Renginiai 2016

  

 

ĮGYVENDINAMAS PROJEKTAS „KŪRYBINĖS DIRBTUVĖLĖS KLOVAINIUOSE“

 

Projektą „Kūrybinės dirbtuvėlės Klovainiuose“ remia Kultūros taryba ir Kultūros ministerija. Tikslas suteikti galimybę miestelio vaikams, jaunimui ir kitoms amžiaus grupėms įsijungti į kultūrinę-edukacinę veiklą, užtikrinant laisvalaikio praleidimo įvairovę. Projekte numatyti skrebinimo ir kvilingo užsiėmimai, seminarai, mažiesiems klovainiečiams – užsiėmimai su hombyhomb popieriumi.

Yra įsigytas skrebinimo aparatas „Sizzix“. Tai mašina, skirta kurti rankų darbo atvirutes, kvietimus,  papuošimus namų dekoravimui. Įsigyta keletas reljefo bei kirtimo plokštelių, skylamušių, popieriaus, įvairių dekoro detalių.

Rugsėjo mėn. kiekvieną trečiadienį kviečiame į skrebinimo ir kvilingo užsiėmimus. Spalio mėn. numatytas seminaras „Pynimas iš vytelių“, lapkritį - seminaras „Paveikslai iš dažyto smėlio“.

 

„PO DARBŲ“

Kai ateina auksinis ruduo, kai lapkričio vėjas sklaido sudžiūvusius lapus, ateina laikas visiems kartu susumuoti nuveiktus darbus, susirinkus į tradicinę šventę „Po darbų“. Šiemet renginys buvo skirtas šeimai – „Graži mūsų šeimynėlė“.

Prie durų svečius pasitinkantys tėvas su sūnum (Darius Lekas ir Jūras Grigaliūnas) kvietė susirasti geriausias vietas prie stalų, glaustis šalia kaimynų ir maloniai praleisti vakarą.

Oficialiąją renginio dalį vedė Sonata Danielienė ir Albinas Navickas. Trumpai apsakė nuveiktus darbus, projektų veiklas. Pasidžiaugta, kad buvo vykdytos keturių projektų veiklos. iš Pakruojo savivaldybės gautomis lėšomis sutvarkytos ir perdažytos bendruomenės namų išorinės sienos, durys, sutvarkyti laiptai, poilsio zonoje perdažyti suoliukai, kapitaliai sutvarkyti ir perdažyti vaikų žaidimo aikštelės įrenginiai. Žemės ūkio ministerijos parama buvo panaudota tradicinės oninių šventės organizavimui – įgarsinimo paslauga, 5 komplektai sulankstomų baldų, medaliai kai kurioms sportinėms varžyboms. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rėmė edukacinius užsiėmimus – pynimą iš vytelių, tautinių juostų pynimą,  Oninių šventės veiklas – šeimų fotosesiją, piešimą, sportines bei linksmąsias rungtis, apmokėjo dalį ekskursijos po Tauragės kraštą gražiausių sodybų šeimininkams, buvo pakviesta žolininkė, įdomiai pasakojusi apie mūsų krašte augančias vaistažoles, buvo galima paskanauti įvairių arbatų. Taipogi įsigyta filmavimo kamera, foto aparatas, multimedija, rėmeliai nuotraukoms. Kitoje salėje buvo galima išvysti nuotraukų parodą – vaikai ir jaunimas fotografavo tai, kas jų manymu yra sena, verta įamžinti ir aprašyti. Nufotografuotų objektų yra daug, nuotraukos padarytos, sudėtos į albumus. Taipogi sukurta keliolika filmukų apie Klovainius. Kultūros tarybos lėšomis plėtėsi kūrybinių dirbtuvėlių veikla – norintys įdomiai praleisti laisvalaikį, susipažino su skrebinimo ir kvilingo technikomis, kūrė atvirukus,  pynė iš vytelių, pamatė kūrimo iš spalvoto smėlio procesą, patys kūrė paveikslus. Kadangi yra įsigytas skrebinimo aparatas, tai bet kada galite ateiti ir praleisti laisvalaikį kurdami.

Po projektų pristatymo ėmėsi svarbiausio darbo - įteikti nominacijas.  Bendruomenė turi gražią tradiciją šios šventės metu specialiomis nominacijomis apdovanoti Klovainių vardą garsinančius arba gerus darbus darančius žmones. Šiais metais buvo įsteigtos trys nominacijos. Už  išgelbėtą stirniuką nominacija „Už pagalbą į bėdą papuolusiam laukiniam gyvūnėliui, už gerą širdį ir neabejingumą“ įteikta Janinai ir Gintautui Liukpetriams. Nominacija „Už pilietiškumą ir darbą Klovainių miestelio gyventojų labui“ įteikta Rūtai Latonienei, kuri, pasitelkus klovainiečius, specialistus, seimo narį V. Gailių rado teisybę dėl mažinamos namų valdos. Nominacija „Už Klovainių vardo garsinimą, dalyvaujant rajono, apskrities ir respublikos neįgaliųjų  varžybose“ įteikta Jūrui Grigaliūnui – jis aktyviai dalyvauja Pakruojo neįgaliųjų draugijos sportinėje veikloje: ne tik rajono, bet apskrities bei respublikinio lygio varžybose, kur laimi apdovanojimus.

Šventės metu išdalintos šeimų fotosesijos metu darytos nuotraukos. Padėkota vakaro rėmėjams – Onutei, Mantui, Juliui Varnoms!

Linksmajai vakaro daliai „vadovavo“ muzikantas Vytautas, jam talkino Jūras.

Ačiū visiems – padėjusiems šventę organizuoti, atėjusiems į renginį J

 

ROMANSŲ VAKARAS KLOVAINIUOSE

Rudens lapus nudraskė vėjas...

    Prieš akis iškyla vaizdas – apniukusi diena, šaltas vėjas sukasi aplink medžius ir negailestingai nuplėšęs auksinį rudens rūbą, neša jį tolyn, barsto  ant gruodo sukaustytos žemės, lyg norėtų paslėpti dar neparudavusios žolės lopinėlius... štai jis – veržlus ir nepermaldaujamas, nupučiantis smagius vasaros prisiminimus ir pranešantis apie artėjančią žiemą...

    Tačiau nesustokim prie to rudeniško vaizdo – tai ne žiaurus vėjas draskė lapus ir kvietė susiburti šiltam pasibuvimui kartu, o kultūros namuose vykęs vienuoliktasis romansų muzikos vakaras. Kaip sakė renginio vedantieji – Sonata Danielienė ir Žanas Amosovas, romansas – tai būdas kalbėti eilėmis. Apie gyvenimą, apie nelaimingą meilę... O daina gydo meilės žaizdas...

Šventę iškilmingu valsu pradėjo Daiva ir Sergiejus Sidaugos.

Scenoje suskambo kraštietės Evelinos Stalgienės vadovaujamo Šeduvos kultūros ir amatų centro Būtėnų kaimo moterų vokalinio ansamblio, Neįgaliųjų draugijos vokalinio ansamblio „ŠILADIS“ (vad. Ramunė Petraitienė), Plaučiškių vokalinis moterų ansamblio (vad. Rimas Medišauskas) atliekamos dainos. Gražiausius meilės žodžius išdainavo Pašvitinio laisvalaikio salės moterų romansų grupė (vad. Danutė Maižiuvienė), Neįgaliųjų draugijos kapelos „Kvietkelis“  (vad. Ramunė Petraitienė) atlikėjai, „Sidabrinė šarma“ - Pakruojo moterų vokalinis ansamblis (vad. Medhardas Zubas), Pakruojo aklųjų ir silpnaregių sąjungos vokalinis ansamblis „VARSA“ (vad. Gintautas Gvazdauskas), Rozalimo vokalinio ansamblio “RETRO” ( vad. Jonas Zinkevičius), Stačiūnų mokyklos daugiafunkcinio centro vokalinio ansamblio “NOSTALGIJA” (vad.Romaldas Sitavičius), neįgaliųjų draugijos Lygumų skyriaus moterų vokalinis ansamblis „VAKARĖ“ (vad. Medhardas Zubas)   dainininkai. Abejingų nepaliko Pociūnėlių kultūros namų ansamblis moterų vokalinis ansamblio „Svaja“ (vad. Genovaitė Vorienė), Balsių vokalinio ansamblio (vad. Nijolė Žiaunienė), Lygumų kultūros namų  moterų vokalinės grupės (vad. Jurgita Karoblienė), Paliūniškio liaudiškos muzikos kapelos „Kaimynai“ (vad. Jonas Kepalas) atliekamos dainos.Į muzikos ritmą gražiai įsipynė kraštietės poetės Karolinos Kazlauskienės eilės, kurias skaitė pati autorė. Audringų aplodismentų sulaukė Klovainių linijinių šokių kolektyvas.

                    

                                          Bibliotekoje – žaidimų konsolė „Xbox“

      Gegužės mėn. bibliotekoje buvo galima pasinerti į virtualių žaidimų ir šokių pasaulį! Įgyvendinant projektą „IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“, į Klovainių biblioteką atkeliavo žaidimų konsolė „Xbox one“.

     Žaidžiant Xbox vienam ar su draugų kompanija buvo galima puikiai praleisti laisvalaikį, lavinant reakciją, smagiai judant. 

 

                                                        Birželio 1-ąją

     Birželio 1-oji – beveik visose pasaulio šalyse minima tarptautinė vaikų gynimo diena. Ji buvo paskelbta 1949 metų lapkritį Tarptautinės demokratinės moterų federacijos sesijos iniciatyva. Pirmą kartą ši šventė buvo paminėta 1950 metais. Tarptautinė vaikų gynimo diena - tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.
Klovainių kultūros darbuotojai, minėdami šią dieną, pakvietė vaikus ir jaunuolius piešti ant asfalto.

R. Kirkilienė pasakojo, kaip ir kada gimė šios šventės idėja.

Susirinkęs nemažas būrys vaikų, sutrikusio intelekto jaunuolių centro lankytojų spalvotomis kreidutėmis ant asfalto piešė laimingos vaikystės epizodus.                                     

 

                                           Birželis – linkėjimų mėnuo!

     Įgyvendinant projektą „IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“, Klovainių pad. Birželis paskelbtas linkėjimų mėnesiu.

Atėjusieji bibliotekon ant improvizuotos skelbimų lentos rašė linkėjimus draugams, šeimai.

 Štai kokie linksmi ir šilti linkėjimai:

Daugiau šypsenų J

Gerų atostogų ir daug draugų!

Karštos saulės!

Daug ledų!

Daug laimės!

Kad batai kojų nespaustų!

Linksmų nuotykių!

Nuvažiuoti prie jūros!

Geros draugų kompanijos!

Kad pildytųsi svajonės!

Meilės!

Įdomių nuotykių su laiminga pabaiga!

Geros vasaros!

Būti sveikiems!

Kad bitės nesugeltų!

Kiekvienam – didelių atradimų ir kasdienių džiaugsmų!

Viso ko geriausio

Šypsokitės!

Gaivinančio lietaus, kai karšta!

Puikaus oro savaitgaliais!

Kad derlius būtų geras!

Saulės, šypsenų ir gerų draugų!

Saulės zuikučių!

Nebijoti tamsos!

Meilės! Laimės! Džiaugsmo!

 

PRADEDAME ĮGYVENDINTI PROJEKTĄ „ŠEIMOS VERTYBIŲ PUOSELĖJIMAS BEI KARTŲ BENDRAVIMO SKATINIMAS KLOVAINIŲ BENDRUOMENĖJE“

    Birželio viduryje pradedamas įgyvendinti Socialinės ir darbo apsaugos ministerijos dalinai finansuojamas projektas „Šeimos vertybių puoselėjimas bei kartų bendravimo skatinimas Klovainių bendruomenėje“. Yra numatyta daug įvairių užsiėmimų, daug veiklos, skatinančios tarpusavio bendravimą, tradicijų puoselėjimą, ypač daug dėmesio bus skiriama šeimoms.

    Jau parengti nuostatai ir paskelbta kraštotyrinė ekspedicija, kurios metu vaikai, jaunimas ieškos primirštų istorijos, buities objektų, juos įamžins fotografuodami, lankysis pas vyresnio amžiaus žmones, užrašys jų pasakojimus, susijusius su nufotografuotu daiktu ar objektu. Veiklos užbaigimas - parengta foto paroda, jos pristatymas, nuotraukų albumų padarymas. Taipogi paskelbtas filmukų konkursas  „Mano Klovainiai“. Naudodamiesi sava arba bendruomenės įsigyta įranga, miestelio jaunimas filmuos ir kurs filmukus (3-5 min.) apie Klovainiuose gyvenančius žmones, šeimas, istorijos objektus, gamtą, renginius ir t.t.

Per tradicinę miestelio šventę Onines numatytos veiklos – šeimų fotosesija, šeimų dailės studija, linksmosios šeimų rungtys, šeimų smiginio turnyras ir kt.

Rudenėjant pakviesime į edukacines pamokėles, numatytas susitikimas su žolininke.

 

PRADEDAME ĮGYVENDINTI PROJEKTĄ „KLOVAINIŲ MIESTELIO GYVENTOJŲ UŽIMTUMO POREIKIO TENKINIMAS PER KRAŠTO TRADICIJŲ PUOSELĖJIMĄ”

     Šį projektą finansuoja žemės ūkio ministerija. Projekto esmė – tradicinė miestelio šventė Oninės. Klovainių bendruomenė deda dideles pastangas, kad būtų sukurta patraukli ir įvairi renginio programa, stengiasi ne tik plėtoti jau tradicinėmis tapusias renginio programos dalis, bet ir įtraukti naujas, patrauklias, skatinančias labiau domėtis, veiklas. Įgyvendinant projektą, Oninių renginiui numatoma: sulankstomų baldų nuoma; medalių įsigijimas sportinėms varžyboms, įgarsinimo įrangos nuomos paslaugos įsigijimas, viešinimo priemonių – magnetukų su Klovainių vaizdu - įsigijimas.

 

                                   SKRYBĖLĖTOSIOS ONINĖS – ŠEIMŲ ŠVENTĖ

     Liepa – gražiausias žiedais pražystantis, šviežia duona pakvimpantis vasaros mėnuo, klovainiečius ir svečius sukviečiantis į tradicinę Oninių šentę.

   Triukšmingam gyventojų kvietimui į šventę pasirengė nemažas būrys barškalais, švilpukais „ginkluotų“ dviratininkų ir muzikantų komanda. Pastarieji su visais instrumentais jaukiai įsitaisė senovinėje mašinoje, o priekyje dardėjo ir tikrai neabejotinai visų dėmesį pritraukė jaunieji dviratininkai.

      Tuo tarpu šalia kultūros namų „dygo“ palapinė, kurios prireiks vakarinei renginio daliai; poilsio zonos aikštelėje kūrėsi Pakruojo sveikatos centras, balionais, spalvotais žiedais ir kita atrakcija „dabinosi“ šeimų dailės studijos bei šeimų fotostudijos zonos, kūrėsi arbatinės kiemelis, šalia krepšinio aikštelės vis daugėjo gyvosios parodos eksponatų – žolę rupšnojo poniai (Justo Pupinio), kalnų ožkos (Romaldo Andruškevičiaus), triušiai (Neringos Kryžanauskaitės), dėl neįprastos vietos ir itin didelio dėmesio nepatenkintos kvaksėjo antys, po aptvarėlį lakstė dekoratyvinės vištos (Neringos Starkutės ir Raimondo Stankaus augintinės), cukrinukes ir fazanų jauniklius demonstravo Mindaugas Navickas. Sfinkso veislės katinas nenulipo nuo savo šeimininkės Urtės Urbonaitės pečių, o geriausiai jautėsi Gabrieliaus Šiurnos šuniukas, zujantis po visą teritoriją (žinoma, kartu su šeimininku). Parodos dalyvius subūrė Violeta Pažemeckienė.

    Šventės programą ir oficialią pradžią paskelbė Albinas Navickas. Sveikinimus išsakė VVG „Pakruojo rajono partnerystė“ direktorė Marija Žiubrienė, Seimo nario V. Gailiaus padėjėjas Gintaras Šurna, Nijolė Matulienė.

    Prie krepšinio tvoros nekantriai šventės pradžios laukė nemažas būrys krepšinio mėgėjų. Įvairiose amžiaus grupėse, šeimų grupėje varžyboms užsiregistravo 15 komandų. Merginų grupėje nugalėjo "GUD". 2000-2002m. gim. vaikinų gr. geriausiai sekėsi komandai „BABKĖS", antri liko „MOLTENAI", trečią vietą iškovojo "BROLIAI". 1999 m. ir vyresn. gr. Laurus nuskynė "Kelerai", sidabro medaliais pasidabino „KELININKAI", o bronza – „ŠEIMA". Šeimų gr. nugalėjo Plungių šeima.

          Niekada tuščia nebuvo Pakruojo sveikatos biuro palapinė, įsikūrusi po plačiomis liepos šakomis – čia laukė nemaža eilė, kad pasitikrinti kraujo spaudimą, streso lygį ir t.t.

     Kitapus liepos įsikūrusi arbatinė „Klovainių raistas“ viliojo neįprastais ugniakurais ir dar skanesnėmis arbatomis. Viename puode kunkuliavo dobilų-juodųjų serbentų-aviečių-šalavijo, kitame citrininės ir pūkuotosios mėtų arbatos. O aplink sukosi trys nuostabios skrybėlėtos damos – Janina Sabaliauskienė, Kristina Dargužienė ir Rita Navickienė – vasarą rinkusios žoleles, jas džiovinusios... Prie arbatos buvo pateikiamos naminės bandelės.

     Viduryje aikštės įsikūrusią dailės studiją nuolat „šturmavo“ mažieji genijai ir jų tėveliai – pasirodo, piešti kartu visai šeimai itin smagu. Tuo labiau, kad piešiniai iškart demonstruojami parodėlėje. Dailės studijos veiklą prižiūrėjo Rūta Latonienė, Kristina Špakienė, Inga Kontautienė.

     Jaunimo atstovė Lina Linkaitė buvo atsakinga už šeimų fotostudijos veiklą. Prie Klovainių istoriją menančios vandens malūno skulptūros ji kvietė fotografuotis į renginį atėjusius kelių kartų šeimų narius. Linai talkino Lina Linkuvienė ir Vilma Zajac.

     Linksmosiose šeimų rungtyse (organizavo Jūras Grigaliūnas, Audrius Jezdauskas) – nuotaikingos užduotys – numatytą atstumą trims šeimos nariams nueiti žolės slidėmis; perlįsti per lankus, nuvaryti kamuolius, ant galvos pernešti vandens pilnus kibiriukus... Pati šauniausia šeima, įveikusi visas užduotis per trumpiausią laiką - Špakių šeima. Antri liko Navickai, trečiosios vietos laimėtojai - Varnelių šeima.

     Šeimų smiginio turnyrui užsiregistravo 11 šeimų. Daugiausia taškų surinko ir pirmos vietos medaliais pasipuošė Linkai, antri – „Linkuviai", o trečią vietą užėmė Kaminskų šeima.

     Vakarinė vakaro programa prasidėjo Klovainių seniūno D. Poškaus ir Pakruojo seniūno S. Margio sveikinimo žodžiu. Vakaro vedantieji – Albinas Navickas ir Ligita Paušienė – kvietė gražiausių sodybų šeimininkus ir įteikė jiems kvietimus į ekskursiją po Tauragės kraštą. Klovainiai jau garsūs savo gražiomis sodybomis, atvažiuojantys sako, kad jie išskirtiniai savo grožiu. Taip yra todėl, kad čia gyvena darbštūs ir kūrybingi žmonės. Kiekvieno sodyboje apstu gražių kampelių, kurie džiugina ne tik šeimininkų, bet ir aplinkinių akis. Ekskursijon pakviesti - Aurelijus Ramutė Prikockiai; Bronė ir Vitulis Zigmantai; Janina ir Vidmantas Sabaliauskai, Sonata Laimis Ridikai, Dijana Edmundas Katiliai, Nijolė Jurgis Žiūkai; Dalia ir Valentas Dakniai; Stasė ir Stasys Kelerai; Ona Pocienė, Dalija ir Algimantas Liukpetriai (vieša erdvė); Virginija ir Vytautas Liukpetriai (vieša erdvė); Rima Albinas Navickai; Rima Gidas Špakiai; Neringa Mindaugas Navickai; Liucija Šimoliūnaitė ir Stanislovas Praniauskas; Elena Kulšienė, Vida Jonas Veliuliai; Alina Arūnas Daukučiai; Veronika Daukutienė; Vilija Saulius Kranauskai; Irena Antanas Rudzinskai; Inga Saulius Lekai; Svetlana  Milaknienė; Jolanta Arūnas Rimkai; Angelė Laskauskienė, Regina Virgimantas Višniauskai, Vitalijai Abromaitienei.

      Renginio dalyviams šoko Pakruojo ir Klovainių linijinių šokių kolektyvai, o Livetos ir Petro Kazlauskų koncertas sutraukė žiūrovus iš aplinkinių kaimų!

      Sekmadienį – šv. Onos ir Joakimo atlaidai. Po šv. Mišių pasveikintos Onutės – joms įteikti skėčiai, tinkantys ne tik nuo lietaus ar saulės spindulių apsisaugoti, bet ir pasiremti einant.

      Už buvimą kartu, už bendruomenės idėjų ir sumanymų palaikymą, nuoširdžius padėkos žodžius tariame informaciniams rėmėjams – „Šiaulių kraštui“, „Pakruojo kraštui“, „Auksinei varpai“; rėmėjams ir  partneriams - AB „KLOVAINIŲ SKALDA“, UAB „SKALDUVA“, A. NAVICKO ūkiui, UAB „AGROLASMUO“, PAKRUOJO ŪKININKŲ KREDITO UNIJAI, A. Ridiko IĮ „MUKAS“, LAIPUŠKIŲ ŽŪB, R. Andruškevičiaus IĮ "ŠALTINIS“, Pakruojo r. visuomenės sveikatos biurui, Klovainių seniūnijai, kultūros namams, bibliotekai, mokyklai, jaunimo klubui, Klovainių ir Pakruojo linijinių šokių kolektyvams, seniūnijos gyventojams, atvedusiems į renginį savo augintinius, krepšinio varžybų teisėjams ir visam būriui savanorių pagalbininkų, prisidėjusių prie renginio įgyvendinimo.

   

                                      PRISIMINTI 1991-ŲJŲ SAUSIO ĮVYKIAI

        Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. 1991 metais šią dieną įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus, dar ir šiandien daugeliui sukelia slogius prisiminimus ir išspaudžia ašaras. 1991-ųjų įvykiai stipriai palietė visus...

        Klovainių kultūros namuose paminėtos 25-osios sausio įvykių metinės: pagerbti už laisvę žuvusieji, dalintasi prisiminimais, televizoriaus ekrane tyliai bėgo V. Butkaus, A. Ališausko, R. Damulio, A. Girdžiušo, R. Lanko ir kt. fotografų užfiksuotos akimirkos... Karštos arbatos puodelis – lyg tų dienų simbolis – sušildė visų susirinkusiųjų širdis... O prie arbatos labai tiko skanus pyragas, kurį iškepė R. Kirkilienė.

Bibliotekoje buvo parengta dokumentų paroda „Laikas neištrynė prisiminimų...

 

                                           KAUKĖ  UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖMS

           Artėjanti Užgavėnių šventė dažnam užduoda klausimą - kaip lengvai ir paprastai pasidaryti nepakartojamą Užgavėnių kaukę? Šiemet bibliotekoje kultūros darbuotojai vaikus sukvietė į popietę, kurios metu kaukę buvo galima ant kartono nupiešti, iškirpti ir išdailinti linksmomis spalvomis!

Populiariausia kaukė – patrakusio išdaigininko velniūkščio!

Bibliotekos parodų lentynoje išsirikiavo senesnių metų įvairia technika darytos kaukės, šalia jų pritūpė darytos popietės metu.

 

                                                            UŽGAVĖNĖS

         Vasario 9 d. suklego, sušurmuliavo Klovainiai – po pietų gatvėse pasirodė įtartini asmenys su kaukėmis, apsirėdę ryškiais drabužiais, pasipuošę barankų karoliais, grupelėmis sukantys į kiemus ir kaulijantys blynų...

         O vakare prie kultūros namų persirengėliai šoko aplink laužą, vaišinosi karšta arbata ir blynais... Dėl vietos aršiai kovojo Kanapinis su Lašininiu... Lašininiui kovą pralaimėjus, Kanapinis garsiai paskelbė, kad nuo rytojaus bus jo valia, prasidės pasniko ir susilaikymo nuo linksmybių laikotarpis... Liepsnojo laužas ir degė Morė, nusinešdama visas metų negandas...

 

                                 BIBLIOTEKOJE – KŪRYBINĖ VALANDĖLĖ

        Klovainių bibliotekos jaunieji lankytojai dalyvavo kūrybinėje valandėlėje „Aš prieš žalingus įpročius“.

Vaikai (5-10m.) piešė plakatus, kuriuose pavaizdavo, kokius žalingus įpročius mato kasdien – tai rūkymas, alkoholio ir energetinių gėrimų vartojimas. Kovo mėnesį darbeliai bus eksponuojami bibliotekoje.

 

                                                MEILĖS DIENOS POPIETĖ

       Kultūros darbuotojai pakvietė į popietę „Meilės diena su šypsena“. Vaikai, atėję į renginuką, darė šventinius atvirukus, skirtukus kuriuos galėjo padovanoti draugams, šeimos nariams. 

Bibliotekoje parengta darbelių parodėlė.

 

                               PAMINĖTAS LIETUVOS GIMTADIENIS - VASARIO 16

         Šventiniu koncertu paminėta Vasario 16-ji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Patriotines dainas dainavo Klovainių folklorinio ansamblio moterys, grojo Linas Katilius. Buvo skaitomos lietuvių poetų eilės. 

Po koncerto visi dalyviai buvo pavaišinti pyragu ir arbata.

 

                                                PROTMŪŠIS KLOVAINIUOSE

            Klovainių jaunimo klubas vasario mėn. klovainiečius ir svečius pakvietė sudalyvauti protmūšyje. Dalyvauti užsiregistravo 5 komandos: „Kobra‘, „Sukos ratai“, „Jaunimas“, „Nenuoramos“ ir „Versmė‘.

Organizatoriai parengė įdomių klausimų, tad teko gerokai pasukti galveles į juos atsakant...

Daugiausia taškų surinko ir pirma vieta džiaugėsi komanda „Sukos ratai“, antri liko „Versmė“, o trečioji vieta atiteko „Jaunimui“.

 

                                         KLOVAINIŲ KOMANDA BIBLIOMŪŠYJE

            Vasario 17 dieną baigėsi protų mūšis „Bibliomūšis", vykęs sausio – vasario mėnesiais. 2016 metais dalyvauti „Bibliomūšyje" užsiregistravo daugiau kaip 150 komandų. „Bibliomūšyje“ varžėsi ir Klovainių komanda „Nenuoramos“.

Žaidimą sudarė penki etapai, kiekviename etape – trys turai (ture -10 klausimų). Klovainių komanda galutiniame etape užėmė 22 vietą!

  

                                         RAŠYTAS NACIONALINIS DIKTANTAS

              Vasario 27 d.  Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai vėl kvietė visus lietuvių kalbos mylėtojus pasitikrinti kalbos žinias. Diktantą buvo galima rašyti ir bibliotekoje.

Diktanto dalyviai šiemet rašė prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstą, kurį skaitė  LRT radijo žurnalistas Paulius Šironas.

Klovainių bibliotekoje diktantą rašė 4 moterys.

 

                                                      13-ASIS KAZIUKO TURGELIS

              Kovo 4 dieną sušurmuliavo Klovainiai – kas pėsti, kas važiuoti – visi skubėjo į tradicinį Kaziuko turgelį!

Kultūros namų salės vos talpino prekeivius-gražiadarbius ir pirkėjus! Akys raibo nuo gražiausių suvenyrų ir buities prekių, nosys uodė skaniausius pyragų, sausainių ir kitų maisto prekių kvapus...

Gražių žodžių negailėjo Seimo narys V. Gailius, meras S. Gegieckas, mero patarėja E. Kižienė.

             Kaip ir kiekvienais metais buvo parengtos kelios nominacijos. Nominacija „Kruopštus menininkas“ įteikta Algimantui Kapustinskui, „Šauniausia šeimininkė“ – Rasa Sabeckienė, nominacija „Margiausias stalas“ atiteko Linkuvos socialinės globos namų gražiadarbiams, o „Pavasario pranašas“ – Bronislovui Gedminui.

 

                                              POPIETĖ „LAUKIAM ŠV. VELYKŲ“

          Laukiant gražiausios pavasario šventės klovainiečiai pakviesti į tradicinę popietę, kurios metu daryta velykinė kompozicija: įspūdingas siūlų kiaušinis! Kaip ir kiekvienais metais moterims padėjo Dolina Ražauskienė!

Ateinant į renginuką reikėjo atsinešti vilnonių siūlų, klijų, balionų, indų, dekoro detalių (gėlyčių, drugelių, lapelių), o išsinešė nuostabius meno kūrinius!

 

                                                    PAMINĖTA KOVO 11

         Klovainių kultūros namuose paminėta Lietuvos Nepriklausomybės diena. Eiles Lietuvai skaitė Urtė, Ugnė ir Rosita. Fleita grojo Toma, klarnetu – Vytautas, o saksofoną virkdė Karolis.

 

                   PASKAITA –DISKUSIJA „KOVOKIME PRIEŠ ŽALINGUS ĮPROČIUS KARTU“

         Vykdant projektą „IRT kilnojamojo centro įkūrimas Pakruojo Juozo Paukštelio viešojoje bibliotekoje“, Klovainių padalinyje buvo organizuota paskaita-diskusija „Kovokime prieš žalingus įpročius kartu“, lankėsi Pakruojo sav. visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė V. Žuvininkienė.

         Pasak lektorės, tabako ir alkoholio vartojimas tampa itin aktualia problema ir mūsų rajone. Atlikus apklausą paaiškėjo, kad rūkančiųjų skaičius nuolat didėja, o pradedančiųjų rūkyti amžius – jaunėja, jauni žmonės nevengia paragauti alkoholio ir net išbandyti narkotikus... Specialistė demonstravo "rūkantį robotuką", kurio pagalba jaunimas galėjo išvysti, kiek dervų nusėda plaučiuose surūkius cigaretę bei specialius „girtus" akinius, kuriuos užsidėjęs jautiesi lyg apsvaigęs.

 

                              BIBLIOTEKOJE PAMOKĖLĖ „AŠ ESU GERAS DRAUGAS“

         Į biblioteką dažnai užsukantys vaikai pakviesti sudalyvauti tolerancijos pamokėlėje „Aš esu geras draugas“. Renginio metu diskutuota apie draugystę, bendravimą tarp bendraamžių. Vaikai plakate rašė, kodėl jie yra geri draugai.

 

Bibliotekoje – 3D spausdintuvas!

3D spausdinimas – naujas būdas materializuoti idėjas bei galimybė pamatyti gaminį ar objektą gyvai bet kuriame projektavimo etape. 3D spausdinimas gali būti pritaikomas begalėje sričių – architektūroje, pramonėje,  medicinoje, elektronikoje ir t.t. Šios inovatyvios technologijos pagalba daugelis iki šiol ilgai užtrunkančių įvairių daiktų gamybos procesų gali sutrumpėti iki kelių akimirkų. Ne įprastą rašalą, o specialią plastmasę naudojantis spausdintuvas per kelias valandas gali sukurti vienetinį, unikaliai suprojektuotą produktą.

Balandžio – gegužės mėn. su šio spausdintuvo galimybes buvo galima išbandyti bibliotekoje. Tad ir norinčiųjų pažiūrėti, kaip aparatas veikia, pasidaryti nedidelį suvenyrą, tikrai netrūko. Besidomintieji ėjo pavieniui ir grupėmis... Buvo organizuota daug renginukų - „Oho! Bibliotekoj įdomu – ateik ir tu!“, „Mums patinka naujovės“, „Keliauju į biblioteką – ateik ir tu!“, „Bibliotekoj – ne tik žinios, bet ir linksmybės“, „3D spausdintuvas – įdomu ir smagu“. Džiugu, kad naujovės domino ne tik paauglius. Bibliotekon ėjo darželinukai, darbingo amžiaus žmonės ir senjorai...