Renginiai 2018

Paminėta Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų dienai paminėti buvo ruošiamasi iš anksto. Sausio 9 d. buvo karpomi neužmirštuolių žiedeliai ir kuriama kompozicija. Kiekvienas klovainietis turėjo galimybę atėjęs į biblioteką tokį žiedelį pasiimti, parsinešti namo ir pakabinti lange.

Sausio 13 d. vyko akcija „Aš prisimenu, kodėl esu laisvas". Susirinkę kultūros namų kieme kovotojų atminimą pagerbė uždegdami žvakutes, prie atlapo prisegdami neužmirštuolės žiedelį, neužmirštuolių žiedais papuošdami medelį.

/V. G./

Velniukai bibliotekoje

Laukiant Užgavėnių, bibliotekon „sugužėjo" daugybė velniukų: kur bepažvelgsi - lentynos, lubos ir sienos - mirguliavo nuo šių nenuoramų kaukių. Velniukų kaukes spalvino patys mažiausi klovainiečiai – darželio „Kiškiukų" grupės lankytojai. Kaukes darė moksleiviai, Šeimos klubo lankytojai.

O jau įvairumas – pieštos popieriuje, puoštos kailiu, pakulomis, siūlais, darytos pagal maše tecnhniką, klijuotos... Linksmos ir šiurpulį keliančios... Spalvingos ir tamsią nelabojo prigimtį vaizduojančios...

/V.G./

Užgavėnės

Siekdami greičiau žiemą išvaryti ir prisišaukti pavasarį, klovainiečiai rinkosi į Užgavėnių šventę. Sonata trumpai nupasakojo istoriją, kaip buvo ruošiamasi šiai šventei. Paspėliotos mįslės, šokta aplink laužą. Raganaitės lakstė, blynais vaišino... Galiausiai šventės pagrindiniai personažai – Kanapinis ir Lašininis – subūrė po savo komandą pagrindinei kovai. Kiekviena komanda iš visų jėgų stengėsi nutraukti virvę į savo pusę... Kaip ir turi būti - laimėjo labiausiai pavasario laukianti komanda! Po šios kovos sudeginta Morė, visi labai labai garsiai vijo žiemą šaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo"... Tikėkimės, kad žiema tikrai išbėgs, kad nebandys keršyti, kad pavasaris atskubės, papuošdamas žemę žalia spalva.

/V.G./

Švęstas Lietuvos gimtadienis

Lietuvą su gimtadieniu sveikino ir gamta, apdovanodama visus šią dieną saulės spinduliais. O šventė Klovainiuose „Iš širdies į širdį" prasidėjo S. Danielienės įžanginiu žodžiu Lietuvai: priminė, kad mokame iš istorijos gelmės pasiimti tai, ko reikia dabarčiai; kad jeigu būtina, mokame būti atsakingi ir nebijome imtis darbo; nebijome ginti laisvės, kai iškyla pavojus; kad turime drąsos kurti istoriją. Visa tai teikia pagrindą didžiuotis Lietuvos laimėjimais, įkvepia kurti dabartį ir leidžia viltingai žvelgti į ateitį. Susirinkusieji pakviesti į grojančių, šokančių, deklamuojančių, dainuojančių klovainiečių koncertą. Programoje pasirodė: N. Lekas, R. Rimkus, D. Dargis, E. Pupinytė, Klovainių mokyklos pradinukų grupė, linijinių šokių grupė, Klovainių vokalinis ansamblis, Klovainių etnografinis ansamblis, Klovainių instrumentinis ansamblis.

/V.G./

15-tasis Kaziuko turgelis Klovainiuose

Lietuvoje Kaziuko mugė turi gilią istoriją - ji kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų, o laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų dienų mugės Vilniuje. Klovainiai taipogi turi savo Kaziuko turgelio istoriją! Beje, šiemet Kaziukas jubiliejinis – 15-tasis! Ir labai džiugu, kad per tą laikotarpį dalyvavo galybė tautodailininkų, amatininkų, liaudies meistrų, ūkininkų, rajono ir užsienio gražiadarbių, prekiavusių rankų darbo gaminiais, maisto produktais ir t.t. Nuo 2007 m. pradėtos teikti nominacijos. Iki šios dienos įteiktos 33, o pernai seniūnijos dėka Kaziuko širdelėmis apdovanoti visi dalyviai! Tad ir šiemet kviesta aktyviai dalyvauti – pasižvalgyti, pabendrauti, įsigyti parduodamų grožybių, pasmaguriauti, linksmai pasibūti.

Nelaužomos tradicijos – įsteigtos kelios nominacijos. Nominacija „Metų debiutas" apdovanotas Klovainių šeimos klubas; „Skaniausias kermošius" - Janina Vareikienė; „Liaudies medicinos asas" – Irena Juozapaitienė, o nominaciją „Pavasario šaukliai" gavo Rozalimo vid. m-klos jaunieji prekybininkai, mat po salę šurmuliavo pasidabinę linksmomis kaukėmis, taip šaukdami pavasarį ir atkreipdami visų dalyvių dėmesį!

Viena Kaziuko turgelio dalyvė sulaukė itin svarbaus, išskirtinio apdovanojimo – tautodailininkė Ramutė Prikockienė apdovanota sidabro ženkleliu „Atkurtai Lietuvai – 100". Apdovanojimą skyrė Seimo istorinės atminties komisija.

/V.G./

Kovo 11-oji Lietuvos Nepriklausomybės diena

Minint Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Klovainiuose St. Ylos komediją „Aš nenoriu Jurgio" rodė Plaučiškių sk. dramos mėgėjų kolektyvas.

/V.G./

Edukaciniai užsiėmimai sausio – kovo mėnesiais

Susivieniję bendrai veiklai Klovainių šeimos klubas, biblioteka, kultūros namai kiekvieną savaitę kviečia klovainiečius bei seniūnijos gyventojus atrasti save kuriant.

Sausio mėnesį darytos sagės - neužmirštuolių žiedeliai. Karpyti melsvi neužmirštuolių žiedai, įsijungiant į akciją „Aš prisimenu, kodėl esu laisvas". Darytos įvairios sagės iš filco – pelėdos, varnytės, kačiukai, šuniukai. Kailiu dekoruoti buteliai, iš siūlų pintos mandalos.

Vasario mėnesį įsijungta į akciją Kojinytės „Lietuvai 100 – sveikas, mažyli", darytos Užgavėnių kaukės, sagės – „Meškiukas su širdele", adatinės.

Kovo mėnesį sudalyvauta Kaziuko turgelyje, aplankytas Klovainių kraštotyros muziejus. Laukiant šv. Velykų darytos velykinės dekoracijos iš kiaušinių lukštų, kurti velykiniai atvirukai, mokytasi sulankstyti servetėles stalo papuošimui, organizuota velykinė popietė.

/V.G./

Protmūšis „Kalba gimtoji lūposna įdėta"

„Gimtoji kalba –tai žmogaus garbė", „Kalba yra meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas" - teigė Mikalojus Daukša; „Kalba yra didis, tautos statytas paminklas" rašė Jonas Jablonskis. Kalba reikalinga kiekvieną dieną – kalbamės su šeimos nariais, kaimynais, skaitom knygas, laikraščius, rašom laiškus.

Mūsų kalba skambi, turtinga patarlėmis, prasminga poetų kūryboje. Tad protmūšyje „Kalba gimtoji lūposna įdėta" keturios komandos - „Šypsenėlės", „Klaustukai", „Čiosės" bei „Dručkiai" - varžėsi tarpusavyje prisimindami mūsų žymiausius poetus, spėdami mįsles, naršydamos po turtingą patarlių archyvą, įvardindamos sparnuotus frazeologizmus.

Geriausiai sekėsi patirties protmūšiuose nestokojusiems „Dručkiams". Visi dalyviai apdovanoti padėkomis, įteiktos kelios linksmos nominacijos. Komandos apdovanotos bendruomenės įsteigtais prizais!

/V.G./

Akcija „Darom' 2018"

Kaip ir kiekvieną pavasarį, klovainiečiai pakviesti į visuotinę aplinkos švarinimo akciją „Darom". Akcijos metu rinktos šiukšlės karjerų pakrantėse, sutvarkyta salelė, sutvirtinta krepšinio aikštelės tvora. Nuoširdžiausią ačiū tariame žmonėms, nepagailėjusiems gero pusdienio, kad Klovainiai būtų švarūs ir gražūs: Paulinai Dargužaitei, Rosvitai Rusakevičiūtei, Augustui Dargužui, Mantui Jutinskui, Donatui Dargiui, Janinai Sabaliauskienei, Mindaugui, Jolantai, Antanuis Gasčiūnams, Virga Kaminskienei, Ramunei Šumskienei, Ramintai Valinčiūtei, Rolandui Grigaravičiui, Edverdui Navickui, Sergiejui Sidaugai, Pauliui, Vidai, Jūrui Grigaliūnams.

Ačiū sakome ir tiems žmonėms, kurių dėka kiekvieną dieną miestelyje surenkamos šiukšlės, pjaunama žolė, tvarkomi Klovainių kampeliai!