Renginiai 2017

Paminėta senjorų diena!

Spalio 2 d. Klovainių kultūros namuose paminėta pagyvenusių žmonių - Senjorų diena. Klovainiečiai, jauni ir pagyvenę, buvo pakviesti jaukiai pasisėdėti prie arbatos puodelio, pašokti, palinguoti kartu su svečiais - Pakruojo kultūros centro šokių grupe „Laja" (vad. L. Juodagalvienė), pasidalinti prisiminimais, peržiūrint nuotraukas iš Klovainių miestelio kultūrinio gyvenimo, paragauti atsineštų mėgstamiausių patiekalų, pasidalinti jų receptais bei gaminimo patirtimi.

Renginį organizavo Klovainių kultūros namų, bibliotekos darbuotojai, šeimos klubo nariai.

Susirinkę senjorai pasveikinti su jų švente, palinkėta sveikatos, neišsenkančios energijos, naujų idėjų, dažniau burtis ir pabūti, pabendrauti kartu. Šventę nuspalvino ir nuotaiką pagyvino šokių grupės „Laja" besišypsantys šokėjai, į savo ratelį pašokti pakvietę renginio dalyvius, pamokinę liaudiškų šokių. Daugiausia emocijų sukėlė istorinių nuotraukų žiūrėjimas ir aptarimas. Daugelis atpažino savo tėvelius, senelius bei kaimynus prieš 30-60 metų užfiksuotuose kadruose. Šurmulys ir diskusijos persikėlė prie stalų, kur vyko mėgstamiausio patiekalo pristatymas ir ragavimas. Nuo senjorų veidų šypsenos nedingo visą vakarą – smagu pakalbėti, pabendrauti su bendraamžiais.

Mažųjų klovainiečių apsilankymas bibliotekoje

Gražus rudens oras išviliojo Klovainių pagr. mokyklos priešmokyklinės grupės lankytojus pasivaikščioti po rudenėjantį miestelį, pasigėrėti auksiniais medžių lapais ir užsukti į mstl. biblioteką. Čia laukė smagus užsiėmimas – „aprengti" pasakų princeses. Susikaupę darbavosi visi – ir mergaitės, ir berniukai! O po tokio kūrybingo darbo laukė žaidimai, knygučių skaitymas...

                                             Oninės

Oninės – Klovainių miestelio šventė, pražįstanti gražiausiais vasaros žiedais, kvepianti medumi ir duona iš pirmojo derliaus... Metų virtinėje (šiemet švenčiamos 20 kartą)  susiformavo  tradicijos, tad dabar nebeįsivaizduojama be kvietimo į  šventę, įvairių sportinių varžybų, gražiausių sodybų apdovanojimo bei Onučių pagerbimo. Per tuos 20 metų buvo pačių įvairiausių atrakcijų, bet kiekvienais metais organizatoriai vis dar suranda naujovių.

Bolidus papuošę šventės rėmėjų vėliavomis, visus kviesdami paskubėti ir rinktis į poilsio zoną Daugyvenės pakrantėje (čia numatyta daug veiklų įvairaus amžiaus renginio dalyviams) miestelio gatvėmis riaumodami pralėkė Pakruojo automobilių sporto klubo nariai.

Šventėn susirinkusius klovainiečius pasveikino Seimo nariai – Vitalijus Gailius, Antanas Matulas, administracijos direktorė Erika Kižienė, seniūnas Dainius Poškus.

Netrukus sušurmuliavo sporto aistruoliai – krepšinio turnyrui 2x2 įvairiose grupėse užsiregistravo 13 komandų. Aikštelėje prakaitą liejo „Amber“, „MHZ“, „Juodos kojinės“, „Griaustiniai“, „Klovainiai“, „Ramiai“, „Veteranai“. „DT“, „Žvaigždutės“, „Tuti-fruti“ Jurgaičių bei Majauskų šeimų komandos. Nugalėtojai, pasidabinę aukso medaliais – „Žvaigždutės“, „Ramiai“, „Tuti fruti“, šeimų grupėje nugalėjo Jurgaičiai.

Po plačiašakės liepos šakomis įsikūrė amatų kiemelis. Tautodailininkė Onutė Lugauskaitė visus norinčius mokino pinti tautinę juostą. Kas pabandė, stebėjosi, kad nėra taip lengva siūlus sudėlioti, kad jie derėtų tarpusavyje, nėra lengva juos lygiai suguldyti juostoje... Tautodailininkė pristatė naują originalų darbą – kaklaraištį, kurį tuojau pat pasimatavo ir įsigijo Seimo narys Vitalijus Gailius.

 Ritos Kirkilienės pasiūti paukšteliai - sagės žavėjo linksmomis spalvomis, tiko įsisegti tiek jaunam, tiek senam...  

Būrys gražiadarbių demonstravo, kaip iš susuktų laikraščio juostelių pinti dėžutes, vazas. Visiems norintiems buvo galima išbandyti šią meno rūšį– pradėta pinti didžiulė vaza.

Asta Šomkaitė pristatė originalius juvelyrikos darbelius,  gimtajam miesteliui padovanotą trijų medalių kompoziciją „Klovainių istorija medaliuose“.

Šalia įsikūręs Gintaras Kaunas demonstravo, kaip puikiai tarpusavyje dera  medis ir metalas. Akį traukė mediniai indai, nuotraukų rėmeliai, šviestuvai, nevystančios metalinės rožės.

Ne vienas šventės dalyvis skubėjo prie tilto, pažiūrėti, ko gi ten moterys susibūrusios. Aikčiojo ir stebėjosi, kaip miklūs pirštai į smėliuką kaišioja gėlių žiedus, kaip gimsta  meno kūrinys – gėlių kilimas. Balsių šviesuolių bei Klovainių šeimos klubo narės nuaudė gėlių krepšelį. Klovainių darželio kilime – Daugyvenės upėje išdidžiai plaukiojanti gražuolė gulbė. Seniūnijos moterys pakrantę papuošė oninių simboliu – skrybėlaite. Pagrindinės mokyklos kolektyvas sužavėjo gėlių skėčiu, UAB „Pakruojo keramika“ gražiadarbės gėlių žiedais nutapė gaminamos produkcijos simbolį – angeliuką. Kultūros namų paveiksle – gimtųjų Klovainių kampelis su besidriekiančia mėlyna Daugyvenės vaga. Bendruomenės  kolektyvas pražydino geltonąją ramunę. Pakrantę papuošė bendras visų „audėjų“ darbas - miela močiutė su balta skarele...

3-7 metų vaikučiai su tėveliais skubėjo į pagrindinę miestelio aikštę – čia Pakruojo automobilių sporto klubas organizavo elektromobilių varžybos. Dviejose amžiaus grupėse varžėsi 26 vaikučiai. Tvirtai įsikibę į vairą jaunieji vairuotojai cypdė padangas sudėtingoje trasoje, bandydami pasiekti geriausią laiką. Juos plojimais palaikė artimieji. 6-7 metų grupėje nugalėtoja tapo Aistė Ragaišytė. 3 – 5 m. amžiaus grupėje paprastoje trasoje greičiausiai važiavo Arminas Lukoševičius,  antras atskubėjo į finišą Nojus Navickas, trečias Matas Vitkus. Šioje amžiaus grupėje dalyviai važiavo su vaizdą iškreipiančiais akiniais trasoje „Kreiva trasa“. 6-7 m. amžiaus grupėje paprastoje trasoje varžėsi 6 mergaitės ir 4 berniukai. Neaplenkiamas buvo Adomas Linkus. Trasoje „Kreiva trasa“ 6-7 m. amžiaus grupėje aktyviausios buvo mergaitės, kurios trasą įveikė užsidėjusios vaizdą iškreipiančius akinius. Greičiausia ir neaplenkiama trasoje buvo Maja Ramanauskaitė. Pakruojo automobilių sporto klubas įsteigė nominaciją „SAUGIAUSIAS DALYVIS“, kuri atiteko Miglei Ragaišytei, nominaciją „IŠRADINGIAUSIAS DALYVIS“, kuri įteikta Oskarui Kalasūnui už išradingai įveiktą trasą, nominaciją „DRAUGIŠKIAUSIAS DALYVIS“, kuri atiteko Titui Šeižiui už elektromobilio dalijimąsi su kitais dalyviais treniruočių metu. Varžybų organizatoriai dalyvius apdovanojo diplomais, „saldžiaisiais“ medaliais ir gausiomis bei vertingomis dovanomis.

 Klovainių jaunimo klubo nariai organizavo šaudymo iš lanko varžybas. Tik sulaukę 16 metų galėjo išbandyti akies taiklumą ir rankos tvirtumą. Norinčių buvo daug, nudžiugino tai, kad į aštuntą dešimtį įkopusiai močiutei šis išbandymas nebuvo per sunkus... Merginų - moterų grupėje nugalėjo laurai atiteko Divainai Kielaitei, vaikinų – vyrų grupėje – Pauliui Grigaliūnui.  

  Akies taiklumą buvo galima išbandyti ir smiginio varžybose. Keturiose grupėse užsiregistravo daugiau nei 30 dalyvių. Aukso medaliais pasipuošė Gvidas Medžiavepris, Skaistė Vaičiulytė, Jurgita Vyčienė ir Linas Žiūkas. Sidabras atiteko Donatui Dargiui, Vaidai Spudaitei, Janinai Jurgaitienei, Ilonui Špakiui. Bronzos medalių laimėtojai - Rimgaudas Jurgaitis, Ugnė Špakytė, Raminta Valinčiūtė, Paulius Malčiauskas.

Vaikų ir jaunimo klubas prie policijos komisariato atsivežė amunicijos – buvo suteikta galimybė rankose palaikyti tikrą ginklą (neužtaisytą), pasislėpti už skydo, įsijausti š nusikaltėlio rolę ir būti surakintam antrakiais... po aikštę lakstė išdykęs Amsius ir krėtė aibes – vogė uogienę, mineralinį, vienai mamytei nusisukus net mažą vaikąs išsinešė... Laimė, kad viską sugražindavo...

Pakruojo visuomenės sveikatos biuro savanoriai vykdė akciją „Sveikatos palapinė“ – šventės dalyviai galėjo pasisverti, pasimatuoti spaudimą, išmokti suteikti pirmą pagalbą darant dirbtinį kvėpavimą...

Susirinkusiųjų lauke arbatos kiemelis „Klovainių raistas“ , kuriame tvarką reguliavo raganiai ir keturios raudonplaukės raganaitės – Kristina, Jurgita, Raminta ir Onutė. Onutė (skudurinė) – žavi šiuolaikinė raganaitė su akinukais, prisėdusi prie tvorelės ir apsiginklavusi šluota, nereguojanti į praeivių komentarus, bet traukianti visų dėmesį... likusios trys visus priėjusius vaišino vietoje ant kelmų didžiuliuose katiluose verdama arbata, bandelėmis, lašinukais ir 4 rūšių namuose kepta duona. (Duoną kepė Stefa Dovydauskienė, Stasė Paklovanskienė, Rita Kirkilienė, Janina Sabaliauskienė).

Šeimininkių kiemeliui klovainiečių šeima (panorusi likti nežinomais) buvo įsteigusi specialų prizą –gyvą gaidį.

Besidomintys miestelio istorija turėjo galimybė aplankyti Kraštotyros muziejus, apžiūrėti ekspozicijas, pasiklausyti įdomių pasakojimų apie kiekvieną sudominusį eksponatą.

Vakarinė renginio dalis prasidėjo skaidrių „Klovainių bendruomenės veikla 2016“ demonstravimu kultūros namų mažojoje salėje. Ten pat buvo galima apžiūrėti Klovainių šeimos klubo darbelių parodą – sages iš šilko, užtrauktukų, kolje, dekoruotos dėžutes, vazas, stalo dekorą ir kt.                      

Kaip ir kiekvienais metais pagerbti gražiausių sodybų savininkai. Nieko nuostabaus, kad bendruomenės gražiausių sodybų apžiūros komisijai tenka labai sunkus darbas – iš daugiau kaip 60 gražių sodybų išrinkti tik 30, kurioms įteikti kvietimai į pažintinę ekskursiją „Kernavė – istorijos lopšys“. Dvi sodybos – Rūtos ir Kęstučio Latonų bei Jolantos ir Arūno Rimkų – apdovanotos prizais „Gražiausia Klovainių miestelio sodyba‘ 2017“, jie buvo pasiūlyti seniūnijos gražiausių sodybų apžiūrai.

Susirinkusiems šoko linijinių šokių grupė „Solida“, koncertavo grupė „Saulės efektas“.

Sekmadienį – Šv. Onos ir Joakimo atlaidai. Po šv. Mišių pasveikintos Onutės, joms įteiktos Klovainių šeimos klubo narių su didele meile padarytos dovanos, porą kūrinių atliko Ilona.  

Renginio organizatoriai nuoširdžius padėkos žodžius taria generaliam šventės rėmėjui – ŽŪB „Šiaurės bulius“, rėmėjams - Pakruojo ūkininkų kredito unijai, A. Navicko ūkiui, seniūnijai, IĮ „Šaltinis“, IĮ „Mukas“, IĮ „Papartis“, IĮ „Aibė“, IĮ Sėkmė“, UAB „Pakruojo keramikai“, Raimondai ir Giedriui, Kristinai ir Aurelijui bei specialų prizą įsteigusiems klovainiečiams, informaciniams rėmėjams – „Šiaulių kraštui“, „Pakruojo kraštui“, „Auksinei varpai“. Partneriams ir draugams: jaunimo klubui, mokyklai, kultūros namams, bibliotekai, „Klovainių šeimos klubui“, parapijos kunigui, girininkijai, Pakruojo automobilių sporto klubui, Pakruojo r. visuomenės sveikatos biurui, vaikų ir jaunimo klubui prie policijos komisariato, Balsių Šviesuolių klubui.

Nuoširdų ačiū tariame šventės pagalbininkams: duonos kepėjoms Stefai, Stasei, Ritai, Janinai; arbatos virėjams, šeimininkėms; sportinių varžybų organizatoriams ir teisėjams; gėlių kilimų audėjams; amatų kiemelio auksarankiams; vargonininkei Ilonai, linijinių šokių kolektyvui „Salida“, jaunimui, daug padėjusiems šventės dieną;  darbuotojams, kurie kūrė miestelio šventinį įvaizdį, gražinant aplinką, šauniems muzikantams, fotografams ir visiems, kurie padėjo ir prisidėjo organizuojant renginį ir kuriant nerealią šventės atmosferą.  

            

                                  Prisiminti 1991-ųjų sausio įvykiai

   Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. Ši diena Lietuvos istorijoje įrašyta kruvinomis raidėmis: įvykęs masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.  

Klovainių kultūros namuose paminėti sausio įvykiai. Visiems susirinkusiems prisegti neužmirštuolių žiedeliai.   

Bibliotekoje buvo parengta dokumentų paroda „Gyvenimą palietę širdimi...“

 

                                                       Meilės dienos paminėjimas

   Jau tapo gražia tradicija, kad bendradarbiaudami Klovainių kultūros namai, biblioteka, mokykla bei ikimokyklinio ugdymo grupės daugelį valstybinių,
kalendorinių švenčių pažymi organizuodami edukacinius užsiėmimus vaikams, jaunimui bei suaugusiems.
   Vasario 13 d. Klovainių kultūros namuose buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvėlės ir vaikučiai bei jaunimas sukviesti paminėti meilės dieną. Mažieji savo rankomis sukūrė individualius  sveikinimus draugams, šeimos nariams, juk padaryta dovanėlė pati mieliausia širdžiai.

                                                                                                           S. D.

 

                                                      Užgavėnės Klovainiuose

        Paskutinę žiemos dieną klovainiečiai susirinko prie kultūros namų triukšmingai žiemą išvaryti. Prie įspūdingų formų Morės šurmuliavo būrys persirengėlių - velniai, čigonai, raganos ir raganaitės! Ryškiausiomis kaukėmis iš minios išsiskyrė A. Šimkutė, O. Liukpetrienė, R. Šumskienė ir jaunieji šventės dalyviai - mažosios raganaitės ir velniukai - Paula, Gabrielė, Vaida, Titas, Denas ir Benas. Linksmybėms buvo nusiteikę Klovainių sutrikusio jaunuolių centro lankytojai – azartiškai dalyvavę žaidimuose ir rateliuose.

       Po minią landžiojantys Lašininis ir Kanapinis vienas kitą stengėsi aplenkti iškalbingumu, vaišėmis. Kol galų gale susirėmė tikrai kovai – kuris kurį nugalės! Pirmoji kova – muštynės su maišais buvo gan permaininga. Nesulaukę nugalėtojo, padėti besimušantiems stojo šventės dalyviai – stvėrė maišus ir pliekėsi! Kadangi nugalėtojas ir čia nebuvo paskelbtas, abu šventės „kaltininkai“ susirėmė kitoje rungtyje – virvės traukime. Ir čia sulaukė pagalbos – vieni padėjo lašininiui (kas nenori skaniai ir sočiai valgyti visus metus), kiti, pasiilgę pavasario – perėjo į Kanapinio pusę...

     Galime drąsiai teigti – pavasaris bus! Nugalėjo Kanapinis su pagalbininkais! O lašinukus, kuriais dalyvius „papirkinėjo“ Lašininis, išsikepę ant laužo, suvalgė šventės dalyviai! Beje, labai skanios buvo ir  lauže keptos bulvės!

     Linksmybės ir šurmulys nesibaigė – šokta aplink laužą, pavasario laukiant buvo mėtomas miltų maišas – kas pataikys į numatyto taikinio vidurį, tiems metai bus pilni gėrybių. Į dangų kilo deginamos Morės dūmai – lyg bandymas atsikratyti visko, kas buvo bloga per žiemą... Ant stalo puikavosi suneštinės vaišės - įvairiausi blynai ir gardžiausios  uogienės (nuoširdžiausias ačiū šaunioms šeimininkėms), didžiulis katilas arbatos! Stengtasi prisivalgyti visam gavėnios laikotarpiui!

 

                                                        Kaziuko turgelis

                 Kaip Ir kiekvienais metais, kovo 3 dieną, Klovainių kultūros namuose prašurmuliavo jau tapęs tradiciniu „Kaziuko turgelis“. Į pavasarį skelbiantį renginį sugužėjo norintys parduoti ir norintys pirkti. Linko stalai nuo prekių gausybės, vyko derybos, buvo pilnos pintinės pirkinių.
         Sulaukta ir garbingų svečių. Šventėje dalyvavo seimo narys Vitalijus Gailius, rajono meras Saulius Gegieckas, mero pavaduotojas Jonas Juozapaitis, mero patarėja Rūta Sausienė, administracijos direktorė Erika Kižienė, Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Daiva Rutkevičienė, dekanas Remigijus Čekavičius.
 Ir ko tik rajono gražiadarbiai nesiūlė pirkėjams: mezginių, pintų gaminių, papuošalų, įvairiausių suvenyrų iš odos, medžio, popieriaus, džiovintų žolelių ir kt. O stalai lūžo nuo pyragų, „baronkų“, tortų bei kitokių saldumynų. Žinoma, buvo ir rimtesnių gėrybių: lašinių bei naminės duonos.
        Visi turgelio dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis - meduoliais „Kaziuko širdis“. Šie meduoliai - neįprasti, o „iškepti“ iš medžiaginių skiautinių ir išmarginti įvairiausiais raštais.
        Dėkojame organizatoriams: Klovainių kultūros skyriui, sutrikusio intelekto jaunuolių centrui, Klovainių bendruomenei, bibliotekai, seniūnijai. Jūsų dėka šis renginys tapo tradiciniu ir pritraukia vis daugiau lankytojų iš viso rajono.

                                                                                                                                         S.D.
 

 

                                                            Velykų popietės

     Velykos – pati džiugiausia ir labiausiai laukiama pavasario šventė. Klovainiuose savo veiklą pradėjęs klubas „Bendruomeniniai šeimos namai“, bendradarbiaudamas su kultūros namais, biblioteka, sutrikusio intelekto jaunuolių centru, seniūnija, visus pakvietė į įdomius užsiėmimus, edukacinius renginius, kurių metu darytos nuotaikingos stalo dekoracijos – velykiniai kiškučiai, paukšteliai, oliziukai; surengta šventinė popietė.

 

 

 

                                           Bibliotekoje – pačios gražiausios mamytės!

Mamyte mylima, Tu – laimės pasagėlė.
Mamyte, tu – daina, Tu – mano pasakėlė.
Mamyte, tu šilta saulytė dieną bliausią,
Tu – pievoj atrasta gėlytė raudoniausia.
Galėčiau daug vardų Tau šiandien sumanyti.
Gražesnio nerandu už mieląjį – Mamytė!

     Klovainių pagr. mokyklos ikimokyklinukų grupės vaikučiai į biblioteką atnešė Motinos dienai sukurtus mamyčių portretus! Piešinukai, į kuriuos įdėta labai daug meilės ir šilumos dabar džiugina visų bibliotekos lankytojų akis!