Renginiai 2018

 

Paminėta Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų dienai paminėti buvo ruošiamasi iš anksto. Sausio 9 d. buvo karpomi neužmirštuolių žiedeliai ir kuriama kompozicija. Kiekvienas klovainietis turėjo galimybę atėjęs į biblioteką tokį žiedelį pasiimti, parsinešti namo ir pakabinti lange.

Sausio 13 d. vyko akcija „Aš prisimenu, kodėl esu laisvas". Susirinkę kultūros namų kieme kovotojų atminimą pagerbė uždegdami žvakutes, prie atlapo prisegdami neužmirštuolės žiedelį, neužmirštuolių žiedais papuošdami medelį.

/V. G./

Velniukai bibliotekoje

Laukiant Užgavėnių, bibliotekon „sugužėjo" daugybė velniukų: kur bepažvelgsi - lentynos, lubos ir sienos - mirguliavo nuo šių nenuoramų kaukių. Velniukų kaukes spalvino patys mažiausi klovainiečiai – darželio „Kiškiukų" grupės lankytojai. Kaukes darė moksleiviai, Šeimos klubo lankytojai.

O jau įvairumas – pieštos popieriuje, puoštos kailiu, pakulomis, siūlais, darytos pagal maše tecnhniką, klijuotos... Linksmos ir šiurpulį keliančios... Spalvingos ir tamsią nelabojo prigimtį vaizduojančios...

/V.G./

Užgavėnės

Siekdami greičiau žiemą išvaryti ir prisišaukti pavasarį, klovainiečiai rinkosi į Užgavėnių šventę. Sonata trumpai nupasakojo istoriją, kaip buvo ruošiamasi šiai šventei. Paspėliotos mįslės, šokta aplink laužą. Raganaitės lakstė, blynais vaišino... Galiausiai šventės pagrindiniai personažai – Kanapinis ir Lašininis – subūrė po savo komandą pagrindinei kovai. Kiekviena komanda iš visų jėgų stengėsi nutraukti virvę į savo pusę... Kaip ir turi būti - laimėjo labiausiai pavasario laukianti komanda! Po šios kovos sudeginta Morė, visi labai labai garsiai vijo žiemą šaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo"... Tikėkimės, kad žiema tikrai išbėgs, kad nebandys keršyti, kad pavasaris atskubės, papuošdamas žemę žalia spalva.

/V.G./

Švęstas Lietuvos gimtadienis

Lietuvą su gimtadieniu sveikino ir gamta, apdovanodama visus šią dieną saulės spinduliais. O šventė Klovainiuose „Iš širdies į širdį" prasidėjo S. Danielienės įžanginiu žodžiu Lietuvai: priminė, kad mokame iš istorijos gelmės pasiimti tai, ko reikia dabarčiai; kad jeigu būtina, mokame būti atsakingi ir nebijome imtis darbo; nebijome ginti laisvės, kai iškyla pavojus; kad turime drąsos kurti istoriją. Visa tai teikia pagrindą didžiuotis Lietuvos laimėjimais, įkvepia kurti dabartį ir leidžia viltingai žvelgti į ateitį. Susirinkusieji pakviesti į grojančių, šokančių, deklamuojančių, dainuojančių klovainiečių koncertą. Programoje pasirodė: N. Lekas, R. Rimkus, D. Dargis, E. Pupinytė, Klovainių mokyklos pradinukų grupė, linijinių šokių grupė, Klovainių vokalinis ansamblis, Klovainių etnografinis ansamblis, Klovainių instrumentinis ansamblis.

/V.G./

15-tasis Kaziuko turgelis Klovainiuose

Lietuvoje Kaziuko mugė turi gilią istoriją - ji kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų, o laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų dienų mugės Vilniuje. Klovainiai taipogi turi savo Kaziuko turgelio istoriją! Beje, šiemet Kaziukas jubiliejinis – 15-tasis! Ir labai džiugu, kad per tą laikotarpį dalyvavo galybė tautodailininkų, amatininkų, liaudies meistrų, ūkininkų, rajono ir užsienio gražiadarbių, prekiavusių rankų darbo gaminiais, maisto produktais ir t.t. Nuo 2007 m. pradėtos teikti nominacijos. Iki šios dienos įteiktos 33, o pernai seniūnijos dėka Kaziuko širdelėmis apdovanoti visi dalyviai! Tad ir šiemet kviesta aktyviai dalyvauti – pasižvalgyti, pabendrauti, įsigyti parduodamų grožybių, pasmaguriauti, linksmai pasibūti.

Nelaužomos tradicijos – įsteigtos kelios nominacijos. Nominacija „Metų debiutas" apdovanotas Klovainių šeimos klubas; „Skaniausias kermošius" - Janina Vareikienė; „Liaudies medicinos asas" – Irena Juozapaitienė, o nominaciją „Pavasario šaukliai" gavo Rozalimo vid. m-klos jaunieji prekybininkai, mat po salę šurmuliavo pasidabinę linksmomis kaukėmis, taip šaukdami pavasarį ir atkreipdami visų dalyvių dėmesį!

Viena Kaziuko turgelio dalyvė sulaukė itin svarbaus, išskirtinio apdovanojimo – tautodailininkė Ramutė Prikockienė apdovanota sidabro ženkleliu „Atkurtai Lietuvai – 100". Apdovanojimą skyrė Seimo istorinės atminties komisija.

/V.G./

Kovo 11-oji Lietuvos Nepriklausomybės diena

Minint Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Klovainiuose St. Ylos komediją „Aš nenoriu Jurgio" rodė Plaučiškių sk. dramos mėgėjų kolektyvas.

/V.G./

Edukaciniai užsiėmimai sausio – kovo mėnesiais

Susivieniję bendrai veiklai Klovainių šeimos klubas, biblioteka, kultūros namai kiekvieną savaitę kviečia klovainiečius bei seniūnijos gyventojus atrasti save kuriant.

Sausio mėnesį darytos sagės - neužmirštuolių žiedeliai. Karpyti melsvi neužmirštuolių žiedai, įsijungiant į akciją „Aš prisimenu, kodėl esu laisvas". Darytos įvairios sagės iš filco – pelėdos, varnytės, kačiukai, šuniukai. Kailiu dekoruoti buteliai, iš siūlų pintos mandalos.

Vasario mėnesį įsijungta į akciją Kojinytės „Lietuvai 100 – sveikas, mažyli", darytos Užgavėnių kaukės, sagės – „Meškiukas su širdele", adatinės.

Kovo mėnesį sudalyvauta Kaziuko turgelyje, aplankytas Klovainių kraštotyros muziejus. Laukiant šv. Velykų darytos velykinės dekoracijos iš kiaušinių lukštų, kurti velykiniai atvirukai, mokytasi sulankstyti servetėles stalo papuošimui, organizuota velykinė popietė.

/V.G./

Protmūšis „Kalba gimtoji lūposna įdėta"

„Gimtoji kalba –tai žmogaus garbė", „Kalba yra meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas" - teigė Mikalojus Daukša; „Kalba yra didis, tautos statytas paminklas" rašė Jonas Jablonskis. Kalba reikalinga kiekvieną dieną – kalbamės su šeimos nariais, kaimynais, skaitom knygas, laikraščius, rašom laiškus.

Mūsų kalba skambi, turtinga patarlėmis, prasminga poetų kūryboje. Tad protmūšyje „Kalba gimtoji lūposna įdėta" keturios komandos - „Šypsenėlės", „Klaustukai", „Čiosės" bei „Dručkiai" - varžėsi tarpusavyje prisimindami mūsų žymiausius poetus, spėdami mįsles, naršydamos po turtingą patarlių archyvą, įvardindamos sparnuotus frazeologizmus.

Geriausiai sekėsi patirties protmūšiuose nestokojusiems „Dručkiams". Visi dalyviai apdovanoti padėkomis, įteiktos kelios linksmos nominacijos. Komandos apdovanotos bendruomenės įsteigtais prizais!

/V.G./

Akcija „Darom' 2018"

Kaip ir kiekvieną pavasarį, klovainiečiai pakviesti į visuotinę aplinkos švarinimo akciją „Darom". Akcijos metu rinktos šiukšlės karjerų pakrantėse, sutvarkyta salelė, sutvirtinta krepšinio aikštelės tvora. Nuoširdžiausią ačiū tariame žmonėms, nepagailėjusiems gero pusdienio, kad Klovainiai būtų švarūs ir gražūs: Paulinai Dargužaitei, Rosvitai Rusakevičiūtei, Augustui Dargužui, Mantui Jutinskui, Donatui Dargiui, Janinai Sabaliauskienei, Mindaugui, Jolantai, Antanuis Gasčiūnams, Virga Kaminskienei, Ramunei Šumskienei, Ramintai Valinčiūtei, Rolandui Grigaravičiui, Edverdui Navickui, Sergiejui Sidaugai, Pauliui, Vidai, Jūrui Grigaliūnams.

Ačiū sakome ir tiems žmonėms, kurių dėka kiekvieną dieną miestelyje surenkamos šiukšlės, pjaunama žolė, tvarkomi Klovainių kampeliai!

 

 

PAMINĖTA VAIKŲ GYNIMO DIENA

Tavo vaikiškas, mažas pasaulis

Dar apgaubtas stebuklų skraiste,

Ir veidukas dar švyti kaip saulė,

Kai miegodamas šypsais sapne.

Tu tyra ir trapi asmenybė

Dar nei melo, klastos nežinai...

Tavo vaikiškas mažas pasaulis

Tegul būna ilgai, dar ilgai....

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena švenčiama birželio 1-ąją. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

Vaikai - didžiausias turtas, o jų šypsenos sušildo ir suteikia mums sparnus. Smagu drauge nors trumpam nusikelti mintimis į vaikystę, su jais kartu žaisti, juokauti, nuveikti smagių užsiėmimų.

Klovainių kultūros namuose praūžė labai linksma ir daug šypsenų bei gerų emocijų dovanojusi  saulėta popietė vaikučiams. Klovainių biblioteka ir Klovainių šeimos klubas vaikams parengė dvi užduotis. Pirmoji užduotis vaikams itin patiko. Vaikai suko mįslių ratą, kuris buvo pagamintas iš seno verpimo ratelio. Teisingai įminę mįslę, gavo po prizą. Antroji užduotis - kūrybinė. Vaikai meistravo įvairiaspalvius vėjo malūnėlius, jais džiaugėsi ir demonstravo kaip sukasi vasaros vėjeliui pučiant.

Vaikai tikrai puikiai žino, koks yra didžiausias ir seniausias Klovainių miestelio simbolis. Visi choru sušuko, jog tai Klovainių miestelio ąžuolas. Vaikučiai ir sutrikusio intelekto jaunuolių centro „Viltis“ lankytojai buvo pakviesti  Lietuvos šimtmečio proga kreidelėmis nupiešti Klovainių ąžuolą. Nupieštų ąžuolų buvo visas miškas!

Palinkėję augti ir būti stipriais, kaip Klovainių ąžuolas, vaikai su vėjo malūnėliais rankose, gaudydami vėją išgužėjo pasitikti vasaros....

                                                                                                                                     Raminta

 

                                          GEDULO IR VILTIES DIENOS MINĖJIMAS      

Birželio 17 d. klovainiečiai minėjo Gedulo ir Vilties dieną – protu nesuvokiamą sovietų ir vietinių komunistų masinį žmonių trėmimą, kurį liudija likę gyvi ir grįžę  tėvynėn tos tragedijos, tų siaubingų įvykių liudytojai. Po Šv. Mišių Klovainių Šv. Trejybės bažnyčioje renginys persikėlė į bažnyčios šventorių prie paminklo tremtiniams, kur Tylos minute buvo pagerbti tremtiniai, atgulę Sibiro platybėse ir tėvynės žemėje. Prie paminklo pamerkta ir gimtinės pievų žiedų puokštė bei uždegtos vilties liepsnelės tremtiniams atminti. Minėjimą, mintimis apie Gedulo ir vilties dienos prasmę bei viltimis, jog jaunoji karta perims ir išsaugos skaudžios praeities įvykių prisiminimus ir perduos ateities kartoms karčią istorinę patirtį, pradėjo Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus vadovė Sonata Danielienė. Koncerto pradžioje eiles apie tėvynės ilgesį ir skaudžią tremtinio dalią perskaitė buvusių tremtinių dukra, klovainietė Stasė Čepaitienė. Dainomis apie tremtį ir gimtąjį kraštą susirinkusius dalyvius graudino Klovainių skyriaus mėgėjų meno kolektyvai: etnografinis ansamblis (vadovė Rita Kirkilienė) ir vokalinis ansamblis (vadovas Gintas Gvazdauskas). Gedulo ir vilties dienos minėjimą organizavo Pakruojo kultūros centro Klovainių skyrius, kuriam talkino parapijos klebonas ir miestelio biblioteka.

Sonata

ŽYGIS PĖSTUTE

Vasara – puikus laikas maloniai praleisti savaitgalį draugų ar bendraminčių kompanijoje, pailsėti nuo savaitės darbų, pamiršti rūpesčius. Klovainių bendruomenė, įgyvendindama projektą „Aš noriu būti saugus“, visus norinčius pakvietė  į žygį pėstute po savo miestelio apylinkes. Amžiuje, kai bėgama, skubama, kai nebeįsivaizduojama diena be automobilio, buvo puiki proga ne tik aplankyti miestelio įžymybes, bet ir prisiminti kelių eismo taisykles!

Nemažas būrys dalyvių susirinko miestelio centre - seniūnijos kieme, tuomet patraukėme pagrindine gatve link buvusio vandens malūno, kur pastatyta pavėsinė. Gražioje aplinkoje sustojome, sudalyvavome viktorinoje apie saugų eismą. Teisingai atsakiusieji išsitraukė po kuklią dovanėlę. Po trumpo stabtelėjimo pasukome link parkelio su šv. Onos skulptūra (Klovainiai nuo seno garsūs šv. Onos atlaidais). Skulptūroje įamžinti ir svarbiausi miestelio įvykiai, Angelas sargas.

Kaip galima neaplankyti ir neapkabinti senolio ąžuolo, skaičiuojančio šešis šimtus metų? Tad nuskubėta tai padaryti! Iš ąžuolo pasisėmę tvirtybės, patraukėme toliau - sustojome ties miestelio ribą žyminčiu didžiuliu akmeniu. Pro jį pasukome link vadinamųjų karjerų, atsiradusių iškasus skaldos klodus. Ėjusiųjų žingsniai sulėtėjo, tačiau azartas ir gera nuotaika – ne! Neilgai trukus pasiekėme galutinę sustojimo vietą. Nuo pečių nuimtos kuprinės, ištrauktos vaišės – sausainukai, meduoliukai, arbata! Kojos pailsintos pabraidžius skaidriame karjerų vandenyje. Kas nepabijojo, galėjo paplaukioti valtimi - vietinis žvejys padarė staigmeną!

Pailsėjus, pasižvalgius nuo vadinamo „skalyno kalno“ (toje vietoje buvo pirmoji skaldos gamykla), pro žalią krūmokšnių skraistę pasukta namų link...

Bendruomenės aktyvas dėkoja partneriams: Klovainių šeimos klubui, bibliotekai.

                                                                                                                                                          V.G.