Renginiai 2018

 

 

Paminėta Laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų dienai paminėti buvo ruošiamasi iš anksto. Sausio 9 d. buvo karpomi neužmirštuolių žiedeliai ir kuriama kompozicija. Kiekvienas klovainietis turėjo galimybę atėjęs į biblioteką tokį žiedelį pasiimti, parsinešti namo ir pakabinti lange.

Sausio 13 d. vyko akcija „Aš prisimenu, kodėl esu laisvas". Susirinkę kultūros namų kieme kovotojų atminimą pagerbė uždegdami žvakutes, prie atlapo prisegdami neužmirštuolės žiedelį, neužmirštuolių žiedais papuošdami medelį.

/V. G./

Velniukai bibliotekoje

Laukiant Užgavėnių, bibliotekon „sugužėjo" daugybė velniukų: kur bepažvelgsi - lentynos, lubos ir sienos - mirguliavo nuo šių nenuoramų kaukių. Velniukų kaukes spalvino patys mažiausi klovainiečiai – darželio „Kiškiukų" grupės lankytojai. Kaukes darė moksleiviai, Šeimos klubo lankytojai.

O jau įvairumas – pieštos popieriuje, puoštos kailiu, pakulomis, siūlais, darytos pagal maše tecnhniką, klijuotos... Linksmos ir šiurpulį keliančios... Spalvingos ir tamsią nelabojo prigimtį vaizduojančios...

/V.G./

Užgavėnės

Siekdami greičiau žiemą išvaryti ir prisišaukti pavasarį, klovainiečiai rinkosi į Užgavėnių šventę. Sonata trumpai nupasakojo istoriją, kaip buvo ruošiamasi šiai šventei. Paspėliotos mįslės, šokta aplink laužą. Raganaitės lakstė, blynais vaišino... Galiausiai šventės pagrindiniai personažai – Kanapinis ir Lašininis – subūrė po savo komandą pagrindinei kovai. Kiekviena komanda iš visų jėgų stengėsi nutraukti virvę į savo pusę... Kaip ir turi būti - laimėjo labiausiai pavasario laukianti komanda! Po šios kovos sudeginta Morė, visi labai labai garsiai vijo žiemą šaukdami „Žiema, žiema, bėk iš kiemo"... Tikėkimės, kad žiema tikrai išbėgs, kad nebandys keršyti, kad pavasaris atskubės, papuošdamas žemę žalia spalva.

/V.G./

Švęstas Lietuvos gimtadienis

Lietuvą su gimtadieniu sveikino ir gamta, apdovanodama visus šią dieną saulės spinduliais. O šventė Klovainiuose „Iš širdies į širdį" prasidėjo S. Danielienės įžanginiu žodžiu Lietuvai: priminė, kad mokame iš istorijos gelmės pasiimti tai, ko reikia dabarčiai; kad jeigu būtina, mokame būti atsakingi ir nebijome imtis darbo; nebijome ginti laisvės, kai iškyla pavojus; kad turime drąsos kurti istoriją. Visa tai teikia pagrindą didžiuotis Lietuvos laimėjimais, įkvepia kurti dabartį ir leidžia viltingai žvelgti į ateitį. Susirinkusieji pakviesti į grojančių, šokančių, deklamuojančių, dainuojančių klovainiečių koncertą. Programoje pasirodė: N. Lekas, R. Rimkus, D. Dargis, E. Pupinytė, Klovainių mokyklos pradinukų grupė, linijinių šokių grupė, Klovainių vokalinis ansamblis, Klovainių etnografinis ansamblis, Klovainių instrumentinis ansamblis.

/V.G./

15-tasis Kaziuko turgelis Klovainiuose

Lietuvoje Kaziuko mugė turi gilią istoriją - ji kilusi iš šventojo karalaičio Kazimiero pagerbimo procesijų, rengiamų nuo 1604 metų, o laikui bėgant bažnytinę šventę lydinti prekyba išaugo iki spalvingos trijų dienų mugės Vilniuje. Klovainiai taipogi turi savo Kaziuko turgelio istoriją! Beje, šiemet Kaziukas jubiliejinis – 15-tasis! Ir labai džiugu, kad per tą laikotarpį dalyvavo galybė tautodailininkų, amatininkų, liaudies meistrų, ūkininkų, rajono ir užsienio gražiadarbių, prekiavusių rankų darbo gaminiais, maisto produktais ir t.t. Nuo 2007 m. pradėtos teikti nominacijos. Iki šios dienos įteiktos 33, o pernai seniūnijos dėka Kaziuko širdelėmis apdovanoti visi dalyviai! Tad ir šiemet kviesta aktyviai dalyvauti – pasižvalgyti, pabendrauti, įsigyti parduodamų grožybių, pasmaguriauti, linksmai pasibūti.

Nelaužomos tradicijos – įsteigtos kelios nominacijos. Nominacija „Metų debiutas" apdovanotas Klovainių šeimos klubas; „Skaniausias kermošius" - Janina Vareikienė; „Liaudies medicinos asas" – Irena Juozapaitienė, o nominaciją „Pavasario šaukliai" gavo Rozalimo vid. m-klos jaunieji prekybininkai, mat po salę šurmuliavo pasidabinę linksmomis kaukėmis, taip šaukdami pavasarį ir atkreipdami visų dalyvių dėmesį!

Viena Kaziuko turgelio dalyvė sulaukė itin svarbaus, išskirtinio apdovanojimo – tautodailininkė Ramutė Prikockienė apdovanota sidabro ženkleliu „Atkurtai Lietuvai – 100". Apdovanojimą skyrė Seimo istorinės atminties komisija.

/V.G./

Kovo 11-oji Lietuvos Nepriklausomybės diena

Minint Lietuvos Nepriklausomybės dieną, Klovainiuose St. Ylos komediją „Aš nenoriu Jurgio" rodė Plaučiškių sk. dramos mėgėjų kolektyvas.

/V.G./

Edukaciniai užsiėmimai sausio – kovo mėnesiais

Susivieniję bendrai veiklai Klovainių šeimos klubas, biblioteka, kultūros namai kiekvieną savaitę kviečia klovainiečius bei seniūnijos gyventojus atrasti save kuriant.

Sausio mėnesį darytos sagės - neužmirštuolių žiedeliai. Karpyti melsvi neužmirštuolių žiedai, įsijungiant į akciją „Aš prisimenu, kodėl esu laisvas". Darytos įvairios sagės iš filco – pelėdos, varnytės, kačiukai, šuniukai. Kailiu dekoruoti buteliai, iš siūlų pintos mandalos.

Vasario mėnesį įsijungta į akciją Kojinytės „Lietuvai 100 – sveikas, mažyli", darytos Užgavėnių kaukės, sagės – „Meškiukas su širdele", adatinės.

Kovo mėnesį sudalyvauta Kaziuko turgelyje, aplankytas Klovainių kraštotyros muziejus. Laukiant šv. Velykų darytos velykinės dekoracijos iš kiaušinių lukštų, kurti velykiniai atvirukai, mokytasi sulankstyti servetėles stalo papuošimui, organizuota velykinė popietė.

/V.G./

Protmūšis „Kalba gimtoji lūposna įdėta"

„Gimtoji kalba –tai žmogaus garbė", „Kalba yra meilės ryšys, vienybės motina, pilietiškumo tėvas, valstybės sargas" - teigė Mikalojus Daukša; „Kalba yra didis, tautos statytas paminklas" rašė Jonas Jablonskis. Kalba reikalinga kiekvieną dieną – kalbamės su šeimos nariais, kaimynais, skaitom knygas, laikraščius, rašom laiškus.

Mūsų kalba skambi, turtinga patarlėmis, prasminga poetų kūryboje. Tad protmūšyje „Kalba gimtoji lūposna įdėta" keturios komandos - „Šypsenėlės", „Klaustukai", „Čiosės" bei „Dručkiai" - varžėsi tarpusavyje prisimindami mūsų žymiausius poetus, spėdami mįsles, naršydamos po turtingą patarlių archyvą, įvardindamos sparnuotus frazeologizmus.

Geriausiai sekėsi patirties protmūšiuose nestokojusiems „Dručkiams". Visi dalyviai apdovanoti padėkomis, įteiktos kelios linksmos nominacijos. Komandos apdovanotos bendruomenės įsteigtais prizais!

/V.G./

Akcija „Darom' 2018"

Kaip ir kiekvieną pavasarį, klovainiečiai pakviesti į visuotinę aplinkos švarinimo akciją „Darom". Akcijos metu rinktos šiukšlės karjerų pakrantėse, sutvarkyta salelė, sutvirtinta krepšinio aikštelės tvora. Nuoširdžiausią ačiū tariame žmonėms, nepagailėjusiems gero pusdienio, kad Klovainiai būtų švarūs ir gražūs: Paulinai Dargužaitei, Rosvitai Rusakevičiūtei, Augustui Dargužui, Mantui Jutinskui, Donatui Dargiui, Janinai Sabaliauskienei, Mindaugui, Jolantai, Antanuis Gasčiūnams, Virga Kaminskienei, Ramunei Šumskienei, Ramintai Valinčiūtei, Rolandui Grigaravičiui, Edverdui Navickui, Sergiejui Sidaugai, Pauliui, Vidai, Jūrui Grigaliūnams.

Ačiū sakome ir tiems žmonėms, kurių dėka kiekvieną dieną miestelyje surenkamos šiukšlės, pjaunama žolė, tvarkomi Klovainių kampeliai!

 

 

PAMINĖTA VAIKŲ GYNIMO DIENA

Tavo vaikiškas, mažas pasaulis

Dar apgaubtas stebuklų skraiste,

Ir veidukas dar švyti kaip saulė,

Kai miegodamas šypsais sapne.

Tu tyra ir trapi asmenybė

Dar nei melo, klastos nežinai...

Tavo vaikiškas mažas pasaulis

Tegul būna ilgai, dar ilgai....

 

Tarptautinė vaikų gynimo diena švenčiama birželio 1-ąją. Ši diena – tai priminimas visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę.

Vaikai - didžiausias turtas, o jų šypsenos sušildo ir suteikia mums sparnus. Smagu drauge nors trumpam nusikelti mintimis į vaikystę, su jais kartu žaisti, juokauti, nuveikti smagių užsiėmimų.

Klovainių kultūros namuose praūžė labai linksma ir daug šypsenų bei gerų emocijų dovanojusi  saulėta popietė vaikučiams. Klovainių biblioteka ir Klovainių šeimos klubas vaikams parengė dvi užduotis. Pirmoji užduotis vaikams itin patiko. Vaikai suko mįslių ratą, kuris buvo pagamintas iš seno verpimo ratelio. Teisingai įminę mįslę, gavo po prizą. Antroji užduotis - kūrybinė. Vaikai meistravo įvairiaspalvius vėjo malūnėlius, jais džiaugėsi ir demonstravo kaip sukasi vasaros vėjeliui pučiant.

Vaikai tikrai puikiai žino, koks yra didžiausias ir seniausias Klovainių miestelio simbolis. Visi choru sušuko, jog tai Klovainių miestelio ąžuolas. Vaikučiai ir sutrikusio intelekto jaunuolių centro „Viltis“ lankytojai buvo pakviesti  Lietuvos šimtmečio proga kreidelėmis nupiešti Klovainių ąžuolą. Nupieštų ąžuolų buvo visas miškas!

Palinkėję augti ir būti stipriais, kaip Klovainių ąžuolas, vaikai su vėjo malūnėliais rankose, gaudydami vėją išgužėjo pasitikti vasaros....

                                                                                                                                     Raminta

 

                                          GEDULO IR VILTIES DIENOS MINĖJIMAS      

Birželio 17 d. klovainiečiai minėjo Gedulo ir Vilties dieną – protu nesuvokiamą sovietų ir vietinių komunistų masinį žmonių trėmimą, kurį liudija likę gyvi ir grįžę  tėvynėn tos tragedijos, tų siaubingų įvykių liudytojai. Po Šv. Mišių Klovainių Šv. Trejybės bažnyčioje renginys persikėlė į bažnyčios šventorių prie paminklo tremtiniams, kur Tylos minute buvo pagerbti tremtiniai, atgulę Sibiro platybėse ir tėvynės žemėje. Prie paminklo pamerkta ir gimtinės pievų žiedų puokštė bei uždegtos vilties liepsnelės tremtiniams atminti. Minėjimą, mintimis apie Gedulo ir vilties dienos prasmę bei viltimis, jog jaunoji karta perims ir išsaugos skaudžios praeities įvykių prisiminimus ir perduos ateities kartoms karčią istorinę patirtį, pradėjo Pakruojo kultūros centro Klovainių skyriaus vadovė Sonata Danielienė. Koncerto pradžioje eiles apie tėvynės ilgesį ir skaudžią tremtinio dalią perskaitė buvusių tremtinių dukra, klovainietė Stasė Čepaitienė. Dainomis apie tremtį ir gimtąjį kraštą susirinkusius dalyvius graudino Klovainių skyriaus mėgėjų meno kolektyvai: etnografinis ansamblis (vadovė Rita Kirkilienė) ir vokalinis ansamblis (vadovas Gintas Gvazdauskas). Gedulo ir vilties dienos minėjimą organizavo Pakruojo kultūros centro Klovainių skyrius, kuriam talkino parapijos klebonas ir miestelio biblioteka.

Sonata

ŽYGIS PĖSTUTE

Vasara – puikus laikas maloniai praleisti savaitgalį draugų ar bendraminčių kompanijoje, pailsėti nuo savaitės darbų, pamiršti rūpesčius. Klovainių bendruomenė, įgyvendindama projektą „Aš noriu būti saugus“, visus norinčius pakvietė  į žygį pėstute po savo miestelio apylinkes. Amžiuje, kai bėgama, skubama, kai nebeįsivaizduojama diena be automobilio, buvo puiki proga ne tik aplankyti miestelio įžymybes, bet ir prisiminti kelių eismo taisykles!

Nemažas būrys dalyvių susirinko miestelio centre - seniūnijos kieme, tuomet patraukėme pagrindine gatve link buvusio vandens malūno, kur pastatyta pavėsinė. Gražioje aplinkoje sustojome, sudalyvavome viktorinoje apie saugų eismą. Teisingai atsakiusieji išsitraukė po kuklią dovanėlę. Po trumpo stabtelėjimo pasukome link parkelio su šv. Onos skulptūra (Klovainiai nuo seno garsūs šv. Onos atlaidais). Skulptūroje įamžinti ir svarbiausi miestelio įvykiai, Angelas sargas.

Kaip galima neaplankyti ir neapkabinti senolio ąžuolo, skaičiuojančio šešis šimtus metų? Tad nuskubėta tai padaryti! Iš ąžuolo pasisėmę tvirtybės, patraukėme toliau - sustojome ties miestelio ribą žyminčiu didžiuliu akmeniu. Pro jį pasukome link vadinamųjų karjerų, atsiradusių iškasus skaldos klodus. Ėjusiųjų žingsniai sulėtėjo, tačiau azartas ir gera nuotaika – ne! Neilgai trukus pasiekėme galutinę sustojimo vietą. Nuo pečių nuimtos kuprinės, ištrauktos vaišės – sausainukai, meduoliukai, arbata! Kojos pailsintos pabraidžius skaidriame karjerų vandenyje. Kas nepabijojo, galėjo paplaukioti valtimi - vietinis žvejys padarė staigmeną!

Pailsėjus, pasižvalgius nuo vadinamo „skalyno kalno“ (toje vietoje buvo pirmoji skaldos gamykla), pro žalią krūmokšnių skraistę pasukta namų link...

Bendruomenės aktyvas dėkoja partneriams: Klovainių šeimos klubui, bibliotekai.

                                                                                                                                                          V.G. 

 

Mindaugo karūnavimo dienos paminėjimas 

Liepos 6-ąją minint Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną, klovainiečiai laikėsi tradicijos ir kartu su viso pasaulio lietuviais giedojo Tautišką giesmę.

Žmonės šventėn rinkosi nešini trispalvėmis, gėlių žiedais, pasipuošę tautine atributika. Šventinė nuotaika ir skrabalų garsai pasitiko visus ateinančius! Skrabalininkas Egidijus Impolis negailėjo jėgų, demonstruodamas skrabalų galimybes, tad susirinkusiųjų kojos pačios kilojosi, smagu buvo šokti aplink miestelio simbolį – ąžuolą. Smagu linguoti ir pritarti muzikantui, dainuojant gerai žinomas dainas. Klovainių šeimos klubas ir biblioteka parengė siurprizą mažiesiems renginio dalyviams – dovanojo vėjo malūnėlius. Kartu su pasaulio lietuviais sugiedota tautinė giesmė. Bet ir po to susirinkusieji neskubėjo namo, dainavo, bendravo.

 V.G

.

Oninės - miestelio tradicinė šventė

Liepos pabaigoje Klovainiuose gražiausia vasaros šventė – Oninės. Ryte miestelio gatvėmis  pralėkė KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės savanoriai bei bendruomenės atstovai, kviesdami į tradicinę šventę.

Pirmoji šventės dalis vyko poilsio zonoje Daugyvenės pakrantėje. Čia daug erdvės įvairioms aktyvioms pramogoms.

Vidurdienį – oficialus šventės atidarymas. Vedančiosios – Ramunė Šumskienė ir Raminta Valinčiūtė trumpai supažindino su renginio programa. Sveikinimo žodžius tarė seniūnas Dainius Poškus, vicemeras Jonas Juozapaitis, mero pavaduotoja Rūta Sausienė. Muzikinį numerį dovanojo Marija Kacilevičiūtė ir Linas Katilius. Sonata Danielienė pristatė renginio naujoves – šimtmečio juostos pynimą, loteriją „Aktyvus šventės dalyvis“. Bendruomenei įteiktos rėmėjų dovanos jubiliejaus proga – medinė pjaustymo lentelė ir šaukštas.

Po atidarymo, pievutėje šalia pagrindinio tilto buvo „audžiami“ gėlių kilimai. Juose – šimtmečio motyvai. Lopšelio darželio kilime galingai stiebėsi mūsų miestelio simbolis – ąžuolas. Kultūros namų darbuotojai išdėliojo trispalvį vainiką, seniūnijos darbuotojų kilimą papuošė liaudiški motyvai ir trispalvė, mokyklos atstovės su meile rugių varpomis išdėliojo duonos kepalą, bendruomenės kilime – trispalvis šimtukas...

Tuo metu krepšinio aikštelėje vyko energingas kamuolių mėtymas į krepšius - 2X2 krepšinio duetų varžybos. Krepšinio turnyrams užsiregistravo 13 komandų. Vaikinų grupėje (gim.2002-2004 m. )nugalėtojų medaliais pasipuošė „Šiaurės bulius“. Vaikinų grupėje (gim. 2001 m. ir vyresn.) I vietos laimėtojai – „Valgykla“, II vieta atiteko „Black boll“, o III – „PD“. Šeimų turnyre pergalę iškovojo „Kelerai“, sidabro medaliais pasidabino „Jurgaičiai“, bronzos medaliais džiaugėsi „Vatkevičiai“.

Mokyklos pastato pavėsyje  - šaudymo iš lanko varžybos. Jas organizavo Klovainių jaunimo klubo nariai – Matas Višniauskas ir Eimintas Šemeta. Varžybų nugalėtojai: moterų gr. 1 vieta – Aušra Spudienė, II vieta – Rita Lindė, III vieta Alma Tamkevičienė. Vyrų grupėje: I vieta – Robertas Adomaitis, II vieta – Jonas Vatkevičius, III vieta – Eimintas Šemeta.

Šalia buvo įsikūręs saugaus eismo bei Šeimos klubo kiemeliai, kuriuose šeimininkavo Raminta Valinčiūtė ir Gintarė Vatkevičienė. Atėję į saugaus eismo kiemelį (kiemelis įrengtas vykdant projektą „Aš noriu būti saugus“), šventės dalyviai privalėjo sudalyvauti loterijoje – ištraukti klausimą apie saugų eismą, kelio ženklus ir teisingai į jį atsakyti. Už teisingą atsakymą įteikta kukli dovanėlė.

Šeimos klubas parengė ir dalino informaciją apie klubo veiklą, mažiausiems dovanojo vasaros simbolį – įvairiaspalvius drugelius. O visai šalia mažiausi renginio dalyviai galėjo nemokamai naudotis pramoga jiems – didžiuliu batutu su žmogum voru. Šis batutas – Klovainių šeimos klubo (klubas veikia įgyvendinant Pakruojo savivaldybės projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Pakruojo rajone“) dovana mažiesiems ir jų tėveliams.

Prie krepšinio aikštelės tvoros įsikūrė loterijos „Aktyvus šventės dalyvis“ rengėjai (organ. Sonata Danielienė). Užpildžius dalyvio kortelę, reikėjo sudalyvauti dešimtyje nurodytų veiklų ir atsižymėti - gauti antspauduką pas veiklos organizatorių.  Tik pilnai užpildžius kortelę buvo galima dalyvauti galutinėje renginio dalyje – laimingų bilietų traukime. O prizai – tikrai išskirtiniai. Viena laiminga kortelė – keturi bilietai šeimai į Raubonių parko pramogas.

Po liepos šakomis įsikūrė arbatos kiemelis „Klovainių raistas“. Du didžiuliai katilai virė ant eglinių kelmų, o aplink zujo guvios šeimininkės – Kristina Dargužienė, Jurgita Vyčienė, ugnelę prižiūrėjo Jūras Grigaliūnas. Ne paprasta arbata iš parduotuvės puoduose kunkuliavo, o pačių surinkta. Viename katile virė gėlių, kitame vaistažolių arbata. O jau skanumas neišpasakytas, nes teko virti dar kartą, neužteko visiems norintiems. Arbatą buvo galima pasaldinti medumi, kurį dovanojo J. Tankūnas ir J. Vyčienė. Dijana Katilienė vaišino namuose kepta duona.

Kiek tolėliau įsikūrė KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinė. Nusifotografuoti su savanorių apranga lėkė ir berniukai, ir mergaitės. Vyresni domėjosi ginkluote.

Kitoje pusėje daug lankytojų smalsavo apie Pakruojo r. visuomenės sveikatos biuro, VŠĮ Vaikų ir jaunimo klubo prie Pakruojo RPK veiklą. Aplink lakstantis Amsis džiugino mažiausius renginio dalyvius. Nors didžiausią pramogą mažieji ir ne tik jie patyrė per putų šou. Kaskadomis bekrintančių putų pursluose buvo galima pasislėpti, gaudyti draugus, pabraidyti...

Pirmą kartą per Onines pinta šimtmečio juosta iš ąžuolo lapų (organ. Sonata Danielienė). Juostą pynė 45 dalyviai. Nupinta 20 metrų juostos ir ja papuošti tilto turėklai.

Mokyklos patalpose renginio dalyviai galėjo pasigėrėti ne tik kraštotyros muziejaus eksponatais, bet ir Klovainių šeimos klubo lankytojų darbeliais.

Aktyvią veiklą poilsio zonoje vainikavo linksmosios rungtys ir smiginio varžybos (organ. Jūras Grigaliūnas, talkino Vilma Zaiac, Lina Linkuvienė). Linksmosiose rungtyse reikėjo pralįsti pro lanką, apversti plokšteles ir rieškučiomis pripilti stiklinę vandens. Nugalėtojai: 1 vieta Rita Lindė, II vieta – Audrius Paužuolis, III vieta – Robertas Adomaitis. Vaikų tarpe nugalėjo: 1 vieta – Gabrielius Špakis, II vieta – Ugnė Špakytė,  III vieta – Divaina Kielaitė.

Smiginio varžyboms užsiregistravo daugiau, nei pusšimtis dalyvių. Nugalėjo: mergaičių tarpe Ugnė Špakytė, berniukų tarpe - 1 vieta – Airidas Rima, II vieta – Gabrielius Špakis, III vieta – Irmantas Paplauskas. Moterų tarpe: 1 vieta Aušra Šimkutė, II vieta – Vilma Zaiats. III vieta – Aušra Urbonavičiūtė. Vyrų tarpe: 1 vieta Žydrūnas Martyšius, II vieta – Justas Pupinis. III vieta – Henrikas Petraitis.

Vakarinė renginio dalis prasidėjo laisvalaikio klubo „Rozalinas“ užimtumu vaikams - ir čia mažieji galėjo nemokamai naudotis batutu, važinėtis elektromobiliais. Kultūros namų mažojoje salėje buvo galima apžiūrėti parodą „Klovainių bendruomenei – 15“. Joje – bendruomenės gauti apdovanojimai, metraščiai, kt. leidiniai.

Kultūros namų didžioji salė vos sutalpino visus, norinčius pamatyti Klovainių mėgėjų teatro pasirodymą - rodyta J. Židanavičiaus komedija „Moterims neišsimeluosi“. Režisierė Dalia Čeponienė. Aktoriai – Rita Navickienė, Raminta Valinčiūtė, Kristina Špakienė, Jurgita Vyčienė, Jūras Grigaliūnas, Edverdas Navickas, Žygimantas Macevičius, Rimantas Žakšauskas.

Po mėgėjų teatro pasirodymo renginio vedėjos negailėjo gražių žodžių tiems, kas puošia Klovainius, įspūdingai tvarkydami aplinką. 30 gražiausių sodybų šeimininkų, įstaigų atstovų apdovanoti kelione „Abipus Nevėžio“ rugpjūčio mėn.

Visiems susirinkusiems  - šokių studijos „Saulės linija“ pasirodymas.

Labiausiai lauktas momentas -  loterijos „Aktyvus šventės dalyvis“ laimingųjų bilietų traukimas.  Iš žiūrovų tarpo pakviestos mergaitės, kurių ištraukti bilietukai kažkam suteikė daug džiaugsmo. Pirmasis laimingas bilietukas – Virginijai Andrušaitienei, antrasis – Ritai Lindei, o trečiuoju džiaugėsi Ilonas Špakis.

Susirinkusiems koncertavo grupė „BONUS“.

Sekmadienį – šv. Onos ir Joakimo atlaidai. po šv. Mišių pasveikintos Onutės – joms įteikti su meile surinktos vaistažolių arbatos pakeliai, o muzikinį kūrinį dovanojo Juta Višniauskaitė.

Bendruomenės komanda nuoširdų AČIŪ taria renginio rėmėjams, partneriams ir draugams.

V.G

Edukaciniai užsiėmimai balandžio - liepos mėnesiais

Susivieniję bendrai veiklai Klovainių šeimos klubas, biblioteka, kultūros namai kiekvieną savaitę kviečia klovainiečius bei seniūnijos gyventojus atrasti save kuriant.

Balandžio mėnesį daryti knygų skirtukai iš popieriaus. Užsiėmimų dalyviai namo parsinešė nuotaikingas boružėles, pelėdas, skirtukus – kiškučius. Laukiant Motinos dienos, daryti šventiniai atvirukai.

Gegužės mėnesį daug darbo įdėta kuriant žaislus – katinus. Taipogi iš filco padaryti žirklių dėklai.

Birželio mėnesį kurti papuošalai iš modelino, sagės-rožės, dėklas akiniams.

Liepos mėnesį moterys galėjo pasipuošti sutažo sagėmis bei pasidaryti dėklą telefonui. O laukdamo Oninių, supakavo arbatą „Klovainių raistas“, kurios pakeliai įteikti miestelio Onutėms.

                                                                                                                                                     /V.G./

.

Akcija „Būkime saugūs“

Rugsėjis – mėnuo, kai pagausėja judėjimas miestelio gatvėmis - – vaikai skuba į darželį, į mokyklą, tad tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams reikia atidumo ir papildomo priminimo apie saugų greitį, saugų eismą.

Laukdami rugsėjo, išplatinome skelbimus, primindami tėveliams, kad jie pasirūpintų būtiniausiomis eismo saugos priemonėmis, kurios ypač tamsiu paros metu padės apsaugoti vaikų gyvybes: kuprinę ar striukę su šviesą atspindinčiomis detalėmis – tada net ir pamiršęs pasiimti atšvaitą, vaikas bus geriau pastebimas kelyje, kad pamokytų ir paaiškintų mažiesiems svarbiausias elgesio gatvėje taisykles ir t.t.

Rugsėjo 10 d. vykdėme akciją prie pagr. mokyklos - vaikams ir paaugliams dalinome informacinius lankstinukus apie saugų eismą kelyje, dovanojome po atšvaituką.  

Rugsėjo 11 d. gyventojus kvietėme į susitikimą su bendruomenių pareigūne Jurgita Bialaglove, kalbėta apie saugios kaimynystės privalumus, pareigūnė pateikė informaciją apie nusikalstamumą miestelyje, akcentavo, kad reikia būti vieningais ir budriais kaimynais, patiems saugoti ne tik nuosavą turtą, bet ir savo gyvenvietę, diskutuota apie telefoninius sukčius, narkotikų platinimą, neblaivius vairuotojus, prašyta netoleruoti pastebėtų negerovių.

Susitikimo metu bendruomenės pirmininkei Ramunei Šumskienei perduotas informacinis stendas „Saugi kaimynystė“. 

                                                                                                                                            Vida

 

Popietė mažiesiems „SAUGUS ESU, NES ŽINAU“

Pas pačius mažiausius klovainiečius atvyko geriausias vaikų draugas – Amsis! Ne vienas atkeliavo, kartu pasikvietė bendruomenės pareigūnę Jurgitą, bibliotekininkę Vidą, bendruomenės pirmininkę Ramunę. Pakol Amsis susipažino su vaikučiais, juos išglostė, Jurgita paaiškino, kodėl einant gatve reikia laikytis eismo taisyklių, pademonstravo, kur turi būti užsegtas atšvaitas.

Vaikučiai, vykdydami projektą, buvo pripiešę piešinukų tema kaip jie keliauja į darželį bei mokyklą, tad aprodė visiems svečiams parodėlę.

Smagiausias momentas – dovanėlės! Visi vaikučiai buvo apdovanoti atšvaitais, taipogi dovanotos spalvinimo knygutės, spalvoti pieštukai, guašas bei akvarelė.

                                                                                                                                              Vida

Kūrybiniai užsiėmimai „Noriu būti matomas!“

Tamsus paros metas ypač pavojingas, nes blogas matomumas tiek iš vairuotojų, tiek iš pėsčiųjų reikalauja ypatingo atidumo. Pastebima, kad  tamsiu paros metu eismo įvykiuose dažniausiai nukenčia atšvaitų neturintys pėstieji - vairuotojai juos pastebi per vėlai, nespėja sustabdyti automobilio ar kitos transporto priemonės.

Padaugėja eismo įvykių, nes dažnai pėstieji nepasirūpina ar paprasčiausiai pamiršta pasirūpinti savo saugumu, išeinant į gatvę. Bendruomenės aktyvistai, kartu su šeimos klubu, biblioteka bei kultūros namais  organizavo kūrybinius užsiėmimus, kurių metu darytos sagės-atšvaitėliai.

Kadangi į užsiėmimus atėjo gausus moterų būrys, tai sagė-paukštelis papuošė ne vienos moters striukę, rankinę .

                                                                                                                                         Vida G.

 

 

Klovainių bendruomenei - 15

Klovainiai – tai nedidelis miestelis Pakruojo rajone, švelniai apglėbęs Daugyvenės upelį ir amžių paslaptis saugantį senolį ąžuolą. Tai miestelis, alsuojantis žalių miškų oru, besiklausantis iškastinių karjerų vandenyse besimaudančių paukščių čiulbėjimo ir giliai po žeme slepiantis skaldos klodus. Klovainių miestelis - mielas ir brangus čia gyvenantiems. Patrauklus pravažiuojantiems. Ramus atostogaujantiems. Tai mažas Lietuvos kampelis, kuriame gyvena darbštūs, geri ir talentingi žmonės, o Klovainių bendruomenė – viena svarbiausių savanoriškų organizacijų miestelyje, jau turinti nemažą savo veiklos istoriją: penkiolika metų labai įvairios veiklos.

Renginio metu pasisakė buvę bendruomenės pirmininkai -  Albinas Navickas, Regina Mozūrienė, Sonata Danielienė. Sveikinimo žodį tarė dabartinė bendruomenės pirmininkė Ramunė Šumskienė. Klovainiečius sveikino seniūnas D. Poškus, Seimo narys A. Matulas, Seimo nario V. Gailiaus padėjėjas G. Šurna, rajono mero pavaduotoja Rūta Sausienė, kaimyninių bendruomenių atstovai.

Per 15 metų daug gražių darbų nuveikta, tad dalis užfiksuotų akimirkų buvo rodoma skaidrėse, kurias parengė bibliotekininkė. Mažojoje salėje kultūros namų darbuotojai parengė parodą - galima buvo ne tik pasižvalgyti, bet ir pavartyti metraščių, įvairių leidinių puslapius, prisiminti.

Svarbiausias įvykis – parengta ir išleista knyga „Klovainių bendruomenė 2003-2018“. Norėdami įprasminti bendruomenės 15 metų gyvavimą, prisiminti svarbius įvykius, pasidžiaugti nuveiktais darbais, pasididžiuoti Klovainių krašto šviesuoliais, buvo nutarta parengti ir išleisti knygą. Trumpai apie ją: 180-tyje puslapių susispaudė žmonės – muzikantai, dainininkai, šokėjai, tautodailininkai ir gražiadarbiai, jaunosios žvaigždutės,  aktoriai, krepšininkai, bendruomenės aktyvistai ir kt. Aprašyti renginiai, per 15 metų nuveikti darbai. Knygoje dėkojama rėmėjams, partneriams bei draugams. Pateikta 15 metų bendruomenės kronika bei spaudoje pasirodžiusių straipsnių bibliografija. Keletas puslapių skirta klovainiečių kūrybai.

Nuoširdūs padėkos žodžiai buvo skirti tiems klovainiečiams, kurie paliko dalelę savo širdies bendruomenės istorijoje, visiems rėmėjams, partneriams bei draugams, kurių paramos ir palaikymo dėka visi gali džiaugtis sukurtais darbo vaisiais. 

Renginio vedėja Sonata Danielienė bendruomenės vardu padėkojo kraštietei Evelinai už muzikines vakaro dovanas - koncertavo Butėnų moterų vokalinis ansamblis ir Šeduvos kultūros ir amatų centro kapela "Užuovėja", rėmėjams – Romo Andruškevičiaus i.į. „Šaltinis“, Pakruojo ūkininkų kredito unijai, Aušrai ir Vaidotui Spudams, Virginijai Kaminskienei bei visiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir šventę užbaigė popiežiaus Pranciškaus žodžiais „Jei į ateitį žiūrime su viltimi, jei praeitį atsimename, tai kas lieka šiandien? Ko reikia dabartyje? Reikia drąsos. Drąsos visiems: darbuose, veiklose, asmeniniuose gyvenimuose...“

Vakaro pabaigoje renginio dalyviai vaišinosi nuostabiu gimtadienio tortu, kurį iškepė bendruomenės pirmininkė Ramunė.

                                                                                                                                                Vida G.

 

 

 

Skaidrių konkursas „Mano kaimas, miestelis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį sutinkant“

Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka Lietuvos jubiliejui paskelbė skaidrių konkursą „Mano kaimas, miestelis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį sutinkant“. Klovainių biblioteka pristatė skaidres „Klovainiai 1918-2018: kultūrinis gyvenimas“. Jose užfiksuotos  įvairios Klovainių kultūrinio gyvenimo akimirkos šimto metų bėgyje – straipsniai senuose laikraščiuose, nuotraukos.  100 metų, tai laikotarpis, kurio metu pasikeitė ne tik žmonių kartos, bet ir mąstymas, papročiai, tradicijos.

Nuo senų laikų Klovainiuose vyko gan aktyvus kultūrinis gyvenimas ir jis neapsiribojo tik kultūros įstaigų (kultūros namų ar bibliotekos) veikla, o apėmė įvairias draugijas, bažnyčią, mokyklą ir kt. Skaidrėse sudėtos iškarpos iš 1918-1930 metų laikraščių, senos nuotraukos. Skaidrėse, pasakojančiose 1940-1989 metų  istorijas – bibliotekos, kultūros namų veikla. Dar nepamirštas Klovainių mišrus choras, etnografinis ansamblis, moterų vokaliniai ansambliai, tu laikmečio renginiai. Paskutiniųjų dešimtmečių nuotraukose pynėsi ne tik bibliotekos, kultūros namų, bet ir bendruomenės, mokyklos kultūrinė veikla, kolektyvai, tradiciniais tapę renginiai.

Bibliotekininkei prizą už parengtas skaidres skyrė  Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius, rajono savivaldybės administracijos direktorė Erika Kižienė padovanojo savivaldybės išleistą 2019-ųjų metų sieninį kalendorių, o savivaldybės tarybos narys Gintaras Šurna įteikė atminimo dovanėlę.

                                                                                                                                                   /V.G./

 

 Akcija „Tamsa, atšvaitas ir aš!“ 

Klovainiai – nemažas miestelis, tad ir tamsiais rudens vakarais gatvėse vyksta aktyvus judėjimas – kas į parduotuvę, kas į repeticijas ar renginius kultūros namuose pėsčiomis eina, kas iš darbo kitame mieste skuba namo automobiliais. Vietos bendruomenė deda nemenkas pastangas, kad ir pėstieji, ir dviratininkai būtų saugūs, kad vairuotojams nereikėtų baimintis, jog tamsoje nepastebės be atšvaito einančio pėsčiojo. Tuo tikslu rugsėjo pabaigoje surengta akcija „Tamsa, atšvaitas ir aš!“. Akcijos metu, pasitelkus savanorius bei policijos pareigūnus, buvo stabdomi automobiliai ir kitos eismo priemonės, pėstieji. Jiems primenamos saugaus eismo taisyklės, dovanojamos saugaus eismo priemonės.

                                                                                                                                              Vida

Kalėdinis krepšinio turnyras

Šeštadienį (2018-12-22) Klovainių pagr. mokyklos sporto salėje įvyko „Kalėdinis 3x3 krepšinio turnyras Klovainiuose“. Krepšinio gerbėjai galėjo stebėti trijose amžiaus grupėse vykusias kovas.

Jaunių grupėje (2002 m. ir jaunesnių) III vietą iškovojo komanda „Žalgiriukas“, II vietos medaliais pasidabino „Klovainių jaunimo“ komanda. Aukso medalius ir „Klovainių jaunimo klubo“ įsteigtą taurę laimėjo komanda „Lageriai“.

Vyrų grupėje (2001 m. ir vyresni) III vietą iškovojo komanda „KPŠ“, antri - komanda „Plaučiškiai“, pirmąją vietą ir „Klovainių bendruomenės“ įsteigtą taurę laimėjo „Klovainiai“.

Veteranų 35+ grupėje bronzos medaliais pasipuošė komanda „Bifoval“, sidabro medaliai atiteko komandai „Alytukas“, pirmąja vieta ir aukso medaliais pasidabino, bei A. Navicko ūkio įsteigtą taurę laimėjo komanda „Branda“.

Saldųjį prizą (šakotį) baudų mėtymo rungtyje laimėjo Raimondas Keleris, pataikęs 10 iš 10 metimų.

Didelis ačiū varžybų teisėjoms Indrei Balnionytei ir Erikai Jareckaitei, taip pat varžybų koordinatorei Oksanai Kačerauskaitei už pagalbą turnyre.

 Martynas N.

 

Edukaciniai užsiėmimai rugpjūčio - gruodžio mėnesiais

Susivieniję bendrai veiklai Klovainių šeimos klubas, biblioteka, kultūros namai kiekvieną savaitę kviečia klovainiečius bei seniūnijos gyventojus atrasti save kuriant.

Pasibaigus vasarai dekoruotos kavos dėžutės, visą spalio mėnesį vyko orchidėjų darymas. Laukiant rudens, megztos riešinės, daryti atšvaitai. Ruošiantis šv. Kalėdų šventėms – kurti šventiniai atvirukai, keptas ir statytas imbierinis namelis, daryti kalėdiniai papuošimai namams.

                                                                                                                                                      /V. G. /