjų bei dviratininkų taisyklės, jie supažindinti su reikalavimais, kurių reikia laikytis norint vairuoti motorolerį bei atsakyta į užduotus klausimus. Buvo demonstruojama vaizdinė medžiaga apie nesaugų eismo dalyvių elgesį gatvėse ir neatsargumo pasekmes.

   Pakruojo vaikų ir jaunimo klubo prie policijos komisariato atstovai jauniesiems klovainiečiams pristatė savo veiklą, papasakojo apie jų nuveiktų darbų svarbą ir pademonstravo saugaus eismo ir prevencijos inovatyvias priemones. Didžiausio renginio dalyvių susidomėjimo sulaukė priemonės „Girti akiniai“ išbandymas.

   Informacinio renginio metu dalyviams buvo dalinamos, lankstinukai, liniuotės - skirtukai, atšvaitinės juostelės. Renginio svečiai dalyviams padalino savo veiklos informacinius lankstinukus.

   Klovainių bendruomenė dėkoja visiems konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ iniciatoriams, visiems, prisidėjusiems organizuojant renginį „Saugūs jaunieji klovainiečiai“ ir visiems dalyviams.

 

 

  Konkurso „eismo saugumas bendruomenėse 2012“ Klovainių bendruomenės įgyvendinto renginio „Saugūs klovainiečiai“ tęstinumas – paroda „Kelio ženklai vaikų akimis“

 

   Nuo rugsėjo 3 dienos bibliotekoje veikia foto nuotraukų parodėlė „Kelio ženklai vaikų akimis“  (foto nuotraukos iš renginio „Miestelio šventė Oninės“ metu vykusio piešinių konkurso ant asfalto). Parodėlės atidarymo metu visi atėjusieji gavo dovanėlių: atšvaitinių žaisliukų, žibintuvėlių, liemenių.

   Parodėlė buvo apsilankiusi Klovainių sutrikusio intelekto jaunuolių centre „Viltis“. Centro lankytojams ir jų auklėtojoms buvo padovanotos saugumą kelyje garantuojančios priemonės – liemenės, atšvaitai, knygutės.

 

    

                                             SAUGŪS KLOVAINIEČIAI

 

    Liepos 28 dieną Klovainiuose visą dieną šurmuliavo miestelio šventė – Oninės.  Siekiant informuoti ir supažindinti miestelio gyventojus ir svečius su saugaus eismo reikalavimais, į šio renginio programą buvo įtrauktos konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ veiklos.

    Šventės dalyviai vaikai pakviesti į piešinių konkursą ant asfalto „Kelio ženklai“. Mažiesiems talkino tėveliai, seneliai, tetos bei dėdės, vyresni broliai ir sesės: pristatant nupieštus darbelius buvo aiškinamasi nupieštų kelio ženklų bei kelių eismo taisyklių reikšmė bei svarba, o mažyliams papasakota apie pavojų pėstiesiems, kuris tyko kelyje ar gatvėje. Konkurso metu dalyviams buvo dalinamos knygutės „Saugokime vieni kitus kelyje“, lankstinukai, liniuotės - skirtukai, o jiems padėjusiems šeimos nariams – atšvaitinės juostelės. Miestelio bibliotekoje bus eksponuojama  vaikučių darbelių fotonuotraukų parodėlė, kurios lankytojai bus kviečiami į pokalbius – diskusijas apie savo elgesį, veiksmus ir pasekmes kelyje.

    Didžiausio renginio dalyvių  susidomėjimo sulaukė figūrinio važiavimo dviračiais varžybos. Figūrinio važiavimo metu susirinkusiems dalyviams ir žiūrovams pademonstruoti dviračio atšvaitai ir žibintai, šviesą atspindinčios liemenės, o varžybų vedantysis  supažindino kaip taisyklingai segėti  atšvaitą bei kodėl svarbu jį segėti. Varžybų šūkis – „Visi laimėsime, jeigu važiuosime saugiai ir atsargiai“. Visi dalyviai pasirodė puikiai - dviračiais, dviratukais, triratukais pravažiavo trasą nesuklysdami ir buvo apdovanoti ryškiomis dviratininkų liemenėmis, atšvaitais, kitomis saugumą garantuojančiomis priemonėmis.

    Kadangi šventė skirta Oninėms, tai ir garbingiausioms viešnioms Onutėms buvo skirti gražiausi žodžiai, linkėjimai ir dainos. Už gerą nuotaiką ir šypsenas jos apdovanotos krepšiais – rankinėmis su atšvaitinėmis juostomis.

   Klovainių bendruomenės įsitraukimas į saugaus eismo prevencinę veiklą davė teigiamų rezultatų – miestelio gyventojai noriai dalyvavo įgyvendinant projektą „Saugūs klovainiečiai“. (Renginyje aktyviai dalyvavo suaugusieji (43)  ir vaikai bei paaugliai (61), o šventėje apsilankė ir varžybas stebėjo apie 200 žiūrovų.)

   Renginio dalyvių vardu dėkojame projekto organizatorei Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie susisiekimo ministerijos bei partnerei – asociacijai „ Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungai“. Jūsų vykdomas prevencinis konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse – 2012“ suteikia galimybę efektyviau ugdyti saugią bendruomenę.

Klovainių bendruomenės tarybos pirmininkės Sonatos Danielienės informacija.

Nuotraukos Vidos Grigaliūnienės.

 

 

                                        

                                                       Miestelio šventė

    Vasaros karščiai nesutrukdė klovainiečiams bei jų svečiams sudalyvauti jubiliejinėje – 15- toje  miestelio šventėje Oninėse.

    Renginio aikštė dar iš vakaro „pražydo“ nuostabiomis puokštėmis, kurias ant medžio kelmų sukomponavo būrys klovainiečių.

    Ryte miestelio gyventojus ruoštis į šventę ragino kviesliai. Mažojoje salėje buvo galima apžiūrėti klovainiečio Arūno Daukučio foto nuotraukų parodą. Ekspozicijoje kelios temos – grybai, karjerai, gamtos vaizdai...

    Buvo galima pasimokyti žiesti molio puodus – renginyje dalyvavo tautodailininkas Marijus Labanauskas.  

    Vienuoliktą valandą suūžė kultūros namų kiemas – čia prasidėjo gatvės krepšinio turnyras. Sudalyvauti jame užsiregistravo net 11 komandų. Šauniai kovėsi „Kiwi“ merginos, vaikų grupėje nenugalimi buvo „Lietuvos“ krepšininkai. Jaunimo grupėje I vietą iškovojo „Medkirčiai“, „Eve ir kiti“ apdovanoti sidabro medaliais, treti liko „Lioža“. Azartiškiausios kovos po krepšiu vyko vyrų grupėje. Aukso medaliais pasidabino „SS-Sport“, „Flamingai“ liko antri, o bronzą namo parvežė „Barakuda“.

    Tuo pat metu, kai liejosi prakaitas krepšinio aikštelėje, medžių pavėsyje kūrėsi Klovainių medžiotojų kiemelis. Kailiai, ragai, kiti medžioklės trofėjai, būrelio veikla nuotraukose traukė ne vieno susirinkusiojo akį... O  verdamos sriubos kvapas netrukus kiemelin sukvietė bemaž visus šventės dalyvius... Gardi sriuba buvo – didžiulis katilas kaipmat ištuštėjo...

   Pasistiprinę renginio dalyviai patraukė stebėti mažojo futbolo turnyro. Nors užsiregistravo tik trys paauglių komandos, gražių akimirkų netrūko... Turnyrą laimėjo kaimynai rozalimiečiai, pasivadinę „Cibulių laiškais“.

    Mažiausi šventės dalyviai pakviesti į piešinių konkursą „Kelio ženklai“. Mažiesiems talkino tėveliai, seneliai, vyresni broliai bei sesės. Trumpai priminta, kaip reikia saugotis kelyje pačiam, saugoti kitus. Visi dalyviai apdovanoti knygutėmis, lankstinukais, atšvaitais. Po šio konkurso buvo galima išbandyti greitį linksmame žaidime su balionais.  Bet labiausiai nekantravo norintys sudalyvauti dviratininkų figūriniame važiavime... Visi dalyviai pasirodė puikiai - dviračiais, dviratukais, triratukais pravažiavo trasą nesuklysdami ir buvo apdovanoti ryškiomis dviratininkų liemenėmis, atšvaitais, kitomis saugumą garantuojančiomis priemonėmis.

    Septynioliktą  valandą aikštė „pasipuošė“ tvirtais vyrais – tai Pakruojo svarsčių kilojimo klubo „Jėga“ atstovais, rodžiusiais programą ir agitavusią dalyvius jungtis į jų klubą, bei klovainiečiais, panorusiais jėgas išbandyti galiūnų varžybose. Vietinių galiūnų laukė sunkios užduotys – kaladės mėtymas, statinės, maišo bei kaladžių nešimas, girios kilnojimas. Po atkaklios kovos pirmosios vietos taurę laimėjo Vytautas Užinskas, antrosios – Aurelijus Dargužas, Paulius Mackonis – trečiosios vietos laimėtojas.

    Devynioliktą valandą prasidėjo oficialioji jubiliejinės šventės dalis – pasveikintos Onutės, apdovanoti sportininkai bei gražiausių sodybų savininkai.

    Trumpai prisimintos gražiausios praėjusių Oninių akimirkos, įdomiausi įvykiai: pirmosios oninės vykdavo kultūros namų salėje, vėliau persikėlė po atviru dangumi - centrinėje aikštelėje, prie „Šaltinio“ parduotuvės, prie ąžuolo, kultūros namų kiemelyje. Nuo 2002 metų programą papildė sportinės varžybos. Sudalyvauti krepšinio varžybose buvo atvykę rajono politikų komandos, Kauno klierikai. 2003 pirmą kartą dalyviai vaišinti žuviene. Buvo sulaukta garbingų svečių – seimo narių, nusipelniusių kraštiečių, įvairių klubų atstovų.  Jau keletą metų į šventės repertuarą įtraukiama programa vaikams – žaidimai, batutas, varžybos, koncertai. Gražiu žodžiu šventėse visada paminėdavome Onutes, o jos atsilygindavo gražiu gestu – šventės dalyvius pavaišindavo skaniais pyragais, gaiviais šaltibarščiais, gilių kava, agurkais su medumi...

    Šiemet Onutės pasveikintos poetės iš Sosdvario Karolinos Kazlauskaitės vietoje parašytomis eilėmis, joms įteiktos dovanėlės. Tikimės, kad daugelį jaunų šeimų sudomino mūsų informacinio rėmėjo „Šiaulių kraštas“ pasiūlyta graži idėja – jeigu šiais metais miestelyje gims mergaitė, o tėveliai pavadins ją Onutės vardas, tėveliams bus padovanota metinė laikraščio prenumerata.

   Šventės metu pasidžiaugta, kad šiemet Klovainių vardas „išplaukė į plačius vandenis“ ir jau netrukus bus žinomas kaimyninėje respublikoje- prieš kelias savaites Klovainiuose svečiavosi Šiaulių universiteto, Rygos technikos universiteto ir Latvijos žemės ūkio universiteto dėstytojai ir mokslininkai, kuriantys gerąja patirtimi iliustruotą profesionalų neprofesionalams parengtą nuotolinį atvirąjį mokomąjį kursą apie žaliąją architektūrą. Filmavimo grupė aplankė klovainiečių sodybas, kalbino šeimininkus, filmavo aplinką. Šiaulių universiteto docentas Rytis Vilkonis aplankytų sodybų šeimininkams įteikė padėkos raštus.

    Sodyboms, pasiūlytoms į rajono gražiausių sodybų apžiūrai, įteikti medaliai bei kvietimai į bendruomenės organizuojamą gražiausių sodybų apžiūrą  „Link Žemaitijos“. Kvietimai  į šią ekskursiją įteikti dar 24 sodybų šeimininkams, negailintiems laiko ir jėgų sodybos puoselėjimui.

    Šventinėje programoje dainavo Pakruojo neįgaliųjų draugijos ansamblis, lakštingalomis vadinamos kultūros darbuotojos – Evelina ir Živilė, gitarų gaudesy skambėjo Severijos ir Simonos balsai, šoko Pašvitinio merginų šokių kolektyvas „Judesys“, o vakare koncertavo grupė „Degrato“.

   Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja šios šventės rėmėjams bei partneriams: Informaciniams rėmėjams - „Šiaulių kraštas“, „Pakruojo kraštas“; rėmėjams ir partneriams: AB „KLOVAINIŲ SKALDA“, PAKRUOJO ŪKININKŲ KREDITO UNIJA, Aido Ridiko IĮ „MUKAS“, UAB „ROBUSTA“, Albino NAVICKO ūkiui, UAB „AGROLAŠMUO“, Vilmos Jokantienės IĮ "VIGRA", Rūtos KAVALIAUSKIENĖS ūkiui, Romaldo Andruškevičiaus IĮ "ŠALTINIS“, Lino Siriūno IĮ „AIBĖ“, Laimio Ridiko IĮ „SĖKMĖ“, Modestui BEINORAVIČIUI, Rimvydui GASPARAVIČIUI, Klovainių seniūnijai, kultūros namams, bibliotekai, Pakruojo sporto centrui, Klovainių medžiotojų būreliui,  visiems padėjusiems už iniciatyvą, pastangas, įdėtą triūsą bei visiems dalyviams už aktyvų dalyvavimą ir gerą nuotaiką.

 

  

                                                          Savaitgalio fiesta

   Į šeštadienį prie Klovainių karjerų vykusią „Joninių savaitgalio fiestą“ susirinko ne tik Klovainių bei Laipuškių (abiejų bendruomenių aktyvistai bei kultūros darbuotojai - šio renginio organizatoriai), bet ir artimiausių kaimų gyventojai.

   Anksti ryte, nepabūgę darganoto ir gražios dienos nežadančio oro, susirinko 29 žvejai – mėgėjai, jų tarpe 6 vaikai. Paaiškinus taisykles, azarto nestokojantys žvejai išskubėjo į žvejybos vietas. Beje, vietą žvejybai buvo galima išsirinkti prieš savaitę ir visą šį laiką „vilioti“ žuvį. Užmerkę meškeres, meškeriotojai kantriai laukė laimikio... Pasibaigus varžyboms skirtam laikui, skubėjo pasverti sugautą žuvį. Rezultatai nedžiuginantys – viso sugauta tik 9,302 kg. Suaugusių žvejų grupėje pirmosios vietos diplomas įteiktas Aurelijui Prikockiui (1,702 kg), antroji vieta atiteko Pauliui Grigaliūnui (1,450), trečiosios vietos laimėtojas – Vaidas Žvirblis (1,391kg.). Vaikų iki 16 metų grupėje atitinkamai – Tomui Jaroševičiui (0,729kg.), Linui Katiliui (0,438kg.) ir Tomui Lekui (0,291kg.). Visiems laimėtojams įteikti ir piniginiai prizai. Stebėtojai išrinko ir keletą žvejų apdovanojo specialiomis nominacijomis: Aurelijus Adomaitis pelnė „Azartiškiausio žvejo“, o Jonas Tankūnas  „Vyriausio žvejo“, Donatui Mikaloniui įteikta „Gausiausio laimikio“ , Tomui Lekui – „Didžiausios žuvies“, Matas Višniauskas džiaugėsi "simpatiškiausio", o Tomas Žvirblis – "jauniausio" žvejų nominacijomis.

   Žvejai, jų palaikymo komandos bei visi renginio dalyviai pavaišinti vietoje virta žuviene. Šeimininkių komanda (Zenona Kleinienė, Vaida Šeižė, Kristina Špakienė ir jų „šefas“ Jūras Grigaliūnas), visą rytą skuto bulves, pjaustė daržoves ir pietums išvirė katilą gardžios sriubos. Buvo išdalinta net 170 porcijų!

   Žuvienės užsrėbę, vieni dalyviai neskubėdami žingsniavo į buvusios skaldos gamyklos aikštelę – čia jau rikiavosi norintys dalyvauti lengvųjų automobilių figūrinio važiavimo varžybose, kiti suko į pušyną, kur akies taiklumą ir miklumą galėjo išbandyti dažasvydžio kovose .

   Norą išbandyti sugebėjimus gana sudėtingoje slalomo trasoje pareiškė 15 vairuotojų. Teisėjų komisija (Albinas Navickas, Dainius Jurgaitis, Aurelijus Prikockis, Robertas Adomaitis) negailestingai fiksavo klaidas... Nors trasoje dominavo VW „Golf“ markės automobiliai, nugalėjo „Audi“... Greičiausiai trasą įveikė Remigijus Giedraitis (1,58min.), tik viena sekunde nuo lyderio atsiliko Gintautas Rutkauskas, trimis sekundėmis – Laimutis Vaitiekūnas. Nugalėtojams įteikti diplomai bei piniginiai prizai.

   Sugrįžus į aikštę prie I karjero, Kristina Dargužienė ir Živilė Norvaišienė kvietė mažiausius renginio dalyvius į jiems skirtus užsiėmimus. Gausus palaikymas lydėjo vaikučius, kojose nešančius balionus, šokinėjančius maišuose, bėgančius surištomis kojomis ar sunkiais batais... Mažieji buvo apdalinti saldžiais prizais!

   Pirmą kartą rengtose tinklinio varžybose norą dalyvauti pareiškė net 15 komandų. Pirmosios užsiregistravo Klovainių merginos, pasivadinusios „KIVI“. Netrukus prie teisėjų stalelio išsirikiavo graži eilė sporto entuziastų ne tik iš Laipuškių (komandos „Laipuškių jaunimas“, „Vilage people“, „Laipuškių bendruomenė“ir kt.), Klovainių („Praošta jaunystė“, „Nenugalimieji“, „Klovainių parazitai“,„Klovainių velniai“ir kt.), bet ir kaimynų iš Petrašiūnų, Daglėnų, Balsių... Norą sužaisti pareiškė net dvi vaikų komandos, tad teisėjai (Rimantas Čeponis ir Vaida Šeižė) be ilgų debatų sutiko daryti dar vieną turą...

    Po pirmojo varžybų rato išryškėjo lyderiai – „Laipuškių jaunimas“ (kapit. Paulius Giedraitis), „Petrašiūnai“ (kapit. Edgaras Juška), „Laipuškių bendruomenė“ (kapit. Zenonas Pekelis), „Mokytojų komanda“ (kapit. Audrius Ramanauskas). Pastarieji nugalėjo visus priešininkus ir pelnė pirmosios vietos diplomus, kuriuos įteikė Pakruojo SC direktorius Rimantas Čeponis, antri liko “Petrašiūnai“, o trečiosios vietos diplomais apdovanota „Laipuškių jaunimo“ komanda. Berniukų komanda „Monster“ nugalėjo „Liuks“ mergaites... Abiejų komandų dalyviams įteikti diplomai ir paskatinamieji prizai. Tokį prizą renginio organizatoriai skyrė ir „KIVI“ komandai, nepabūgusiai susigrumti su stipriosios lyties atstovais... Po rimtų varžybų aikštelę „užkariavo“ įvairaus amžiaus (bei ūgio) abiejų lyčių sporto mėgėjai - susibūrę į dvi komandas jie suteikė daug gražių akimirkų žiūrovams...

   Klovainių bendruomenės pirmininkė Sonata Danielienė padėkojo trims galingiems vyrams – Albinui Navickui, Zenonui Pekeliui ir Jūrui Grigaliūnui - daugiausiai prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

   Vakare aikštėje suskambo Živilės Norvaišienės ir Kazimieros Klabienės duetas - dovana vardines švenčiantiems Jonams, Janinoms, Rasoms, Žanoms... Ąžuolų vainikai papuošė varduvininkų galvas. Laužo liepsnos šildė ir vienijo susirinkusiųjų širdis ir mintis... Laiminga pora – Arūnas ir Sandra - surado paslaptingai pražydusį paparčio žiedą...

   DJ Martynas Navickas ir Linas Žiukas sakė išsimiegosiantys kitą dieną, o šią naktį skirsiantys stebuklingai nakčiai – kad muzika ir gera nuotaika lydėtų susirinkusius šventėn.

   Vidurnaktį drąsiausios moterys ir merginos ryžosi sudalyvauti neeilinėje pramogoje - šlapių marškinėlių konkurse. Dailiosios lyties atstovės buvo audringai žiūrovų palaikomos, o ypatingą misiją atliekantis senbuvis klovainietis negailėjo vandens...

                   Organizatoriai dėkingi renginio rėmėjams - AB „KLOVAINIŲ SKALDA“, UAB „AGROLAŠMUO“, A. Navicko ūkiui, K. A. Dargužams, L. Ridiko IĮ „SĖKMĖ“ , R. Andruškevičiaus IĮ „ŠALTINIS“, UAB „TEO lt“ bei visiems, darbu, idėjomis bei lėšomis prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Nuotraukos čia.

Video čia.

  

                                        Savaitgalio fiesta

Antrus metus iš eilės

Kaimyninės bendruomenės bendradarbiavo

Ir bendrą renginį prie karjerų organizavo.

Aktyvistai galvojo, plušo ir posėdžiavo,

Kol galutinį šventės scenarijų sustygavo.

Ryte aštuntą daug mėgėjų žvejų

Jauką mėtė ir laukė užkimbant didelių žuvų...

12-liktą val. laimikį užfiksavus, traukė link „štabo“,

Kur katilas žuvienės garavo.

Puikūs virėjai pasirūpini tikrai,

Kad žuvienės užtektų kompanijai gausiai...

Vėliau dalyviai į pušyną patraukė – čia visi, kas norėjo dažais šaudė...

O senosios gamyklos aikštė atgijo,

Kai mašinų slalomo dalyviai viens kitą vijo:

Riaumojo ir burzgė varikliai šilti,

O padangas cypdė be išimties visi...

Vėliau vaikučiai nedideli balionus nešiojo

(vėjas niekadėjas juos iš rankų „rovė“),

Su sunkiais batais, surištom kojom bėgiojo,

Maišuose šokinėjo ir kitaip prizus laimėjo...

Anšlago sulaukė tinklinio varžybos:

Registravos vaikai, merginos ir galingi vyrai:

„Titanai“, „Velniai“, „Nenugalimieji“, „Parazitai“...

Organizatoriai iš siaubo net pažaliavo,

Kai 15 komandų tinkliniui užsiregistravo...

Kilo dangun Janinoms ir Jonams skirta daina...

Ąžuolų vainiku dabinos mažiausio Jono galva...

Paparčio žiedas pražydo Arūno ir Sandros rankose...

Pasišildyta rankas laužo liepsnose...

Liejos vanduo šlapių marškinėlių konkurse...   

 

Klovainių mokyklos 100-etis

 

   Mokykla svarbi kiekvienam, nes tai – kelio pradžia, draugystės, bendravimo, pažinimo ir atradimų pradžiamokslis, antrieji namai... Klovainių mokykla paminėjo 100 metų jubiliejų. Tie metai – ne tik mokyklos istorija su gražiais skaičiais, laimėjimais, ne vien nueitas kelias, už jų rikiuojasi žmonių likimai iš kartos į kartą, svajonės ir nuveikti darbai, mokytojų perduodamos žinios ir išmintis, skambantys mokinių balsai ir juokas, tūkstančiai mokinių prirašytų, o mokytojų ištaisytų sąsiuvinių, tūkstančiai perskaitytų vadovėlių...

   Šventinis renginys prasidėjo šv. Mišiomis Klovainių Švč. Trejybės bažnyčioje. Kun. V. Kazaitis pašventino vėliavą su mokyklos simbolika ir netrukus ji, jaunimo rankų iškelta, suplevėsavo lengvame vasaros vėjyje, tarsi pritardama mokyklos himno žodžiams: „Aš čia esu, tu čia esi, mes čia kartu, mes čia savi; Kartu, mes kartu, kartu su klevais, kartu su saule, kartu su draugais“. (Žodžiai D. Čeponienės, muzika S. Tankūnaitės).

   Mokyklos direktorius D. Sireikis ir buvusi ilgametė direktorė I. Čiapienė atidengė šimtmetį įamžinantį paminklą, uždegė aukurą.  Buvę mokytojai  pasodino ąžuoliuką – stiprybės, ilgaamžiškumo simbolį.

   Dar viena staigmena dalyvių laukė mokyklos fojė. Čia „išaugo“ dar vienas galingas ąžuolas, lapuose menantis mokyklos istoriją – įvykius, direktorius, mokytojus, nusipelniusius klovainiečius (autoriai – I. Bulaitienė, Z. Kalsas). Į susirinkusių širdis prabilo skaitovų sakomi žodžiai apie grožį, draugystę, meilę, gitarų skambesys...

   Buvę mokiniai ir svečiai buvo pakviesti pasivaikščioti po mokyklą, apžiūrėti klases, parodas, stendus. Daug lankytojų sulaukė nuotraukų stendas. Jame  - užfiksuotos akimirkos nuo 1945 metų iki šių dienų. Kiekvienas ieškojo pažįstamų veidų – kas savęs ar klasės draugų, kas tėvelių ar net senelių! Vestibiulio sieną puošė mokyklos laikraštėlių „Pirmas blynas“ bei „Mokyklos dienos“  paroda. Klasėse – moksleivių darbų parodos, projektai bei dramos būrelio istorija, archyvas su senais dienynais, egzaminų protokolais... Nusileidus į rūsį buvo galima apžiūrėti kraštotyros muziejaus ekspozicijas.

   Iškilmingas koncertas, kurį vedė V. Pėželienė ir S. Sabaliauskas, buvo nepakartojamas – po trumpą numerį pristatė besimokantys ir buvę mokiniai, mokytojų kolektyvas.

   Sveikinimo žodžius tarė rajono merė A. Jasiūnienė, Seimo narys J. Juozapaitis, švietimo sk. vedėja I. Mažulienė, suaugusių ir jaunimo švietimo centro direktorė R. Juozapavičienė,  kolegos iš Pakruojo, Balsių,  kaimyninių bendruomenių atstovai, rėmėjai, Klovainių seniūnijos, bendruomenės, darželio, AB „Klovainių skalda“ atstovai, buvę kolegos mokytojai ir buvę mokiniai... Nuoširdžių žodžių ir šiltų apkabinimų nepagailėta ilgametei direktorei I. Čiapienei, šiemet švenčiančiai garbingą jubiliejų.

 

Visai mokyklos bendruomenei – nuoširdus AČIŪ.

Nuotraukos čia.

  

                                                               Talka

   Savaitgalį klovainiečiai įsijungė į vieną didžiausių savanoriškų iniciatyvų, skirtų gamtos švarinimui - akciją DAROM.Penktadienį plušo Klovainių pagrindinės mokyklos moksleiviai – rinko šiukšles Daugyvenės pakrantėse.

   Šeštadienį talkon kvietė miestelio bendruomenės aktyvas. Pasiskirstę komandomis po keletą žmonių, akcijos dalyviai švarino miestelio teritoriją, bei lankomiausias vietas šalia karjerų.

   Roberta, Karolina, Giedrė, Simona, Lina ir Vytautė gražų pavyzdį rodė, rinkdamos šiukšles pakelėse nuo Bešonių kaimelio link Klovainių. Felicija, Sigita, Janina ir Zenona tvarkė aplinką šalia šiukšlių surinkimo aikštelės bei akmens, žyminčio kelią link karjerų. Aivaras, Marius ir Paulius pasirūpino, kad prasidėjus vasaros karščiams bei maudynių sezonui, būtų galima poilsiauti švariose maudyklose. Arnas, Viktoras, Ovidijus, du Antanai, Darius bei Rolandas rinko šiukšles labiausiai žvejų pamėgtose teritorijose. Jūratė, Živilė, Sonata, Gabrielė, Gedvaldas, Rytis švarino pušynėlį.

Po talkos skanauta arbata, ant laužo keptos dešrelės.

Ačiū visiems, dalyvavusiems akcijoje!

Nuotraukos čia.

Video čia.

 

                                                              Vaikų Velykėlės

   Savaitgalį į Klovainių kultūros namus sugužėjo pulkas mažųjų klovainiečių, panorusių dalyvauti vaikų Velykėlių šventėje. Vaikučius pasitikęs Velykų zuikutis kiekvienam dovanojo po saldų siurprizą ir kvietė marginti popierinius kiaušinius. Patiems mažiausiems teptukus rankose padėjo suvaldyti tėveliai bei seneliai ir netrukus 170 kiaušinių „pražydo“ ne tik žaliai, raudonai, mėlynai bet ir dailiausiais ornamentais...

   Pakol margučiai džiuvo, Velykų zuikutis kvietė vaikus žaisti – tradiciniame margučių ridenime išaiškinti toliausiai riedėjusių margučių savininkai. Pasivaržyti su draugais buvo galima ir linksmose rungtyse – „Kiaušinio nešimas šaukšte“, „Netradicinis margučio ridenimas“, „Velykinis krepšinis“.

   Vaikai, padedami tėvelių, aplikacijomis papuošė Didįjį Velykų Margutį. Kiekvienas dalyvis buvo apdovanotas rėmėjų dovanomis – kompaktiniu disku „Garny, garny, pasuk ratą"!

Renginio mecenatas ir globėjas – Ramūnas Karbauskis.

Nuotraukos čia.

Video čia.

 

                                                          Velykų popietė  

    Galima drąsiai teigti, kad jau ant slenksčio stovi  Prisikėlimo šventė – šv. Velykos. Gražių idėjų, kaip papuošti namus, neperkant iš parduotuvių brangių suvenyrų, buvo galima pasisemti atėjus į tradicinę popietę „Šv. Velykų laukiant“. Vaza, karklų vytelės, samanos, smulki velykinė atributika (kiaušinukai, viščiukai, plunksnelės), priemonės darbui (viela, žirklės, replės, kempinė, siūlas) - tai visos priemonės, kurių reikėjo atsinešti... O rezultatas – nuostabios puokštės! Patirtimi, kaip puokštes daryti, dalinosi Dolina Ražauskienė.

    Mus labai nudžiugino tas faktas, kad į popietę susirinko ne tik klovainietės moterys, bet atvyko ir kaimyninės bendruomenės atstovė.

Nuotraukos čia.

Video  čia.

 

                                                  Mergaičių pasiekimai  

   Lietuvos moksleivių krepšinio lygos mergaičių „C“ (gim. 1998 ir jaun.) „Manijos“ čempionate Pakruojo sporto centro mergaičių komanda ( trenerė S. Milaknienė) sėkmingai baigė varžybas I-ajame šių varžybų etape. Ši komanda, kurios pagrindą sudaro Klovainių pagrindinės ir Rozalimo vidurinės mokyklų moksleivės „B“ pogrupyje sužaidė 10 rungtynių ir nugalėjo savo varžoves 6 kartus. To užteko jaunosioms krepšininkėms, kad savo pogrupyje užimtų 3 vietą ir patektų į II varžybų etapą. Komandoje geru žaidimu ir zezultatyvumu  pasižymėjo R. Jonaitytė, R. Rusakevičiūtė, M. Magelinskaitė, D. Plungytė, S. Rumčikaitė ir kt.

   Pakruojo SC komanda 2 kartus susitiks krepšinio aikštelėje su Kėdainių sporto mokyklos bendraamžėmis. Nugalėtojos pateks į III finalinį moksleivių krepšinio lygos mergaičių „C“ „Manijos“ II diviziono etapą.

 

Kaziuko mugė 

   Kaziuko turgelis Klovainiuose – tradicinis pavasarį skelbiantis renginys, rengiamas nuo 2003 metų. Į pirmą Kaziuko turgelį savo patalpose miestelio gyventojus pakvietė sutrikusio intelekto jaunuolių centras „Viltis“. Kitais metais šventė organizuota miestelio centrinėje aikštėje, savo sukurtais darbeliais prekiavo ir Klovainių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Dar kitais metais šventė organizuota kultūros namuose ir didžiąją organizacinio darbo dalį ant savo pečių perėmė bendruomenės atstovai. Kiekvienais metais sulaukiama vis daugiau šventės dalyvių.

   Ir šiemet - suūžė, suklego norintys pirkti ir norintys parduoti... Kiekvienas pardavėjas savo prekes gyrė ir įsigyti siūlė, pirkėjai dėl kainos derėjosi...

   Kultūros namų foje akį traukė  didžiuliai Adomo Leko pinti krepšiai, iš beržo šakelių surištos šluotos ir maži krepšeliai uogoms bei grybams rinkti, kuriuos simpatiškai šypsodamasis siūlė pirkti Žygimantas. Mažojoje salėje nosis kuteno malonus kepinių kvapas – tortai, spurgos, bandelės, sausainiai, kuriuos sumaniai reklamavo Kristina, Roberta, Goda, Mingaudas ir kt.   Pirkėjai buvo viliojami karšta arbata, jiems siūlyta paskanauti mišrainės, picos, čeburekų... Garuote išgaravo šviežiai rūkytų lašinukų paltelės, ūkininko Vitalijaus ekologiškai užaugintos morkos, bulvės, svogūnai...

   Didžiojoje kultūros namų salėje savo prekes reklamavo gausybė tradicinių liaudies amatų atstovų, tautodailininkų, rankdarbių mėgėjų. Akys raibo nuo rankų darbo suvenyrų, buičiai reikalingų įrankių, papuošalų... Daug naujienų pateikė sutrikusio intelekto jaunuolių centriuko auklėtiniai, žiemos šalčių nebijoti ir šiltas vilnones kojines, pirštines pirkti siūlė pakruojietės moterys, medžio dirbiniais džiugino gačionietis Juozas, Linkuvos socialinių paslaugų centro savarankiško gyvenimo namų lankytojai demonstravo labai didelį suvenyrų pasirinkimą. Piešinius pristatė plaučiškietė Vida ir pakruojietė Audronė. Papuošalais prekiavo Ingrida, Justina, Adelė... Negalėjai atsižiūrėti į Saidos suvenyrus, Virginijos kraiteles. Tuojau pat buvo išpirkti tautodailininkės Veronikos suvenyrai... Puikiai su pardavėjo pareigomis tvarkėsi šešiametis Tomas...

   Dalyvių tarpe sukiojosi ir šiek tiek užsislaptinusi Klovainių bendruomenės tarybos išrinktos komisijos nariai, kuriems buvo patikėtas labai svarbus darbas - išrinkti  nominacijų laimėtojus. Laiminguosius vėliau pasveikino bendruomenės pirmininkė Sonata, jai talkino sutrikusio intelekto jaunuolių centro direktorė Aušra.  Taigi, nominacija „Metų debiutas“ apdovanota Ingrida Gasparavičiūtė, Saidai Paklovanskienei įteikta nominacija „Rankdarbių asas“, Adomas Lekas pelnė „Senųjų amatų puoselėtojo“, Jaryna Razgaitienė – „Pavasario skleidėjo“ nominacijas.

   

Nuotraukos čia.

Video čia.

 

                                                        Užgavėnės

   Užgavėnių dieną trankia muzika ir kitomis linksmybėmis bandyta žiemą išvyti, prisišaukti pavasarį. Aikštėje prie kultūros namų kaukėmis pasipuošę dalyviai, vadovaujami Lašininio ir Kanapinio, linksmai trepsėjo aplink laužą, blynų skanavo, su maišais mušėsi, dalyvavo rogučių lenktynėse bei Kanapinio ir Lašininio kovoje traukiant virvę. Šventės pabaigoje laužo liepsnose supleškėjo Morė... Jau laukiam pavasario!

Nuotraukos čia.

Video čia.

 

                                                       * * * 

   Vasario 18 dieną klovainiečiai buvo kviečiami į mainų turgelį – pirkti, parduoti, mainyti ar padovanoti pačiam nebereikalingus daiktus, pabendrauti. Gražus oras išviliojo iš namų ne tik pardavėjus - pirkėjus, bet ir smalsuolius, panorusius pažiūrėti, koks tas „mainų turgelis“, akis paganyti siūlomų prekių gausoje.

 

 

   

                                                                  ***

   Klovainiuose šventiniu koncertu paminėta  Lietuvos Valstybės atkūrimo diena – Vasario 16.

   Koncertavo Pakruojo kultūros centro mišrus ansamblis, pučiamųjų orkestras „Viestartas“, vyrų trio, aklųjų ir silpnaregių sąjungos kolektyvas.

 

  

                                                                    ***

Vasario 11 d. vyko bendruomenės narių ataskaitinis  susirinkimas. Darbotvarkėje:

1.      2011 metų bendruomenės veiklos ataskaita.

2.      2011 metų finansinė ataskaita.

3.      Bendruomenės tarybos pirmininko pavaduotojo rinkimai.

4.      Bendruomenės veiklos planas 2012 metams.

5.      Bendruomenės narių sąrašo patvirtinimas.

6.      Asbesto dangos keitimas.

7.      Einamieji klausimai.

..Padėkomis apdovanoti gyventojai, gražiai papuošę sodybas kalėdiniam laikotarpiui.

Meninę programą rodė neįgaliųjų draugijos kolektyvas „ŠILADIS“

Keletas statistinių skaičiukų: 

-  Bendruomenės narių sąrašuose yra 273 nariai (14 įsijungė į veiklą 2011 metais). Tikrųjų narių, sumokėjusių bendruomenės nario mokestį - 112.

-  Sušaukti 27 tarybos posėdžiai

-  Organizuoti 7 susitikimai su jaunimo, policijos, vietinės valdžios, UAB „TELE2“, UAB „Pakruojo vandentiekis“ atstovais.

-  Parengtos 6 projektų paraiškos.

-  Suorganizuota 10 sportinių, kultūrinių, užimtumo renginių.

-  Atstovauta 1 respublikiniame, 3 rajoniniuose, 2 kaimyninių bendruomenių renginiuose.

   

    

    

 

 

***

  Sausio 9 d. mstl. bibliotekoje bendruomenės tarybos nariai susitiko su Seimo nariu Jonu Juozapaičiu bei jo pavaduotoja Aleksandra Kublickiene. Seimo nariui įteiktas raštas, kuriame prašoma pagalbos dėl UAB ,,Tele2“ mobilaus ryšio antenų statymo ant vandentiekio bokšto.